Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, korakios είπε

με επιδότηση κανονικά είναι η στήλη "Τελική με ΦΠΑ" (επιδότηση Ιανουαρίου)

όχι , άλλο βγάζει , να κοιτάς το μικρότερο νούμερο στη στήλη "Τελική με ΦΠΑ"

αλλά για άλλους πάροχους στο άλλο θέμα

όλα υπολογισμένα είναι , πάγια , τυχών συνδρομές , εκπτώσεις συνέπειας κτλ

εκτός απο τυχών δώρα εγγραφής αλλά αναφέρονται στη στήλη "σχόλια"

Χίλια ευχαριστώ για το χρόνο σας δλδ εσείς απόντα παραπάνω στοιχεία μετά το έντερ+ που θα πηγαίνατε αν υποθέσουμε να μείνω στη ΔΕΗ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

33 λεπτά πριν, UlveRz είπε

Χίλια ευχαριστώ για το χρόνο σας δλδ εσείς απόντα παραπάνω στοιχεία μετά το έντερ+ που θα πηγαίνατε αν υποθέσουμε να μείνω στη ΔΕΗ..

Απο ΔΕΗ προφανώς σε Γ1 ή open , ανάλογα τι απο τα 2 συμφέρει για την κατανάλωσή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnnyf95 είπε

Πάω να βάλω πρώτη φορά κατανάλωση μόνος μου στο site της ΔΕΗ και μου εμφανίζει μόνο για κατανάλωση ημερας

Ο μετρητής είναι ψηφιακός χωρίς να είμαι σίγουρος ότι ειναι και για νυχτερινό 

(Αν και βλέπω ξεκάθαρα τις διαφορετικές καταναλώσεις σε 18.1, 18.2 και το συνολικό στο 18.0) 

 

Πρόγραμμα my Home online. Κάνω κάτι λάθος ; 

Αν δεν εισαι σιγουρος τι μετρητή εχεις πως διάβασες τις ενδείξεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταχώρησα ενδείξεις στο site, αλλά μπαίνοντας ξανά στη σελίδα, δεν αναφέρει (όπως γίνονταν παλιότερα) ότι έχω ήδη καταχωρήσει ενδείξεις. Πως επιβεβαιώνω ότι καταχωρήθηκαν στο σύστημά τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το myhome online με τις παλιες τιμες το οποιο εληγε στις 20 του μηνα.χθες εκανα αιτηση μεσω e-contract για Γ1 αφου δεν ξεπερνω τις 400kWh το μηνα και αυτο μηνες με αρκετο κρυο η ζεστη μονο.σημερα ελεγξα και ειδα οτι με μετεφεραν ηδη στο Γ1.ουτε 24ωρο δεν περασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, popopo είπε

Καταχώρησα ενδείξεις στο site, αλλά μπαίνοντας ξανά στη σελίδα, δεν αναφέρει (όπως γίνονταν παλιότερα) ότι έχω ήδη καταχωρήσει ενδείξεις. Πως επιβεβαιώνω ότι καταχωρήθηκαν στο σύστημά τους;

Καλημέρα.. Για παρε τηλέφωνο να το ρωτήσεις αν έχουν περαστει.. Δωρεάν είναι 8009001000..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Για παρε τηλέφωνο να το ρωτήσεις αν έχουν περαστει.. Δωρεάν είναι 8009001000..

Κάλεσα, μου είπαν ότι δε φαίνεται καταχώρηση στο σύστημα και τις καταχώρησα τηλεφωνικά.

Όμως πάλι δεν εμφανίζεται η καταχώρηση στο site. Αναμένω τον λογαριασμό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, popopo είπε

Κάλεσα, μου είπαν ότι δε φαίνεται καταχώρηση στο σύστημα και τις καταχώρησα τηλεφωνικά.

Όμως πάλι δεν εμφανίζεται η καταχώρηση στο site. Αναμένω τον λογαριασμό...

Μπορείς και στον Δεδδηε να καταχωρείται η ένδειξη.. Κάθε δίμηνο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2023 στις 1:38 ΜΜ, eliascm21 είπε

Και εγώ είχα σταθερό με 0.18 που λήγει μέσα Μαρτίου αλλά μόλις την έκανα για ΕΛΙΝ. Εκτός της ακριβότερης τιμής η ΔΕΗ δε μου επέστρεψε ποτέ την εγγύηση παρόλο την πάγια εντολή και τα τηλεφώνα που τους έκανα.

Μου έχει εκδοθεί εκκαθαριστικός λογαριασμός που λήγει 24/01. Λογικά τώρα που έκανα αίτηση αλλαγής παρόχου θα μου βγει τελικός όπου θα επιστρέφεται και η εγγύηση; Θέλω να αποφύγω να πληρώσω τον τελευταίο λογαριασμό γιατί μετά βλέπω να έχω πιστωτικό και τρέχα γύρευε πως θα πάρω τα λεφτά.

Ρε παιδιά εγώ πήρα Ελίν να ρωτήσω για το ΦΑ και στα τυχαία έκανα και ερώτηση για ρεύμα (το οποίο δυστυχώς δεν μπορώ να συνδυάσω με ΦΑ διότι η σύνδεση αερίου είναι κοινόχρηστη).

Και η κοπέλα μου είπε ότι η τιμή ρεύματος ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΙΚΉ ΕΠΙΔΌΤΗΣΗ βγαίνει 4 λεπτά η KWh. (Σε συνδιασμό απλά ότι η μηνιαία κατανάλωση μου είναι κάτω από 500kwh)

Και παρόλο που ήμουν επίμονος ότι κάνει λάθος, επέμενε ότι δεν κάνει κανενα λάθος και είναι τόσο!

Ειλικρινά έχω χάσει την μπάλα με τις "τιμές" που σου λένε διάφοροι σε σχέση με αυτή που τελικά ισχύει.

Διότι αν έχει δίκιο, τότε να με μουτζωνω που είχα 17 λεπτά KWh σταθερή τιμή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, liberis tsabras είπε

Διότι αν έχει δίκιο, τότε να με μουτζωνω που είχα 17 λεπτά KWh σταθερή τιμή!

για να το ήξερες ήθελες χρονομηχανή

είναι σαν να σε ρωτάω τι τιμές θα ισχύουν τον επόμενο μήνα

Κατέβασε το excel δες ιστορικό τιμών στην αντίστοιχη καρτέλα και επέλεξε με επιδοτήσεις (αφορά την πρώτη κλίμακα <500kw/μήνα)

για απορίες για άλλους πάροχους εκτός απο ΔΕΗ στο άλλο νήμα (διάβασε 20+ τελευταίες σελίδες , καλό είναι να έχεις  μια εικόνα)

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

για να το ήξερες ήθελες χρονομηχανή

είναι σαν να σε ρωτάω τι τιμές θα ισχύουν τον επόμενο μήνα

Κατέβασε το excel δες ιστορικό τιμών στην αντίστοιχη καρτέλα και επέλεξε με επιδοτήσεις (αφορά την πρώτη κλίμακα <500kw/μήνα)

για απορίες για άλλους πάροχους εκτός απο ΔΕΗ στο άλλο νήμα (διάβασε 20+ τελευταίες σελίδες , καλό είναι να έχεις  μια εικόνα)

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

Θα το κοιτάξω ξανά φίλε. Διότι 4 λεπτά δεν θυμάμαι, θα είχα ήδη πάρει τηλ!

Πάντως προσωπικα (και όχι μόνο) σε ευχαριστώ για την δουλειά που κάνεις εδωμεσα και κρατάς ένα thread στα πόδια του (μαζι με μερικούς ακόμα!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, korakios είπε

Απο ΔΕΗ προφανώς σε Γ1 ή open , ανάλογα τι απο τα 2 συμφέρει για την κατανάλωσή σου

Οσο και να καταναλωνεις το open εχει καλυτερες τιμες οπως βλεπω στο site της ΔΕΗ. Χανω κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Οσο και να καταναλωνεις το open εχει καλυτερες τιμες οπως βλεπω στο site της ΔΕΗ. Χανω κατι;

χρέωση προμήθειας = κιλοβατώρα και πάγιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liberis tsabras είπε

Ρε παιδιά εγώ πήρα Ελίν να ρωτήσω για το ΦΑ και στα τυχαία έκανα και ερώτηση για ρεύμα (το οποίο δυστυχώς δεν μπορώ να συνδυάσω με ΦΑ διότι η σύνδεση αερίου είναι κοινόχρηστη).

Και η κοπέλα μου είπε ότι η τιμή ρεύματος ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΙΚΉ ΕΠΙΔΌΤΗΣΗ βγαίνει 4 λεπτά η KWh. (Σε συνδιασμό απλά ότι η μηνιαία κατανάλωση μου είναι κάτω από 500kwh)

Και παρόλο που ήμουν επίμονος ότι κάνει λάθος, επέμενε ότι δεν κάνει κανενα λάθος και είναι τόσο!

Ειλικρινά έχω χάσει την μπάλα με τις "τιμές" που σου λένε διάφοροι σε σχέση με αυτή που τελικά ισχύει.

Διότι αν έχει δίκιο, τότε να με μουτζωνω που είχα 17 λεπτά KWh σταθερή τιμή!

Δυστυχώς δίκιο έχεις για αυτό την έκανα και εγώ. Γενικά με το σταθερό στα 0.18 που ειχα δεν βγηκα ποτε κερδισμενος, απλά κάποιους μήνες ήμουν σχεδόν τα ίδια με τα κυμαινόμενα. Αλλά τους τελευταίους 2 μήνες που έπεσε η τιμή δεν συνέφερε με τίποτα για αυτό και το έκοψα.

Από τη στιγμή που δεν έγιναν εκλογές θα έπρεπε να το περιμένουμε ότι η επιδότηση θα ήταν αρκετή για να μην αυξηθεί η τελική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μπήκα στο mydei (από υπολογιστή) να δω αν εκδόθηκε εκκαθαριστικός, λέει πως βγήκε πριν 2 μέρες αλλά δεν μπορώ να τον δω ή να τον κατεβάσω.., κανένας άλλος τα ίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...