Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, lalista είπε

Ιστορικά καλύτερο το Φυσικό Αέριο Ελλάδος Ελληνική Εταιρεία Ενέργειας. Όσο τρέχουν οι κρατικές επιδοτήσεις είναι σταθερό ο πιο χαμηλός παίχτης της αγοράς.

αυτό το μήνα βγήκε η Elpedison,,,αλλά τι να το κάνεις για έναν μήνα αν τους επόμενους 11 σε ρουφάνε?

https://fthinorevma.gr/

 

 

spacer.png

για ΔΕΗ εδώ , για άλλους πάροχους στο άλλο νήμα και διάβασε αυτό και αν έχεις απορία πόσταρε εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο econtract εκεί που ζητάει προηγούμενο λογαριασμό στα δικαιολογητικά τι μπορεί να μπει αν δεν υπάρχει; Έχω μόνο τελικό προ δεκαετίας.  Ο προηγούμενος πάροχος ξεκίνησε μόλις πριν μια εβδομάδα και φυσικά δεν έχει εκδόσει λογαριασμό.

Η εγγύηση στο Γ1Ν τριφασικό ξέρουμε πόση είναι; Δεν βλέπω κάπου επιλογή ώστε να μπορώ να τη γλυτώσω μέσω πάγιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σε όλους.. είμαι σε home enter+ ,τελειώνει αρχές Μαρτίου και έχω ειδοποιηθεί για αυτόματη μετάβαση σε open.

Αν εγώ αιτηθω μέσω econtract μετάβαση από τώρα, δηλαδή κάνα μήνα πριν τη λήξη σε Γ1, πληρώνω ποινή ή χάνω κάτι;; Ή να το πω πιο απλά με συμφέρει έστω για ένα μήνα να λήξω το σταθερό με το Γ1 που λογικά νομίζω είναι αυτή τη στιγμή το πιο συμφέρον από ΔΕΗ; Κατανάλωση την περσινή χρονιά χοντρικά 330kWh/μήνα.. το enter+ μου έχει kwh στα 0.18.

Τι με συμβουλεύετε;;;

Επεξ/σία από UlveRz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Να ρωτήσω,εμείς δίνουμε σύνολο μονάδες για αέριο το 2ημηνο.Πως υπολογίζουν πόσες μονάδες καίμε τον κάθε μηνα;γιατί το ttf αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους, αρχες μαρτιου δυστυχως ληγει το συμβολαιο το διετες που είχα στην Δεη με το home enter με τιμη kw 0.10500. καταλανωση ετησια γυρω στις 3500 kw  , ποια η γνωμη σας συνεχιζω σε κατι αντιστοιχο η παω σε κυμαινομενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KAPAKOSTAS είπε

Καλησπέρα σε ολους, αρχες μαρτιου δυστυχως ληγει το συμβολαιο το διετες που είχα στην Δεη με το home enter με τιμη kw 0.10500. καταλανωση ετησια γυρω στις 3500 kw  , ποια η γνωμη σας συνεχιζω σε κατι αντιστοιχο η παω σε κυμαινομενο?

δε νομιζω να υπαρχει κατι αντιστοιχο πας σε κυμαινομενο.. τα σταθερα πλεον ειναι πανακριβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα θέλω να κάνω αίτηση για επανασύνδεση σε διαμέρισμα που θα μετακομίσω και δεν έχω ιδέα τι διαφορές έχουν τα πακέτα (γ1, home online κλπ). Δεν έχω σκοπό να αλλάζω εταιρίες κλπ. Τι πρέπει να βάλω? :P

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, splanis είπε

Καλησπέρα θέλω να κάνω αίτηση για επανασύνδεση σε διαμέρισμα που θα μετακομίσω και δεν έχω ιδέα τι διαφορές έχουν τα πακέτα (γ1, home online κλπ). Δεν έχω σκοπό να αλλάζω εταιρίες κλπ. Τι πρέπει να βάλω? :P

Γ1 / Γ1Ν. Δεν κοιτάς κάν τα υπόλοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, splanis είπε

Καλησπέρα θέλω να κάνω αίτηση για επανασύνδεση σε διαμέρισμα που θα μετακομίσω και δεν έχω ιδέα τι διαφορές έχουν τα πακέτα (γ1, home online κλπ). Δεν έχω σκοπό να αλλάζω εταιρίες κλπ. Τι πρέπει να βάλω? :P

Θα ζητήσεις επανασύνδεση ρεύματος σε ένα κατάστημα... Θα πεις Για Γ1.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, UlveRz είπε

Καλημερα σε όλους.. είμαι σε home enter+ ,τελειώνει αρχές Μαρτίου και έχω ειδοποιηθεί για αυτόματη μετάβαση σε open.

Αν εγώ αιτηθω μέσω econtract μετάβαση από τώρα, δηλαδή κάνα μήνα πριν τη λήξη σε Γ1, πληρώνω ποινή ή χάνω κάτι;; Ή να το πω πιο απλά με συμφέρει έστω για ένα μήνα να λήξω το σταθερό με το Γ1 που λογικά νομίζω είναι αυτή τη στιγμή το πιο συμφέρον από ΔΕΗ; Κατανάλωση την περσινή χρονιά χοντρικά 330kWh/μήνα.. το enter+ μου έχει kwh στα 0.18.

Τι με συμβουλεύετε;;;

Μολις καλεσαν τον πατερα μου οτι ληγει το συμβολαιο του και θα τον πάνε στο οπεν. κρυβει καμια παγίδα αυτο;

Γ1 ειχε ως τωρα

 

Επεξ/σία από vasioula1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, vasioula1 είπε

Μολις καλεσαν τον πατερα μου οτι ληγει το συμβολαιο του και θα τον πάνε στο οπεν. κρυβει καμια παγίδα αυτο;

Γ1 ειχε ως τωρα

 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Παράξενο που το open έχει πιο φτηνή kwh από το Γ1 ΧΩΡΙΣ την έκπτωση 2%. Φαίνεται πως θέλουν να σπρώξουν τον κόσμο προς τα εκεί. 

Δε νομιζω πως ειναι εμπορικα διαθεσιμο. Μαλλον εγινε για να κρατησουν τους πελατες των σταθερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Παράξενο που το open έχει πιο φτηνή kwh από το Γ1 ΧΩΡΙΣ την έκπτωση 2%. Φαίνεται πως θέλουν να σπρώξουν τον κόσμο προς τα εκεί. 

απλα εχει πιο μεγαλο παγιο ομως 5ε ενω 3.5 το γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios

Γενικά μέχρι και Μάρτιο θα παραμείνω στο online (με 0,17) και θέλω να δω τι παίζει γενικά. Διαβάζω το νήμα που και που αλλά την έχω χάσει την μπάλα.

Αν καταλαβαίνω σωστά, με τις τιμές που έχεις στην σημερινή (?) αναθεώρηση συμφέρει η elpedison αν και λες προσοχή κλπ..

Δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι αλλά νομίζω αυτόν τον καιρό δεν έχει νόημα τόσο η σύγκριση σε ετήσια βάση αλλά σε μηνιαία

Θα μπορούσες να το αλλάξεις ή έστω να προσθέσεις 2 στήλες με την τελικές τιμες kwh μήνα για ημέρα και νύχτα μετά τις επιδοτήσεις εκπτώσεις και ότι άλλο σκέφτεται ο κάθε πάροχος? Το πάγιο το έχεις έτσι και αλλιώς..

Επίσης για το περιβόητο κέρδος -ζημιά ίσως θα βόλευε να κάνεις ανάποδα την αφαίρεση που κάνεις και να και να παίρνουν τα κελιά αυτόματα χρώμα πράσινο = κέρδος αν είναι αρνητικό και κόκκινο ζημια αν είναι θετικό.. 

 

πχ

image.png.d6e5b2f6674f4a3c6712acc5e7e68be8.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...