Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/1/2023 στις 9:38 ΜΜ, liakjim είπε

Καταχώρησα υποτίθεται self metering στις 12/12/22 αλλά τίποτα, δεν βγήκε ποτέ λογαριασμός. Χθες έκανα νέα καταχώρηση μετρήσεων. Άραγε θα βγει αυτήν τη φορά;

Υπήρχε πρόβλημα συστημικό τον Δεκέμβρη Δημήτρη και σε πολλούς δεν έβγαλαν λογαριασμό. Καταχωρίσαμε ένδειξη η οποία δεν εμφανίστηκε στο σύστημα τους. Τώρα θα βγει κανονικά θέλω να πιστεύω… Αν δεις ότι καθυστερεί 2-3 εργάσιμες από την τελική ημερομηνία καταμέτρησης, Παρε τους τηλέφωνο, ανάφερε τους το πρόβλημα και δωσε τους μετρήσεις να βγάλουν… Τουλάχιστον έτσι εκανα εγώ τον Δεκέμβρη. Αντί για 21-12 τελικά έβγαλαν λογαριασμό 3/1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φλεβάρη 2022 μπαίνουμε myHome enter+ που είχε τότε μια προσφορά και θα μας επιστρέφανε την εγγύηση των 100€ σε επόμενο λογαριασμό.

Δεν τα επέστρεψαν ποτέ. Τους έχω στείλει email Αύγουστο, όπου απάντησαν ότι θα διευθετηθεί σε επόμενο λογαριασμό και Δεκέμβρη που το εξετάζουν.

Καταγγελία με email σε ΡΑΕ και αν ναι, σε ποιο email;

Να βάλω CC και ΔΕΗ, σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από ekkli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekkli είπε

Φλεβάρη 2022 μπαίνουμε myHome enter+ που είχε τότε μια προσφορά και θα μας επιστρέφανε την εγγύηση των 100€ σε επόμενο λογαριασμό.

Δεν τα επέστρεψαν ποτέ. Τους έχω στείλει email Αύγουστο, όπου απάντησαν ότι θα διευθετηθεί σε επόμενο λογαριασμό και Δεκέμβρη που το εξετάζουν.

Καταγγελία με email σε ΡΑΕ και αν ναι, σε ποιο email;

Να βάλω CC και ΔΕΗ, σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Κοίταξε τις πίσω 8-10  σελίδες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekkli είπε

Φλεβάρη 2022 μπαίνουμε myHome enter+ που είχε τότε μια προσφορά και θα μας επιστρέφανε την εγγύηση των 100€ σε επόμενο λογαριασμό.

Δεν τα επέστρεψαν ποτέ. Τους έχω στείλει email Αύγουστο, όπου απάντησαν ότι θα διευθετηθεί σε επόμενο λογαριασμό και Δεκέμβρη που το εξετάζουν.

Καταγγελία με email σε ΡΑΕ και αν ναι, σε ποιο email;

Να βάλω CC και ΔΕΗ, σωστά;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Επιστροφή της εγγύησης είχε με ενεργοποίηση της πάγιας εντολής. Στο ίδιο προγραμμα κι εγώ, με ενεργοποίηση πάγιας εντολής από την ενεργοποίηση του προγράμματος κι ενώ είχε περάσει ένα 4 μηνο γιατί και καλά θα έμπαιναν στον εκκαθαριστικό, δεν μπήκαν ποτέ. Όλο το ίδιο έλεγαν θα διευθετηθεί στον επόμενο λογαριασμό. Με καταγγελία σε ΡΑΕ κατάφερα και τα πήρα πίσω μαζί με την προσφορά των 50€ πίστωσης που είχε τότε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς τι ποινή πρόωρης αποχώρησης πρέπει να πληρώσω για συμβολαιο home Enter+ που ληγει 3/4/2023 για να μεταβω σε αλλον παροχο τις επομενες ημερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Γνωρίζει κανείς τι ποινή πρόωρης αποχώρησης πρέπει να πληρώσω για συμβολαιο home Enter+ που ληγει 3/4/2023 για να μεταβω σε αλλον παροχο τις επομενες ημερες?

το συμβόλαιο δεν το έχεις ??

αν προβλέπει ρήτρα , τότε κάντο Γ1 και μετά την κάνεις

θα σου πρότεινα να περιμένεις 21 του μηνός για τιμές που μάλλον της ΔΕΗ θα είναι χαμηλή , άρα και η επιδότηση , επομένως μπορεί να μην υπάρχει χάσμα με άλλα προγράμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω myhome online. Με σχεδον 500kwh τουλαχιστον οσο εχει κρυο και παιζει θερμανση με ρευμα, εχω την εντυπωση οτι συμφερει επιστροφη στο Γ1, αλλα και γενικοτερα οτι το Γ1 ειναι φθηνοτερο πλεον(?).  Το συμβολαιο στο Myhomeonline ειναι μεχρι Απριλη. Θα εχω ποινη αν μεταβω νωριτερα στο Γ1? Δεν θυμαμαι να μας ειχε δωθει καποιο συμβολαιο ταχυδρομικα ή μεσω email. 

Επεξ/σία από elkarl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω myhome online από το Μάρτιο, το Μάιο έγινε εγκατάσταση νυχτερινού μετρητή. Έκτοτε δεν έχω λάβει κανέναν εκκαθαριστικό λογαριασμό παρά μόνο έναντι κάθε μήνα. Το Δεκέμβρη έλαβα έναντι 7 μηνών στον οποίο είχε προστεθεί ο αριθμός του νέου μετρητή και έναντι 1000 kWh , παράλληλα έχουν αφήσει μέσα τον παλιό μετρητή και έχουν χρεώσει άλλες 1000 kWh για έναν μετρητή που δεν έχω 7 μήνες τώρα. Πήρα τηλ ΔΕΗ έριχναν το μπαλάκι στον δεδδηε, πήρα δεδδηε έχει δώσει ειδοποίηση για αλλαγή μετρητή τον Μάιο και εκκαθαριστικές ενδείξεις καθώς και ακόμη 2 φορές μετά εκκαθαριστικές ενδείξεις με τελευταία φορά τον Δεκέμβρη. Παρόλα αυτά η ΔΕΗ επιμένει ότι δεν έχει λάβει ποτέ ενδείξεις από τον δεδδηε. Διαβάζοντας εδώ προχώρησα απευθείας σε καταγγελία στην myrae με κοινοποίηση και στους δυο, σήμερα απάντησε η ΔΕΗ τα ίδια πάνω κάτω οτι δεν έχει λάβει ενδείξεις από τον δεδδηε. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο ; Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω μήπως βγάλω άκρη ; Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από FiLiP1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, elkarl είπε

Εχω myhome online. Με σχεδον 500kwh τουλαχιστον οσο εχει κρυο και παιζει θερμανση με ρευμα, εχω την εντυπωση οτι συμφερει επιστροφη στο Γ1, αλλα και γενικοτερα οτι το Γ1 ειναι φθηνοτερο πλεον(?).  Το συμβολαιο στο Myhomeonline ειναι μεχρι Απριλη. Θα εχω ποινη αν μεταβω νωριτερα στο Γ1? Δεν θυμαμαι να μας ειχε δωθει καποιο συμβολαιο ταχυδρομικα ή μεσω email. 

Οχι δεν υπαρχει καμία ποινη γιατι παραμενεις στην ΔΕΗ.Μπορεις να το επιβεβαιώσεις στελνωντας email αν και ειναι σίγουρο Το εχω κανει και εγω και πολλoί ακόμα.

Και ναι ειναι αρκετά πιο φθηνό.

Επεξ/σία από favou2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

το συμβόλαιο δεν το έχεις ??

αν προβλέπει ρήτρα , τότε κάντο Γ1 και μετά την κάνεις

θα σου πρότεινα να περιμένεις 21 του μηνός για τιμές που μάλλον της ΔΕΗ θα είναι χαμηλή , άρα και η επιδότηση , επομένως μπορεί να μην υπάρχει χάσμα με άλλα προγράμματα

Θα το δω το πρωί. Κάπου το έχω. Έτσι κι αλλιώς αυτό περιμενω αλλιώς θα είχα φύγει από τώρα. Πιστεύεις ότι το Γ1 θα έχει πέσει; Αφού βλέπουν τι τιμή θα δώσει η ΔΕΗ για να βγάλουν την τιμή της επιδότησης του κράτους να κυμανθεί στα 16 λεπτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Επιστροφή της εγγύησης είχε με ενεργοποίηση της πάγιας εντολής. Στο ίδιο προγραμμα κι εγώ, με ενεργοποίηση πάγιας εντολής από την ενεργοποίηση του προγράμματος κι ενώ είχε περάσει ένα 4 μηνο γιατί και καλά θα έμπαιναν στον εκκαθαριστικό, δεν μπήκαν ποτέ. Όλο το ίδιο έλεγαν θα διευθετηθεί στον επόμενο λογαριασμό. Με καταγγελία σε ΡΑΕ κατάφερα και τα πήρα πίσω μαζί με την προσφορά των 50€ πίστωσης που είχε τότε. 

Πάγια είχαμε βάλει κι εμείς για αυτό τον λόγο.

Το πενηντάρικο το πήραμε στον πρώτο λογαριασμό και τώρα ψάχνω για το κατοστάρικο.

email στο [email protected] , σωστά;

 

@takoulouε , είδα τις αναφορές που λες, είναι για περιπτώσεις που έχει λήξει το συμβόλαιο και το παλεύουν ακόμα μέσω ΔΕΗ. Λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπορώ να κυνηγάω άλλο την ΔΕΗ και θέλω να πάω κατευθείαν ΡΑΕ. Σ'ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FiLiP1 είπε

Έχω myhome online από το Μάρτιο, το Μάιο έγινε εγκατάσταση νυχτερινού μετρητή. Έκτοτε δεν έχω λάβει κανέναν εκκαθαριστικό λογαριασμό παρά μόνο έναντι κάθε μήνα. Το Δεκέμβρη έλαβα εκκαθαριστικό 7 μηνών στον οποίο είχε προστεθεί ο αριθμός του νέου μετρητή και έναντι 1000 kWh , παράλληλα έχουν αφήσει μέσα τον παλιό μετρητή και έχουν χρεώσει άλλες 1000 kWh για έναν μετρητή που δεν έχω 7 μήνες τώρα. Πήρα τηλ ΔΕΗ έριχναν το μπαλάκι στον δεδδηε, πήρα δεδδηε έχει δώσει ειδοποίηση για αλλαγή μετρητή τον Μάιο και εκκαθαριστικές ενδείξεις καθώς και ακόμη 2 φορές μετά εκκαθαριστικές ενδείξεις με τελευταία φορά τον Δεκέμβρη. Παρόλα αυτά η ΔΕΗ επιμένει ότι δεν έχει λάβει ποτέ ενδείξεις από τον δεδδηε. Διαβάζοντας εδώ προχώρησα απευθείας σε καταγγελία στην myrae με κοινοποίηση και στους δυο, σήμερα απάντησε η ΔΕΗ τα ίδια πάνω κάτω οτι δεν έχει λάβει ενδείξεις από τον δεδδηε. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο ; Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω μήπως βγάλω άκρη ; Ευχαριστώ 

Παρε τον Δεδδηε τηλεφωνο να σου πει ποτε περασαν να μετρησουν... Ποτε περασε η αλλαγη του νυχτερινου...Μαθε πληροφοριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, FiLiP1 είπε

Έχω myhome online από το Μάρτιο, το Μάιο έγινε εγκατάσταση νυχτερινού μετρητή. Έκτοτε δεν έχω λάβει κανέναν εκκαθαριστικό λογαριασμό παρά μόνο έναντι κάθε μήνα. Το Δεκέμβρη έλαβα εκκαθαριστικό 7 μηνών στον οποίο είχε προστεθεί ο αριθμός του νέου μετρητή και έναντι 1000 kWh , παράλληλα έχουν αφήσει μέσα τον παλιό μετρητή και έχουν χρεώσει άλλες 1000 kWh για έναν μετρητή που δεν έχω 7 μήνες τώρα.

έχεις ο ίδιος φωτογραφήσει την ένδειξη του παλιού μετρητή ?αν κατάλαβα σωστά σε χρεώσαν παραπάνω απο τον παλιό

Πάντως δεν πολυκατάλαβα αν πήρες εκκαθαριστικό ή όχι γιατί αναφέρεις 7 μηνών αλλά παρακάτω σα να εννοείς οτι δεν έχεις πάρει ποτέ

3 ώρες πριν, FiLiP1 είπε

Πήρα τηλ ΔΕΗ έριχναν το μπαλάκι στον δεδδηε, πήρα δεδδηε έχει δώσει ειδοποίηση για αλλαγή μετρητή τον Μάιο και εκκαθαριστικές ενδείξεις καθώς και ακόμη 2 φορές μετά εκκαθαριστικές ενδείξεις με τελευταία φορά τον Δεκέμβρη. Παρόλα αυτά η ΔΕΗ επιμένει ότι δεν έχει λάβει ποτέ ενδείξεις από τον δεδδηε. Διαβάζοντας εδώ προχώρησα απευθείας σε καταγγελία στην myrae με κοινοποίηση και στους δυο, σήμερα απάντησε η ΔΕΗ τα ίδια πάνω κάτω οτι δεν έχει λάβει ενδείξεις από τον δεδδηε. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο ; Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω μήπως βγάλω άκρη ; Ευχαριστώ

κακώς πήρες τηλ το ΔΕΔΔΗΕ ,

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html

επικοινωνία / μη καταμέτρηση

αναφέρεις αριθμό πρωτοκόλλου καταγγελίας στο myrae και ζητάς γραπτώς ημερομηνίες και ενδείξεις

Όταν τις πάρεις , κάνεις απόρριψη παπάντζας απάντησης της ΔΕΗ και ζητάς την άμεση διόρθωση του προβλήματος

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, takoulou είπε

Παρε τον Δεδδηε τηλεφωνο να σου πει ποτε περασαν να μετρησουν... Ποτε περασε η αλλαγη του νυχτερινου...Μαθε πληροφοριες...

Με τον δεδδηε έχω μιλήσει η αλλαγή του νυχτερινού έχει περάσει τον Μάιο κανονικά και έχουν κάνει τελευταία καταμέτρηση τον Δεκέμβριο

9 ώρες πριν, korakios είπε

έχεις ο ίδιος φωτογραφήσει την ένδειξη του παλιού μετρητή ?αν κατάλαβα σωστά σε χρεώσαν παραπάνω απο τον παλιό

Πάντως δεν πολυκατάλαβα αν πήρες εκκαθαριστικό ή όχι γιατί αναφέρεις 7 μηνών αλλά παρακάτω σα να εννοείς οτι δεν έχεις πάρει ποτέ

κακώς πήρες τηλ το ΔΕΔΔΗΕ ,

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html

επικοινωνία / μη καταμέτρηση

αναφέρεις αριθμό πρωτοκόλλου καταγγελίας στο myrae και ζητάς γραπτώς ημερομηνίες και ενδείξεις

Όταν τις πάρεις , κάνεις απόρριψη παπάντζας απάντησης της ΔΕΗ και ζητάς την άμεση διόρθωση του προβλήματος

Τον παλιό μετρητή δεν τον έχω φωτογραφήσει δυστυχώς. Η αλλαγή μετρητή έγινε τον Μάιο όπου έδωσε μαζί και ενδειξεις ο δεδδηε, εγώ παρολα αυτα εκτοτε λαμβάνω έναντι λογαριασμό κάθε μήνα. Τον Δεκέμβρη ελαβα έναντι όχι εκκαθαριστικό, εκ παραδρομής έγραψα εκκαθαριστικό στην ανάρτηση μου (διορθώθηκε). Κοινώς δεν έχω λάβει ποτέ εκκαθαριστικό. Στον εναντι των 7 μηνών που ελαβα το Δεκέμβρη εμφανίστηκε πρώτη φορά το νούμερο του νεου μετρητή, αλλά άφησαν και το νούμερο του παλιού ακόμη επανω και χρέωσαν από 1000 kWh έναντι το κάθε ρολόι περίπου. Θα κάνω αυτό με το δεδδηε μέσω του site τους που μου προτείνατε, μήπως βγάλω άκρη και βλέπουμε, ευχαριστώ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...