Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilMarios είπε

Έκανα αίτηση για νυχτερινό, πλήρωσα και για τον μετρητή και περιμένω! Πόσο καιρό θα περιμένω για τον μετρητή και που πρέπει να στείλω κανένα mail για να μάθω για την εξέλιξη του θέματος? 

Ευχαριστώ

Υπάρχει άλλο θέμα με  το νυχτερινό.. Μπες εκεί.. Ανάλογα την περιοχη.. Διάβασε 6-8 σελίδες. 

 

Επεξ/σία από takoulou
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, dasnowy είπε

Η κατανάλωσή σου είναι χωρισμένη σε 0,397 για την κατανάλωση Νοεμβρίου και 0,38 για την κατανάλωση Δεκεμβρίου. Έχει σπάσει αναλογικά. Απ' ό,τι φαίνεται, κάπου μέσα στον Νοέμβριο ενεργοποιήθηκε το ΚΟΤ. Έχεις πάρει επιδότηση 46*0,238=10,948 για την κατανάλωση Νοεμβρίου πριν το ΚΟΤ, 91*0,286=26,026 για την κατανάλωση Νοεμβρίου με ΚΟΤ και 119*0,269=32,011 για την κατανάλωση Δεκεμβρίου. Η πρώτη επιδότηση -10,95 αφορά την επιδότηση πριν το ΚΟΤ και η δεύτερη επιδότηση -58,04 αφορά την επιδότηση με ΚΟΤ.

Α μάλιστα... Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ !

Καλά Χριστούγεννα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2022 στις 1:37 ΜΜ, OlgaP είπε

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτη τη χρονική στιγμή, ποιο απο τα πακέτα που προσφέρει η ΔΕΗ πιστεύετε ότι είναι το πιο συμφέρον;

Μετακόμισα σε νέο σπίτι και ως ενοικιάστρια πρέπει να κάνω αλλαγή ονόματος και σύναψη νέου συμβολαίου για ρεύμα, έχω μπει στο site της ΔΕΗ αλλά πραγματικά δεν έχω κριτήριο να διαλέξω.. Να πω την αλήθεια όπως τα βλέπω μάλλον με συμφέρει το απλο Γ1/Γ1Ν οικιακό :P

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

το Γ1 αν πρόκειται να έχετε λιγότερες από 2000kwh το τετράμηνο.Σε αντίθετη περίπτωση το open σε συνδυασμό με ενεργοποίηση πάγιας τραπεζικής εντολής πληρωμής γιατί έχει 2% έκπτωση συνέπειας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα γινόταν αν η ΔΕΗ έσερνε τον χορό με χαμηλή τιμή κόστους στην αγορά, αντί της ακριβότερης που εξακολουθεί να έχει?

Θα παρέσυρε άραγε και τους άλλους παρόχους χαμηλότερα?

Θα χρειαζόταν τόση επιδότηση από το κράτος και απ' όλους μας μέσω ΥΚΩ και ΕΤΜΕΑΡ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BigJim34 είπε

Μην τους υποστηριζεις !

ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!

Δεν είν' θέμα υποστηρίξεις.

Εγώ, για σένα το λέω.

Οι λογαριασμοί ρεύματος είναι γρίφος για δυνατούς λύτες αλλά δεν βάζουν ότι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλαβω γιατί τώρa πρεπει να ασχολούμαστε και με αυτό! ?Υπηρχε παλια σε εμφανες σημειο ενα download και κατεβαινε σε pdf ο λογαριασμός.Γνωρίζε καποιος γιατι ο τελευταιος λογαριασμος με τα 134 δεν έχει download

 

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, john5757 είπε

Δε μπορώ να καταλαβω γιατί τώρa πρεπει να ασχολούμαστε και με αυτό! ?Υπηρχε παλια σε εμφανες σημειο ενα download και κατεβαινε σε pdf ο λογαριασμός.Γνωρίζε καποιος γιατι ο τελευταιος λογαριασμος με τα 134 δεν έχει download

 

 

image.png

Θα βγει σε λίγες μέρες. Πάντα αργεί το PDF. Μην ανησυχείς.

Ιδίως σε άλλους παρόχους (λέγε με Η _ _ _ ) μπορεί να κάνει και 15 μέρες! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john5757 είπε

Δε μπορώ να καταλαβω γιατί τώρa πρεπει να ασχολούμαστε και με αυτό! ?Υπηρχε παλια σε εμφανες σημειο ενα download και κατεβαινε σε pdf ο λογαριασμός.Γνωρίζε καποιος γιατι ο τελευταιος λογαριασμος με τα 134 δεν έχει download

 

 

 

Πάτα το λινκ του προηγούμενου, αυτού που έχει pdf, και στον browser άλλαξε την ημερομηνία - βάλε του τελευταίου, και μάλλον θα εμφανιστεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasep είπε

Τώρα με την αλλαγή στο ebill της ΔΕΗ ισχύει η πάγια εντολή; Δεν μου δίνει λεπτομέρειες πλέον. 

20/12 μού τράβηξαν κανονικά τα χρήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! 

Στις 18/01/2023 λήγει το online που έχω (0.17 / 0.13). Λόγω αντλίας θερμότητας και κλιματιστικών για θέρμανση το επόμενο τρίμηνο θα είμαι πάνω από 1000kw/h το μήνα. 

Μου είχε έρθει επιστολή ότι θα μεταβώ στο open, το οποίο ελαφρώς με συμφέρει απ' το Γ1/Ν. Αν και λογικά θα κοιτάξω και για εναλλακτικό πάροχο! 

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που είναι σε αντίστοιχη μοίρα με μένα (1000kw/h ανά μήνα) πόση περίπου είναι (αυτή τη στιγμή) η τιμή της κιλοβατώρας που θα πληρώνω εγώ μετά τις επιδοτήσεις του κράτους; Ρωτάω γιατί η επιδότηση μειώνεται στις υψηλές καταναλώσεις αλλά δεν ξέρω σε ποια τιμή θα είναι μετά τις 1000kw/h το μήνα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

Ρωτάω γιατί η επιδότηση μειώνεται στις υψηλές καταναλώσεις αλλά δεν ξέρω σε ποια τιμή θα είναι μετά τις 1000kw/h το μήνα! 

0,33 0,28 0,19 για <500, 500-1000 , >1000kw αντίστοιχα , 0,378 για ΚΟΤ για χωρίς όριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Titarasaudi είπε

Δηλαδή για το επόμενο τρίμηνο που θα ξεπερνώ τις 1000kw/h θα έχω διπλάσια τιμή απ' ότι τώρα;; Ωραία πράγματα..... 

Αν εχεις μείωση σε σχέση με πέρυσι, θα παίρνεις bonus 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...