Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τελικα τι συμφαιρει περισσοτερο; Γ1 η Open; αυτη τη στιγμη εχω το myhome online με 0,17 την κιλοβατωρα το οποιο ληγει στις 24/01,νυχτερινο και κοινωνικο τιμολογιο το οποιο θα ειναι και για αυτη τη χρονια. εχω οριο στο κοινωνικο 1900kwh το οποιο δεν το εχω περασει ποτε.η συνηθισμενη καταναλωση του σπιτιου ειναι γυρω στις 400kwh και σε κανενα "ζεστο" η "παγωμενο" μηνα να δουλεψουν λιγο παραπανω τα κλιματιστικα και να φτασω η να περασω λιγο τις 500.για να δωσω ενα παραδειγμα ο τελευταιος λογαριασμος που εκδοθηκε εχει καταναλωση 253kwh νυχτερινες και ημερησιες για περιοδο 25 ημερων.προφανως και δεν εγινε καθολου χρηση των κλιματιστικων αλλα εγινε χρηση του θερμοσιφωνα που δεν γινοταν τους προηγουμενους μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, astrea966 είπε

τελικα τι συμφαιρει περισσοτερο; Γ1 η Open;

κανένας δεν ξέρει δυστυχώς , παραμένει μυστήριο , όλοι αυτό ψάχνουν , πάρε τηλέφωνο στη ΔΕΗ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doom26 είπε

15€ κάθε μήνα για τον Δήμο είναι φυσιολογικό σε λογαριασμό ΔΕΗ?

Είναι ανάλογα την περιοχή που μένεις και τα τετραγωνικά. Εμένα είναι 24€ το μήνα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doom26 είπε

15€ κάθε μήνα για τον Δήμο είναι φυσιολογικό σε λογαριασμό ΔΕΗ?

Πόσα τετραγωνικά είναι το σπίτι και πόσο τα ΔΤ, ΔΦ κτλ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Πόσα τετραγωνικά είναι το σπίτι και πόσο τα ΔΤ, ΔΦ κτλ ?

78τ.μ επαρχία ΔΤ ~13€ ΔΦ~2€.Απλα δεν είχα προσέξει το ποσό αυξήθηκαν. Λόγω Online πληρώνω μηνιαία έναντι και βγαίνει εκκαθαριστικός κάθε δίμηνο. Παρατήρησα πως και για έναντι και εκαθθαριστικο πλήρωσα το ίδιο για Δήμο δλδ για δίμηνο 30€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια!!! Μου ηρθε ενας εκκαθαριστικος λογαριασμος δεη ο οποιος περιλαμβανει στα Διαφορα μια διορθωση απο 6/8 μεχρι 30/11 -39 ευρω!!! Ξερεις κανεις απο που ειναι? Εχω το my home online με τα 0,17

Screenshot_20221216-125721_Adobe Acrobat.jpg

Επεξ/σία από desiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δώσει ένδειξη 01/12 στο σάιτ . Δεν με έχει βγει ακόμη λογαριασμός εναντι. Πάντα βγαίνει μέχρι 7 κάθε μήνα το πολύ. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billyst είπε

Έχω δώσει ένδειξη 01/12 στο σάιτ . Δεν με έχει βγει ακόμη λογαριασμός εναντι. Πάντα βγαίνει μέχρι 7 κάθε μήνα το πολύ. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

Μήπως αυτόν τον μήνα περνάει ο ΔΕΔΔΗΕ για εκκαθάριση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dasnowy είπε

Δώσ' τους λίγο χρόνο τότε. Μπορεί να κάνουν αναβάθμιση. 

Άρχισαν τις λαλακιες και στο ρεύμα . Τους πήρα τηλ με λένε δεν έχουν φθάσει στο σύστημα οι ενδείξεις. Οκ ναι τι λέω; Και κάποιες φορές που δν έδινα πάλι έβγαινε λογαριασμός . Μπανανία στο μεγαλείο της . Ελλαντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτημα για το νυχτερινό Γ1Ν.

Μετά από σχεδόν δύο μήνες από την αίτηση μου με ήδη εγκατεστημένο ψηφιακό μετρητή στην πολυκατοικία πληροφορήθηκα τηλεφωνικώς πως έχει μπει το νυχτερινό. Όταν ρώτησα στην εξυπηρέτηση του ΔΕΔΔΗΕ αν εγώ τώρα θα βάζω δύο μετρήσεις μου λέει θα περιμένετε να βάλουν αυτοί τις δικές τους πρώτη φορά και μετά εσείς.

Τον προηγούμενο μήνα ήρθε εκκαθαριστικός που είδα πως μέτρησαν αυτοί, οπότε τον Ιανουάριο λογικά θα βγει έναντι; ή θα έρθουν και θα μετρήσουν; ή θα περιμένω τον επόμενο εκκαθαριστικό τον Μάρτιο (έτσι γράφει για επόμενη καταμέτρηση). Και μέχρι τότε θα μου χρεώνουν στο περίπου τις καταναλώσεις;

Επίσης τις ενδείξεις τις βάζετε στο ebill της ΔΕΗ ή στον ΔΕΔΔΗΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...