Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Όταν είναι να κάνουν κάτι που τους συμφερει (λεφτά από το κράτος) γίνονται γρήγορα οι αλλαγές. Ούτε τα συστήματα δεν κολλάνε..

Ίσα ίσα δεν τους συμφέρει μεγαλύτερη χρέωση έχει το home enter από το ΓΝ1, δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να γράψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Ίσα ίσα δεν τους συμφέρει μεγαλύτερη χρέωση έχει το home enter από το ΓΝ1, δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να γράψεις.

ΟΥΤΕ αυτός ξέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Ίσα ίσα δεν τους συμφέρει μεγαλύτερη χρέωση έχει το home enter από το ΓΝ1, δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να γράψεις.

Για τα σταθερά δεν παίρνουν επιδότηση από το κράτος, πληρώνονται μόνο από σένα. Για το γν1 εσύ δίνεις μεν λιγότερα, ως πελάτης, αλλά το κράτος επιδοτεί τους παρόχους με πολύ μεγαλύτερα ποσά, καθώς πληρώνει τα τρελά που ζητανε κάθε μήνα ως τιμή κιλοβατώρας με τη μορφή της επιδότησης (τα οποία φυσικά πάλι εσύ, ως φορολογούμενος, δίνεις, αλλά δεν το καταλαβαίνεις, οπότε όλα καλά)

Επεξ/σία από marinna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, marinna είπε

Για τα σταθερά δεν παίρνουν επιδότηση από το κράτος, πληρώνονται μόνο από σένα. Για το γν1 εσύ δίνεις μεν λιγότερα, ως πελάτης, αλλά το κράτος επιδοτεί τους παρόχους με πολύ μεγαλύτερα ποσά, καθώς πληρώνει τα τρελά που ζητανε κάθε μήνα ως τιμή κιλοβατώρας με τη μορφή της επιδότησης (τα οποία φυσικά πάλι εσύ, ως φορολογούμενος, δίνεις, αλλά δεν το καταλαβαίνεις, οπότε όλα καλά)

Δεν σε πιάνω.

Το Enter έχει 0.561 η κιλοβατώρα.

Το Γ1 0.489 η κιλοβατώρα.

Πώς 'συμφέρει' την ΔΕΗ το 0.489 ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greengr21 είπε

Ίσα ίσα δεν τους συμφέρει μεγαλύτερη χρέωση έχει το home enter από το ΓΝ1, δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να γράψεις.

Τώρα σοβαρά; Υπάρχει κάποιος σήμερα που θα πήγαινε στα Home online και enter αντίστοιχα; Μιλάω για τις αλλαγές από online των 17 κ 18 λεπτών. Μια χαρά τους συμφερει που θα παίρνουν από το κράτος τα 30 λεπτά…γι αυτό και τόσους μήνες έχουν πρήξει με τηλέφωνα να πάμε open ή Γ1…λεφτά χάνουν δεν σου κάνουν εξυπηρετηση. 

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

ΟΥΤΕ αυτός ξέρει 

ΟΥΤΕ εσυ. *Διαβασε τα από πάνω. 

40 λεπτά πριν, marinna είπε

Για τα σταθερά δεν παίρνουν επιδότηση από το κράτος, πληρώνονται μόνο από σένα. Για το γν1 εσύ δίνεις μεν λιγότερα, ως πελάτης, αλλά το κράτος επιδοτεί τους παρόχους με πολύ μεγαλύτερα ποσά, καθώς πληρώνει τα τρελά που ζητανε κάθε μήνα ως τιμή κιλοβατώρας με τη μορφή της επιδότησης (τα οποία φυσικά πάλι εσύ, ως φορολογούμενος, δίνεις, αλλά δεν το καταλαβαίνεις, οπότε όλα καλά)

Ακριβώς αυτό! 

15 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δεν σε πιάνω.

Το Enter έχει 0.561 η κιλοβατώρα.

Το Γ1 0.489 η κιλοβατώρα.

Πώς 'συμφέρει' την ΔΕΗ το 0.489 ????

Ή δουλεύετε στη ΔΕΗ ή μας δουλεύετε. Φυσικά και κανέναν δεν συμφερει τους τελευταίους μήνες να πάνε σε online και enter. Μιλάμε για τα ήδη συμφωνημένα προγράμματα των πριν μέχρι και 10 μηνών με τιμές 0.17-0.18 

Εκει τους συμφερει να παίρνουν από εσένα αυτό το ποσό(0,17-0,18)  ή να παίρνουν περίπου αυτό το ποσό και αλλά τόσα χ2 από το κράτος; 

Επεξ/σία από ppmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Τώρα σοβαρά; Υπάρχει κάποιος σήμερα που θα πήγαινε στα Home online και enter αντίστοιχα; Μιλάω για τις αλλαγές από online των 17 κ 18 λεπτών. Μια χαρά τους συμφερει που θα παίρνουν από το κράτος τα 30 λεπτά…γι αυτό και τόσους μήνες έχουν πρήξει με τηλέφωνα να πάμε open ή Γ1…λεφτά χάνουν δεν σου κάνουν εξυπηρετηση. 

ΟΥΤΕ εσυ. *Διαβασε τα από πάνω. 

Ακριβώς αυτό! 

Ή δουλεύετε στη ΔΕΗ ή μας δουλεύετε. Φυσικά και κανέναν δεν συμφερει τους τελευταίους μήνες να πάνε σε online και enter. Μιλάμε για τα ήδη συμφωνημένα προγράμματα των πριν μέχρι και 10 μηνών με τιμές 0.17-0.18 

Εκει τους συμφερει να παίρνουν από εσένα αυτό το ποσό(0,17-0,18)  ή να παίρνουν περίπου αυτό το ποσό και αλλά τόσα χ2 από το κράτος; 

Μια στιγμή!!!!!

Για ποια περίπτωση, μιλάς !!!!

Υπάρχει κάποιος που θα φύγει από τα 0.17€ του enter η online για να πάει στα 0.159 του Γ1 ?

Να μου τον δείξεις !!!!!!!

ΥΓ. Ο συμφουριτης (και όποιοι άλλοι), αφού ΈΛΗΞΕ το πρόγραμμα πήγαν Γ1 η όχι ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε περιπτώσεις εδώ τον προηγούμενο μήνα που το ανέφεραν ότι το έκαναν…Δεν θυμάμαι συγκεκριμένα άτομα. Τώρα που θα βγει περίπου στα 10 λεπτα για αυτό το μηνα θα το κάνουν πιο πολλοί και μέσα σε αυτούς θα είμαι κι εγώ που λήγει τον 4ο το συμβόλαιο μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει αλλου η συζητηση αλλα αμα δεν εχετε ιδεα πως λειτουργει το Χρηματιστηριο Ενεργειας και το Ταμειο Ενεργειακης Μεταβασης μην γραφετε οτι να ναι,φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Παει αλλου η συζητηση αλλα αμα δεν εχετε ιδεα πως λειτουργει το Χρηματιστηριο Ενεργειας και το Ταμειο Ενεργειακης Μεταβασης μην γραφετε οτι να ναι,φιλικα.

Αν θες πες μας να καταλάβουμε κι εμείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Αν θες πες μας να καταλάβουμε κι εμείς...

Προφανως δεν θα κατσω να σου εξηγησω,δοξα το θεο υπαρχουν πηγες αμα θελεις να μαθεις πως δουλευεις το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greengr21 είπε

Προφανως δεν θα κατσω να σου εξηγησω,δοξα το θεο υπαρχουν πηγες αμα θελεις να μαθεις πως δουλευεις το συστημα.

Εντάξει, προφανώς μας έπεισες...

Τιμές Φεβρουαρίου ΔΕΗ 4862AFA8-378A-4D16-8739-522FCACFBA87.png.c668a873b25eb56351f128b69e6faf6d.png

 

https://www.dei.gr/media/j2ap22g5/timok-xt-022023-g1-g1n_v1.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τον Ιουλιο το online με 0,23. Σκέφτομαι να αλλάξω σε Γ1(εχω και ΚΟΤΒ). Φανταζόμαι πως η αλλαγή συμφέρει. 

Το θέμα μου είναι ότι πηγα να κάνω αλλαγή απο το πισί μου που δεν έχει κάμερα. Οπότε κόλλησα στο βημα της ταυτοποιησης. Και δεν με αφήνει να κάνω νέα αιτηση απο το κινητό. Ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zestikios είπε

Έκανα τον Ιουλιο το online με 0,23. Σκέφτομαι να αλλάξω σε Γ1(εχω και ΚΟΤΒ). Φανταζόμαι πως η αλλαγή συμφέρει. 

Το θέμα μου είναι ότι πηγα να κάνω αλλαγή απο το πισί μου που δεν έχει κάμερα. Οπότε κόλλησα στο βημα της ταυτοποιησης. Και δεν με αφήνει να κάνω νέα αιτηση απο το κινητό. Ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Καταστήμα

6 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Είχε περιπτώσεις εδώ τον προηγούμενο μήνα που το ανέφεραν ότι το έκαναν…Δεν θυμάμαι συγκεκριμένα άτομα. Τώρα που θα βγει περίπου στα 10 λεπτα για αυτό το μηνα θα το κάνουν πιο πολλοί και μέσα σε αυτούς θα είμαι κι εγώ που λήγει τον 4ο το συμβόλαιο μου. 

Ειδες που γράφεις αλλα νταλον !!!!

Μιλάμε για προς ΛΗΞΗ enter η online , όπως η περίπτωση του grenngr21 η η δικιά ΣΟΥ !!!!

ΥΓ. ΙΣΧΥΕΙ ότι κάποιοι στο φόρουμ κάτι είπαν αλλά ούτε ξέρουμε αν το έκαναν ούτε έγραψε κάτι τέτοιο ο greengr21 στο αρχικό ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Καταστήμα

Ειδες που γράφεις αλλα νταλον !!!!

Μιλάμε για προς ΛΗΞΗ enter η online , όπως η περίπτωση του grenngr21 η η δικιά ΣΟΥ !!!!

ΥΓ. ΙΣΧΥΕΙ ότι κάποιοι στο φόρουμ κάτι είπαν αλλά ούτε ξέρουμε αν το έκαναν ούτε έγραψε κάτι τέτοιο ο greengr21 στο αρχικό ποστ

Τα αλλά νταλον που τα ειδες;
Προς λήξη σε 3 μήνες δεν το λες..

Αν το πάμε τώρα ότι κάτι είπε κάποιος αλλά δεν ξέρουμε αν το έκανε κι ολας, εντάξει τι να πω. 
Με τιμή που έδωσε σήμερα η ΔΕΗ και με δεδομένο ότι θα είναι πάνω από 5 λεπτά η επιδότηση πιστεύεις ότι αξίζει να μείνω στα 18; 

Επεξ/σία από ppmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ppmarkos είπε

Προς λήξη σε 3 μήνες δεν το λες..

Με τιμή που έδωσε σήμερα η ΔΕΗ και με δεδομένο ότι θα είναι πάνω από 5 λεπτά η επιδότηση πιστεύεις ότι αξίζει να μείνω στα 18; 

Κατσε να δοθεί επιδότηση!!!!!

Γιατί βλέπω την ΔΕΗ την πιο φθηνή και αρχίζω να αμφιβάλλω.

Τώρα, αν μεταξύ 0.18 και 0.159 που ισχύε τόσους μήνες, αποφασίσεις ΤΩΡΑ να αλλάξεις είναι δικό σου το ρίσκο. Υπάρχει και διάφορα στο πάγιο, το 0.159 έχει 3.5€. το 0.18 που είσαι πόσο έχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...