Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ppmarkos είπε

wow...και νόμιζα ότι εγώ έχω μεγάλη καθυστέρηση αλλά εσύ πας για 2ο μηνιαίο....Δίνεις ενδείξεις? έχεις επικοινωνήσει καθόλου μαζί τους?

Δίνω σταθερά ενδείξεις κάθε μήνα από το Μάρτιο που μπήκα στο enter. Δεν έχω επικοινωνήσει μαζί τους, δεν είναι δυνατόν να τους κυνηγάω ακόμα και για να τους πληρώσω. Έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να το ξεχάσουν, κάποια στιγμή θα βγάλουν το λογαριασμό!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dasnowy είπε

Άστο να γίνει open τώρα που θα έχουν μεγάλη κατανάλωση και άλλαξε το αργότερα σε Γ1Ν. 

Εννοείς εξαιτίας της κατανάλωσης που θα έχουν για χειμώνα, συνδυάζοντας το με τις kwh του εκκαθαριστικού του προηγουμένου Μαρτίου? 

Άρα, αν κατάλαβα καλά, δεν κουνιέμαι για Γ1Ν, σ ευχαριστώ πολύ.

Ένα κλιματιστικό σ ένα δωμάτιο και ένα θερμαντικό xiaomi  σ ένα άλλο λειτουργούν στο σπίτι.

6 ώρες πριν, dasnowy είπε

 

 

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ από την σελίδα της ΔΕΗ να κάνω νέο συμβόλαιο για το Γ1 καθώς το home enter λήγει σε 2 μέρες. Στο τέλος ζητάει να βγάλω σέλφι αλλά κάμερα στο pc δεν έχω.... Προσπαθώ να κάνω την διαδικασία από το κινητό αλλά εκεί κολλάει ο browser από ένα σημείο και δεν προχωράει. Έχω σκαναρισμένα τα έντυπα της ταυτότητας και ΑΦΜ μέσα στο pc. Πέρσι που έκανα για το home enter δεν θυμάμαι τέτοια διαδικασία.

Εσείς πως κάνατε την διαδικασία; Ψάχνω μέσα από το ebill αλλά δεν νομίζω να γίνεται από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,ερώτηση που μάλλον έχει 1000απαντηθει...δίνω μέτρηση κάθε μήνα στον ΔΕδδηε και βγάζει λογαριασμό η ΔΕΗ? Η δίνω κάθε 2 μηνες που λέει στο portal της?...αν το πρώτο,θα πρέπει να έχω επιλέξει τον μηνιαίο λογαριασμό στις ρυθμίσεις? Η δεν τη νοιάζει,θα εκδοθεί όπως κ να έχει?..... ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, demakhs είπε

Εννοείς εξαιτίας της κατανάλωσης που θα έχουν για χειμώνα, συνδυάζοντας το με τις kwh του εκκαθαριστικού του προηγουμένου Μαρτίου? 

Ναι αυτό εννοώ. Για πάνω από 2000kwh το τετράμηνο, συμφέρει το open.

50 λεπτά πριν, giannisbb είπε

Καλησπέρα,ερώτηση που μάλλον έχει 1000απαντηθει...δίνω μέτρηση κάθε μήνα στον ΔΕδδηε και βγάζει λογαριασμό η ΔΕΗ? Η δίνω κάθε 2 μηνες που λέει στο portal της?...αν το πρώτο,θα πρέπει να έχω επιλέξει τον μηνιαίο λογαριασμό στις ρυθμίσεις? Η δεν τη νοιάζει,θα εκδοθεί όπως κ να έχει?..... ευχαριστώ πολύ!

Κάθε 2 μήνες στον ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Προσπαθώ από την σελίδα της ΔΕΗ να κάνω νέο συμβόλαιο για το Γ1 καθώς το home enter λήγει σε 2 μέρες. Στο τέλος ζητάει να βγάλω σέλφι αλλά κάμερα στο pc δεν έχω.... Προσπαθώ να κάνω την διαδικασία από το κινητό αλλά εκεί κολλάει ο browser από ένα σημείο και δεν προχωράει. Έχω σκαναρισμένα τα έντυπα της ταυτότητας και ΑΦΜ μέσα στο pc. Πέρσι που έκανα για το home enter δεν θυμάμαι τέτοια διαδικασία.

Εσείς πως κάνατε την διαδικασία; Ψάχνω μέσα από το ebill αλλά δεν νομίζω να γίνεται από εκεί.

Άλλαξε το 'σύστημα'

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Προσπαθώ από την σελίδα της ΔΕΗ να κάνω νέο συμβόλαιο για το Γ1 καθώς το home enter λήγει σε 2 μέρες. Στο τέλος ζητάει να βγάλω σέλφι αλλά κάμερα στο pc δεν έχω.... Προσπαθώ να κάνω την διαδικασία από το κινητό αλλά εκεί κολλάει ο browser από ένα σημείο και δεν προχωράει. Έχω σκαναρισμένα τα έντυπα της ταυτότητας και ΑΦΜ μέσα στο pc. Πέρσι που έκανα για το home enter δεν θυμάμαι τέτοια διαδικασία.

Εσείς πως κάνατε την διαδικασία; Ψάχνω μέσα από το ebill αλλά δεν νομίζω να γίνεται από εκεί.

Πού πας να μπλέξεις Χριστουγεννιάτικα με econtract σε πλατφόρμα που υπολειτουργεί. Άσε που μετά θα πρέπει να'σαι στη τσίτα να απαντήσεις στο τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων.

Δοκίμασε καλύτερα μέσω Teleperformance. 2111819403

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω. ΔΕΗ Γ1 με επιδοτηση πόσο καταλήγει γιατί το έχω χάσει;

Είμαι MyHomeOnline (22.9) με μικρές καταναλώσεις πάντως.

Επεξ/σία από satsok2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Να ρωτήσω. ΔΕΗ Γ1 με επιδοτηση πόσο καταλήγει γιατί το έχω χάσει;

Είμαι MyHomeOnline (22.9) με μικρές καταναλώσεις πάντως.

0.159

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Πού πας να μπλέξεις Χριστουγεννιάτικα με econtract σε πλατφόρμα που υπολειτουργεί. Άσε που μετά θα πρέπει να'σαι στη τσίτα να απαντήσεις στο τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων.

Δοκίμασε καλύτερα μέσω Teleperformance. 2111819403

Αλλαγή ονόματος μπορεί να γίνει μέσω Teleperformance?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

0.159

Αλλαγή ονόματος μπορεί να γίνει μέσω Teleperformance?

Αλλαγή ονόματος με παραμονή στο ίδιο πρόγραμμα (πχ online / enter με παλιές προνομιακές τιμές... όχι δεν γίνεται).

Η αλλαγή ονόματος είναι ουσιαστικά νέα σύμβαση από νέο πελάτη, και αυτοματα καταγγέλλεται η σύμβαση του παλιού πελάτη.

Γίνεται και στη Teleperformance εννοείται αρκεί να υπάρχει αποδεικτικό σχέσης με το ακίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Υπάρχουν καθυστερήσεις με τις εκδόσεις λογαριασμών? Είμαι στο enter+ και εδωσα καταμετρηση μεχρι 21/12 για μηνιαιο...Μεχρι και τωρα δεν εχει εκδοθει λογαριασμος...

Γενικά και εγώ μια απ' τα ίδια. Τελευταίος εκαθ ήταν 2 Νοέμβρη . Από τότε έχω δώσει και εγώ μέτρηση και δεν ήρθε λογαριασμός ακόμα. Χθες άνοιξε πάλι το σύστημα για να δώσω εκ νέου ενδείξεις . Έδωσα στον ΔΕΔΔΗΕ. Επίσης έχω στείλει δύο Μάιλ στη ΔΕΗ για αυτό το θέμα και ακόμα περιμένω απάντηση. Επίσης στους γονείς μου δεν εμφανίζεται η καταχώρηση για ένδειξη νύχτας ενώ υπάρχει νυχτερινός μετρητής. Έχω στείλει και στην τεχνική τους υπηρεσία αλλά ακόμα τίποτα.

Γενικά η κατάσταση που επικρατεί είναι ένα μπαχαλο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω μέτρηση κάθε μήνα, γύρω στις 15 και μετά από 4-5 μέρες εκδίδεται ο λογαριασμός.

Ο Δεκέμβριος, ήταν ο πρώτος μήνας που δεν ενημερώθηκα μέσω μέιλ και sms για την έκδοση.

Κάτι παίζει εκεί στη ΔΕΗ μάλλον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Δίνω μέτρηση κάθε μήνα, γύρω στις 15 και μετά από 4-5 μέρες εκδίδεται ο λογαριασμός.

Ο Δεκέμβριος, ήταν ο πρώτος μήνας που δεν ενημερώθηκα μέσω μέιλ και sms για την έκδοση.

Κάτι παίζει εκεί στη ΔΕΗ μάλλον...

Ακριβώς έτσι και εγώ τόσα χρόνια δίνω ένδειξη και μετά από 4-5 μερε όπως λες και εσύ ερχόταν λογαριασμός. Προφανώς μετά την καινούργια τους εφαρμογή κάπου κάτι χάθηκε .. bug system ...?!? Για να δούμε πότε θα το διορθώσουν. 

Το θέμα είναι ότι υπογράφεις ότι θες μηνιαίο λογαριασμό και δεν έρχεται ποτέ. Τι επιπτώσεις μπορεί να έχουν αυτοί αν το κυνηγήσω αναρωτιέμαι? Και πώς μπορώ να το κυνηγήσω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πού πας να μπλέξεις Χριστουγεννιάτικα με econtract σε πλατφόρμα που υπολειτουργεί. Άσε που μετά θα πρέπει να'σαι στη τσίτα να απαντήσεις στο τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων.

Δοκίμασε καλύτερα μέσω Teleperformance. 2111819403

H teleperformance είναι εταιρεία της ΔΕΗ; Σκεφτόμουν να πάρω στο 8009001000. Το αστείο με το e-contract είναι ότι έκανα ταυτοποίηση και μέσω κινητού αλλά φαίνεται πως αυτό δεν τους έφτανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...