Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Φαντάζομαι (και έτσι το έκανα, ταίριαξαν οι φαντασίες μας), δηλώνεις αν έχεις ημερήσιο μετρητή ή νυχτερινό, γι αυτό πάτησα νύχτα. 

Όσο για την γρηγοράδα, και εμένα με εξέπληξε. Μπήκα το μεσημέρι να δω τι πρόγραμμα έχω και μου το είχε γυρίσει σε κουτάκι πορτοκαλί και έγραφε Γ1Ν. 

Καλημέρα,με κάλυψες απόλυτα!θα το κάνω κ είδωμεν!ευχαριστω πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, marina8282 είπε

Καλημέρα,με κάλυψες απόλυτα!θα το κάνω κ είδωμεν!ευχαριστω πολύ!

Και εγώ θαναλξω έκανα το home on line  με 17 λεπτά και κοινωνικο τιμολόγιο Β και απομ17-4,5 κοινωνικο, 12,5 λεπτά, μαζί με όλα τα άλλα μου βγαίνει μικτα 0,30 ,τσέκαρα σε γνωστης μου χωρις κοινωνικο ,και με μεγαλύτερο σπίτι, περισσότερα τα υπόλοιπα του λογαριασμού, και της έρχονταν 0,23 μικτή κιλοβατώρα. Τώρα που θα βγει ο εκκαθαριστικός, θα δω πόσο έρχεται σε μια γνωστή μου που έχει κινωνικο ,με όλες τις μειώσεις του κράτους, θα εχει μεγάλη διαφορά..από το δικό μου, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, jcbgr είπε

Καλησπέρα.

Επειδή είχα μόνιμα θέματα με την ΔΕΗ: Πλέον την μέτρηση την στέλνω ανά 2μηνο στον ΔΕΔΔΗΕ μόνο. Κάθε φορά μου λένε ποτέ είναι η επόμενη καταμέτρηση. Συνήθως η μία (που θα ήταν ΕΝΑΝΤΙ) έχει 7 μέρες διάρκεια και η άλλη (που θα ήταν ΕΚΑΘ) 3 μέρες διάρκεια. Έρχονται όλοι ως ΕΚΑΘ από την ΔΕΗ με όλα τα έξοδα διαιρεμένα ανάλογα με τις ημέρες.

Το θέμα είναι ότι και εγώ όπως ένας άλλος φίλος είμαι στο MyHome Enter και είμαστε κλειδωμένοι στο 0,18 και 0,13. Το συμβόλαιο μου ληγει και μένα Μάρτιο και σκέφτομαι να πάω πάλι στο Γ1Ν καθώς με την επιδότηση πέφτει στα 0,12 κάπου εκεί. Που είναι κατά πολύ καλύτερο από το 0,18 με την προϋπόθεση ότι θα συνεχίσουν οι επιδοτήσεις....

 

0.12 παει το Γ1Ν με ΚΟΤ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, marina8282 είπε

Δλδ την ημέρα το θεωρούν δεδομένο ότι έχεις;;οκ θα το κάνω κ εγώ μπας κ γλυτωσω την ρήτρα αποχώρησης για 2 μήνες

ευχαριστώ πολύ  

Επίσης,τόσο γρήγορα έκαναν την αλλαγή μέσα σε λίγες ώρες;!!

ΟΙ τελευταίοι τρεις μήνες δεν έχουν πέναλτι δες το συμβολαιο σου μπορείς να φύγεις ότι ώρα θες σε άλλη εταιρία η να μείνεις σε άλλο πρόγραμμα δεη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2023 στις 8:40 ΠΜ, ovelix11 είπε

Καλημερα και καλη χρονια !

Μου ηρθε η γνωστη επιστολη απο την Δεη ( ημουν με enter απο Μαρτιο του 21 με χρεωσεις 0,10501€ και νυχτερινο 0,07898€ . Δεν θελω να φυγω απο ΔΕΗ.Δεν θελω να μπλεξω με αλλες εταιρειες . Απλα θα ηθελα να ξερω αν με συμφερει μεινω στο Open οπως μου γραφουνε ή ειναι καποιο αλλο προγραμμα στη ΔΕΗ καλυτερο. Οι καταναλωσεις μου ειναι περιπου στο διμηνο 550 kwh και νυχτερινα 250 kwh.

Ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα !!

Κι εγώ είχα το ίδιο, το οποίο έληξε 23/11/22. Στις αρχές πήγα σε υποκατάστημα της ΔΕΗ και ρώτησα για τα προγράμματα που τρέχουν. Συμφέρει να πας σε πρόγραμμα (δεν θυμάμαι πως λέγεται), το οποίο θα ενεργοποιηθεί αυτόματα με την λήξη του συμβολαίου σου και είναι 1 λεπτό φθηνότερο από το open. Σε αυτό το πρόγραμμα βάζουν τους πελάτες των οποίων λήγουν τα συμβόλαια, μού είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Πως προκύπτει τόσο;κοτ β βλέπω 0,11 με κρατική επιδότηση 

0,111-0,045 η έκπτωση του ΚΟΤΒ

Επεξ/σία από dasnowy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει καταφέρει κάποιος να περάσει μετρήσεις αυτή τη βδομάδα προσπαθώ από την Πέμπτη , και ενώ  μου γραφει ότι ολοκληρώθηκε , μόλις ξαναμπω στη σελίδα δεν είναι περασμένες

Επεξ/σία από adok13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2023 στις 11:41 ΠΜ, jcbgr είπε

Το θέμα είναι ότι και εγώ όπως ένας άλλος φίλος είμαι στο MyHome Enter και είμαστε κλειδωμένοι στο 0,18 και 0,13. Το συμβόλαιο μου ληγει και μένα Μάρτιο και σκέφτομαι να πάω πάλι στο Γ1Ν καθώς με την επιδότηση πέφτει στα 0,12 κάπου εκεί. Που είναι κατά πολύ καλύτερο από το 0,18 με την προϋπόθεση ότι θα συνεχίσουν οι επιδοτήσεις....

 

0,12 το Γ1Ν; 0.16-0.17 ειναι το Γ1Ν, γιαυτο σκεφτομαστε αλλους παροχους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα παιδιά, τον άλλο μήνα λήγει το δεη enter + που είμαι. Έχει κάποιο συμφέρον πρόγραμμα η δεη ή να αλλάξω πάροχο? 

Εγώ όταν μπαίνω ebill η αρχική σελίδα φαίνεται ότι να ναι, αν πατήσω να δω τις παροχές μου εκεί φτιάχνει. Φαίνεται έχει θέματα σχεδιασμού το ebill. 

Στις 7/1/2023 στις 2:38 ΜΜ, adamantobabis είπε

Κι εγώ είχα το ίδιο, το οποίο έληξε 23/11/22. Στις αρχές πήγα σε υποκατάστημα της ΔΕΗ και ρώτησα για τα προγράμματα που τρέχουν. Συμφέρει να πας σε πρόγραμμα (δεν θυμάμαι πως λέγεται), το οποίο θα ενεργοποιηθεί αυτόματα με την λήξη του συμβολαίου σου και είναι 1 λεπτό φθηνότερο από το open. Σε αυτό το πρόγραμμα βάζουν τους πελάτες των οποίων λήγουν τα συμβόλαια, μού είπαν.

Με βάση επιστολή που είχα λάβει πριν μηνες. Στο home open έβαζαν όσους ήταν από home enter. Σε πρόσφατη τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι αυτόματα τώρα πάνε στο Γ1 /Γ1Ν ολοι. Δεν ξέρω ποιος έχει δίκιο η μήπως έγινε αλλαγή μετά. Αλλά η λογική λέει ότι η επιστολή είναι πιο έγκυρη από το τι ειπώθηκε από την υπάλληλο στο τηλέφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...