Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

2 Ιανουαρίου έληγε ο λογαριασμός ΔΕΗ.

2 Ιανουαρίου πληρώσα σε καταστήμα ΔΕΗ.

Σήμερα 03 Ιανουαρίου στο e-bill μου το δείχνει ανεξοφλητο.

θελει λιγες μερες να φανει στο συστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

2 Ιανουαρίου έληγε ο λογαριασμός ΔΕΗ.

2 Ιανουαρίου πληρώσα σε καταστήμα ΔΕΗ.

Σήμερα 03 Ιανουαρίου στο e-bill μου το δείχνει ανεξοφλητο.

Συνήθως κάνει 2 μέρες να φανεί στο σύστημα. Όλα οκ μη σε αγχώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Elannik είπε

Είμαι στο my home on line μέχρι 31/03/2023, μπορώ να φύγω τον Ιανουάριο για ελιν χωρίς πέναλτι; 

πάρε γραπτώς οτι μπορείς να αλλάξεις αζημίως σε Γ1 και αφού υπογράψεις Γ1 ,τότε την κάνεις

εκτός αν σου ήρθε ειδοποίηση οτι μπορείς να φύγεις αζημίως λόγω μετάβασης στο open

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Elannik είπε

Είμαι στο my home on line μέχρι 31/03/2023, μπορώ να φύγω τον Ιανουάριο για ελιν χωρίς πέναλτι; 

Νομίζω στο τελευταίο τρίμηνο δεν υπάρχει πέναλτι, τσέκαρε το συμβόλαιο. Στο Enter τουλάχιστον έτσι ήταν. Οπότε φεύγεις και κατευθείαν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μπήκα στο MyDEI να καταχωρήσω την κατανάλωση και ενώ είναι περίοδος που θα μπορούσα να καταχωρήσω δεν έχει το κουμπί που γράφει καταχωρήστε τις ενδείξεις κατανάλωσης ή κάτι τέτοιο. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως λόγο αναβάθμισης απο το παλιό σύστημα στο νέο η πλατφόρμα έχει πολλά προβλήματα και ένα απο αυτά είναι και πως δείχνει σε αρκετούς χρήστες λάθος ημερομηνία καταχώρησης ενδείξεων. Εγώ βλέπω πως μπορώ να καταχωρήσω απο 30 ΔΕΚ εως 2 ΙΑΝ και αυτή έβλεπε πως μπορώ απο 4 ΙΑΝ και είπε πως πρέπει να δώσω τις ενδείξεις τηλεφωνικά. Θα πάρω σήμερα να τις δώσω. Το αναφέρω γιατί διαβάζω πως πολλοί έχουν διάφορα προβλήματα οπότε θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τηλέφωνο για οτιδήποτε κουλό βλέπετε στην νέα εφαρμογή.

*Τώρα μου δείχνει πότε μπορώ να κάτω την επόμενη καταχώρηση για τον άλλο μήνα. Ότι νά'νε!!!!!!

image.png.b9e20915f11ac0b2d9131e46b4724968.png

Επεξ/σία από PhoneKiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Εμενα απλα μου εστειλαν μηνυμα στο κινητο στις 13 Δεκεμβριου οτι εκδοθηκε λογαριασμος και το ebill ακομη δεν εμφανιζει τιποτα εντελως.

Οταν λεμε τιποτα εντελως τιποτα.....ειναι σαν να εχω ebill αλλα δεν εχω.

 

Άνοιξε κάνα αίτημα στη ΡΑΕ εκ μέρους της γιαγιάς... βοήθα το σκοπό. 😝

Κι όποιος άλλος διαβάζει, ό,τι πρόβλημα έχετε ανοίξτε αίτημα στη ΡΑΕ... μέχρι να τα ταρακουνηθούν.

Εμένα εν τω μεταξύ σήμερα πήγε αριστερά το αέριο και δεξιά το ρεύμα... προς στιγμήν νόμιζα ότι εκδόθηκε λογαριασμός για το αέριο. 😆 Κατά τ'άλλα όλα κομπλέ.

 

9 ώρες πριν, Greg29M είπε

Στο site της ΔΕΗ λέει προθεσμία μέχρι 09/01/2023 για καταχώριση ένδειξης μετρητή, ενώ στο site του ΔΕΔΔΗΕ έως 04/01/2023. Αν καταχωρήσω την καταληκτική ημερομηνία αντίστοιχα και στους δύο με βάση ποια κατανάλωση θα εκδοθεί λογαριασμός; 

Θα εκδωθούν 2 λογαριασμοί και θα πρέπει να πληρώσεις τον 1ο μέχρι την ημερομηνία λήξης και το υπόλοιπο του 2ου μέχρι τη δική του ημερομηνία λήξης. Οπότε μη το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, PhoneKiller είπε

*Τώρα μου δείχνει πότε μπορώ να κάτω την επόμενη καταχώρηση για τον άλλο μήνα. Ότι νά'νε!!!!!!

όχι ότι να'ναι να τα λέμε σωστά : "αναβάθμιση"

@HERTHAN ψάξου μπας και πρέπει να κάνεις νέο ebill αν δε φαίνεται ούτε η παροχή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

 

@HERTHAN ψάξου μπας και πρέπει να κάνεις νέο ebill αν δε φαίνεται ούτε η παροχή σου

Τιποτα δεν φαινεται ρε ποια παροχη.Καμια παροχη.

Πως να κανω νεο ebill?

Σκεφτομουν να τους στειλω κανενα email αλλα εμενα μου απαντανε συνηθως μεσα Αυγουστου οποτε κι αν το στειλω.:P

21 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άνοιξε κάνα αίτημα στη ΡΑΕ εκ μέρους της γιαγιάς... βοήθα το σκοπό. 😝

Να παει να γα..... η ΡΑΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν έχει καθυστερήσει η εκδοση των εκκαθαριστικων λογαριασμών Δεκεμβρίου;  Βλέπω στο ebill το οφείλομενο πόσο για πληρωμή μέχρι τέλος Γενάρη αλλά δεν υπάρχει ούτε ο λογαριασμός,ούτε έχουν έρθει τα sms/email που έρχονται κάθε μήνα. Να σημειώσω ότι έχει περάσει η ημερομηνία που ειναι συνήθως 28 του κάθε μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τιποτα δεν φαινεται ρε ποια παροχη.Καμια παροχη.

Πως να κανω νεο ebill?

Σκεφτομουν να τους στειλω κανενα email αλλα εμενα μου απαντανε συνηθως μεσα Αυγουστου οποτε κι αν το στειλω.:P

καλό ξεμπέρδεμα:

9 ώρες πριν, panoss1 είπε

Πήρα και ρώτησα γιατί στο ebill δεν δείχνει την παροχή μου.

Μου είπαν κάνε διαγραφή λόγω παλιού ebill και γράψου στο νέο my dei όπερ και εγένετο.Μετά φάνηκαν όλα κανονικά!

 

Χρειάζεται ο κωδικός εταίρου για την εγγραφή...

και αναρωτιέμαι , όσοι δεν το ψάξουν θα μείνει έτσι κενό χωρίς λογαριασμούς μέχρι να το κόψουν ?

μετά η πάγια εντολή παραμένει ή έχει απενεργοποιηθεί και θα ξεπέσετε στο Γ1 ?

αν κάνετε νέο , είναι στάνταρ οτι θα δουλεύει ή ανάλογα το πότε θα πατήσει κουμπάκι υπάλληλος ?

καλά περνάτε εκεί 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

καλό ξεμπέρδεμα:

Θα στειλω ενα email να δω τι θα μου πουνε.

Μεσα στο ebill στο προφιλ ειχα βρει μονο το παρακατω:

image.png.e20e489d10660623ad48c2b336334987.png

Οπου δε παει εδω να βαλεις τα παντα απο την αρχη και σε ρευμα και σε αεριο.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/allagi-stoixeion/

Σκεφτηκα να το κανω αλλα ταυτοχρονα σκεφτηκα πως αν γινει μαμακια εννοειται θα φταιω εγω.Θα μου πεις και να κατσω να τους περιμενω παλι εγω θα φταιω.

Ισως στειλω ενα email να δω τι θα μου πουνε η αν ξυπνησω με νευρα αυριο να το κανω εγω κι αν γινει μαλακια να παω απο εκει.

Λογικα ετσι γινεται αλλα φοβαμαι να το κανω.:D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Ισως στειλω ενα email να δω τι θα μου πουνε η αν ξυπνησω με νευρα αυριο να το κανω εγω κι αν γινει μαλακια να παω απο εκει.

στείλε email , καλύτερα μην πας απο εκεί χαρωπός με την καλή κουβέντα για καλή χρονιά 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

στείλε email , καλύτερα μην πας απο εκεί χαρωπός με την καλή κουβέντα για καλή χρονιά 😂

Ναι αρχικα θα στειλω mail και μετα βλεπουμε.....αν μου πουνε οτι κανουμε αναβαθμιση τοτε θα παω εκει να τους δωσω πατημα ν'αναβαθμισουν και καμια πορτα.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...