Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Αν φυγει καποιος απο το online μονος του παει στο Γ1 ή μπορει και open; Ποσο πηγε το Γ1 με επιδοτηση; ευχαριστω

Μόνο στο Γ1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ΠάρηςΓ είπε

Λιγοτερα θα δινεις με το open. 

Ξερει κανεις αν η εκπτωση που δινει η δεη πχ 2% για παγια ειναι στην τελική τιμη με την επιδοτηση η στην αρχικη;

Μακάρι να έχεις δίκιο και να μου ζητάει λιγότερα κάθε μήνα.

Πάντως, η "κυμαινόμενη τιμή ΔΕΗ myHome Open" με φοβίζει. Πλέον είμαστε στο έλεος της επιδότησης του Κράτους, με ό,τι αυτό συνεπάγεται ---- ιδίως μετά τις εκλογές....

Να ρωτήσω, η έκπτωση στην εκάστοτε τιμή είναι για μέχρι 500KWh το μήνα ή δεν παίζει ρόλο στο Open ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, nickvog είπε

Μακάρι να έχεις δίκιο και να μου ζητάει λιγότερα κάθε μήνα.

Πάντως, η "κυμαινόμενη τιμή ΔΕΗ myHome Open" με φοβίζει. Πλέον είμαστε στο έλεος της επιδότησης του Κράτους, με ό,τι αυτό συνεπάγεται ---- ιδίως μετά τις εκλογές....

Να ρωτήσω, η έκπτωση στην εκάστοτε τιμή είναι για μέχρι 500KWh το μήνα ή δεν παίζει ρόλο στο Open ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!

Με τα εως τωρα δεδομενα απο τοτε που αρχισε η επιδότηση δε συμφέρουν τα .18 κτλ εκτος απο μεγάλες καταναλώσεις.

Η επιδότηση είναι fixed εως 500kw το μηνα ειτε νυχτερινες η κανονικες μαζι. Μετα παει αναλογα τι ανακοινώνεται κτλ

 

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν επεσαν οι τιμες η τιμη KW νυχτας ανεβηκε. Τσαμπα θα τη βγαλει η κυβερνηση εμεις θα φαμε το παλουκι κλασικα και ας επεσε παρα πολυ η τιμη ενεργειας. Πληρωνε κοσμε.

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ότι έχουμε ελάχιστα μειωμένη τελική τιμή σε σχέση  με τον Ιανουάριο όσοι είμαστε στο myHomeOpen, 0.15110 από 0.15510, διαβάζω κάτι λάθος?!

SCR-20230201-coh.png.ea055e352a22dcc3e3a5b4a9ed9f81bb.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πέσανε τόσο οι τιμές δεν θα έπρεπε να πέσουν και στα πακέτα σταθερής χρέωσης?

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-online/#:~:text=πιστωτική σας κάρτα.-,Χρεώσεις προμήθειας,-Ημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείωσαν ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ την επιδότηση, βλέποντας ότι τελειώνουν τα χρήματα του Ταμείου.

Από Πρώτο Θέμα

"Το συνολικό ύψος της επιδότησης στο ηλεκτρικό ρεύμα για τον Φεβρουάριο ανέρχεται στα 95 εκατομμύρια ευρώ κατέληξε ο Κώστας Σκρέκας όταν τον Ιανουάριο το αντίστοιχο ποσό έφτασε τα 840 εκατ. ευρώ για νοικοκυριά και επιχειρήσεις."

Μόλις 4 λεπτά/KWh αντί 33 λεπτά/KWh του Ιανουαρίου. Όσο πάει και χειροτερεύει κάθετα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nickvog είπε

Μόλις 4 λεπτά/KWh αντί 33 λεπτά/KWh του Ιανουαρίου. Όσο πάει και χειροτερεύει κάθετα. 

στα ίδια είναι (στη νέα αυξημένη παγιωμένη τιμή)

Spoiler

image.png.5cfe1ba24353e931b004121ddcb26c1d.png

 

βέβαια τώρα Φεβρουάριο ακρίβυνε για όσους καίνε AC και αντλία και έχουν >500kw/μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τελειωνουν τα λεφτα του ταμειου απο που προκυπτει?

Ειμαι σιγουρος οτι αν εμεναν ψηλα οι τιμες θα εμεναν ψηλα και οι επιδοτησεις

 

Αυτο που κανει η κυβερνηση ειναι παρωδια

Πηρανε αποφαση οτι η 0.159 κιλοβατωρα ειναι "φυσιολογικη τιμη"

Αντε σε κανα χρονο να παρουν αποφαση οτι 0.20"  ειναι "φυσιολογικη τιμη"

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι θα το παλεψω σημερα για Γ1 μεσω econtract.. Eίμαι στο εντερ+ με 0.18 και ληγει τον αλλο μηνα και κακώς δεν το αλλαξα νωριτερα..

Το θέμα ειναι ποινή τρώω;;

και τελος παιδια εγω ειχα συνηθίσει να εχω λογαριασμό ανα διμηνο δλδ εναντι και μετα απο 2 μηνες εκαθαριστικο αρα εκαθαριστικος ανα τετραμηνο.. Συμφερει ο μηνιαιος;; Ας πουμε αυτό με το 500 kwh ανα μηνα που έχει αλλη τιμή πως θα το τσεκαρω εγω που εχω ανα τετραμηνο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει ποινη αφου εισαι στη ιδια εταιρια, για μηνιαιο το καλυτερο ειναι να δινεις εσυ μετρησεις καθε μηνα στη δεη. το καλυτερο και πιο γρηγορο να πας σε ενα καταστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nikosbt είπε

δεν εχει ποινη αφου εισαι στη ιδια εταιρια, για μηνιαιο το καλυτερο ειναι να δινεις εσυ μετρησεις καθε μηνα στη δεη. το καλυτερο και πιο γρηγορο να πας σε ενα καταστημα

Εγω αυτο που δεν πολυ πιανω ειναι πως το >500 kwh ανα μηνα εχει αλλη τιμη οταν εγω πχ εχω 1050 για παραδειγμα σε ενα διμηνο; μπορει ο ενας μηνας να εχει 499 ο αλλος 551.. λεμε τωρα, αρα θα πληρωσω για 50 Κβω με αλλη τιμη; Για 550 με αλλη τιμη; Για ποιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, UlveRz είπε

Εγω αυτο που δεν πολυ πιανω ειναι πως το >500 kwh ανα μηνα εχει αλλη τιμη οταν εγω πχ εχω 1050 για παραδειγμα σε ενα διμηνο; μπορει ο ενας μηνας να εχει 499 ο αλλος 551.. λεμε τωρα, αρα θα πληρωσω για 50 Κβω με αλλη τιμη; Για 550 με αλλη τιμη; Για ποιες;

το σπανε αναλογικα οποτε το καλυτερο ειναι να δινεις εσυ μετρησεις καθε μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ant_ είπε

Το οτι τελειωνουν τα λεφτα του ταμειου απο που προκυπτει?

 

 

 

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/energeia/prosgiononte-i-epidotisis-stis-500-kilovatores-ti-allazi-gia-nikokiria-epichirisis/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...