Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν στο online, όταν έληξε με έβαλαν στο οπεν για 1 μήνα χωρίς ενημέρωση και χωρίς να το έχω αποδεχτεί. Αξίζει τον κόπο να το κυνηγήσω για καταγγελία; 

 

Επίσης, εδώ και 10 μέρες είχα κάνει αίτηση στον Ηρωνα, τώρα την προώθησαν στη ΔΕΔΗΕ. ΔΕΗ θα πληρώσω μέχρι τη μέρα που προωθήθηκε η αίτηση στη ΔΕΔΗΕ; 

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Ήμουν στο online, όταν έληξε με έβαλαν στο οπεν για 1 μήνα χωρίς ενημέρωση και χωρίς να το έχω αποδεχτεί. Αξίζει τον κόπο να το κυνηγήσω για καταγγελία; 

ναι , τζάμπα είναι

11 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Επίσης, εδώ και 10 μέρες είχα κάνει αίτηση στον Ηρωνα, τώρα την προώθησαν στη ΔΕΔΗΕ. ΔΕΗ θα πληρώσω μέχρι τη μέρα που προωθήθηκε η αίτηση στη ΔΕΔΗΕ; 

δες τιμές όμως , λάθος timing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vassilis_24 είπε

Ήμουν στο online, όταν έληξε με έβαλαν στο οπεν για 1 μήνα χωρίς ενημέρωση και χωρίς να το έχω αποδεχτεί. Αξίζει τον κόπο να το κυνηγήσω για καταγγελία; 

 

Επίσης, εδώ και 10 μέρες είχα κάνει αίτηση στον Ηρωνα, τώρα την προώθησαν στη ΔΕΔΗΕ. ΔΕΗ θα πληρώσω μέχρι τη μέρα που προωθήθηκε η αίτηση στη ΔΕΔΗΕ; 

After your contract expires, you will be transferred to the new variable-priced product PPC myHome Open, with the associated terms and charges. PPC myHome Open will be available on 01.10.2022. The product's terms and charges can be found here, and you reserve the right to change supplier and/or product.

 

https://www.dei.gr/en/home/electricity/myhome-online/ Απο την σελίδα της δεή. Το λέει στο σαιτ ξεκάθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

After your contract expires, you will be transferred to the new variable-priced product PPC myHome Open, with the associated terms and charges. PPC myHome Open will be available on 01.10.2022. The product's terms and charges can be found here, and you reserve the right to change supplier and/or product.

 

https://www.dei.gr/en/home/electricity/myhome-online/ Απο την σελίδα της δεή. Το λέει στο σαιτ ξεκάθαρα

Δεν λέει κάτι αυτό, σημασία έχει μόνο τι προέβλεπαν οι όροι την στιγμή που υπέγραψε για το online.

Μονομερή τροποποίηση όρων η ΔΕΗ μπορεί να κάνει μόνο αν έχει ενημερώσει εγγράφως δύο μήνες νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δεν λέει κάτι αυτό, σημασία έχει μόνο τι προέβλεπαν οι όροι την στιγμή που υπέγραψε για το online.

Μονομερή τροποποίηση όρων η ΔΕΗ μπορεί να κάνει μόνο αν έχει ενημερώσει εγγράφως δύο μήνες νωρίτερα.

Τότε πρέπει πρώτα να δεί το συμβόλαιο που είχε υπογράψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Τότε πρέπει πρώτα να δεί το συμβόλαιο που είχε υπογράψει

Με δεδομένα ότι έχει περάσει ήδη 1 μήνας από τη λήξη του συμβολαίου του και πως η διάρκεια ήταν 1 ή δύο έτη, είναι σίγουρο πως δεν έγραφε τίποτα για open.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

ναι , τζάμπα είναι

δες τιμές όμως , λάθος timing

Ναι, έτυχε σε κακό τάιμινγκ, αλλά νομίζω ότι με τη συνέπεια είναι στα ίδια με ΔΕΗ, θα πάρω και 50Ε τον επόμενο μήνα και μετά το βλέπω αν θα παραμείνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι σε Home enter open τι με συμφερει με 300kWh ΑΠΡ-ΟΚΤ και 700KWh  ΝΟΕ-ΜΑΡΤ , Γ1Ν η Home enter open που βρίσκομαι;

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Ήμουν στο online, όταν έληξε με έβαλαν στο οπεν για 1 μήνα χωρίς ενημέρωση και χωρίς να το έχω αποδεχτεί. Αξίζει τον κόπο να το κυνηγήσω για καταγγελία; 

 

Επίσης, εδώ και 10 μέρες είχα κάνει αίτηση στον Ηρωνα, τώρα την προώθησαν στη ΔΕΔΗΕ. ΔΕΗ θα πληρώσω μέχρι τη μέρα που προωθήθηκε η αίτηση στη ΔΕΔΗΕ; 

Τυχερός είσαι που σε πήγαν στο open!!! Αν σε άφηναν στο online (που υπέγραψες) θα πήγαινες σε τιμή κιλοβατώρας 0.561€ !!

18 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Ναι, έτυχε σε κακό τάιμινγκ, αλλά νομίζω ότι με τη συνέπεια είναι στα ίδια με ΔΕΗ, θα πάρω και 50Ε τον επόμενο μήνα και μετά το βλέπω αν θα παραμείνω. 

Για τα 50€ υπέγραψες 6 μήνες παραμονή.

Τόσο γρήγορα ξεχνάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ειμαι σε Home enter open τι με συμφερει με 300kWh ΑΠΡ-ΟΚΤ και 700KWh  ΝΟΕ-ΜΑΡΤ , Γ1Ν η Home enter open που βρίσκομαι;

αν με "Γ1Ν η Home enter open που βρίσκομαι;" ρωτάς σε ποιο πρόγραμμα είσαι , δεν ξέρουμε....

αν με το "Γ1Ν η Home enter open που βρίσκομαι;" εννοείς 'Γ1Ν' σε συγκριτικά με το 'Home enter open' , το 2ο δεν υπάρχει σαν πρόγραμμα , είναι 2 ξεχωριστά

για να δεις τι σε συμφέρει κάνεις δημοσιευμένες τιμές προγραμμάτων επί κιλοβατώρες που θα κάψεις συν πάγιο του κάθε προγράμματος . Δες στο site , αναγράφονται . Οι επιδοτήσεις (δεν παίρνουν τα σταθερά online/enter) , θα ανακοινωθούν σε λίγες μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Τυχερός είσαι που σε πήγαν στο open!!! Αν σε άφηναν στο online (που υπέγραψες) θα πήγαινες σε τιμή κιλοβατώρας 0.561€ !!

Για τα 50€ υπέγραψες 6 μήνες παραμονή.

Τόσο γρήγορα ξεχνάς?

Δεν κατάλαβα τι λες. 

Προφανώς και δεν πήγα για τα 50 ευρώ αλλά γιατί ήταν αρκετά πιο φθηνός από τη ΔΕΗ. Τα 50 ευρώ είναι μπόνους. 

Με τις τιμές Φεβρουαρίου δε θα έφευγα, θα γυρνούσα σε Γ1Ν, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να υπαναχωρησω τώρα. 

Για τους 6 μήνες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, στα μη σταθερά προγράμματα δε χρειάζεται να παραμείνεις 6 μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

αν με "Γ1Ν η Home enter open που βρίσκομαι;" ρωτάς σε ποιο πρόγραμμα είσαι , δεν ξέρουμε....

αν με το "Γ1Ν η Home enter open που βρίσκομαι;" εννοείς 'Γ1Ν' σε συγκριτικά με το 'Home enter open' , το 2ο δεν υπάρχει σαν πρόγραμμα , είναι 2 ξεχωριστά

για να δεις τι σε συμφέρει κάνεις δημοσιευμένες τιμές προγραμμάτων επί κιλοβατώρες που θα κάψεις συν πάγιο του κάθε προγράμματος . Δες στο site , αναγράφονται . Οι επιδοτήσεις (δεν παίρνουν τα σταθερά online/enter) , θα ανακοινωθούν σε λίγες μέρες

αξιζει να παω σε Γ1Ν οταν εχω καταναλωση 300kWh ΑΠΡ-ΟΚΤ και 700KWh  ΝΟΕ-ΜΑΡΤ ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dream21 είπε

αξιζει να παω σε Γ1Ν οταν εχω καταναλωση 300kWh ΑΠΡ-ΟΚΤ και 700KWh  ΝΟΕ-ΜΑΡΤ ?

σε σχέση με ποιο πρόγραμμα ?

Για Μάρτη δεν έχουν βγει τιμές , για Φεβρουάριο δες το site της ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

σε σχέση με ποιο πρόγραμμα ?

Για Μάρτη δεν έχουν βγει τιμές , για Φεβρουάριο δες το site της ΔΕΗ

Σε σχέση με το my home open που βρισκομαι τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Δεν κατάλαβα τι λες. 

Προφανώς και δεν πήγα για τα 50 ευρώ αλλά γιατί ήταν αρκετά πιο φθηνός από τη ΔΕΗ. Τα 50 ευρώ είναι μπόνους. 

Με τις τιμές Φεβρουαρίου δε θα έφευγα, θα γυρνούσα σε Γ1Ν, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να υπαναχωρησω τώρα. 

Για τους 6 μήνες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, στα μη σταθερά προγράμματα δε χρειάζεται να παραμείνεις 6 μήνες. 

Το δώρο των 50€ που δίνει ο Ήρων προϋπόθετει παραμονή σε αυτόν 6 μήνες.

Αν πχ τον 5' μήνα βρεις μια καλή προσφορά αλλού και φύγεις, σου παίρνουν το δώρο πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...