Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω και γω προβλημα με την καταχωρηση των μετρησεων. ενω της περναω και μου γραφει ολοκληρωση , οταν ξαναμπω μεσα δν τις εχει κρατησει. θα παρω τηλεφωνο να τις δωσω και να τους ενημερωσω για το προβλημα

.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ πετυχημένη η αναβάθμιση που έγινε στο e bill. Δηλαδή αν δεν ψαχτει κάποιος δεν θα του έρθει ποτέ λογαριασμός;; Ένα πράγμα λειτουργούσε υποφερτά εκεί στη ΔΕΗ και πήγαν και το έκαναν κι αυτό μπαχαλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ μόλις ήρθε μήνυμα και mail  οτι άνοιξε η ημερομηνία για να δώσω ένδειξη ενώ ακόμα δεν έχει βγει ο λογαριασμός από την προηγούμενη ένδειξη που είχα δώσει. Πετάει η ομάδα εκεί στη ΔΕΗ 🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Omnio3 είπε

Έχει κολλήσει όμως η βελόνα στο 0,159 ενώ οι εναλλακτικοί κάνουν πάρτυ...

Ρίξτε το λίγο ρε καρμίρηδες!

good-cop-bad-cop.jpg.17e0a400c64157d12868ec2e8b305f59.jpg

 

Η κυβέρνηση ευθύνεται για αυτό. Όχι η ΔΕΗ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Omnio3 είπε

Έχει κολλήσει όμως η βελόνα στο 0,159 ενώ οι εναλλακτικοί κάνουν πάρτυ...

Ρίξτε το λίγο ρε καρμίρηδες!

good-cop-bad-cop.jpg.17e0a400c64157d12868ec2e8b305f59.jpg

 

Πήγαινε αλλού.

Άδεια θέλεις ?

ΥΓ. Δεν κατάλαβα και τι 'ψάχνεις' ?

Να πάει η ΔΕΗ στα πχ 0.08€ ?

Και τι θα βγει?

Επεξ/σία από GREGORYMO
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Πήγαινε αλλού.

Άδεια θέλεις ?

Εννοείται! Είπα να κάνω λίγη υπομονή μήπως γλυτώσω τα πήγαινε-έλα, αλλά δεν βλέπω να κινείται κάτι..

Επεξ/σία από Omnio3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Omnio3 είπε

Εννοείται! Είπα να κάνω λίγη υπομονή μήπως γλυτώσω τα πήγαινε-έλα, αλλά δεν βλέπω να κινείται κάτι..

Και η φθηνότερη να γίνει η ΔΕΗ, η επιδότηση που θα βγει θα τη ρίχνει πάλι στο 0,159. Αν θες κάτι λιγότερο πρέπει να αλλάξεις εταιρεία. Κοίτα για ελιν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που έχω το enter με τα 18 λεπτά κοιτάω προς elin, αλλά πρέπει να παίξω Τζόκερ γιατί δε ξέρω αν τον άλλον μήνα η τιμή της ανέβει και είναι απλά μια φούσκα. Από την άλλη σκέφτομαι ότι 18 λεπτά δε θα φτάσει που πληρώνω τώρα. 

Αυτό που δε ξέρω είναι για να φύγω από το εντερ προς αλλού είναι το εξής. Εγώ ενεργοποιηθηκα 04/04/2022, σήμερα είναι 04/01/2023. Για να μη πληρώσω το 30αρι πέναλτι πρέπει να είμαι από το 10ο έως το 12ο μήνα. Πρέπει να περιμένω ένα μήνα ακόμα ή μπορώ να φύγω και σήμερα χωρίς πέναλτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αναρωτηθεί κανείς ποιο (θα) είναι το κόστος των κρατικών επιδοτήσεων για το ρεύμα;

Γιατί βλέπω κάποιοι εδώ είναι πολύ άνετοι και θέλουν και κάτι περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, phanispal είπε

Έχει αναρωτηθεί κανείς ποιο (θα) είναι το κόστος των κρατικών επιδοτήσεων για το ρεύμα;

Γιατί βλέπω κάποιοι εδώ είναι πολύ άνετοι και θέλουν και κάτι περισσότερο.

Αυτό έγραψα:

Ας είναι η ΔΕΗ στο 0.159€ και οι ιδιώτες στα 3 και 5 λεπτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
16 λεπτά πριν, phanispal είπε

Έχει αναρωτηθεί κανείς ποιο (θα) είναι το κόστος των κρατικών επιδοτήσεων για το ρεύμα;

Γιατί βλέπω κάποιοι εδώ είναι πολύ άνετοι και θέλουν και κάτι περισσότερο.

"υπερκέρδη" ρε συ , λίγο πληρώνουμε απο την τσέπη μας 😁

Ζητά η ΡΑΕ λογιστές γιατί μάλλον δε βγάζουν άκρη , διαφάνεια πάντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ^_NikitaS_^ said:

Και εγώ που έχω το enter με τα 18 λεπτά κοιτάω προς elin, αλλά πρέπει να παίξω Τζόκερ γιατί δε ξέρω αν τον άλλον μήνα η τιμή της ανέβει και είναι απλά μια φούσκα. Από την άλλη σκέφτομαι ότι 18 λεπτά δε θα φτάσει που πληρώνω τώρα. 

Αυτό που δε ξέρω είναι για να φύγω από το εντερ προς αλλού είναι το εξής. Εγώ ενεργοποιηθηκα 04/04/2022, σήμερα είναι 04/01/2023. Για να μη πληρώσω το 30αρι πέναλτι πρέπει να είμαι από το 10ο έως το 12ο μήνα. Πρέπει να περιμένω ένα μήνα ακόμα ή μπορώ να φύγω και σήμερα χωρίς πέναλτι; 

Σήμερα σε επικοινωνια με ΔΕΗ για τον ίδιο λόγο μου είπαν ότι δεν υπάρχει πέναλτι γενικά, έχει καταργηθεί και για τα σταθερά.

Τους τελευταίους 2 μήνες δεν πληρώνεις έτσι κι αλλιώς στο Enter αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πέναλτι.

Και εγώ σήμερα έκανα χαρτιά για Ελιν από Enter+.

Πέρα από την λίγη ψυχική ηρεμία δεν κερδίσαμε τίποτα άλλο τελικα οι 0,18.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Σήμερα σε επικοινωνια με ΔΕΗ για τον ίδιο λόγο μου είπαν ότι δεν υπάρχει πέναλτι γενικά, έχει καταργηθεί και για τα σταθερά.

ο υπάλληλος μάλλον εννοεί για τα σταθερά της ΔΕΗ συγκεκριμένα , αλλά καλό είναι να το έπαιρνες γραπτώς εκτός αν κράτησες ώρα και ονοματεπώνυμο υπαλλήλου που και πάλι δε σε διασφαλίζει αν "χαθεί" η ηχογράφηση

Μπορεί πχ και να μπερδεύτηκε και η ΔΕΗ να μην εφαρμόζει πέναλτι όταν απο σταθερό της πας στο Γ1/open και να μην ισχύει σε άλλο πάροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...