Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, argimeg είπε

 Ήρθε σε κανέναν άλλον κανένας φουσκωμένος έναντι για τον Δεκέμβριο στο home online; Μου ήρθε 226€ και έχω ήδη πληρώσει 87€ έναντι τον Οκτώβριο και 93€ έναντι τον Νοέμβριο. Σύνολο 406€ έναντι. Η περσινή κατανάλωση στον εκκαθαριστικό δεν δικαιολογεί αυτόν τον μεγάλο έναντι. Ότι να ναι βάζουν δηλαδή; 

Τα ίδια και εδώ. Από 50€-90€ όλο το χρόνο ήρθε εκκαθαριστικός 227€. Περιμένω να βγεί ο αναλυτικός για να τους πάρω τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, renetto είπε

Τα ίδια και εδώ. Από 50€-90€ όλο το χρόνο ήρθε εκκαθαριστικός 227€. Περιμένω να βγεί ο αναλυτικός για να τους πάρω τηλ.

Μα δεν μιλάμε καν για εκκαθαριστικό που εκεί υπάρχει ανάλυση και θα την πάρεις. Ο εκκαθαριστικός μου εμένα θα είναι πιστωτικός αλλά τι να το κάνω αφού πρέπει τώρα να σκάσω 226€. Και αυτό λέω, υποτίθεται ότι κοιτάνε περσινή κατανάλωση και βάση αυτής βγάζουν τους έναντι, αλλά τελικά δεν κοιτάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, argimeg είπε

Μα δεν μιλάμε καν για εκκαθαριστικό που εκεί υπάρχει ανάλυση και θα την πάρεις. Ο εκκαθαριστικός μου εμένα θα είναι πιστωτικός αλλά τι να το κάνω αφού πρέπει τώρα να σκάσω 226€. Και αυτό λέω, υποτίθεται ότι κοιτάνε περσινή κατανάλωση και βάση αυτής βγάζουν τους έναντι, αλλά τελικά δεν κοιτάνε.

κοιτάνε αλλά το δίκτυο πλέον έχει μεγάλες απώλειες (ρευματοκλοπές) και σε όλους τους πάροχους είναι φουσκωμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, argimeg είπε

Μα δεν μιλάμε καν για εκκαθαριστικό που εκεί υπάρχει ανάλυση και θα την πάρεις. Ο εκκαθαριστικός μου εμένα θα είναι πιστωτικός αλλά τι να το κάνω αφού πρέπει τώρα να σκάσω 226€. Και αυτό λέω, υποτίθεται ότι κοιτάνε περσινή κατανάλωση και βάση αυτής βγάζουν τους έναντι, αλλά τελικά δεν κοιτάνε.

Κάνεις λάθος. Κοιτάνε την περσινή κατανάλωση.

Πόσες κιλοβατώρες σου έβαλαν φέτος και πόσες είχες αντίστοιχα πέρσι?

1 ώρα πριν, argimeg είπε

 Ήρθε σε κανέναν άλλον κανένας φουσκωμένος έναντι για τον Δεκέμβριο στο home online; Μου ήρθε 226€ και έχω ήδη πληρώσει 87€ έναντι τον Οκτώβριο και 93€ έναντι τον Νοέμβριο. Σύνολο 406€ έναντι. Η περσινή κατανάλωση στον εκκαθαριστικό δεν δικαιολογεί αυτόν τον μεγάλο έναντι. Ότι να ναι βάζουν δηλαδή; 

Πόση είναι η περσινή κατανάλωση που δεν δικαιολογεί τέτοιες τιμές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εχω δηλωσει να γινεται παγια πληρωμη του λογαριασμου,  αυτόματα , απο μια χρεωστική κάρτα και δεν εχει λεφτα μεσα η κάρτα , να τον πληρώσω χειροκίνητα ? Ή να περιμένω μια μέρα και θα ξαναγίνει αυτόματα η πληρωμη τωρα που εβαλα λεφτά μέσα? Τι κανω?

Επεξ/σία από hamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hamer είπε

Αν εχω δηλωσει να γινεται παγια πληρωμη του λογαριασμου,  αυτόματα , απο μια χρεωστική κάρτα και δεν εχει λεφτα μεσα η κάρτα , να τον πληρώσω χειροκίνητα ? Ή να περιμένω μια μέρα και θα ξαναγίνει αυτόματα η πληρωμη τωρα που εβαλα λεφτά μέσα? Τι κανω?

Να τον πληρώσεις χειροκίνητα, να ξαναγίνει αυτόματα η πληρωμή δεν πρόκειται.

Εκτός και αν περιμένεις την λήξη του επόμενου λογαριασμού που θα έχει συμπεριλάβει και τα καθυστερούμενα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. είμαι στο σταθερό της ΔΕΗ με 0,18 το οποίο λήγει τις επόμενες ημέρες και θα μεταπέσει αυτόματα σε open. Σκοπέυω να φύγω από την ΔΕΗ. Το open (στο οποίο θα με βάλουν αυτοί, δεν θα υπογράψω εγώ κάτι) έχει ρήτρα αποχώρησης αν φύγω στο πρώτο δεκαήμερο από την αλλαγή προγράμματος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Trikala_city είπε

Καλησπέρα σε όλους. είμαι στο σταθερό της ΔΕΗ με 0,18 το οποίο λήγει τις επόμενες ημέρες και θα μεταπέσει αυτόματα σε open. Σκοπέυω να φύγω από την ΔΕΗ. Το open (στο οποίο θα με βάλουν αυτοί, δεν θα υπογράψω εγώ κάτι) έχει ρήτρα αποχώρησης αν φύγω στο πρώτο δεκαήμερο από την αλλαγή προγράμματος???

όχι δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης…

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Κάνεις λάθος. Κοιτάνε την περσινή κατανάλωση.

Θα έλεγα τι κοιτάνε χρονιάρες μέρες.... Απαράδεκτη η ΔΕΗ ! Σε δύο παροχές μου έβαλαν έναντι που δεν είχαν καμία σχέση με παλιότερες αντίστοιχες καταναλώσεις και σε mail που μου απάντησαν έλεγαν αλλά αντ' αλλων. Φυσικά όταν τους "τάχωσα" στην ανταπάντηση έκαναν την πάπια. Κρίμα που τελευταία και καταιδρωμένη έβγαλε και εφαρμογή.

Δυστυχώς παίδες Ελλαδιστάν παντού.

Όλα στον αυτόματο!!! Προσοχή παντού και το όπλο επί σκοπόν!!

Καλές γιορτές σε όλους και με την ευκαιρία να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά τα δύο τζιμάνια, τον korakio και τον ekrepali. (πίστωση - κατάθεση από τον ΔΕΔΔΗΕ δεν έχω ξαναδεί!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Η συνολική μου κατανάλωση ήταν 256 κιλοβατώρες αλλα τις έχει χωρισμένες σε 0,397 και 0,380.

Γιατί γίνεται αυτό ; 
Επίσης γιατί έχει 2 διαφορετικές επιδοτήσεις κράτους ;

DEII.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ethnik471 είπε

Καλησπέρα. Η συνολική μου κατανάλωση ήταν 256 κιλοβατώρες αλλα τις έχει χωρισμένες σε 0,397 και 0,380.

Γιατί γίνεται αυτό ; 
Επίσης γιατί έχει 2 διαφορετικές επιδοτήσεις κράτους ;

DEII.jpg

Η κατανάλωσή σου είναι χωρισμένη σε 0,397 για την κατανάλωση Νοεμβρίου και 0,38 για την κατανάλωση Δεκεμβρίου. Έχει σπάσει αναλογικά. Απ' ό,τι φαίνεται, κάπου μέσα στον Νοέμβριο ενεργοποιήθηκε το ΚΟΤ. Έχεις πάρει επιδότηση 46*0,238=10,948 για την κατανάλωση Νοεμβρίου πριν το ΚΟΤ, 91*0,286=26,026 για την κατανάλωση Νοεμβρίου με ΚΟΤ και 119*0,269=32,011 για την κατανάλωση Δεκεμβρίου. Η πρώτη επιδότηση -10,95 αφορά την επιδότηση πριν το ΚΟΤ και η δεύτερη επιδότηση -58,04 αφορά την επιδότηση με ΚΟΤ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την άλλη εβδομάδα θα περάσω από τα γραφεία για να πάω στο Γ1Ν από το σταθερό. Αυτή την εβδομάδα δεν μπόρεσα. Κάτι άκουσα σήμερα για τις νέες επιδοτήσεις του Ιανουαρίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, BigJim34 είπε

Θα έλεγα τι κοιτάνε χρονιάρες μέρες.... Απαράδεκτη η ΔΕΗ ! Σε δύο παροχές μου έβαλαν έναντι που δεν είχαν καμία σχέση με παλιότερες αντίστοιχες καταναλώσεις και σε mail που μου απάντησαν έλεγαν αλλά αντ' αλλων. Φυσικά όταν τους "τάχωσα" στην ανταπάντηση έκαναν την πάπια. Κρίμα που τελευταία και καταιδρωμένη έβγαλε και εφαρμογή.

Δυστυχώς παίδες Ελλαδιστάν παντού.

Όλα στον αυτόματο!!! Προσοχή παντού και το όπλο επί σκοπόν!!

Καλές γιορτές σε όλους και με την ευκαιρία να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά τα δύο τζιμάνια, τον korakio και τον ekrepali. (πίστωση - κατάθεση από τον ΔΕΔΔΗΕ δεν έχω ξαναδεί!)

ΜΗΠΩΣ απαντάς λίγο αόριστα?

Πόσες κιλοβατώρες ήταν η περσινή και πόσες σου έβαλαν αυτοί?

Ήταν πχ 500 και σου έβαλαν 800 ?

Η δεν 'ξέρεις' ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση για νυχτερινό, πλήρωσα και για τον μετρητή και περιμένω! Πόσο καιρό θα περιμένω για τον μετρητή και που πρέπει να στείλω κανένα mail για να μάθω για την εξέλιξη του θέματος? 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilMarios είπε

Έκανα αίτηση για νυχτερινό, πλήρωσα και για τον μετρητή και περιμένω! Πόσο καιρό θα περιμένω για τον μετρητή και που πρέπει να στείλω κανένα mail για να μάθω για την εξέλιξη του θέματος? 

Ευχαριστώ

πλεον δεν εχει διαφορα νυχτερινο με ημερησιο,οσον αφορα τον μετρητη με την εμπειρια μου,μαζί με το κοκορετσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...