Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Strategos είπε

εμένα που μου λήγει το home enter 21/12 πότε πρεπει να τους παρω τηλεφωνο για να με γυρίσουν Γ1Ν;

21/12 πας κατάστημα

10 λεπτά πριν, james_s είπε

Και μέχρι τότε θα μου χρεώνουν στο περίπου τις καταναλώσεις;

ναι , λέγεται έναντι

10 λεπτά πριν, james_s είπε

Επίσης τις ενδείξεις τις βάζετε στο ebill της ΔΕΗ ή στον ΔΕΔΔΗΕ;

όταν λειτουργεί το ebill εκεί ,αν δε σου έχει κλασσικά πεδίο για νυχτερινό τον πρώτο καιρό ,ρισκάρεις και παίρνεις τηλ και ανάλογα τα κέφια του υπάλληλου στις περνάει ,  αλλιώς στο δίμηνο δίνεις στο ΔΕΔΔΗΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

21/12 πας κατάστημα

ναι , λέγεται έναντι

όταν λειτουργεί το ebill εκεί ,αν δε σου έχει κλασσικά πεδίο για νυχτερινό τον πρώτο καιρό ,ρισκάρεις και παίρνεις τηλ και ανάλογα τα κέφια του υπάλληλου στις περνάει ,  αλλιώς στο δίμηνο δίνεις στο ΔΕΔΔΗΕ

Ευχαριστώ. Επίσης έχω κάνει αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ για επιστροφή των 20Ε από τα 42Ε της αίτησης για το νυχτερινό λόγω της παρέλευσης μεγάλου διαστήματος για την ενεργοποίηση και όταν ρώτησα τηλεφωνικά την υπάλληλο του ΔΕΔΔΗΕ για το πότε πιστώνονται τα 20Ε μου λέει δεν έχω ξανακούσει τέτοια επιστροφή και κάτι τέτοια.. τι ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2022 στις 4:00 ΜΜ, korakios είπε

κανένας δεν ξέρει δυστυχώς , παραμένει μυστήριο , όλοι αυτό ψάχνουν , πάρε τηλέφωνο στη ΔΕΗ

στελεχώνεται και από μάντεις τώρα η ΔΕΗ? 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, james_s είπε

τι ισχύει;

οτι υπάρχει άλλο νήμα για νυχτερινό

8 λεπτά πριν, idefixius είπε

στελεχώνεται και από μάντεις τώρα η ΔΕΗ? 🤣🤣

τα πάντα ξέρουν , λύνουν και αισθηματικά

Επεξ/σία από korakios
λινκ νυχτερινού
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

21/12 πας κατάστημα

ναι , λέγεται έναντι

όταν λειτουργεί το ebill εκεί ,αν δε σου έχει κλασσικά πεδίο για νυχτερινό τον πρώτο καιρό ,ρισκάρεις και παίρνεις τηλ και ανάλογα τα κέφια του υπάλληλου στις περνάει ,  αλλιώς στο δίμηνο δίνεις στο ΔΕΔΔΗΕ

Γιατί να μην πάει πχ την Δευτέρα 19-12 ?

Δεν θα 'χρειαστουν' 2-3 ημέρες?

Αυτόματα, θα γίνει η αλλαγή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Αυτόματα, θα γίνει η αλλαγή?

ναι στο open , αν έλαβε επιστολή φυσικά και έστειλε και email να το επιβεβαιώσει (αυτόνόητα πράγματα μετά απο τόσες σελίδες)

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δεν θα 'χρειαστουν' 2-3 ημέρες?

άγνωστο

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Γιατί να μην πάει πχ την Δευτέρα 19-12 ?

όποτε θέλει πάει , απλά να εκμεταλλευτεί τις χαμηλές τιμές που είχε για 2 μέρες , ελάχιστη διαφορά θα έχει αν πάει μια εβδομάδα πριν ή μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς καμία ιδέα τι παίζει με το... Green Pass; Έχει κάποιο, οποιοδήποτε όφελος σαν υπηρεσία; Ίσως να μειώνει το ΕΤΜΕΑΡ, μιας και αντισταθμίζεται η κατανάλωση με "πράσινη" ενέργεια; Στη σελίδα της ΔΕΗ δε γράφει ΤΙΠΟΤΑ (πέρα απ' την αρλούμπα ότι "υποστηρίζεις το πράσινο μπλα, μπλα"). Είναι δυνατόν μία χρεώσιμη υπηρεσία να μην έχει κανένα πρακτικό όφελος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Haldol είπε

Έχει κανείς καμία ιδέα τι παίζει με το... Green Pass; Έχει κάποιο, οποιοδήποτε όφελος σαν υπηρεσία; Ίσως να μειώνει το ΕΤΜΕΑΡ, μιας και αντισταθμίζεται η κατανάλωση με "πράσινη" ενέργεια; Στη σελίδα της ΔΕΗ δε γράφει ΤΙΠΟΤΑ (πέρα απ' την αρλούμπα ότι "υποστηρίζεις το πράσινο μπλα, μπλα"). Είναι δυνατόν μία χρεώσιμη υπηρεσία να μην έχει κανένα πρακτικό όφελος; 

Η οικολογία, 'στοιχίζει'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Haldol είπε

Έχει κανείς καμία ιδέα τι παίζει με το... Green Pass; Έχει κάποιο, οποιοδήποτε όφελος σαν υπηρεσία; Ίσως να μειώνει το ΕΤΜΕΑΡ, μιας και αντισταθμίζεται η κατανάλωση με "πράσινη" ενέργεια; Στη σελίδα της ΔΕΗ δε γράφει ΤΙΠΟΤΑ (πέρα απ' την αρλούμπα ότι "υποστηρίζεις το πράσινο μπλα, μπλα"). Είναι δυνατόν μία χρεώσιμη υπηρεσία να μην έχει κανένα πρακτικό όφελος; 

Έχει ψυχολογικό όφελος, το οποίο μερικές φορές είναι πιo ουσιαστικό από το πρακτικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ΔΕΗ ΗΟΜΕ+ με 0,245Kwh αλλά υπολογίζω ότι το τετράμηνο αυτό του χειμώνα θα κάψω πάνω 4500kwh, δηλαδή πάνω από 1000 το μήνα με συμφέρει να μείνω εκεί που είμαι ή να πάω στο κειμενόμενο της Δεη Γ1Ν? Στο εξελάκι δείχνει ότι στη σύγκριση των σταθερών συμφέρει εκεί που είμαι αφού το έχω με μικρή τιμή την κιλοβατώρα σε σχέση με τα άλλα. Όμως στα κυμαινόμενα με την επιδότηση του κράτους με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι με συμφέρει να πάω σε κυμαινόμενο της Γ1Ν εγώ δυσκολεύομαι λίγο να το πιστέψω. Να περιμένω τις νέες τιμές ή να κάτσω εκεί που είμαι όλο το τετράμηνο του χειμώνα? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, takotime4 είπε

Εχω ΔΕΗ ΗΟΜΕ+ με 0,245Kwh αλλά υπολογίζω ότι το τετράμηνο αυτό του χειμώνα θα κάψω πάνω 4500kwh, δηλαδή πάνω από 1000 το μήνα με συμφέρει να μείνω εκεί που είμαι ή να πάω στο κειμενόμενο της Δεη Γ1Ν? Στο εξελάκι δείχνει ότι στη σύγκριση των σταθερών συμφέρει εκεί που είμαι αφού το έχω με μικρή τιμή την κιλοβατώρα σε σχέση με τα άλλα. Όμως στα κυμαινόμενα με την επιδότηση του κράτους με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι με συμφέρει να πάω σε κυμαινόμενο της Γ1Ν εγώ δυσκολεύομαι λίγο να το πιστέψω. Να περιμένω τις νέες τιμές ή να κάτσω εκεί που είμαι όλο το τετράμηνο του χειμώνα? Ευχαριστώ

Με το σταθερό θα πληρώσεις 275,63 ευρώ για ένα μήνα σε χρεώσεις ρεύματος και στο κυμαινόμενο, σύμφωνα με τις τιμές Δεκεμβρίου, για ρεύμα θα πληρώσεις 234,88 ευρώ για ένα μήνα. Όπως και να 'χει, περίμενε πρώτα τις τιμές του Ιανουαρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
8 λεπτά πριν, takotime4 είπε

αλλά υπολογίζω ότι το τετράμηνο αυτό του χειμώνα θα κάψω πάνω 4500kwh

αν είναι απο θερμοπομπούς πέτα τους και πάρε κλιματιστικά με δόσεις, για σύγκριση βλέπεις εκεί , νυχτερινό έχεις ελπίζω

(τα μπλε γράμματα σε πάνε στα αντίστοιχα θέματα , δλδ συνέχεια όχι σε αυτό το νήμα, δε χρειάζεται να μου απαντήσεις :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...