Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Όχι.

Τι νομίζεται ότι είναι καλύτερο, μέσω web banking ή ebill? Δεν έχω ποτέ ενεργοποιήσει πάγιες εντολές και ψάχνομαι. Ελπίζω μέσω ebill να μην έχει extra χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, HuskerDu είπε

Τι νομίζεται ότι είναι καλύτερο, μέσω web banking ή ebill? Δεν έχω ποτέ ενεργοποιήσει πάγιες εντολές και ψάχνομαι. Ελπίζω μέσω ebill να μην έχει extra χρέωση.

Δεν έχω εμπειρία μέσω e-banking, μέσω e-bill έχω βάλει εγώ, είναι απλό, αξιόπιστο, και δεν έχει καμία έξτρα χρέωση.

Αλήθεια, τι φοβάσαι και ρωτάς αν μπαίνει όριο? Μήπως η ΔΕΗ σου τραβήξει παραπάνω χρήματα από όσο είναι ο λογαριασμός?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δεν έχω εμπειρία μέσω e-banking, μέσω e-bill έχω βάλει εγώ, είναι απλό, αξιόπιστο, και δεν έχει καμία έξτρα χρέωση.

Αλήθεια, τι φοβάσαι και ρωτάς αν μπαίνει όριο? Μήπως η ΔΕΗ σου τραβήξει παραπάνω χρήματα από όσο είναι ο λογαριασμός?

Thanks! Έχει συμβεί πολλά λάθη, λάθος χρεώσεις, μέχρι να πιστώσουν πίσω το ποσό μπορεί να περάσουν πολλές μέρες, αυτό φοβάμαι. Τώρα μόλις το ενεργοποίησα στο ebill.

30/12 είναι η εξόφληση, φαντάζομαι την ίδια μέρα θα δω την χρέωση.

Επεξ/σία από HuskerDu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, HuskerDu είπε

Thanks! Έχει συμβεί πολλά λάθη, λάθος χρεώσεις, μέχρι να πιστώσουν πίσω το ποσό μπορεί να περάσουν πολλές μέρες, αυτό φοβάμαι. Τώρα μόλις το ενεργοποίησα στο ebill.

30/12 είναι η εξόφληση, φαντάζομαι την ίδια μέρα θα δω την χρέωση.

Εννοείς λάθη στο λογαριασμό, ή στο ποσό που τραβάνε από την κάρτα? Το δεύτερο δεν το έχω ξανακούσει, όσο για το πρώτο μια χαρά μπορείς την ημερομηνία εξόφλησης να ορίσεις στην κάρτα σου ένα πολύ μικρό όριο αγορών και έτσι η συναλλαγή να απορριφθεί.

Και ναι, την ημερομηνία λήξης τα τραβάνε συνήθως από μεσημέρι έως απόγευμα, έχε το νου σου όμως γιατί έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι την πρώτη φορά ενδέχεται να μην τα τραβήξουν. Και εγώ τοχω πάθει, στον πρώτο λογαριασμό δεν τράβηξαν τίποτα, στους υπόλοιπους μέχρι τώρα όλα καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους , καλή εβδομάδα και καλές γιορτές να έχετε με υγεία και χαρά.

Ο λογαριασμός μου εκδόθηκε 13/12 και τον πλήρωσα μέσω του My Dei με το RF που έχει στις 14/12 και μέχρι σήμερα φαίνεταΙ ως ανεξόφλητο. Είναι φυσιολογική η καθυστερηση της ενημέρωσης της πληρωμής η να στείλω το αποδεικτικό στο support τους; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτερών.

Επεξ/σία από Tarpley7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tarpley7 είπε

Καλημέρα σε όλους , καλή εβδομάδα και καλές γιορτές να έχετε με υγεία και χαρά.

Ο λογαριασμός μου εκδόθηκε 13/12 και τον πλήρωσα μέσω του My Dei με το RF που έχει στις 14/12 και μέχρι σήμερα φαίνεταΙ ως ανεξόφλητο. Είναι φυσιολογική η καθηστερηση της ενημέρωσης της πληρωμής η να στείλω το αποδεικτικό στο support τους; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτερών.

περιμενε μια 2 μερες ακομα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια εμενα το συμβόλαιο μου στο myhome enter εληξε 17/12  και τωρα θα επρεπε να ειμαι στο open μπηκα τωρα στο ebil και βλεπω οτι ειμαι ακομα στο enter ξερει κανεις τι γινετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mples είπε

καλημερα παιδια εμενα το συμβόλαιο μου στο myhome enter εληξε 17/12  και τωρα θα επρεπε να ειμαι στο open μπηκα τωρα στο ebil και βλεπω οτι ειμαι ακομα στο enter ξερει κανεις τι γινετε ?

Καπου θα λεει για ληξη. Τι γραφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mples είπε

καλημερα παιδια εμενα το συμβόλαιο μου στο myhome enter εληξε 17/12  και τωρα θα επρεπε να ειμαι στο open μπηκα τωρα στο ebil και βλεπω οτι ειμαι ακομα στο enter ξερει κανεις τι γινετε ?

Καλημέρα, πως προκύπτει το ότι θα έπρεπε να ήσουν στο open? Σου ήρθε επιστολή πριν 3 μήνες? Αν όχι τότε ορθώς είσαι στο enter, και μάλιστα με τις τρέχουσες τιμές του (0,56 - 0,48).

Πάρε τηλ στην εξ. πελατών (800 900 1000) να σου επιβεβαιώσουν σε ποιο ακριβώς πρόγραμμα είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου ειχε ερθει επιστολη 

9 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Καλημέρα, πως προκύπτει το ότι θα έπρεπε να ήσουν στο open? Σου ήρθε επιστολή πριν 3 μήνες? Αν όχι τότε ορθώς είσαι στο enter, και μάλιστα με τις τρέχουσες τιμές του (0,56 - 0,48).

Πάρε τηλ στην εξ. πελατών (800 900 1000) να σου επιβεβαιώσουν σε ποιο ακριβώς πρόγραμμα είσαι.

φυσικα και μου ειχε ερθει επιστολη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mples είπε

ναι μου ειχε ερθει επιστολη 

φυσικα και μου ειχε ερθει επιστολη 

Τότε - θα έπρεπε να - είσαι στο open.

Κάνε το τηλεφώνημα στην εξ. πελατών όπως σου είπα και πάνω να σου επιβεβαιώσουν σε ποιο ακριβώς πρόγραμμα είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα τωρα και μου ειπε ειμαι ακομα στο ender μεχρι να γινει η αλλαγη στο open θα περασουν λιγες μερες  

τελικα πηρα τηλ και εκανα μεταβαση στο γ1 θα φανει απο αυριο μου ειπαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτη τη χρονική στιγμή, ποιο απο τα πακέτα που προσφέρει η ΔΕΗ πιστεύετε ότι είναι το πιο συμφέρον;

Μετακόμισα σε νέο σπίτι και ως ενοικιάστρια πρέπει να κάνω αλλαγή ονόματος και σύναψη νέου συμβολαίου για ρεύμα, έχω μπει στο site της ΔΕΗ αλλά πραγματικά δεν έχω κριτήριο να διαλέξω.. Να πω την αλήθεια όπως τα βλέπω μάλλον με συμφέρει το απλο Γ1/Γ1Ν οικιακό :P

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Επεξ/σία από OlgaP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...