Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ μένα το συμβόλαιο enter λήγει αρχές Μαρτίου κ λέω να μείνω στο Γ1 που με την κρατική επιδότηση τουλάχιστον μέχρι τώρα ήταν στα 11-12λεπτα ενώ στο enter είχα 18λεπτα σταθερά.

Στο αέριο που έχω gas control κ λήγει κ αυτό τον Μάρτιο θα κοιτάξω για αλλου γιατί δν βλέπω να εκδίδονται λογαριασμοί σύντομα…

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Κ μένα το συμβόλαιο enter λήγει αρχές Μαρτίου κ λέω να μείνω στο Γ1 που με την κρατική επιδότηση τουλάχιστον μέχρι τώρα ήταν στα 11-12λεπτα ενώ στο enter είχα 18λεπτα σταθερά.

Στο αέριο που έχω gas control κ λήγει κ αυτό τον Μάρτιο θα κοιτάξω για αλλου γιατί δν βλέπω να εκδίδονται λογαριασμοί σύντομα…

 

 

Πως ακριβως πηγαινε στα 11λεπτα το Γ1 με επιδοτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marina8282 είπε

Αν δν κάνω λάθος στο site της ΔΕΗ αναρτει κάθε μήνα τις χρεώσεις 

11-12 λεπτά αφορά με το κοινωνικό τιμολόγιο δν το ανέφερα.

τότε 0,18-0,045 πλήρωνες , όχι 0,18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Σε αυτές τις χρεώσεις αναφέρομαι για το Γ1

Μήπως δν αφορούν το κοινωνικό τιμολόγιο;

εγω έχω το home enter με σταθερή μοναδα 0,18 

9C07B08B-6823-4EEF-B091-57514E6F600B.png

αυτές είναι. τελική με κοτβ 0,066 και με κοτα 0,036

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταχώρησα ένδειξη τόσο στον ΔΕΔΔΗΕ όσο και στην ΔΕΗ χθες. Σήμερα που είναι η καταληκτική του ΔΕΔΔΗΕ καταχώρησα εκ νέου. Τι λογαριασμοί θα εκδοθούν τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Greg29M είπε

Καταχώρησα ένδειξη τόσο στον ΔΕΔΔΗΕ όσο και στην ΔΕΗ χθες. Σήμερα που είναι η καταληκτική του ΔΕΔΔΗΕ καταχώρησα εκ νέου. Τι λογαριασμοί θα εκδοθούν τώρα; 

Θα δειξει.. Θα φανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Καταχώρησα ένδειξη τόσο στον ΔΕΔΔΗΕ όσο και στην ΔΕΗ χθες. Σήμερα που είναι η καταληκτική του ΔΕΔΔΗΕ καταχώρησα εκ νέου. Τι λογαριασμοί θα εκδοθούν τώρα; 

τρεις διαφορετικοί  😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα προχτές να καταχωρήσω κατανάλωση στο myDEI και ενώ έγραφε πως μπορώ τις συγκεκριμένη ημερομηνία δεν είχε κουμπί για να καταχωρήσω. Στην τηλ υποστήριξη της ΔΕΗ την ίδια μέρα μου είπαν να καλέσω σε 2 μέρες (σήμερα δλδ) και να δώσω τις ενδείξεις του μετρητή προφορικά γιατί το σύστημα δεν λειτουργεί λόγο αναβάθμισης...
Πήρα σήμερα και μου λέει πως δεν μπορώ να καταχωρήσω ούτε τηλεφωνικά και πως πρέπει να περιμένω 2 λογαριασμούς έναντι και έναν εκκαθαριστικό και μετά θα μπορώ να καταχωρώ μόνος μου... γιατί είναι καινούργιο το ρολόι λέει επειδή άλλαξε ιδιοκτήτη. Κάλεσα και στην ΔΕΔΗΕ και επιβεβαίωσε.... Και πρέπει να πληρώσω εγώ 2 έναντι λογαριασμούς με βάση την περσινή κατανάλωση του προηγούμενου ιδιοκτήτη...............που είχε κάψει τα μαλιοκεφαλά του................ ΡΕ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΔΕΗ???? ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ συγχύστηκα βραδιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PhoneKiller είπε

Πήγα προχτές να καταχωρήσω κατανάλωση στο myDEI και ενώ έγραφε πως μπορώ τις συγκεκριμένη ημερομηνία δεν είχε κουμπί για να καταχωρήσω. Στην τηλ υποστήριξη της ΔΕΗ την ίδια μέρα μου είπαν να καλέσω σε 2 μέρες (σήμερα δλδ) και να δώσω τις ενδείξεις του μετρητή προφορικά γιατί το σύστημα δεν λειτουργεί λόγο αναβάθμισης...
Πήρα σήμερα και μου λέει πως δεν μπορώ να καταχωρήσω ούτε τηλεφωνικά και πως πρέπει να περιμένω 2 λογαριασμούς έναντι και έναν εκκαθαριστικό και μετά θα μπορώ να καταχωρώ μόνος μου... γιατί είναι καινούργιο το ρολόι λέει επειδή άλλαξε ιδιοκτήτη. Κάλεσα και στην ΔΕΔΗΕ και επιβεβαίωσε.... Και πρέπει να πληρώσω εγώ 2 έναντι λογαριασμούς με βάση την περσινή κατανάλωση του προηγούμενου ιδιοκτήτη...............που είχε κάψει τα μαλιοκεφαλά του................ ΡΕ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΔΕΗ???? ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ συγχύστηκα βραδιάτικα.

Και που ξέρεις ότι έκαιγε πολύ ?

Αυτα είναι προσωπικα δεδομένα 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PhoneKiller είπε

Πήγα προχτές να καταχωρήσω κατανάλωση στο myDEI και ενώ έγραφε πως μπορώ τις συγκεκριμένη ημερομηνία δεν είχε κουμπί για να καταχωρήσω. Στην τηλ υποστήριξη της ΔΕΗ την ίδια μέρα μου είπαν να καλέσω σε 2 μέρες (σήμερα δλδ) και να δώσω τις ενδείξεις του μετρητή προφορικά γιατί το σύστημα δεν λειτουργεί λόγο αναβάθμισης...
Πήρα σήμερα και μου λέει πως δεν μπορώ να καταχωρήσω ούτε τηλεφωνικά και πως πρέπει να περιμένω 2 λογαριασμούς έναντι και έναν εκκαθαριστικό και μετά θα μπορώ να καταχωρώ μόνος μου... γιατί είναι καινούργιο το ρολόι λέει επειδή άλλαξε ιδιοκτήτη. Κάλεσα και στην ΔΕΔΗΕ και επιβεβαίωσε.... Και πρέπει να πληρώσω εγώ 2 έναντι λογαριασμούς με βάση την περσινή κατανάλωση του προηγούμενου ιδιοκτήτη...............που είχε κάψει τα μαλιοκεφαλά του................ ΡΕ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΔΕΗ???? ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ συγχύστηκα βραδιάτικα.

Ξήλωσε τον μηνιαίο λογαριασμό (εκτός κι αν έχεις myhomeonline που απαιτεί μηνιαίο) και δώσε ένδειξη στον ΔΕΔΔΗΕ στο 2μηνο ενδιάμεσα απ'την εκκαθάριση.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλη χρονια !

Μου ηρθε η γνωστη επιστολη απο την Δεη ( ημουν με enter απο Μαρτιο του 21 με χρεωσεις 0,10501€ και νυχτερινο 0,07898€ . Δεν θελω να φυγω απο ΔΕΗ.Δεν θελω να μπλεξω με αλλες εταιρειες . Απλα θα ηθελα να ξερω αν με συμφερει μεινω στο Open οπως μου γραφουνε ή ειναι καποιο αλλο προγραμμα στη ΔΕΗ καλυτερο. Οι καταναλωσεις μου ειναι περιπου στο διμηνο 550 kwh και νυχτερινα 250 kwh.

Ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα και καλη χρονια,

ηθελα να ρωτησω μηπως γνωριζει κανεις, μου βγηκε ο εκαθαριστικος σημερα 1100 κιλοβατορες.. για Σεπτ-Οκτ-Νοεμ-Δεκεμ.. 

Είχαμε εκτωση 0,042 kwh λογο λιγνιτικής περιοχης τοσα χρονια και για 1η φορα ειπα να κανω και ΚΟΤ Β λογο οτι ο πατερας μου ειναι εξωτερικο και φαινεται μονο το εισοδημα της μανα μου.. 

τωρα που βγηκε ο εκαθαριστικος είναι κανα 900 kwh με εκτωση ΚΟΤ 0,045 και οι υπολοιπες 200 π.χ. με εκτωση 0,042.. 

Εγω πιστευωα οτι θα μετρανε και οι 2 μαζι δλδ 0,042+0,045=0,087.. 

Καταλαβαίνω οτι δν μπορεις να στακαρεις και τις 2 εκτωσεις αλλα 1 απο τις 2 , την μεγαλυτερη οπως καταλαβαίνει το συστημα.. 

ξερει κανεις να μου το επιβεβαίωση με σιγουρια ? και επισης στο μελλον εαν φυγω απο ΚΟΤ Β θα ισχυει παλι αυτοματα τις λιγνιτικης περιοχης οπως παντα η θα με βαλουν σε κανα λουκι να περνω τηλεφωνα ? 

 

UPDATE

Ναι τελικα διαβασα οτι δεν στακαρουν και οι 2 μειωσεις παει πρωτα το ΚΟΤ και εαν περασεις τις 1600 , μεχρι τις 2400 παει το ΠΟΤ 

Επεξ/σία από pasxaliskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...