Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, korakios said:

καλά ξηγήθηκες , απλά μη χαλιέσαι , πολλά παίζουν στην μπανανία

Μακάρι να το έβλεπες πιο μπροστά γιατί σίγουρα πολλοί την πατήσαν σε αλλαγή σπιτιού

τώρα που το είδα αναγράφεται και στον ΚΠΗΕ

μλκ , δεν το είχα προσέξει και εγώ

Το είχα κάνει νύξη πιο μπροστά αν θυμάσαι κάνοντας και αναφορά σε συγκεκριμένο μέλος που σχετίζεται με δεδδηε και μαζί με μερικούς ακόμα ήταν κατηγορηματικοί ότι δε γίνεται. Βαλτοιί; Ημιμαθείς; Δε ξέρω και δε με απασχολεί. 

Το Λίλι μας και την υπογραφή μας κοιτάμε πάντα που τα βάζουμε. Και δεν υπογράφω τίποτα πριν το διαβάσω...το 🍕"άλλο" με έχει κάψει στο παρελθόν αλλά εκεί δεν έχεις κάτι να διαβάσεις σε απλά ελληνικά 😅

 

Το ότι το αναφέρει ο ΚΠΗΕ είναι και ο λόγος που υποχρεωτικά υπάρχει σαν όρος και στις συμβάσεις των προμηθευτών. Είναι ο γενικός κανονισμός που ισχύει και για αυτό όπως λες αναφέρει και την πλήρη αιτιολογημένη απόρριψη. Η αδυναμία και απόρριψη πρέπει να έχει σοβαρό λόγο και όχι μια μπούρδα ότι δε βγαίνει ο πάροχος μαναμ ελεημοσύνη με τις παλιες τιμές. 

Αυτά απευθύνονται σε ιθαγενείς στο ελλαδισταν και γω τόσα χρόνια με διαχωρίζω 

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Vassilis_24 είπε

αλλά αν υπάρχει για να φύγω από γ1ν, ενώ θα είμαι εκεί μόλις 1 μήνα

την απάντηση στην είχα δώσει

1 ώρα πριν, korakios είπε

ποτέ δεν είχε δέσμευση το Γ1 .... (ούτε το open έχει),

 

2 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Ή επειδή δεν είναι σταθερό, είναι ελεύθερο όπως με τις περισσότερες εταιρίες

όλες τις εταιρίες πλέον

3 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Ίσως το παραψειριζω.

ναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το myhome online που λήγει στις 09/02/2023. Όταν έκανα την αίτηση πέρυσι μου δώσανε και 30€ μπόνους. Εάν τώρα πάω σε άλλη εταιρία θα αναγκαστώ να επιστρέψω τα 30€ ; Στο συμβόλαιο δε βρήκα να λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το συμβόλαιο του homeOnline εληξε τον Νοέμβριο του 22 αλλά ακόμα με έχουν σε αυτό αλλά με την παλιά χρέωση(0.09€). 

Μιλώντας μαζί τους μου είπαν πως ακόμα δεν έχει γίνει η αλλαγή σε Open και πως κάποια στιγμή θα γίνει. 

Με διαβεβαίωσαν πως δεν θα περάσω στη νέα χρέωση του homeOnline αλλά επειδή όλα αυτά έγιναν από το τηλέφωνο γνωρίζει κάποιος περισσότερα; 

Προφανώς δε με χαλάει να μείνω έτσι όσο περισσότερο μπορώ αλλά μοιάζει too good to be true. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Παιδιά το συμβόλαιο του homeOnline εληξε τον Νοέμβριο του 22 αλλά ακόμα με έχουν σε αυτό αλλά με την παλιά χρέωση(0.09€). 

Μιλώντας μαζί τους μου είπαν πως ακόμα δεν έχει γίνει η αλλαγή σε Open και πως κάποια στιγμή θα γίνει. 

Με διαβεβαίωσαν πως δεν θα περάσω στη νέα χρέωση του homeOnline αλλά επειδή όλα αυτά έγιναν από το τηλέφωνο γνωρίζει κάποιος περισσότερα; 

Προφανώς δε με χαλάει να μείνω έτσι όσο περισσότερο μπορώ αλλά μοιάζει too good to be true. 

Μπήκες στο e-bill να δεις τι πρόγραμμα σου γράφει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 minutes ago, GREGORYMO said:

Μπήκες στο e-bill να δεις τι πρόγραμμα σου γράφει?

Ναι. Λόγω αυτού πήρα τηλέφωνο και μου είπαν τα παραπάνω.
image.png.ddc1d208ca7f837bdc9c0bad3bfd5e3e.png

Επεξ/σία από Xvipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 111111 είπε

έχω το myhome online που λήγει στις 09/02/2023. Όταν έκανα την αίτηση πέρυσι μου δώσανε και 30€ μπόνους. Εάν τώρα πάω σε άλλη εταιρία θα αναγκαστώ να επιστρέψω τα 30€ ; Στο συμβόλαιο δε βρήκα να λέει κάτι.

αν δεν αναφέρεται στο συμβόλαιο κάτι δεν επιστρέφεις τα 30€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xvipes είπε

Ναι. Λόγω αυτού πήρα τηλέφωνο και μου είπαν τα παραπάνω.
image.png.ddc1d208ca7f837bdc9c0bad3bfd5e3e.png

Κάτι ανάλογο και στο δικό μου.

Η λήξη της διετίας σε μένα είναι τον Αυγ '23.

Εδώ και κανά δίμηνο όμως, φαίνεται στο e-bill (αλλά και στο pdf του τελευταίου λογαριασμού) ότι η διάρκεια παρατείνεται μέχρι τέλη Νοε '24!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Κάτι ανάλογο και στο δικό μου.

Η λήξη της διετίας σε μένα είναι τον Αυγ '23.

Εδώ και κανά δίμηνο όμως, φαίνεται στο e-bill (αλλά και στο pdf του τελευταίου λογαριασμού) ότι η διάρκεια παρατείνεται μέχρι τέλη Νοε '24!

 

νομιζω το ειχα διαβασει πιο παλια.. λογου αναβαθμισεις του συστηματος εινια σφαλμα και δν ισχύουν οι ημερομηνίες και ισχυουν οι πρωτες.. τωρα εαν καποιος εχει ληξει και πληρωνει τιμη παλια καθολου απιθανο να σκασει κανα αναδρομικο για αυτο προσοχη .. εαν εχει ληξει σε καποιον και πληρωνει με τν παλια τιμη ακομα ασ το τρεξει λιγο το θεμα να δει γτ πολυ πιθανον να βρεθει σε καμια θεση να του ζητανε αναδρομικα λεφτα μην πω ακομα χειροτερα και για απατη αφου θα εχει ληξει το συμβολαιο και θα κανει την παλαβη.... ναι ακραια σιγουρα αυτα που λεω αλλα ελλαδα, και με τετοιες εταιριες που εχουν την ευνοια του Κυριακου δν μπλεκεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 111111 είπε

έχω το myhome online που λήγει στις 09/02/2023. Όταν έκανα την αίτηση πέρυσι μου δώσανε και 30€ μπόνους. Εάν τώρα πάω σε άλλη εταιρία θα αναγκαστώ να επιστρέψω τα 30€ ; Στο συμβόλαιο δε βρήκα να λέει κάτι.

Ακριβώς το ίδιο και όταν έφυγα για άλλο πάροχο δεν μου ζήτησαν απολύτως τίποτα.Δεν θελω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά εμένα δεν μου είπαν τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολειτουργεί σε κανέναν άλλον το mydei ;  Μία φορτώνει ολόκληρο, μία φορτώνουν τα μισά, τη δουλειά μου δεν καταφέρνω να κάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, daniel's_saving_grace είπε

Υπολειτουργεί σε κανέναν άλλον το mydei ;  Μία φορτώνει ολόκληρο, μία φορτώνουν τα μισά, τη δουλειά μου δεν καταφέρνω να κάνω.

Λάθος διατύπωση συντεκνε, η σωστή θα ήταν:"υπάρχει κανείς που του λειτουργεί, έστω κ σε "safe mode",  το myDEI?? "😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, daniel's_saving_grace είπε

Υπολειτουργεί σε κανέναν άλλον το mydei ;  Μία φορτώνει ολόκληρο, μία φορτώνουν τα μισά, τη δουλειά μου δεν καταφέρνω να κάνω.

 

4 λεπτά πριν, demakhs είπε

Λάθος διατύπωση συντεκνε, η σωστή θα ήταν:"υπάρχει κανείς που του λειτουργεί, έστω κ σε "safe mode",  το myDEI?? "😁😁

Κανουν αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...