Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω λάβει μάλλον διορθωτικό λογαριασμό, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί. το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι απο κάπου ήρθε δεύτερη λάθος καταμέτρηση;

Spoiler

image.png.8bbe885fa87271321070d9d7bd5005c2.png

Τα 585 kwh ειναι το τετραμηνο

image.png.9a63588e7b107984583f756db81bc4b5.png

image.png.0e5fdf45542ff1fcc5523246ad941cff.png

image.png.6ab4bfb623d2f2a9474bc8534eb0e12e.png

διορθωτικό 176 kwh - δεν ξερω απο που ερχονται

image.png.4cf3736a0a442abea04499a7785a7ecc.png

image.png.067daa6986f5862bdde68395d38904d0.png

image.png.f42396d99b76b00ab7181cfe09457fff.png

 

 

Επεξ/σία από atpanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 09/01/2023 at 23:42, greekfragma said:

Σε λίγες μέρες έρχομαι με λουκούμι διαλεχτό. 

Αφήνω μόνο μια μικρή βοήθεια περί τίνος πρόκειται.

My home online 0.095

Όροι σύμβασης 18.2 περίπτωση α)

Ο πελάτης έχει το δικαίωμα αλλαγής τροποποίησης των στοιχείων της σύμβασης ( αλλαγή διεύθυνσης )  σε περίπτωση μετεγκατάστασης. 

 

🍕Από τη "Β-ι-λγαρία"

 

On 10/01/2023 at 01:15, greekfragma said:

Το είχα κάνει νύξη πιο μπροστά αν θυμάσαι κάνοντας και αναφορά σε συγκεκριμένο μέλος που σχετίζεται με δεδδηε και μαζί με μερικούς ακόμα ήταν κατηγορηματικοί ότι δε γίνεται. Βαλτοιί; Ημιμαθείς; Δε ξέρω και δε με απασχολεί. 

Το Λίλι μας και την υπογραφή μας κοιτάμε πάντα που τα βάζουμε. Και δεν υπογράφω τίποτα πριν το διαβάσω...το 🍕"άλλο" με έχει κάψει στο παρελθόν αλλά εκεί δεν έχεις κάτι να διαβάσεις σε απλά ελληνικά 😅

 

Το ότι το αναφέρει ο ΚΠΗΕ είναι και ο λόγος που υποχρεωτικά υπάρχει σαν όρος και στις συμβάσεις των προμηθευτών. Είναι ο γενικός κανονισμός που ισχύει και για αυτό όπως λες αναφέρει και την πλήρη αιτιολογημένη απόρριψη. Η αδυναμία και απόρριψη πρέπει να έχει σοβαρό λόγο και όχι μια μπούρδα ότι δε βγαίνει ο πάροχος μαναμ ελεημοσύνη με τις παλιες τιμές. 

Αυτά απευθύνονται σε ιθαγενείς στο ελλαδισταν και γω τόσα χρόνια με διαχωρίζω 

 

@korakios

επανέρχομαι με απόρριψη του αιτήματος με του κ@λου αιτιολόγηση. Αν θυμάστε καλά σας είχα, μαζί με αρκετούς άλλους, τονίσει άπειρες φορές να παραλάβετε διορθωμένη σύμβαση που να γράφει πάνω δεξιά το πρόγραμμα My Home Online/Enter κλπ και ΟΧΙ κενό στη Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Η απάντησή τους σκαναρισμένη και το γλέντι που έρχεται :)

 

 

apantisiDEI.jpg

symbasi.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

 

@korakios

επανέρχομαι με απόρριψη του αιτήματος με του κ@λου αιτιολόγηση. Αν θυμάστε καλά σας είχα, μαζί με αρκετούς άλλους, τονίσει άπειρες φορές να παραλάβετε διορθωμένη σύμβαση που να γράφει πάνω δεξιά το πρόγραμμα My Home Online/Enter κλπ και ΟΧΙ κενό στη Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Η απάντησή τους σκαναρισμένη και το γλέντι που έρχεται :)

 

 

apantisiDEI.jpg

symbasi.jpg

'Τραμπα' οι παροχές δεν μπορούν να γίνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

 

@korakios

επανέρχομαι με απόρριψη του αιτήματος με του κ@λου αιτιολόγηση. Αν θυμάστε καλά σας είχα, μαζί με αρκετούς άλλους, τονίσει άπειρες φορές να παραλάβετε διορθωμένη σύμβαση που να γράφει πάνω δεξιά το πρόγραμμα My Home Online/Enter κλπ και ΟΧΙ κενό στη Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Η απάντησή τους σκαναρισμένη και το γλέντι που έρχεται :)

 

 

apantisiDEI.jpg

symbasi.jpg

έχει εξαφανιστεί κάθε ίχνος λογικής στη μπανανία , καλή επιτυχία :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή τα μηνύματα είναι παρά πολλά για να βγάλω άκρη, θα ρωτήσω κι εγώ. Είμαι στο my home online έως 15/2. Λόγω αντλίας θερμότητας η μέση κατανάλωση αυτό το διάστημα είναι 450kwh /μήνα. Με συμφέρει να πάω Γ1Ν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

 Αν θυμάστε καλά σας είχα, μαζί με αρκετούς άλλους, τονίσει άπειρες φορές να παραλάβετε διορθωμένη σύμβαση που να γράφει πάνω δεξιά το πρόγραμμα My Home Online/Enter κλπ και ΟΧΙ κενό στη Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Ακόμα και κενό να ήταν... αφού το γράφουν ξεκάθαρα και ειδικοί όροι του προγράμματος.

Σύμβαση προμήθειας 24 μηνών, όχι προϊόν.

Spoiler

3.jpg.4abd614fa434164bc6bb0a1f4f91c830.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ακόμα και κενό να ήταν... αφού το γράφουν ξεκάθαρα και ειδικοί όροι του προγράμματος.

Σύμβαση προμήθειας 24 μηνών, όχι προϊόν.

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

3.jpg.4abd614fa434164bc6bb0a1f4f91c830.jpg

 

όντως θα αναλύσουμε τα αυτονόητα ?  εκεί ποντάρουν , να μας χαζέψουν τελείως 🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

 

 

@korakios

επανέρχομαι με απόρριψη του αιτήματος με του κ@λου αιτιολόγηση. Αν θυμάστε καλά σας είχα, μαζί με αρκετούς άλλους, τονίσει άπειρες φορές να παραλάβετε διορθωμένη σύμβαση που να γράφει πάνω δεξιά το πρόγραμμα My Home Online/Enter κλπ και ΟΧΙ κενό στη Σύμβαση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Η απάντησή τους σκαναρισμένη και το γλέντι που έρχεται :)

 

 

apantisiDEI.jpg

symbasi.jpg

Πάρε εκδίκηση για όλους μας✌️✌️✌️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, Andytse13 said:

Πάρε εκδίκηση για όλους μας✌️✌️✌️

Όταν θα φτάσω στο στο τέλος της διαδρομής θα δημιουργήσω δεδικασμένο για να χρησιμοποιηθεί ελεύθερα από όλους που αρνούνται να δηλώνουν ιθαγενείς 🙂

Επεξ/σία από greekfragma
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, liakjim said:

Δεν το καταλαβαίνω. 2ετή διάρκεια έχει το Homeonline. Που είναι το πρόβλημα;

ξαναδιάβασε από την αρχή. έχω ακόμα 10μήνες κλειστό συμβόλαιο με τις καλές τιμές και μετακομίζω βάση όρων μετεγκατάστασης. αρνούνται με αστεία μπούρδα οτι το MyHomeOnline είναι προϊόν και όχι Σύμβαση (γελάνε και τα τσιμέντα που μπήκαν στην Ακρόπολη)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ξαναδιάβασε από την αρχή. έχω ακόμα 10μήνες κλειστό συμβόλαιο με τις καλές τιμές και μετακομίζω βάση όρων μετεγκατάστασης. αρνούνται με αστεία μπούρδα οτι το MyHomeOnline είναι προϊόν και όχι Σύμβαση (γελάνε και τα τσιμέντα που μπήκαν στην Ακρόπολη)

 

Το πρόγραμμα δεν είναι για συγκεκριμένο αριθμό παροχής;

image.png.98db39082380b7c56e31b38b018dd23a.png

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, liakjim said:

Το πρόγραμμα δεν είναι για συγκεκριμένο αριθμό παροχής;

ξεκινάς διάβασμα από δώ και κάτω.

 

 

υπάρχει σαφής όρος της Σύμβασης για ΟΛΟΥΣ τους παρόχους οτι ο πελάτης μπορεί να αιτηθεί σε περίπτωση ΜΕΤΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ (να αλλάξει σπίτι ρε αδερφέ άρα να αλλάξει και παροχή) την τροποποίηση των στοιχείων της Σύμβασης προμήθειας ειδοποιώντας τουλάχιστον 45μέρες νωρίτερα τον Προμηθευτή και τυχόν άρνηση πρέπει να είναι ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ ΟΡΘΑ. (εμένα μου απάντησαν οτι δε πουλάνε MyHomeOnline σύμβαση αλλά MyHomeOnline προϊόν όπως πουλάει ο μανάβης μια πατάτα ή ντομάτα με το κιλό)

 

Υπάρχει στο ΚΠΗΕ που έβαλε και ο @korakios και υπάρχει και η σχετική αναφορά οτι οι συμβάσεις διέπονται από αυτούς τους όρους που ισχύουν ΚΑΘΟΛΙΚΑ.

 

αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε greekfragma σκίστους μαζί σου είμαι! Σύντομα θα τους παρατήσω μετά τις χοντράδες που μου έχουν κάνει σε 4 παροχές που έκανα το λάθος και τους έδωσα. Το αποκορύφωμα είναι σε ακατοίκητη εξοχική κατοικία με έναντι λογαριασμούς τριακοσίων kwh ανά μήνα (!) για τον προφανή λόγο των επιδοτήσεων ή μη τυχόν φοβηθώ και πληρώσω ή και δεν ξέρω για ποιο ακόμη λόγο το κάνουν. Στον ΔΕΔΔΗΕ που τηλεφώνησα για να δώσω σωστή μέτρηση μετά τις αυθαιρεσίες τους, μου είπαν ότι αυτό είναι συνηθισμένο φαινόμενο.

Είδαμε και με ποιον τρόπο -μετά τον Αύγουστο - απέκτησαν επιπλέον πελάτες...(ΕΙΔΕΣ Η ΔΕΗ ;)

Αλήθεια αυτός ο λαλίστατος ο washcloud που τους υποστήριζε που βρίσκεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ξεκινάς διάβασμα από δώ και κάτω.

 

 

υπάρχει σαφής όρος της Σύμβασης για ΟΛΟΥΣ τους παρόχους οτι ο πελάτης μπορεί να αιτηθεί σε περίπτωση ΜΕΤΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ (να αλλάξει σπίτι ρε αδερφέ άρα να αλλάξει και παροχή) την τροποποίηση των στοιχείων της Σύμβασης προμήθειας ειδοποιώντας τουλάχιστον 45μέρες νωρίτερα τον Προμηθευτή και τυχόν άρνηση πρέπει να είναι ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ ΟΡΘΑ. (εμένα μου απάντησαν οτι δε πουλάνε MyHomeOnline σύμβαση αλλά MyHomeOnline προϊόν όπως πουλάει ο μανάβης μια πατάτα ή ντομάτα με το κιλό)

 

Υπάρχει στο ΚΠΗΕ που έβαλε και ο @korakios και υπάρχει και η σχετική αναφορά οτι οι συμβάσεις διέπονται από αυτούς τους όρους που ισχύουν ΚΑΘΟΛΙΚΑ.

 

αυτά :)

Έχεις κάπου τους όρους; Σε εμένα κόβεται στο 2.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...