Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ναι από αυτή είναι. Ο εκκαθαριστικός δείχνει τις ενδειξεις και των δυο μετρητών γιατί εκδόθηκε σχεδόν ένα μήνα μετά την αλλαγή μετρητή 

αφού τα ξέρεις

https://ebill.dei.gr/TechnicalSupport.aspx?lang=1

και myrae μετά 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ναι από αυτή είναι. Ο εκκαθαριστικός δείχνει τις ενδειξεις και των δυο μετρητών γιατί εκδόθηκε σχεδόν ένα μήνα μετά την αλλαγή μετρητή 

Κάτι δεν μου κάθεται καλά, στον λογαριασμό η τελευταία ένδειξη νύχτας είναι 48.788 ενώ στο ebill 42.083, και η ένδειξη ημέρας αντίστοιχα είναι 35.485 ενώ στο ebill 9.902.

Μήπως τα έχεις μπερδέψει κάπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

8 ώρες πριν, marmagia είπε

Ναι είναι νέος μετρητής αλλά έχει εκδοθεί ήδη ένας εκκαθαριστικός μετά την τοποθέτηση του 🤷🏻‍♀️

Kλασική περίπτωση βλάβης. Πάρε να δώσεις ένδειξη τηλεφωνικά, να ζήσεις την μοναδική εμπειρία να περιμένεις 10 λεπτά να καταχωρήθεί η ένδειξη και να ακούς τα πλήκτρα απ'τα υπερσύγχρονα πληκτρολόγια.

Spoiler

model-m.jpg.66b73ab00a054499e239a2ef2430ce67.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορι αλλα δεν εχω παρακολουθησει τελευταια, τις μετρησεις τις βαζουμε ακομη στον δεδδηε ή μπορω και στην εφαρμογη της δεη πλεον; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, booogieman είπε

Παιδια σορι αλλα δεν εχω παρακολουθησει τελευταια, τις μετρησεις τις βαζουμε ακομη στον δεδδηε ή μπορω και στην εφαρμογη της δεη πλεον; Ευχαριστω

Όπου θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, booogieman είπε

Παιδια σορι αλλα δεν εχω παρακολουθησει τελευταια, τις μετρησεις τις βαζουμε ακομη στον δεδδηε ή μπορω και στην εφαρμογη της δεη πλεον; Ευχαριστω

Δεν έχει αλλάξει κάτι τελευταία, ότι ίσχυε συνεχίζει να ισχύει ακόμα, μπορείς ή στο ένα ή στο άλλο ή και στα δύο ή και πουθενά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Δεν έχει αλλάξει κάτι τελευταία, ότι ίσχυε συνεχίζει να ισχύει ακόμα, μπορείς ή στο ένα ή στο άλλο ή και στα δύο ή και πουθενά.

Το ρωταω κυριως γιατι στο site της δεη ειτε το εβαζες ειτε οχι ηταν το ιδιο. Δε ξερω αν τωρα στο app τα λαμβανουν υποψιν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, booogieman είπε

Το ρωταω κυριως γιατι στο site της δεη ειτε το εβαζες ειτε οχι ηταν το ιδιο. Δε ξερω αν τωρα στο app τα λαμβανουν υποψιν..

Εγώ πάλι όσες φορές έχω δώσει ένδειξη ο ίδιος στο e-bill ο λογαριασμός βγήκε βασισμένος πάνω σε αυτή την ένδειξη με τον χαρακτηρισμό έναντι πελάτη. Το app δεν ξέρω καν τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω στο στο site της ΔΕΗ τις χρεώσεις του Δεκεμβρίου για το home  open και Γ1Ν (τριφασικό). θεωρούσα ότι για κάτω από 500 σύμφερε το Γ1. από τη σύγκριση που έκανα δεν βλέπω κάτι τραγικό σε διαφορές εκτός και αν δεν καταλαβαίνω κάτι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει κάποιος αλλαγή προγράμματος από open σε Γ1 μέσω της εφαρμογής; Σήμερα δέχθηκα μια κλήση από συνεργάτες της ΔΕΗ για το αν έλαβα την επιστολή επειδή λήγει το παλιό το καλό το πρόγραμμα. Και στην ερώτηση μου αν επιθυμώ να μεταβώ στο Γ1 και όχι στο open αν θα πρέπει να πάω σε κατάστημα, μου είπε ότι και από την εφαρμογή μπορώ να το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, A_panM είπε

Έχει κάνει κάποιος αλλαγή προγράμματος από open σε Γ1 μέσω της εφαρμογής; Σήμερα δέχθηκα μια κλήση από συνεργάτες της ΔΕΗ για το αν έλαβα την επιστολή επειδή λήγει το παλιό το καλό το πρόγραμμα. Και στην ερώτηση μου αν επιθυμώ να μεταβώ στο Γ1 και όχι στο open αν θα πρέπει να πάω σε κατάστημα, μου είπε ότι και από την εφαρμογή μπορώ να το κάνω.

Αν στείλεις email στο customer care της ΔΕΗ, θα σου στείλουν να υπογράψεις το συμβόλαιο για το Γ1 και να τους το στείλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται σε όλους και καλές γιορτές..

Μου ήρθε και εμένα επιστολή καθώς λήγει το Μάρτη το Enter το καλό το αντρικό, και ότι θα μεταβώ απευθείας στο open (που ομολογουμένως δεν είχα ξανακουσει καθώς για το Γ1 με είχαν ενοχλήσει 2 φορές μέσα στο καλοκαίρι) και αναρωτιέμαι τι να κάνω;; Πώς μου λένε για δέσμευση ένα χρόνο όταν ειμαι ελεύθερος κάθε μήνα να αλλάξω πάροχο;

Και επίσης στο Γ1 vs open τι ψηφίζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, UlveRz είπε

Χαίρεται σε όλους και καλές γιορτές..

Μου ήρθε και εμένα επιστολή καθώς λήγει το Μάρτη το Enter το καλό το αντρικό, και ότι θα μεταβώ απευθείας στο open (που ομολογουμένως δεν είχα ξανακουσει καθώς για το Γ1 με είχαν ενοχλήσει 2 φορές μέσα στο καλοκαίρι) και αναρωτιέμαι τι να κάνω;; Πώς μου λένε για δέσμευση ένα χρόνο όταν ειμαι ελεύθερος κάθε μήνα να αλλάξω πάροχο;

Και επίσης στο Γ1 vs open τι ψηφίζουμε;

Μάλλον κάτι κατάλαβες λάθος, το open έχει 12μηνη διάρκεια, όχι δέσμευση.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

Επίσης κάποιοι που έκατσαν και υπολόγισαν τη διαφορά λένε πως με πάγια εντολή και για μικρές καταναλώσεις (έως 500kwh/μήνα) το Γ1 βγαίνει ελαφρώς φτηνότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, UlveRz είπε

Και επίσης στο Γ1 vs open τι ψηφίζουμε;

Έχεις κοτ? Γ1

Έχεις πάνω από 500kwh το μήνα? Open

Έχεις κάτω από 500kwh με πάγια εντολή και δε θες να ασχοληθείς για 0,5-1 ευρώ το μήνα κέρδος? Open

Για όλα τα άλλα Γ1

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...