Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Και εγώ είχα σταθερό με 0.18 που λήγει μέσα Μαρτίου αλλά μόλις την έκανα για ΕΛΙΝ. Εκτός της ακριβότερης τιμής η ΔΕΗ δε μου επέστρεψε ποτέ την εγγύηση παρόλο την πάγια εντολή και τα τηλεφώνα που τους έκανα.

Μου έχει εκδοθεί εκκαθαριστικός λογαριασμός που λήγει 24/01. Λογικά τώρα που έκανα αίτηση αλλαγής παρόχου θα μου βγει τελικός όπου θα επιστρέφεται και η εγγύηση; Θέλω να αποφύγω να πληρώσω τον τελευταίο λογαριασμό γιατί μετά βλέπω να έχω πιστωτικό και τρέχα γύρευε πως θα πάρω τα λεφτά.

H εγγύηση επιστρέφεται με τον εκαθαριστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Elannik είπε

H εγγύηση επιστρέφεται με τον εκαθαριστικο

Εκκαθαριστικός ήταν ο τελευταίος λογαριασμός αλλά δεν την επέστρεψαν. Δύο φορές μίλησα με την "εξυπηρέτηση" (αυτές τις ημέρες γιατί είχα μιλήσει και με άλλους 2 παλιά και είπαν ΟΚ προωθώ το αίτημα σας) και ο ένας μου είπε θα με πάρει και δε με πήρε ποτέ και ο άλλος με είχε 40 λεπτά αναμονή και τελικά το έκλεισα. Κάτι ανέφεραν ότι έπρεπε να κάνω online αίτημα αλλά δε βρήκα κάτι, γνωρίζετε μήπως εσείς;

Επειδή με το τηλέφωνο δε βγάζω άκρη, έχετε κανένα email επικοινωνίας γιατί πάλι δεν βρίσκω τίποτα στο site τους;

Μου αρέσει που διάλεξα ΔΕΗ για την καλύτερη εξυπηρέτηση και αξιοπιστία 

Επεξ/σία από eliascm21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Επειδή με το τηλέφωνο δε βγάζω άκρη, έχετε κανένα email επικοινωνίας γιατί πάλι δεν βρίσκω τίποτα στο site τους;

ποτέ τηλέφωνα

[email protected] (το έχουν αφαιρέσει απο το site ωστε να λένε τηλεφωνικές παπάντζες)

6 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Εκκαθαριστικός ήταν ο τελευταίος λογαριασμός αλλά δεν την επέστρεψαν.

θα την πάρεις τώρα στον τελικό

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Εκκαθαριστικός ήταν ο τελευταίος λογαριασμός αλλά δεν την επέστρεψαν. Δύο φορές μίλησα με την "εξυπηρέτηση" (αυτές τις ημέρες γιατί είχα μιλήσει και με άλλους 2 παλιά και είπαν ΟΚ προωθώ το αίτημα σας) και ο ένας μου είπε θα με πάρει και δε με πήρε ποτέ και ο άλλος με είχε 40 λεπτά αναμονή και τελικά το έκλεισα. Κάτι ανέφεραν ότι έπρεπε να κάνω online αίτημα αλλά δε βρήκα κάτι, γνωρίζετε μήπως εσείς;

Επειδή με το τηλέφωνο δε βγάζω άκρη, έχετε κανένα email επικοινωνίας γιατί πάλι δεν βρίσκω τίποτα στο site τους;

Μου αρέσει που διάλεξα ΔΕΗ για την καλύτερη εξυπηρέτηση και αξιοπιστία 

Σου έβγαλαν τελικό λογαριασμό; αν όχι περίμενε θα πάρεις και την εγγύηση αν όχι στείλε email Υπόψιν τελικό εννοούμε τις ενδείξεις που έδωσες στον νέο παροχο και τις δίνει στη ΔΕΗ για να σου εκδώσουν λογαριασμό τελικό και επιστροφή εγγύησης, έτσι έγινε και σε μένα όταν έφυγα από δεη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχει βγει τελικός. Απλά επειδή δεν έχουν περάσει πολλές ημέρες από τον τελευταίο λογαριασμό (ο οποίος λήγει 24/01), ο τελικός λογαριασμός λόγο της εγγύησης θα είναι πιστωτικός. Και για να μη μπλέκω με επιστροφές θα ήθελα να ενοποιηθούν ο τελευταίος λογαριασμός με τον τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Όχι δεν έχει βγει τελικός. Απλά επειδή δεν έχουν περάσει πολλές ημέρες από τον τελευταίο λογαριασμό (ο οποίος λήγει 24/01), ο τελικός λογαριασμός λόγο της εγγύησης θα είναι πιστωτικός. Και για να μη μπλέκω με επιστροφές θα ήθελα να ενοποιηθούν ο τελευταίος λογαριασμός με τον τελικό.

δεν υπάρχει ενοποίηση , θα φαίνεται απλά απλήρωτο και θα προστεθεί στον τελικό (χάνοντας τη συνέπεια) . Ο τελικός εννοείται θα έχει επιστροφή εγγύησης

edit , εκτός αν ο τελικός βγει πιο πριν απο τις 24/1 που αν τον πληρώσεις (εμπρόθεσμα) παίρνεις και τη συνέπεια

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημερώση,εκανα μέσω e contract από enter σε Γ1Ν κ όντως σε λίγες ώρες μεταφέρθηκα στο νέο πρόγραμμα.Λογικά θα δουν ότι έχω κοινωνικό τιμολόγιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Προς ενημερώση,εκανα μέσω e contract από enter σε Γ1Ν κ όντως σε λίγες ώρες μεταφέρθηκα στο νέο πρόγραμμα.Λογικά θα δουν ότι έχω κοινωνικό τιμολόγιο..

Ήθελε βιντεοκλήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες,

Απλή ενημέρωση: εδώ και 12 μήνες που είμαι στο νέο διαμέρισμα με ΔΕΗ/e-bill, έβλεπα το GreenPass και το απέφευγα ωσάν ο διάολος το λιβάνι, ήξερα ότι είναι μια μεγάλη παπαριά και τη φάση με ΕΤΜΕΑΡ.

Κάθε φορά που πήγαινα στο ebill έκανα ιδιαίτερη μνεια στο κεφάλι μου να μη πατήσω καταλάθος ενεργοποίηση, μη δουν ούτε μισό ευρώ από εμένα.

Πριν 3 μήνες βλέπω ενεργοποιήθηκε από μόνο του.

Το νου σας και εσείς. Τους παίρνω τώρα τηλέφωνο να το ακυρώσουν άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Giannis_Io είπε

Βεβαίως έτσι είναι, υπάρχουν όμως κάποιοι που προτιμούν να δίνουν το κάτι παραπάνω από το να αναγκαστούν να αλλάζουν πάροχο κάθε μήνα ή να ζουν με την αγωνια της καινούργιας τιμης. Ειδικά όταν οι καταναλώσεις είναι μικρές η ψυχική ηρεμία υπερισχύει!

0,159/Kwh σε σχέση με το 0,045/Kwh (βάζω τιμές Ιανουαρίου ΔΕΗ και μιας άλλης εταιρείας) κάνουν 57 € για 500KWh τον Ιανουάριο. Για το 80% των Ελλήνων δεν τα λες και λίγα. Οι αλλαγές είναι εύκολες, αν έχεις λίγο χρόνο για έρευνα και μισοάδειο πορτοφόλι. 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, COSTAKISMIKROS είπε

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια υπαρχει καπου ενα excel με τις τιμες καθε εταιρειας ανα μηνα?

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

στο 2 φύλλο είναι τα κυμαινόμενα με αρχικές όμως τιμές (χωρίς συνέπεια, υπολογίζεται στα τετράμηνα)

υπάρχει φύλλο με ιστορικό τιμών που είναι με συνέπεια αλλά μπορεί να μην έχει όλα τα προγράμματα

για απορίες για προγράμματα πλην της ΔΕΗ , στο άλλο νήμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, eliascm21 είπε

Εκκαθαριστικός ήταν ο τελευταίος λογαριασμός αλλά δεν την επέστρεψαν. Δύο φορές μίλησα με την "εξυπηρέτηση" (αυτές τις ημέρες γιατί είχα μιλήσει και με άλλους 2 παλιά και είπαν ΟΚ προωθώ το αίτημα σας) και ο ένας μου είπε θα με πάρει και δε με πήρε ποτέ και ο άλλος με είχε 40 λεπτά αναμονή και τελικά το έκλεισα. Κάτι ανέφεραν ότι έπρεπε να κάνω online αίτημα αλλά δε βρήκα κάτι, γνωρίζετε μήπως εσείς;

Επειδή με το τηλέφωνο δε βγάζω άκρη, έχετε κανένα email επικοινωνίας γιατί πάλι δεν βρίσκω τίποτα στο site τους;

Μου αρέσει που διάλεξα ΔΕΗ για την καλύτερη εξυπηρέτηση και αξιοπιστία 

Το ίδιο θέμα είχα κι εγώ με την εγγύηση. Ενώ είχα βάλει από την αρχή πάγια δεν μου την είχαν επιστρέψει ούτε όταν βγήκε ο εκκαθαριστικος με βάση μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ.

Έστειλα mail στη διεύθυνση που σου έδωσαν πιο πάνω και στην αρχή μου απάντησαν ότι δεν έχω δώσει ποτέ την εγγύηση!! Τους ξαναστελνω επισυνάπτοντας το σημείο του λογαριασμού όπου αναγράφεται ότι έχω δώσει εγγύηση και επίσης screen shot από την συναλλαγή στο e banking με την κατάθεση των 100 ευρώ σε κατάστημα της ΔΕΗ, είχα πληρώσει με κάρτα. Την επόμενη μέρα μου απάντησαν ότι στον επόμενο λογαριασμό θα γίνει συμψηφισμός των 100 ευρώ όπως και έγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...