Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Το δώρο των 50€ που δίνει ο Ήρων προϋπόθετει παραμονή σε αυτόν 6 μήνες.

Αν πχ τον 5' μήνα βρεις μια καλή προσφορά αλλού και φύγεις, σου παίρνουν το δώρο πίσω.

Μαλλον δεν το ηξερε ο φιλος αυτο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, dream21 είπε

Σε σχέση με το my home open που βρισκομαι τωρα..

700kw ΝΟΕ-ΜΑΡ = 700/4 /μήνα = 175 κιλοβάτ το μήνα περίπου

άρα κάνεις με τιμές Φεβρουαρίου

175*(τιμή open)+πάγιο open και

175*(τιμή Γ1)+πάγιο Γ1

στο site είναι και οι δημοσιευμένες τιμές. Του open είναι εκεί

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

κανένα μπάχαλο οι τιμές σχεδόν όλων έχουν βγει , πολύ απλή η σύγκριση, δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεσαι 

Σχωρα με που, μετά από τόσο καιρό διαβάζοντας εδώ μέσα, πρώτη φορά άνοιξα το περιδιαβόητο excell σύγκρισης των τιμών ρεύματος (ίσως επειδή θα έχω για 10 μήνες ακόμα το 0,09/0,07 😁)

Έβαλα τα νούμερα του πεθερού...0,24 έως 0,31 του βγαίνει για τον προηγούμενο χρόνο η τελική τιμήτης kwh για, 3000kwh/έτος.

Βλέπω κάτι νούμερα κέρδους στην elin π.χ. 300 € και στην ΗΡΩΝ GENEROUS 400 €.....ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΟΥΤΑΝΑΔΩ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ??😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, demakhs είπε

Σχωρα με που, μετά από τόσο καιρό διαβάζοντας εδώ μέσα, πρώτη φορά άνοιξα το περιδιαβόητο excell σύγκρισης των τιμών ρεύματος (ίσως επειδή θα έχω για 10 μήνες ακόμα το 0,09/0,07 😁)

Έβαλα τα νούμερα του πεθερού...0,24 έως 0,31 του βγαίνει για τον προηγούμενο χρόνο η τελική τιμήτης kwh για, 3000kwh/έτος.

Βλέπω κάτι νούμερα κέρδους στην elin π.χ. 300 € και στην ΗΡΩΝ GENEROUS 400 €.....ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΟΥΤΑΝΑΔΩ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ??😵

Μερικοι πάροχοι ειχαν χαμηλες τιμες ακομα και αρνητικες. Δηλαδη σε πληρωναν και απο πάνω!Ελιν είχε για Ιανουαριο 3 λεπτα. Λογικα δε θα συνεχιστεί για πολυ αυτο. Για Φεβρουάριο δεν εχει μεγαλες διαφορες.

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, demakhs είπε

Σχωρα με που, μετά από τόσο καιρό διαβάζοντας εδώ μέσα, πρώτη φορά άνοιξα το περιδιαβόητο excell σύγκρισης των τιμών ρεύματος (ίσως επειδή θα έχω για 10 μήνες ακόμα το 0,09/0,07 😁)

Έβαλα τα νούμερα του πεθερού...0,24 έως 0,31 του βγαίνει για τον προηγούμενο χρόνο η τελική τιμήτης kwh για, 3000kwh/έτος.

Βλέπω κάτι νούμερα κέρδους στην elin π.χ. 300 € και στην ΗΡΩΝ GENEROUS 400 €.....ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΟΥΤΑΝΑΔΩ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ??😵

όχι δεν ισχύουν , είναι με τιμές Ιανουαρίου , αλλά και πάλι 0,24-0,31 αποκλείεται να βγήκε

τιμές απο Φεβρουάριο θα βάλω αργά το βραδάκι

υπόψιν πλέον (απο Αύγουστο) ανα μήνα αλλάζουν

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Το δώρο των 50€ που δίνει ο Ήρων προϋπόθετει παραμονή σε αυτόν 6 μήνες.

Αν πχ τον 5' μήνα βρεις μια καλή προσφορά αλλού και φύγεις, σου παίρνουν το δώρο πίσω.

Eγώ έκατσα 70 μέρες... πήρα το 50άρικο στον έναντι, μετά βγήκε εκκαθαριστικό, τελικός, έκτακτος για συνέπεια και φυσικά δε μου το πήρανε πίσω.

Από πού προκύπτει αυτό που είπες; (από πουθενά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι δεν ισχύουν , είναι με τιμές Ιανουαρίου , αλλά και πάλι 0,24-0,31 αποκλείεται να βγήκε

τιμές απο Φεβρουάριο θα βάλω αργά το βραδάκι

υπόψιν πλέον (απο Αύγουστο) ανα μήνα αλλάζουν

Με το αποκλείεται, εννοείς πως είναι υψηλές ή χαμηλές, με ... περδίκλωσες.

1) 107€ στις 5/03 έναντι &

175€ στις 19/05 εκκθ

282€ δηλαδή για 1195kwh-->0,24

2) 104€ στις 14/07 έναντι &

104€ στις 21/09 εκκθ

208€ δηλαδή για 681kwh-->0,31

Γ1 το πρόγραμμα, από ...πάντα!!🤪

 

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, demakhs είπε

1) 107€ στις 5/03 έναντι &

ξέχνα τον έναντι , τα πήρε πίσω στον εκαθαριστικό

5 λεπτά πριν, demakhs είπε

175€ στις 19/05 εκκθ

βγάλε ρυθμιζόμενες και τέλη/ΕΡΤ κτλ και βγάλε και έκπτωση συνέπειας που θα πάρεις στον επόμενο λογαριασμό απο τον εκκαθαριστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σήμερα είδα οτι απο εχθές εκδόθηκε ο νέος λογαριασμός "έναντι πελάτη" αρκετά αυξημένος. Απο το πρωϊ προσπαθώ με τον κλασσικό τρόπο "άνοιγμα προηγούμενου λογαριασμού & αλλαγή ημερομηνίας" να δώ τον νέο λογαριασμό αλλά συνέχεια μου βγάζει μήνυμα σφάλματος. Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο;;; Πάλι προβλήματα έχει η σελίδα τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδιά, διαμένω Αθήνα και ειμαι στον πάροχο watt + volt. Σκεφτομαι να αλλάξω και να παω ΔΕΗ, τι προγραμμα προτείνετε; Η μηνιαία κατανάλωση μου δεν ξεπερνάει τις 300KWh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 3oxic είπε

Καλησπερα παιδιά, διαμένω Αθήνα και ειμαι στον πάροχο watt + volt. Σκεφτομαι να αλλάξω και να παω ΔΕΗ, τι προγραμμα προτείνετε; Η μηνιαία κατανάλωση μου δεν ξεπερνάει τις 300KWh.

Καλησπερα.. Διαβασε τις πισω 5-7 σελιδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 3oxic είπε

Καλησπερα παιδιά, διαμένω Αθήνα και ειμαι στον πάροχο watt + volt. Σκεφτομαι να αλλάξω και να παω ΔΕΗ, τι προγραμμα προτείνετε; Η μηνιαία κατανάλωση μου δεν ξεπερνάει τις 300KWh.

αν δε θες να πηγαινεις απο παροχο σε παροχο το καλυτερο δεη Γ1Ν1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, stelios120 είπε

Καλησπέρα. Σήμερα είδα οτι απο εχθές εκδόθηκε ο νέος λογαριασμός "έναντι πελάτη" αρκετά αυξημένος. Απο το πρωϊ προσπαθώ με τον κλασσικό τρόπο "άνοιγμα προηγούμενου λογαριασμού & αλλαγή ημερομηνίας" να δώ τον νέο λογαριασμό αλλά συνέχεια μου βγάζει μήνυμα σφάλματος. Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο;;; Πάλι προβλήματα έχει η σελίδα τους;

προσπαθώ και εγώ από χτες να κατεβάσω τον τελευταίο εκκαθαριστικό που έχει αναρτηθεί και δεν υπάρχει σαν επιλογή....πομονή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, demakhs είπε

προσπαθώ και εγώ από χτες να κατεβάσω τον τελευταίο εκκαθαριστικό που έχει αναρτηθεί και δεν υπάρχει σαν επιλογή....πομονή!!

Θέλει 2-3 ημέρες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, korakios είπε

όχι δεν ισχύουν , είναι με τιμές Ιανουαρίου , αλλά και πάλι 0,24-0,31 αποκλείεται να βγήκε

τιμές απο Φεβρουάριο θα βάλω αργά το βραδάκι

υπόψιν πλέον (απο Αύγουστο) ανα μήνα αλλάζουν

(Τελική τιμή της κιλοβατώρας εννούσα, με όλα μέσα)

άλλαξε άρδην, με τις καινούριες τιμές, το σκηνικό μάστορα.

η πλειοψηφία ... κοκκίνησε (ζημιά)!

👍👍👍

"ΔΕΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ"

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...