Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σπίτι σε χωριό που παραμένει κλειστό περίπου 10 μήνες τον χρόνο ποιο πρόγραμμα συμφέρει;

Τελευταία καταμέτρηση για δίμηνο Αυγούστου - Σεπτεμβρίου ήταν 82 κιλοβατώρες και ο λογαριασμός ήρθε 43 € πληρωτέο μετά την αφαίρεση της κρατικής επιδότησης ύψους 42 €.

Να παραμείνω Γ1 Οικιακό ή να μεταβώ σε My Home Enter ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Zus είπε

Για σπίτι σε χωριό που παραμένει κλειστό περίπου 10 μήνες τον χρόνο ποιο πρόγραμμα συμφέρει;

Τελευταία καταμέτρηση για δίμηνο Αυγούστου - Σεπτεμβρίου ήταν 82 κιλοβατώρες και ο λογαριασμός ήρθε 43 € πληρωτέο μετά την αφαίρεση της κρατικής επιδότησης ύψους 42 €.

Να παραμείνω Γ1 Οικιακό ή να μεταβώ σε My Home Enter ;

Η μείνεις Γ1 η να πας κάπου με μηδενικό πάγιο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Και που ξέρεις ότι έκαιγε πολύ ?

Αυτα είναι προσωπικα δεδομένα 

Είναι η νοικάρισσα μου που είναι και φίλη μου που έμενε πριν στο σπίτι. Εκτός αυτού μου είπαν στο τηλέφωνο πως εκδόθηκε ο έναντι και  τις KWh και είναι διπλάσιες απο αυτές που έχω κάψει εγώ.

12 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Μου λέει το self metering της ΔΕΗ ότι μπορώ να δώσω ένδειξη από σήμερα αλλά δεν 'ξέρω' που να καταχωρισω !

Δεν βρίσκω κάτι!

Εαν δεν έχεις πρόσφατα αλλάξει ρολόι τότε όπως μου είπαν στο τηλέφωνο είναι λόγο της "αναβάθμισης" απο το παλιό σύστημα στο myDEH. Πάρτους τηλέφωνο να τους δώσεις την μέτρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My home online έδωσα ένδειξη καταμέτρησης 15/12 έπρεπε στις 21 με 24 να εκδοθεί λογαριασμός.Μετα από επικοινωνία με ΔΕΗ είπαν ότι θα εκδιδόταν αυτή τη βδομάδα λόγω εορτών.Τελικα τίποτα και αυτή τη βδομάδα.Φενεται δεν επέστρεψαν από τις διακοπές ακόμα.Νταξει έχουν μείνει κάποια κατάλοιπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

My home online έδωσα ένδειξη καταμέτρησης 15/12 έπρεπε στις 21 με 24 να εκδοθεί λογαριασμός.Μετα από επικοινωνία με ΔΕΗ είπαν ότι θα εκδιδόταν αυτή τη βδομάδα λόγω εορτών.Τελικα τίποτα και αυτή τη βδομάδα.Φενεται δεν επέστρεψαν από τις διακοπές ακόμα.Νταξει έχουν μείνει κάποια κατάλοιπα....

Ναι... Μηπως καθε διμηνο εναλλαξ να δινεις και  στον Δεδδηε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Andytse13 είπε

My home online έδωσα ένδειξη καταμέτρησης 15/12 έπρεπε στις 21 με 24 να εκδοθεί λογαριασμός.Μετα από επικοινωνία με ΔΕΗ είπαν ότι θα εκδιδόταν αυτή τη βδομάδα λόγω εορτών.Τελικα τίποτα και αυτή τη βδομάδα.Φενεται δεν επέστρεψαν από τις διακοπές ακόμα.Νταξει έχουν μείνει κάποια κατάλοιπα....

το ιδιο και σε μενα ..έπρεπε να εκδοθεί 27/12 ο λογαριασμος και ακόμη τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Επειδή είχα μόνιμα θέματα με την ΔΕΗ: Πλέον την μέτρηση την στέλνω ανά 2μηνο στον ΔΕΔΔΗΕ μόνο. Κάθε φορά μου λένε ποτέ είναι η επόμενη καταμέτρηση. Συνήθως η μία (που θα ήταν ΕΝΑΝΤΙ) έχει 7 μέρες διάρκεια και η άλλη (που θα ήταν ΕΚΑΘ) 3 μέρες διάρκεια. Έρχονται όλοι ως ΕΚΑΘ από την ΔΕΗ με όλα τα έξοδα διαιρεμένα ανάλογα με τις ημέρες.

Το θέμα είναι ότι και εγώ όπως ένας άλλος φίλος είμαι στο MyHome Enter και είμαστε κλειδωμένοι στο 0,18 και 0,13. Το συμβόλαιο μου ληγει και μένα Μάρτιο και σκέφτομαι να πάω πάλι στο Γ1Ν καθώς με την επιδότηση πέφτει στα 0,12 κάπου εκεί. Που είναι κατά πολύ καλύτερο από το 0,18 με την προϋπόθεση ότι θα συνεχίσουν οι επιδοτήσεις....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν στο εντερ με τα 18 και 13 λεπτά που έληγε 04 Μαρτίου και χτες το πρωί κατά τις 9:30  έκανα online αίτηση για νέα σύμβαση Γ1Ν και μέχρι το μεσημέρι το e-bill με έγραφε Γ1Ν, χωρίς πέναλτι και χωρίς εγγύηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jcbgr είπε

Καλησπέρα.

Επειδή είχα μόνιμα θέματα με την ΔΕΗ: Πλέον την μέτρηση την στέλνω ανά 2μηνο στον ΔΕΔΔΗΕ μόνο. Κάθε φορά μου λένε ποτέ είναι η επόμενη καταμέτρηση. Συνήθως η μία (που θα ήταν ΕΝΑΝΤΙ) έχει 7 μέρες διάρκεια και η άλλη (που θα ήταν ΕΚΑΘ) 3 μέρες διάρκεια. Έρχονται όλοι ως ΕΚΑΘ από την ΔΕΗ με όλα τα έξοδα διαιρεμένα ανάλογα με τις ημέρες.

Το θέμα είναι ότι και εγώ όπως ένας άλλος φίλος είμαι στο MyHome Enter και είμαστε κλειδωμένοι στο 0,18 και 0,13. Το συμβόλαιο μου ληγει και μένα Μάρτιο και σκέφτομαι να πάω πάλι στο Γ1Ν καθώς με την επιδότηση πέφτει στα 0,12 κάπου εκεί. Που είναι κατά πολύ καλύτερο από το 0,18 με την προϋπόθεση ότι θα συνεχίσουν οι επιδοτήσεις....

 

Από το myhome enter μπορείς να μεταπηδησεις στο Γ1Ν χωρίς κανένα πέναλτυ γιατί μένεις στην ίδια εταιρεία στην ΔΕΗ.Κανε τους αίτημα να φύγεις οπότε θες.Θα σου το πουν και οι ίδιοι Το έχω κάνει και εγώ και πολλοί άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Εγώ ήμουν στο εντερ με τα 18 και 13 λεπτά που έληγε 04 Μαρτίου και χτες το πρωί κατά τις 9:30  έκανα online αίτηση για νέα σύμβαση Γ1Ν και μέχρι το μεσημέρι το e-bill με έγραφε Γ1Ν, χωρίς πέναλτι και χωρίς εγγύηση. 

Πως την έκανες την αίτηση on line λεπτομερειες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Εγώ ήμουν στο εντερ με τα 18 και 13 λεπτά που έληγε 04 Μαρτίου και χτες το πρωί κατά τις 9:30  έκανα online αίτηση για νέα σύμβαση Γ1Ν και μέχρι το μεσημέρι το e-bill με έγραφε Γ1Ν, χωρίς πέναλτι και χωρίς εγγύηση. 

Καλησπέρα κ μένα με ενδιαφέρει πως το έκανες είμαι κ εγώ στο home enter κ λήγει 8 Μαρτίου κ θέλω να πάω Γ1ν  κ Αα ελπίσουμε να συνεχιστει η επιδότηση από το κράτος.

με το e contract στην σελίδα της ΔΕΗ το έκανες;;αν ναι κάποια στιγμή λέει τύπος μετρήσης κ έχει επιλογή μέρα η νύχτα.Εγώ έχω κ τα 2 κ νυχτερινο αλλά δν δίνει την επιλογή να τα επιλέξεις κ τα 2.

 

Επεξ/σία από marina8282
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, marina8282 said:

Καλησπέρα κ μένα με ενδιαφέρει πως το έκανες είμαι κ εγώ στο home enter κ λήγει 8 Μαρτίου κ θέλω να πάω Γ1ν  κ Αα ελπίσουμε να συνεχιστει η επιδότηση από το κράτος.

με το e contract στην σελίδα της ΔΕΗ το έκανες;;αν ναι κάποια στιγμή λέει τύπος μετρήσης κ έχει επιλογή μέρα η νύχτα.Εγώ έχω κ τα 2 κ νυχτερινο αλλά δν δίνει την επιλογή να τα επιλέξεις κ τα 2.

 

Ναι με το e contract το έκανα. Στο τύπο μετρητή βάζεις νύχτα αφού έχεις νυχτερινό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Ναι με το e contract το έκανα. Στο τύπο μετρητή βάζεις νύχτα αφού έχεις νυχτερινό. 

Δλδ την ημέρα το θεωρούν δεδομένο ότι έχεις;;οκ θα το κάνω κ εγώ μπας κ γλυτωσω την ρήτρα αποχώρησης για 2 μήνες

ευχαριστώ πολύ  

12 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Ναι με το e contract το έκανα. Στο τύπο μετρητή βάζεις νύχτα αφού έχεις νυχτερινό. 

Επίσης,τόσο γρήγορα έκαναν την αλλαγή μέσα σε λίγες ώρες;!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, marina8282 said:

Δλδ την ημέρα το θεωρούν δεδομένο ότι έχεις;;οκ θα το κάνω κ εγώ μπας κ γλυτωσω την ρήτρα αποχώρησης για 2 μήνες

ευχαριστώ πολύ  

Επίσης,τόσο γρήγορα έκαναν την αλλαγή μέσα σε λίγες ώρες;!!

Φαντάζομαι (και έτσι το έκανα, ταίριαξαν οι φαντασίες μας), δηλώνεις αν έχεις ημερήσιο μετρητή ή νυχτερινό, γι αυτό πάτησα νύχτα. 

Όσο για την γρηγοράδα, και εμένα με εξέπληξε. Μπήκα το μεσημέρι να δω τι πρόγραμμα έχω και μου το είχε γυρίσει σε κουτάκι πορτοκαλί και έγραφε Γ1Ν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...