Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, 

Διαβασα για το myhome open με κυμαινομενο και το Γ1 που ειναι σταθερο και συμφερει καλυτερα για καταναλωσεις λιγοτερο των 2000kw το τετραμηνο 
Βλεπω τωρα οτι
Γ1 μεχρι 500kw   0,15900  και πανω απο 500kw 0,17100 (ΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 ΜΗΝΑ, ΣΩΣΤΑ??)
Open ολες οι Κw 0,15728

Δε ξερω τι αυξομειωσεις ειχε το open μεχρι τωρα αλλα φαινεται να μην εχει και μεγαλη διαφορα απο το σταθερο, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, 71SPYROS είπε

Καλησπερα, 

Διαβασα για το myhome open με κυμαινομενο και το Γ1 που ειναι σταθερο και συμφερει καλυτερα για καταναλωσεις λιγοτερο των 2000kw το τετραμηνο 
Βλεπω τωρα οτι
Γ1 μεχρι 500kw   0,15900  και πανω απο 500kw 0,17100 (ΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 ΜΗΝΑ, ΣΩΣΤΑ??)
Open ολες οι Κw 0,15728

Δε ξερω τι αυξομειωσεις ειχε το open μεχρι τωρα αλλα φαινεται να μην εχει και μεγαλη διαφορα απο το σταθερο, σωστα?

Το Γ1 δεν είναι σταθερό. Είναι κυμαινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον κοιταμε ακομη για open/γ1 πχ για 1000kwh; Ή παμε σε αλλο παροχο; Για 2000; Υπαρχει καποια ξεκαθαρη επιλογη ή κανουμε ο,τι μας φωτισει ο θεος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Πλεον κοιταμε ακομη για open/γ1 πχ για 1000kwh; Ή παμε σε αλλο παροχο; Για 2000; Υπαρχει καποια ξεκαθαρη επιλογη ή κανουμε ο,τι μας φωτισει ο θεος;

ποιο ξεκάθαρη δε γίνεται

1000kw επί τιμή κιλοβατώρας συν πάγιο κάθε προγράμματος , διαλέγεις και παίρνεις ....

Για άλλο πάροχο στο άλλο θέμα αφού διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες να δεις τι παίζει και κατεβάζεις το excel

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, 71SPYROS είπε

Καλησπερα, 

Διαβασα για το myhome open με κυμαινομενο και το Γ1 που ειναι σταθερο και συμφερει καλυτερα για καταναλωσεις λιγοτερο των 2000kw το τετραμηνο 
Βλεπω τωρα οτι
Γ1 μεχρι 500kw   0,15900  και πανω απο 500kw 0,17100 (ΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 1 ΜΗΝΑ, ΣΩΣΤΑ??)
Open ολες οι Κw 0,15728

Δε ξερω τι αυξομειωσεις ειχε το open μεχρι τωρα αλλα φαινεται να μην εχει και μεγαλη διαφορα απο το σταθερο, σωστα?

Και το open και το Γ1 κυμαινόμενα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Βρε παιδια, εμενα ληγει το online σε λιγες μερες, αλλα ποτε δε μου ηρθε mail απο ΔΕΗ για το το θα γινει μετα. Ηρθε σε κανεναν;

σε όλους τους υπόλοιπους οτι θα πάνε open

αρα στέλνεις σε λίγο email (όχι τηλ) και ρωτάς με τι θα τιμολογείσαι

[email protected]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Greg29M είπε

Έχω το πρόγραμμα my home online με κοτ Β και ο λογαριασμός είναι μηνιαίος. Ωστόσο δεν εχει εκδοθεί ο λογαριασμός του Δεκεμβρίου (ο τελευταίος εκδόθηκε 14/11). Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι γενικά οι λογαριασμοί με self metering καθυστέρησαν για Δεκέμβριο. Μπορώ να κάνω κάποια καταγγελία και αν ναι που; 

Στείλτε όλοι αίτημα στο myRAE κατά της ΔΕΗ με αιτιολογία "Τον λογαριασμό μου --> την συχνότητα λογαριασμού"... γράψτε ένα τυπικό κείμενο και επισυνάψτε τη ταυτότητα σας.

Eμένα πάντως βγήκε κανονικά χτες λογαριασμός (με ένδειξη που έδωσα στο ebill στις 23/12)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νεο e-bill (ή myΔΕΗ) η δηλωση των μοναδων καταναλωσης λειτουργει κανονικα;  Στο παλιο εβλεπες τι ειχες δηλωσει ενω τωρα σου ζηταει να ξαναδηλωσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, iageogr είπε

Στο νεο e-bill (ή myΔΕΗ) η δηλωση των μοναδων καταναλωσης λειτουργει κανονικα;  Στο παλιο εβλεπες τι ειχες δηλωσει ενω τωρα σου ζηταει να ξαναδηλωσεις....

Mήπως παίζει κάτι με τον browser σας ή με κάνα adblock; Εγώ έδωσα ένδειξη 23/12, φαινόταν κανονικά μέχρι τη λήξη του παραθύρου στις 28/12. Μετά κλασικά εξαφανίστηκε η ένδειξη απ'το ebill (φαινόταν η προηγούμενη ένδειξη του Νοεμβρίου) αλλά βγήκε λογαριασμός κανονικά με ένδειξη του Δεκέμβρη.

4.jpg.fc0177cf74eef2beba8592fa98deeb69.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eμένα πάντως βγήκε κανονικά χτες λογαριασμός (με ένδειξη που έδωσα στο ebill στις 23/12)

Εμενα απλα μου εστειλαν μηνυμα στο κινητο στις 13 Δεκεμβριου οτι εκδοθηκε λογαριασμος και το ebill ακομη δεν εμφανιζει τιποτα εντελως.

Οταν λεμε τιποτα εντελως τιποτα.....ειναι σαν να εχω ebill αλλα δεν εχω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της ΔΕΗ λέει προθεσμία μέχρι 09/01/2023 για καταχώριση ένδειξης μετρητή, ενώ στο site του ΔΕΔΔΗΕ έως 04/01/2023. Αν καταχωρήσω την καταληκτική ημερομηνία αντίστοιχα και στους δύο με βάση ποια κατανάλωση θα εκδοθεί λογαριασμός; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και ρώτησα γιατί στο ebill δεν δείχνει την παροχή μου.

Μου είπαν κάνε διαγραφή λόγω παλιού ebill και γράψου στο νέο my dei όπερ και εγένετο.Μετά φάνηκαν όλα κανονικά!

 

Χρειάζεται ο κωδικός εταίρου για την εγγραφή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Στο site της ΔΕΗ λέει προθεσμία μέχρι 09/01/2023 για καταχώριση ένδειξης μετρητή, ενώ στο site του ΔΕΔΔΗΕ έως 04/01/2023. Αν καταχωρήσω την καταληκτική ημερομηνία αντίστοιχα και στους δύο με βάση ποια κατανάλωση θα εκδοθεί λογαριασμός; 

Θα πιαστει η ένδειξη του Δεδδηε.. Εφόσον την δώσεις την ημερομηνία που αναγράφεται.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...