Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, verylife78 είπε

Μα αυτη που ειπε Myhome οχι my home open ... 

ναι , είχα καιρό να γράψω

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , είχα καιρό να γράψω

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες

 

απο ebill
 

Προϊόν
myHome Open
Είδος. Λογ.
Ηλεκτρονικός/μηνιαίος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, verylife78 είπε

απο ebill

σωστός :

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία , καναπέδες και το ebill

Στείλε email στο τεχνικό τμήμα του ebill , κάπου στο site είναι

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Χθες εληξε το προγραμμα που ειχαμε πριν δυο χρονια με την θεικη τιμη των 0,105€/kwh.
Σημερα μας πηραν απο την ΔΕΗ να μας ρωτησουν αν λαβαμε την επιστολη.
Της κανω οτι η μονη επιστολη που λαβαμε ηταν αυτη που ελεγε οτι θα παραμεινουμε στην ιδια τιμη για οσο διαστημα εχουμε το ιδιο προγραμμα...τελως παντων μου λεει εγω πηρα να σας ενημερωσω οτι με την ληξη η ΔΕΗ σας βαζει στο προγραμμα MyHome το οποιο εχει χρεωση τιμης 0,15€/kwh μετα τις επιδοτησεις.
Μιλαμε δηλαδη για αυξηση 50% ετσι απλα ΜΕ τις επιδοτησεις, γιατι αλλιως λεει η εναλλακτικη ειναι στα 0,56€ !!!! δηλαδη 5 φορες απανω την τιμη που πληρωνα μεχρι χθες.
Η απορια μου ομως ειναι οτι το προγραμμα που μου ειπε εγω δεν το βρισκω στη ΔΕΗ ...το εχει καποιος αλλος αυτο και να του εχει ερθει λογαριασμος.
Μπηκα και στο ebill αλλα εχει γινει update και δεν εβγαλα ακρη ουτε εκει

Σε εναλλακτικους παροχους εχει και πιο κατω απο ,10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Σε εναλλακτικους παροχους εχει και πιο κατω απο ,10 

ειδα και τους εναλλακτικους που πληρωσα ενα χρονο τωρα κατι ρητρες !!!
οσα ειχα γλυτωσα τα πληρωσα 2-3 φορες απανω !!!
Στο μαγαζι που τις ιδιες καταναλωσεις απο 50-60€ τωρα δεν πεφτει κατω απο 100€ !! εφτασα το καλοκαιρι λογω ψυξης να σκασω για ενα μηνα 150€
ενω με την ΔΕΗ ετυχε και ειχα κλειδωσει τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, verylife78 είπε

ειδα και τους εναλλακτικους που πληρωσα ενα χρονο τωρα κατι ρητρες !!!
οσα ειχα γλυτωσα τα πληρωσα 2-3 φορες απανω !!!
Στο μαγαζι που τις ιδιες καταναλωσεις απο 50-60€ τωρα δεν πεφτει κατω απο 100€ !! εφτασα το καλοκαιρι λογω ψυξης να σκασω για ενα μηνα 150€
ενω με την ΔΕΗ ετυχε και ειχα κλειδωσει τιμη.

Για επαγγελματικα δεν εχω αποψη αλλα οικιακα απο τη στιγμη που βγαινουν καθε μηνα οι τιμες ειναι πολυ ακριβη η ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
6 λεπτά πριν, verylife78 είπε

ειδα και τους εναλλακτικους που πληρωσα ενα χρονο τωρα κατι ρητρες !!!
οσα ειχα γλυτωσα τα πληρωσα 2-3 φορες απανω !!!

το ίδιο πάθανε και όλοι με το Γ1/ΓΝ1 , Γ21,Γ22 μάλιστα η ΔΕΗ ήταν η μόνη που έβαλε ρήτρα χωρίς να περάσουν 60 μέρες απο την ειδοποίηση

οι άλλοι πάροχοι είχαν και σταθερά φυσικά βέβαια στο 6μηνο τα αυξάνανε οι περισσότεροι....

φυσικά δεν το γράφω για να σε πείσω για κάτι , αλλά για ενημέρωση

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Χθες εληξε το προγραμμα που ειχαμε πριν δυο χρονια με την θεικη τιμη των 0,105€/kwh.
Σημερα μας πηραν απο την ΔΕΗ να μας ρωτησουν αν λαβαμε την επιστολη.
Της κανω οτι η μονη επιστολη που λαβαμε ηταν αυτη που ελεγε οτι θα παραμεινουμε στην ιδια τιμη για οσο διαστημα εχουμε το ιδιο προγραμμα...τελως παντων μου λεει εγω πηρα να σας ενημερωσω οτι με την ληξη η ΔΕΗ σας βαζει στο προγραμμα MyHome το οποιο εχει χρεωση τιμης 0,15€/kwh μετα τις επιδοτησεις.
Μιλαμε δηλαδη για αυξηση 50% ετσι απλα ΜΕ τις επιδοτησεις, γιατι αλλιως λεει η εναλλακτικη ειναι στα 0,56€ !!!! δηλαδη 5 φορες απανω την τιμη που πληρωνα μεχρι χθες.
Η απορια μου ομως ειναι οτι το προγραμμα που μου ειπε εγω δεν το βρισκω στη ΔΕΗ ...το εχει καποιος αλλος αυτο και να του εχει ερθει λογαριασμος.
Μπηκα και στο ebill αλλα εχει γινει update και δεν εβγαλα ακρη ουτε εκει

υπαρχουν ιδιωτες παροχόι που αύτο το μηνα ειναι στα 0.08

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, g10rg0s είπε

Δεν το ποσταρα για να δειξω την γενναιοδωρια του κρατους ...

Eννοειται οτι το καταλαβα. Γιαννης κερναει, Γιαννης πινει ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έχει σπάσει τα νεύρα η νέα σελίδα μέτρησης της ΔΕΗ. Έχω δυο παροχές, στο ίδιο ακίνητο που οι καταμετρήσεις προφανώς γίνονται την ίδια περίοδο. Για τον έναν μετρητή βάζω τις μετρήσεις όλα καλά τις δέχεται. Στο δεύτερο βάζω μετρήσεις, μου βγάζει μήνυμα ότι έγιναν δεκτές και μετά στην κεντρική σελίδα του ebill τις διαγραφεί αυτόματα. Τι στο καλό γίνεται με αυτό το πραγμα; Όταν μπαίνω στην παλιά σελίδα του ebill απλά δε με αφήνει να βάλω καν τις μετρήσεις γιατί αν βάλω μηδενικά στην αρχή μου λέει δεν πρέπει να έχει μηδενικά στην αρχή ενώ αν δεν τα βάλω μου λέει ότι ταχα μου η μέτρηση που πάω να βάλω είναι μικρότερη από την προηγούμενη. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον και κατάφερε να καταλάβει ρι παίζει με αυτό; Η δεν το γλιτώνω το τηλέφωνο για τηλεφωνικές ενδειξεις;

B05CFDE9-85F2-4077-BEED-A2E4B18459AE.png

482F79B8-20A7-4C6F-BE2D-F548DAEFD789.png

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@marmagia γιατί τόσο μικρές ενδείξεις, είναι καινούργιος ο μετρητής; Μήπως έχει το ebill βλέπει ακόμα τον παλιό μετρητή και γι'αυτό λέει η ένδειξη που δίνεις είναι μικρή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, marmagia είπε

Μου έχει σπάσει τα νεύρα η νέα σελίδα μέτρησης της ΔΕΗ. Έχω δυο παροχές, στο ίδιο ακίνητο που οι καταμετρήσεις προφανώς γίνονται την ίδια περίοδο. Για τον έναν μετρητή βάζω τις μετρήσεις όλα καλά τις δέχεται. Στο δεύτερο βάζω μετρήσεις, μου βγάζει μήνυμα ότι έγιναν δεκτές και μετά στην κεντρική σελίδα του ebill τις διαγραφεί αυτόματα. Τι στο καλό γίνεται με αυτό το πραγμα; Όταν μπαίνω στην παλιά σελίδα του ebill απλά δε με αφήνει να βάλω καν τις μετρήσεις γιατί αν βάλω μηδενικά στην αρχή μου λέει δεν πρέπει να έχει μηδενικά στην αρχή ενώ αν δεν τα βάλω μου λέει ότι ταχα μου η μέτρηση που πάω να βάλω είναι μικρότερη από την προηγούμενη. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον και κατάφερε να καταλάβει ρι παίζει με αυτό; Η δεν το γλιτώνω το τηλέφωνο για τηλεφωνικές ενδειξεις;

Μήπως στην δεύτερη παροχή που δεν δέχεται τις ενδείξεις έχει μπει πρόσφατα νέος μετρητής? Αν ναι δεν θα μπορέσεις να δώσεις ενδείξεις ούτε τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, ekrepali said:

@marmagia γιατί τόσο μικρές ενδείξεις, είναι καινούργιος ο μετρητής; Μήπως έχει το ebill βλέπει ακόμα τον παλιό μετρητή και γι'αυτό λέει η ένδειξη που δίνεις είναι μικρή;

 

20 minutes ago, Joshua21 said:

Μήπως στην δεύτερη παροχή που δεν δέχεται τις ενδείξεις έχει μπει πρόσφατα νέος μετρητής? Αν ναι δεν θα μπορέσεις να δώσεις ενδείξεις ούτε τηλεφωνικά.

Ναι είναι νέος μετρητής αλλά έχει εκδοθεί ήδη ένας εκκαθαριστικός μετά την τοποθέτηση του 🤷🏻‍♀️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

 

Ναι είναι νέος μετρητής αλλά έχει εκδοθεί ήδη ένας εκκαθαριστικός μετά την τοποθέτηση του 🤷🏻‍♀️

Αυτό δεν μας λέει απαραίτητα κάτι, σημασία έχει πότε ακριβώς πήρε ο ΔΕΔΔΗΕ τις ενδείξεις με τις οποίες εκδόθηκε ο συγκεκριμένος εκκαθαριστικός, δλδ αν ήταν πριν ή μετά την αλλαγή μετρητή.

 Η δεύτερη φωτό είναι από τη δεύτερη παροχή που απορρίπτει τις ενδείξεις σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, Joshua21 said:

Αυτό δεν μας λέει απαραίτητα κάτι, σημασία έχει πότε ακριβώς πήρε ο ΔΕΔΔΗΕ τις ενδείξεις με τις οποίες εκδόθηκε ο συγκεκριμένος εκκαθαριστικός, δλδ αν ήταν πριν ή μετά την αλλαγή μετρητή.

 Η δεύτερη φωτό είναι από τη δεύτερη παροχή που απορρίπτει τις ενδείξεις σου?

Ναι από αυτή είναι. Ο εκκαθαριστικός δείχνει τις ενδειξεις και των δυο μετρητών γιατί εκδόθηκε σχεδόν ένα μήνα μετά την αλλαγή μετρητή 

 

79B62657-58CE-4FAA-BAE2-EE89D626D7AE.jpeg

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...