Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, BrunoB είπε

Εχει συμβει 3 φορες τον περασμενο χρονο. Μετα απο αλλεπαλληλα email και διαφορες ασχετες δικαιολογιες, οι 2 δεν εκδοθηκαν ποτέ (εγιναν 2μηνοι) και ο 3ος τωρα του Δεκεμβριου 2022 εκδοθηκε 14/1/23.

billing συστημα απο τα lidl
α ρε ΔΕΗ. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, CptBill είπε

παιδες εχει τυχει σε κανεναν να μην εκδοθει λογαριασμος για καποιο μηνα, σε προγραμμα my home online?

Για καποιο ανεξηγητο λογο δεν εκδοθηκε λογαριασμος το Δεκεμβριο.  Παιζει να ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει εδω και εναμιση χρονο. Τι φαση?

και σε μένα δεν έχει εκδοθεί από τον προηγούμενο μήνα, αν και βάζω και μετρήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλημέρα προσπαθώ να κάνω αναζήτηση για smart meters αλλά μέσα στο χάος του insomnia μου βγάζει οτιδήποτε έχει σχεση με smart. Ξέρει κανείς αν κάποια εταιρεία βάζει στον πελάτη smart meter αν το ζητήσει ο πελάτης;

Πρόσφατα ένας φίλος μου άλλαξε χαλασμένο μετρητή και του έβαλαν έναν SANXING ψηφιακός μεν αλλά δεν ξέρω αν είναι smart δηλαδή σύνδεσιμότητα με οτιδήποτε. Επίσης δεν ξέρει αν το κανόνισε η εταιρεία του (NRG) με την ΔΕΗ ούτε πως έγινε η εγκατάσταση.

Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω μια γενική αναβάθμιση στα ηλεκτρικά του σπίτιου και θέλω να ξέκινησω από αυτόν τον μετρητή που λειτουργεί 50 χρόνια.

Επεξ/σία από vagelen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα στη παρεα!

Ερωτηση.

Θελω να βαλω στο ονομα μου την ηλεκτροδοτηση στη ΔΕΗ στο νεο διαμερισμα που ενοικιαζω.


Το προγραμμα θα ειναι το απλο οικιακο και μπορει να γινει αιτηση Online.

Γνωριζετε σε ποσες ημερες γινεται η αλλαγη και αν χρειαζεται να πληρωσω εγγυηση , οπως οταν γινεται μια τετοια αιτηση/αλλαγη δια ζωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagelen είπε

Παιδιά καλημέρα προσπαθώ να κάνω αναζήτηση για smart meters αλλά μέσα στο χάος του insomnia μου βγάζει οτιδήποτε έχει σχεση με smart. Ξέρει κανείς αν κάποια εταιρεία βάζει στον πελάτη smart meter αν το ζητήσει ο πελάτης;

Πρόσφατα ένας φίλος μου άλλαξε χαλασμένο μετρητή και του έβαλαν έναν SANXING ψηφιακός μεν αλλά δεν ξέρω αν είναι smart δηλαδή σύνδεσιμότητα με οτιδήποτε. Επίσης δεν ξέρει αν το κανόνισε η εταιρεία του (NRG) με την ΔΕΗ ούτε πως έγινε η εγκατάσταση.

Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω μια γενική αναβάθμιση στα ηλεκτρικά του σπίτιου και θέλω να ξέκινησω από αυτόν τον μετρητή που λειτουργεί 50 χρόνια.

Αυτα τα κανει ο Δεδδηε και μονο.. Δεν σου αλλαζουν τον μετρητη αν δεν εχει καποιο προβλημα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα! γρήγορη ερώτηση: πρόγραμμα δεη γ1ν και κοτ.β η τελική τιμή kw είναι βάση του κοτ καταλόγου της ΔΕΗ : 0.111 μέρα κ 0.07 νύχτα,στα παραπάνω αφαιρώ τα 0.045 κοτ.β?...δλδ τελικιαζει 0.066 μέρα κ 0.025 νυκτα? Κάνω κάτι λάθος?thx!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, giannisbb είπε

Καλησπέρα στη παρέα! γρήγορη ερώτηση: πρόγραμμα δεη γ1ν και κοτ.β η τελική τιμή kw είναι βάση του κοτ καταλόγου της ΔΕΗ

γρήγορη απάντηση

τιμή τρέχων μηνός ΓΝ1 μείον επιδότηση μείον ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

γρήγορη απάντηση

τιμή τρέχων μηνός ΓΝ1 μείον επιδότηση μείον ΚΟΤ

Οκ απλά δεν καταλαβαίνω γιατί έχουν χωριστά τιμολόγιο κοτ...

Screenshot_2023-02-06-17-12-01-01_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

μπαίνει άλλη επιδότηση ΤΕΜ σε ΚΟΤ

Άρα?ισχύει η χρέωση όπως τη γράφω?...κ φαντάσου ότι σε παρακολουθώ κιόλας καιρό...εμπερδευθειν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι

(για Φεβρουάριο)

Κ Δεκεμβρίου κ Ιανουαρίο τα ίδια είναι για Κοτ,μου στείλανε εκκαθαριστικό το παρακάτω κ νομίζω είναι πολύ λάθος...ούτε σωστές κιλοβατώρες χρεώνουν (ο ΔΕδδηε τα έδωσε στις ρυθμιζόμενες σωστά)ούτε έκπτωση Κοτ νυκτερινή...να το ψάξω η με συμφέρει να το αφήσω όπως είναι για ρίξε μια ματιά του κόρακα...

Screenshot_2023-02-06-17-24-24-89_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, giannisbb είπε

Κ Δεκεμβρίου κ Ιανουαρίο τα ίδια είναι για Κοτ,

όχι δεν είναι οι αρχικές , ψάξε στο site να δεις , ήδη βλέπεις απο πριν για Ιανουάριο , απλά είναι μανούρα να δεις αν μπήκαν σωστέ οι ΤΕΜ μιας και έχει ξερό σύνολο , αλλά μπορείς να το επαληθεύσεις χειροκίνητα βλέποντας κιλοβατώρες που χρεώθηκες ανα εκάστοτε μηνα και πολλαπλασιάζοντας με την επιδότηση που έτρεχε

14 λεπτά πριν, giannisbb είπε

.ούτε σωστές κιλοβατώρες χρεώνουν (ο ΔΕδδηε τα έδωσε στις ρυθμιζόμενες σωστά)ούτε έκπτωση Κοτ νυκτερινή

ποτέ δεν υπήρχε έκπτωση ΚΟΤ στη νυχτερινή , διάβασε το άλλο νήμα με την όπισθεν για ΚΟΤ

έφαγες 15 κιλοβατώρες λόγο υπέρβασης ορίου ΚΟΤ, πάλι καλά που είχες νυχτερινό και δεν έχασες όλη την έκπτωση ΚΟΤ

συνέχεια τιμολόγησης ΚΟΤ στο άλλο νήμα

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

 

έφαγες 15 κιλοβατώρες λόγο υπέρβασης ορίου ΚΟΤ, πάλι καλά που είχες νυχτερινό και δεν έχασες όλη την έκπτωση ΚΟΤ

 

Δεν τις ξεπέρασα,είναι διμηνος εκκαθαριστικός κ έχω όριο 1800...

 

Έκαψα 199 νύχτα κ 656 μέρα όπως τα λέει ο ΔΕδδηε στις ρυθμιζόμενες κ στην μέτρηση ...δεν υπολόγισαν καν τη νύχτα...κ με χρέωσαν για μέρα σχεδόν όλες τις kw,ας μου το επιβεβαίωσει κάποιος να τους τηλ να τους τα πω....

Screenshot_2023-02-06-17-55-09-30_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Screenshot_2023-02-06-17-55-34-50_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Screenshot_2023-02-06-17-55-54-42_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giannisbb είπε

Δεν τις ξεπέρασα,είναι διμηνος εκκαθαριστικός κ έχω όριο 1800...

για να μη μαντεύουμε στο άλλο νήμα πόσο έκαψες το προηγούμενο δίμηνο πόσταρε εκεί κατευθείαν και τις προηγούμενες καταναλώσεις

άλλο νήμα =

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598241-κοινωνικό-τιμολόγιο-ηλεκτρικού-ρεύματος/?do=getNewComment

(πατάς τα μπλε γράμματα)

και

23 λεπτά πριν, korakios είπε

διάβασε το άλλο νήμα με την όπισθεν για ΚΟΤ

γιατί δεν έχεις καταλάβει τι παίζει με τις νυχτερινές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...