Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, korakios είπε

αν εννοείς οτι δεν αναφέρεται το πρόγραμμα και ο τιμοκατάλογος σε πολλούς εχει συμβεί , ζητάς να σου ξαναστείλουν

Δηλαδή ζητούν να υπογράψεις μια κενή σύμβαση χωρίς στοιχεία ? Μα τι είναι αυτοί??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, A_panM είπε

Δηλαδή ζητούν να υπογράψεις μια κενή σύμβαση χωρίς στοιχεία ?

ναι, κάποιοι μάλιστα υπέγραψαν

3 λεπτά πριν, A_panM είπε

Μα τι είναι αυτοί??

αίλουροι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι, κάποιοι μάλιστα υπέγραψαν

αίλουροι 😁

 

Spoiler

Καλά εγώ αλλιώς θα το χαρακτήριζα αλλά ας μην βγούμε εκτός θέματος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους . 28 λήγει το enter (0.18-0.13)

και είχαμε πεί να περιμένουμε τιμές από παρόχους πρίν κάνουμε οποιαδήποτε κίνηση.

Αξίζει να μείνω ΔΕΗ ή να ρισκάρω να πάω αλλού ? Να περιμένω κ άλλο τις επιδοτήσεις και τελικές τίμές ή να κάνω κίνηση?

Καταναλώσεις 500 ημέρας - 150 νύχτας μέσο όρο (είμαστε πολλά άτομα) Μέχρι τώρα οι λογαριασμοί μου μηνιαίως ήταν από 170-220 ευρώ

Επεξ/σία από trobinhood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, trobinhood είπε

Καλημέρα σε όλους . 28 λήγει το enter (0.18-0.13)

και είχαμε πεί να περιμένουμε τιμές από παρόχους πρίν κάνουμε οποιαδήποτε κίνηση.

Αξίζει να μείνω ΔΕΗ ή να ρισκάρω να πάω αλλού ? Να περιμένω κ άλλο τις επιδοτήσεις και τελικές τίμές ή να κάνω κίνηση?

Καταναλώσεις 500 ημέρας - 150 νύχτας μέσο όρο (είμαστε πολλά άτομα) Μέχρι τώρα οι λογαριασμοί μου μηνιαίως ήταν από 170-220 ευρώ

Ανακεινωθηκαν οι τιμές και είναι αρκετοι φθηνότεροι.

ΕΣΥ αποφασίζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξέρω απλά ζητάω τη γνώμη κάποιων με μεγαλύτερη εμπειρία .

Επειδή όλοι εδώ από ΔΕΗ enter ή online είναι προερχόμενοι

Επεξ/σία από trobinhood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, trobinhood είπε

Το ξέρω απλά ζητάω τη γνώμη κάποιων με μεγαλύτερη εμπειρία .

Επειδή όλοι εδώ από ΔΕΗ enter ή online είναι προερχόμενοι

Για μεγάλες καταναλώσεις δεν αξίζει να μείνεις στης ΔΕΗ το κυμαινόμενο. Δες και το excel του Κοράκιου που συγκρίνει τα κυμαινόμενα της ΔΕΗ και των εναλλακτικών παρόχων. 

Προφανώς δεν αξίζει με τίποτα το σταθερό της ΔΕΗ σε αυτά τα χρήματα. Όταν το έκανες ηταν καλή κίνηση (και στο πατρικό μου το κάναμε) αλλά τώρα έχουν πάει στο θεό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Για μεγάλες καταναλώσεις δεν αξίζει να μείνεις στης ΔΕΗ το κυμαινόμενο. Δες και το excel του Κοράκιου που συγκρίνει τα κυμαινόμενα της ΔΕΗ και των εναλλακτικών παρόχων. 

Προφανώς δεν αξίζει με τίποτα το σταθερό της ΔΕΗ σε αυτά τα χρήματα. Όταν το έκανες ηταν καλή κίνηση (και στο πατρικό μου το κάναμε) αλλά τώρα έχουν πάει στο θεό...

Δυστυχώς δεν έχουν βγει ακόμη οι επιδοτήσεις και οι τελικές τιμές κ το excel δε μπορεί να είναι ενήμερο για να πάρω μια απόφαση όσο πιο ορθολογική γίνεται. 

Όπως φαίνεταιι προς το παρόν συμφέρει Ηρων και Ελιν

5 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

 

 

5 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

 

 

Επεξ/σία από trobinhood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, trobinhood είπε

Δυστυχώς δεν έχουν βγει ακόμη οι επιδοτήσεις και οι τελικές τιμές κ το excel δε μπορεί να είναι ενήμερο για να πάρω μια απόφαση όσο πιο ορθολογική γίνεται. 

Όπως φαίνεταιι προς το παρόν συμφέρει Ηρων και Ελιν

απο τη στιγμή που οι επιδοτήσεις είναι ίδιες σε όλους τους πάροχους δεν παίζουν ρόλο για σύγκριση

τσέκαρε ημερομηνία του excel αργά το βράδυ ή αύριο και όταν αλλάξει , πόσταρε  στο άλλο θέμα για λεπτομέρειες για άλλο πάροχο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2022 στις 2:28 ΜΜ, sminitis είπε

καλησπέρα, έχω το myHome Online με 0,17000 kWh και με πέρνουν απο την ΔΕΗ για να παω στο Γ1, αξίζει να πάω;;

 

Είμαι στο homeonline μέχρι 31/03/2023  με 0.17 και 0.13 αν φύγω θα έχω πέναλτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Elannik είπε

 

Είμαι στο homeonline μέχρι 31/03/2023  με 0.17 και 0.13 αν φύγω θα έχω πέναλτι; 

Ναι.Και εγω τους ρωτησα μεσω email .Βεβαια αν πας σε δικο τους κυμαινομενο δεν εχεις πεναλτι.Εγω ετσι σκεφτομαι να το κανω (0.22) σταθερο εχω και να παω αλλου μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, giannis22k είπε

Ναι.Και εγω τους ρωτησα μεσω email .Βεβαια αν πας σε δικο τους κυμαινομενο δεν εχεις πεναλτι.Εγω ετσι σκεφτομαι να το κανω (0.22) σταθερο εχω και να παω αλλου μετα

Σου είπαν πόσο θα είναι το πέναλτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...