Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/12/2022 στις 9:52 ΜΜ, korakios είπε

αν εννοείς οτι δεν αναφέρεται το πρόγραμμα και ο τιμοκατάλογος σε πολλούς εχει συμβεί , ζητάς να σου ξαναστείλουν

Ζήτησα να ξαναστείλουν! Και έστειλαν πάλι την κενή αίτηση σύμβασης ...  😵💫😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, giannis22k είπε

Ναι.Και εγω τους ρωτησα μεσω email .Βεβαια αν πας σε δικο τους κυμαινομενο δεν εχεις πεναλτι.Εγω ετσι σκεφτομαι να το κανω (0.22) σταθερο εχω και να παω αλλου μετα

Αυτό ακριβώς είχα κάνει και εγώ.Πας στο κυμαινόμενο χωρίς πέναλτυ κάθεστε ένα μήνα και μετά πας όπου θες χωρίς κανενα πέναλτυ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Σου είπαν πόσο θα είναι το πέναλτι; 

Οχι αλλα υπαρχει αντιστοιχο πινακακι με τους μηνες παραμονης + την ρητρα που θα πληρωσεις οταν φυγεις Νομιζω στην συμβαση το ειχε αυτο το πινακακι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δεη ο τιμοκαταλογος Ιανουαριου βγηκε μονο για το Γ1 για το Open δεν ανακοινωθηκε ακομη? Ληγει το σταθερο μου σε 4 μερες και περιμενω να δω τιμες Ιανουαριου Γ1 VS ΟPEN αλλα δεν βρισκω τον τιμοκαταλογο Ιανουαριου για το open

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κρατάω τη σύμβαση του enter στα χέρια μου .

Αποχώρηση : από 1ο - κ 3ο μήνα 60 ευρώ

                         από 4ο - κ 6ο μήνα 40 ευρώ

                         από 7ο - κ 9ο μήνα 20 ευρώ 

                  και από 10ο - κ 12ο μήνα δωρεάν αποχώρηση !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Στην δεη ο τιμοκαταλογος Ιανουαριου βγηκε μονο για το Γ1 για το Open δεν ανακοινωθηκε ακομη? Ληγει το σταθερο μου σε 4 μερες και περιμενω να δω τιμες Ιανουαριου Γ1 VS ΟPEN αλλα δεν βρισκω τον τιμοκαταλογο Ιανουαριου για το open

την επιδοτηση ομως δεν την γραφει εκτος αν ειναι ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, giannis22k είπε

την επιδοτηση ομως δεν την γραφει εκτος αν ειναι ιδια

Η επιδοτηση ειναι κρατικη δεν εχει να κανει με τον παροχο.Ανακοινωνεται απο το κρατος και ειναι ιδια για ολους τους παραχους.Δεν εχει ανακοινωθει ακομη η επιδοτηση νομιζω για αυτα και δεν αναφερεται.

 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Στην δεη ο τιμοκαταλογος Ιανουαριου βγηκε μονο για το Γ1 για το Open δεν ανακοινωθηκε ακομη? Ληγει το σταθερο μου σε 4 μερες και περιμενω να δω τιμες Ιανουαριου Γ1 VS ΟPEN αλλα δεν βρισκω τον τιμοκαταλογο Ιανουαριου για το open

ή βλέπεις το excel της υπογραφής μου (η τιμή είναι με το 2% έκπτωσης) ή πας στο site

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

είχα το myHomeEnter εδώ και 2 χρόνια και λήγει τέλος του μήνα και με πήραν σήμερα από ΔΕΗ για να με ενημερώσουν για το καινούριο πρόγραμμα myHomeOpen.

Οι 2 τελευταίοι εκκαθαριστικοί είναι στις 2000-2500kWh με τριφασικό και νυχτερινό.

Δεν με ενδιαφέρει να πάω σε άλλο πάροχο.

Σε ποιο πρόγραμμα αξίζει να πάω? myHomeEnter, myHomeOpen ή Γ1/Γ1Ν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Hi--Tech είπε

Καλησπέρα σε όλους,

είχα το myHomeEnter εδώ και 2 χρόνια και λήγει τέλος του μήνα και με πήραν σήμερα από ΔΕΗ για να με ενημερώσουν για το καινούριο πρόγραμμα myHomeOpen.

Οι 2 τελευταίοι εκκαθαριστικοί είναι στις 2000-2500kWh με τριφασικό και νυχτερινό.

Δεν με ενδιαφέρει να πάω σε άλλο πάροχο.

Σε ποιο πρόγραμμα αξίζει να πάω? myHomeEnter, myHomeOpen ή Γ1/Γ1Ν?

Γ1Ν λογικά. Αλλά δε άλλους παρόχους πχ Ήρων θα δίνεις 3 λεπτά αντί για 16 το kwh

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ήρθε σε κανέναν άλλον κανένας φουσκωμένος έναντι για τον Δεκέμβριο στο home online; Μου ήρθε 226€ και έχω ήδη πληρώσει 87€ έναντι τον Οκτώβριο και 93€ έναντι τον Νοέμβριο. Σύνολο 406€ έναντι. Η περσινή κατανάλωση στον εκκαθαριστικό δεν δικαιολογεί αυτόν τον μεγάλο έναντι. Ότι να ναι βάζουν δηλαδή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, argimeg είπε

Ότι να ναι βάζουν δηλαδή; 

ναι , είναι γενικό θέμα πρόβλημα και έρχονται όλοι οι έναντι φουσκωμένοι , να δίνεις ο ίδιος όποτε μπορείς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , είναι γενικό θέμα πρόβλημα και έρχονται όλοι οι έναντι φουσκωμένοι , να δίνεις ο ίδιος όποτε μπορείς

Είναι ότι πέρασα νυχτερινό τον 10ο και δεν ήθελα να περιπλέξω την κατάσταση δίνωντας μετρήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...