Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nickvog είπε

Μείωσαν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ την επιδότηση, βλέποντας ότι τελειώνουν τα χρήματα του Ταμείου.

Από Πρώτο Θέμα

"Το συνολικό ύψος της επιδότησης στο ηλεκτρικό ρεύμα για τον Φεβρουάριο ανέρχεται στα 95 εκατομμύρια ευρώ κατέληξε ο Κώστας Σκρέκας όταν τον Ιανουάριο το αντίστοιχο ποσό έφτασε τα 840 εκατ. ευρώ για νοικοκυριά και επιχειρήσεις."

Μόλις 4 λεπτά/KWh αντί 33 λεπτά/KWh του Ιανουαρίου. Όσο πάει και χειροτερεύει κάθετα. 

 

Μειωσαν την επιδοτηση καθως στοχος τους ηταν να σταθεροποιησουν την τιμη της KWh στα 0,15-0,16. Με υψηλες τιμες αγορας ενεργειας προηγουμενως επρεπε να επιδοτησουν μεγαλυτερο ποσο. Τωρα που επεσαν για τον μηνα οι τιμες αγορας επελεξαν να μειωσουν την επιδοτηση για να παραμεινει σταθερη παλι η τελικη χρεωση στον πελατη.(εμας)

(Τουλαχιστον για τις πρωτες 500 π.χ.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

να ρωτησω και κατι ακομη εχω συμβολαιο μεχρι 31/12 αν φυγω νωριτερα για τι κοστος ρητρας μιλαμε?

 


Πάγιο 0,50
Όλες οι kWh ημέρας 0,096

Όλες οι kWh νύχτας (για πελάτες που έχουν νυχτερινό μετρητή)
0,076  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, leouliss είπε

να ρωτησω και κατι ακομη εχω συμβολαιο μεχρι 31/12 αν φυγω νωριτερα για τι κοστος ρητρας μιλαμε?

 


Πάγιο 0,50
Όλες οι kWh ημέρας 0,096

Όλες οι kWh νύχτας (για πελάτες που έχουν νυχτερινό μετρητή)
0,076  

Αν κάνεις αίτηση πρώτα για Γ1Ν και μετά αν θες για άλλο πάροχο τότε δε πληρώνεις ρήτρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Turbani είπε

Μειωσαν την επιδοτηση καθως στοχος τους ηταν να σταθεροποιησουν την τιμη της KWh στα 0,15-0,16. Με υψηλες τιμες αγορας ενεργειας προηγουμενως επρεπε να επιδοτησουν μεγαλυτερο ποσο. Τωρα που επεσαν για τον μηνα οι τιμες αγορας επελεξαν να μειωσουν την επιδοτηση για να παραμεινει σταθερη παλι η τελικη χρεωση στον πελατη.(εμας)

(Τουλαχιστον για τις πρωτες 500 π.χ.)

Παραμύθια. Μαζεύουν χρήμα για άλλες παροχές πριν τις εκλογές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, leouliss είπε

να ρωτησω και κατι ακομη εχω συμβολαιο μεχρι 31/12 αν φυγω νωριτερα για τι κοστος ρητρας μιλαμε?

 


Πάγιο 0,50
Όλες οι kWh ημέρας 0,096

Όλες οι kWh νύχτας (για πελάτες που έχουν νυχτερινό μετρητή)
0,076  

Θα το γράφει στο συμβόλαιο σου το κόστος της ρήτρας, είναι ανάλογα με το πότε σπας το συμβόλαιο. 

Για να πας σε άλλο πρόγραμμα της ΔΕΗ , σίγουρα δεν σε συμφέρει, η τιμή που έχεις είναι πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα της ΔΕΗ. (Με τα τωρινά δεδομένα πάντα, καθώς κάθε μήνα αλλάζει το πράγμα)

Για άλλο πάροχο, υπάρχει αντίστοιχο θέμα. Πάντως για Φεβρουάριο, και από τους εναλλακτικούς παρόχους, πάλι έχεις ίσως την καλύτερη τιμή.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nickvog είπε

Μείωσαν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ την επιδότηση, βλέποντας ότι τελειώνουν τα χρήματα του Ταμείου.

Από Πρώτο Θέμα

"Το συνολικό ύψος της επιδότησης στο ηλεκτρικό ρεύμα για τον Φεβρουάριο ανέρχεται στα 95 εκατομμύρια ευρώ κατέληξε ο Κώστας Σκρέκας όταν τον Ιανουάριο το αντίστοιχο ποσό έφτασε τα 840 εκατ. ευρώ για νοικοκυριά και επιχειρήσεις."

Μόλις 4 λεπτά/KWh αντί 33 λεπτά/KWh του Ιανουαρίου. Όσο πάει και χειροτερεύει κάθετα. 

 

 

2 ώρες πριν, motoboots είπε

Παραμύθια. Μαζεύουν χρήμα για άλλες παροχές πριν τις εκλογές. 

Πόσο θέλατε την κιλοβατώρα; 0,02€;

Ή να έχει αρνητική τιμή;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

 

Πόσο θέλατε την κιλοβατώρα; 0,02€;

Ή να έχει αρνητική τιμή;

σίγουρα κάτω απο 0,11 , τόσα δις πληρώσαμε 20+ χρόνια , βασικά εξαγωγές έπρεπε να κάναμε

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nikosbt είπε

το σπανε αναλογικα οποτε το καλυτερο ειναι να δινεις εσυ μετρησεις καθε μηνα

Το κάνεις από το ebill αυτό; Εγώ έχω Γ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Το κάνεις από το ebill αυτό; Εγώ έχω Γ1.

Εμένα μου το εμφανίζει σαν επιλογή. Μηνιαίος λογαριασμός. 

Είναι στην ενότητα "Οι παροχές μου" , εκεί που λέει "Πληροφορίες". 

Εγώ έχω ενεργοποιημένο τον ηλεκτρονικό λογαριασμό, πρόγραμμα MyHome Enter +. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο το πρόγραμμα που έχει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εχει τυχη σε κανεναν αυτες τις μερες να πληρωσει λογαριασμο και να φαινετε ανεξοφλητος ? π.χ. πριν 3 μερες πληρωσαμε με εναν φιλο μου στο δικο του την δεη ονλαιν απο την σελιδα , την επομενη μερα (προχτες ) πληρωσα το δικο μου .. και βλεπω τωρα οτι και τα 2 φαινονται σαν μην εξοφλημενα ποσα.. εχει τυχη σε κανεναν ? (τα λεφτα τα εχει τραβηξει κανονικα απο την τραπεζα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, phanispal είπε

 

Πόσο θέλατε την κιλοβατώρα; 0,02€;

Ή να έχει αρνητική τιμή;

Φίλε μια χώρα που έχει άφθονο ήλιο και αέρα με ανανεώσιμες πηγές ενέργειας τόσο έπρεπε να πληρώνουμε να μη σου πω καθόλου για τα νησιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

καλημερα, εχει τυχη σε κανεναν αυτες τις μερες να πληρωσει λογαριασμο και να φαινετε ανεξοφλητος ? π.χ. πριν 3 μερες πληρωσαμε με εναν φιλο μου στο δικο του την δεη ονλαιν απο την σελιδα , την επομενη μερα (προχτες ) πληρωσα το δικο μου .. και βλεπω τωρα οτι και τα 2 φαινονται σαν μην εξοφλημενα ποσα.. εχει τυχη σε κανεναν ? (τα λεφτα τα εχει τραβηξει κανονικα απο την τραπεζα)

η ανησυχία σου είναι  ότι θα σου βάλουν τόκους η να σου κοψουν το ρευμα ??? η ημερομηνία εξωφλησης θεωρείται η ημερομηνία κατάθεσης-εξωφλησης με καρτα ,e banking η όποιον άλλο τροπο .....

 

2 λεπτά πριν, Elannik είπε

Φίλε μια χώρα που έχει άφθονο ήλιο και αέρα με ανανεώσιμες πηγές ενέργειας τόσο έπρεπε να πληρώνουμε να μη σου πω καθόλου για τα νησιά 

 εκεί που έχει πολύ αέρα δεν θέλουν οι κάτοικοι να βάλουν ανεμ/τριες....ήτοι στα περισσότερα νησιά για να μη πω ολα..

όλοι θέλουν πράσινη ενέργεια αλλά μακρυά από αυτούς  γιατί ενοχλούνται

τζάμπα δε παίρνει κανείς ρεύμα πουθενά ...εκτός και αν κανείς δίκη σου εγκατάσταση με το ανάλογο κόστος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, korakios είπε

σίγουρα κάτω απο 0,11 , τόσα δις πληρώσαμε 20+ χρόνια , βασικά εξαγωγές έπρεπε να κάναμε

 

21 λεπτά πριν, Elannik είπε

Φίλε μια χώρα που έχει άφθονο ήλιο και αέρα με ανανεώσιμες πηγές ενέργειας τόσο έπρεπε να πληρώνουμε να μη σου πω καθόλου για τα νησιά 

Αν είναι να αρχίσουμε τα τι θα έπρεπε σε αυτή τη χώρα να μου το πείτε να προετοιμαστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, motoboots είπε

Παραμύθια. Μαζεύουν χρήμα για άλλες παροχές πριν τις εκλογές. 

Αφου τα λεφτα για τις επιδοτησεις ηρθαν απο ενα συγκεκριμενο ταμειο(ενεργειακης μεταβασης αν δεν κανω λαθος) και δεν μπορουν να διατεθουν για αλλο σκοπο(εκτος απο τους γενικους σκοπους του ταμειου)

Επισης αν μπορει καποιος να μου λυσει την απορια που εχω για το νυχτερινο ρευμα:

Εχω καταλαβει οτι το νυχτερινο ρευμα ειναι πιο φθηνο απο της ημερας αλλα για την μετρηση του πρεπει να ενεργοποιησω κατι απο μεριας μου? (Χρειαζεται καποιος εξτρα εξοπλισμος?) Γιατι καποιος να μην επιλεξει να χρεωνεται νυχτερινο ρευμα τις νυχτερινες ωρες? (Φανταζομαι καποια συμβολαια το αποκλειουν // Αν οχι, γιατι απο την αρχη δεν εχουμε ολοι μετρητρες νυχτερινου ρευματος?)

Επεξ/σία από Turbani
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pasxaliskar είπε

) πληρωσα το δικο μου .. και βλεπω τωρα οτι και τα 2 φαινονται σαν μην εξοφλημενα ποσα.. εχει τυχη σε κανεναν ? (τα λεφτα τα εχει τραβηξει κανονικα απο την τραπεζα)

Παίρνει ως και 5 εργάσιμες να λογιστικοποιηθει μια τραπεζική συναλλαγή. Σημασία έχει η ημερομηνία που πλήρωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...