Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, petranthe είπε

Εξαφανίστηκε από το ebill η καρτέλα του ρεύματος και δεν μπορώ να δω ούτε λογαριασμούς, ούτε τίποτα. Μετά από τηλέφωνο, μου είπαν ότι είναι συστημικό πρόβλημα.🤣

αναβάθμιση 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, petranthe είπε

Μετά από τηλέφωνο, μου είπαν ότι

μην τους πιστεύεις 🤣

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Κι εμένα σήμερα μου ήρθε η επιστολή. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.. Οι επιδοτήσεις δίνονται μόνο για κύρια κατοικία? 

Από το καλοκαίρι, όχι. Αν το ξαναλλάξουν,,,,,,,,θα δείξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το μήνα μου έτυχε να βγουν για πληρωμή δύο λογαριασμοί ΔΕΗ online (από Αύγ '21 που υπέγραψα)...

  • ο προηγούμενος πληρώθηκε αυτόματα 1 Δεκ (λογ Οκτ)
  • ο νέος βγήκε για αυτόματη εξόφληση στις 29 Δεκ (λογ Νοε)

Εχει τύχει ξανά σε κάποιον άλλο;

Πολύ προβληματικό μού φαίνεται, ενώ εκδίδονται μηνιαίοι λογαριασμοί, να ζητηθεί η πληρωμή 2 λογαριασμών σε 1 μήνα.

...ευτυχώς δεν είχα ανοίξει ακόμη θέρμανση, αλλά αν αυτό τύχει Γενάρη-Μάρτη με την αυξημένη κατανάλωση, θα δυσκολευτώ να τους πληρώσω.

...όμως είναι πιθανό να συμβεί αφού αναμένεται ο επόμενος να βγει πιο γρήγορα από τις άλλες φορές...

Εστειλα μήνυμα στη ΔΕΗ, ζητώντας να ρυθμιστεί "συστημικά" έτσι ώστε να βγαίνει μόνο 1 λογαριασμός προς εξόφληση το μήνα, που είναι το αναμενόμενο με μηνιαίους λογαριασμούς.
..δεν έχω λάβει κάποια απάντηση γραπτή ή κλήση ακόμη.

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
48 λεπτά πριν, definitio είπε

Εστειλα μήνυμα στη ΔΕΗ, ζητώντας να ρυθμιστεί "συστημικά" έτσι ώστε να βγαίνει μόνο 1 λογαριασμός προς εξόφληση το μήνα, που είναι το αναμενόμενο με μηνιαίους λογαριασμούς.
..δεν έχω λάβει κάποια απάντηση γραπτή ή κλήση ακόμη.

άπαξ και σου κάνει "ρύθμιση" το ebill η ΔΕΗ , το βλέπω για έναν 12απλό λογαριασμό ανα έτος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε να αλλάξουμε όνομα σε ενοικιαζόμενο διαμέρισμα που ειναι στη ΔΕΗ. Θεωρείτε καλύτερα (από θέμα χρόνου) να γίνει ηλεκτρονικά η αίτηση ή σε κατάστημα;

Επίσης αν γνωρίζετε, τα δικαιολογητικά είναι: μισθωτήριο, υδε (είχε λήξει, βγάλαμε νέα), τελευταίος λογαριασμός ρεύματος, αποδεικτικό αφμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, JohnJohn3484 είπε

Θέλουμε να αλλάξουμε όνομα σε ενοικιαζόμενο διαμέρισμα που ειναι στη ΔΕΗ. Θεωρείτε καλύτερα (από θέμα χρόνου) να γίνει ηλεκτρονικά η αίτηση ή σε κατάστημα;

κατάστημα

8 λεπτά πριν, JohnJohn3484 είπε

Επίσης αν γνωρίζετε, τα δικαιολογητικά είναι: μισθωτήριο, υδε (είχε λήξει, βγάλαμε νέα), τελευταίος λογαριασμός ρεύματος, αποδεικτικό αφμ;

ΥΔΕ δε χρειάζεται και είναι έξοδο ιδιοκτήτη για ΔΕΔΔΗΕ , όχι ΔΕΗ , κανας παππούς ξεχασμένος θα σας το είπε

συνέχεια εκεί που οδηγούν όταν πατήσεις τα μπλε γράμματα για ΥΔΕ

ο τελευταίος λογαριασμός του προηγούμενου ενοικιαστή απλά βοηθά τον υπάλληλο για τα στοιχεία του μετρητή

ταυτότητα φυσικά να έχεις μαζί σου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, definitio είπε

Αυτό το μήνα μου έτυχε να βγουν για πληρωμή δύο λογαριασμοί ΔΕΗ online (από Αύγ '21 που υπέγραψα)...

  • ο προηγούμενος πληρώθηκε αυτόματα 1 Δεκ (λογ Οκτ)
  • ο νέος βγήκε για αυτόματη εξόφληση στις 29 Δεκ (λογ Νοε)

Εχει τύχει ξανά σε κάποιον άλλο;

Πολύ προβληματικό μού φαίνεται, ενώ εκδίδονται μηνιαίοι λογαριασμοί, να ζητηθεί η πληρωμή 2 λογαριασμών σε 1 μήνα.

...ευτυχώς δεν είχα ανοίξει ακόμη θέρμανση, αλλά αν αυτό τύχει Γενάρη-Μάρτη με την αυξημένη κατανάλωση, θα δυσκολευτώ να τους πληρώσω.

...όμως είναι πιθανό να συμβεί αφού αναμένεται ο επόμενος να βγει πιο γρήγορα από τις άλλες φορές...

Εστειλα μήνυμα στη ΔΕΗ, ζητώντας να ρυθμιστεί "συστημικά" έτσι ώστε να βγαίνει μόνο 1 λογαριασμός προς εξόφληση το μήνα, που είναι το αναμενόμενο με μηνιαίους λογαριασμούς.
..δεν έχω λάβει κάποια απάντηση γραπτή ή κλήση ακόμη.

μου ετυχε και μενα ακριβως το ιδιο και επαθα πλακα πως γινετε ο ενας λογαριασμος μου να ειχε ληξη 7 του μηνα και ο αλλος να ερθει με 29 του μηνα . αν παρεις απαντηση θα ηθελα να μαθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, definitio είπε

Αυτό το μήνα μου έτυχε να βγουν για πληρωμή δύο λογαριασμοί ΔΕΗ online (από Αύγ '21 που υπέγραψα)...

  • ο προηγούμενος πληρώθηκε αυτόματα 1 Δεκ (λογ Οκτ)
  • ο νέος βγήκε για αυτόματη εξόφληση στις 29 Δεκ (λογ Νοε)

Εχει τύχει ξανά σε κάποιον άλλο;

Πολύ προβληματικό μού φαίνεται, ενώ εκδίδονται μηνιαίοι λογαριασμοί, να ζητηθεί η πληρωμή 2 λογαριασμών σε 1 μήνα.

...ευτυχώς δεν είχα ανοίξει ακόμη θέρμανση, αλλά αν αυτό τύχει Γενάρη-Μάρτη με την αυξημένη κατανάλωση, θα δυσκολευτώ να τους πληρώσω.

...όμως είναι πιθανό να συμβεί αφού αναμένεται ο επόμενος να βγει πιο γρήγορα από τις άλλες φορές...

Εστειλα μήνυμα στη ΔΕΗ, ζητώντας να ρυθμιστεί "συστημικά" έτσι ώστε να βγαίνει μόνο 1 λογαριασμός προς εξόφληση το μήνα, που είναι το αναμενόμενο με μηνιαίους λογαριασμούς.
..δεν έχω λάβει κάποια απάντηση γραπτή ή κλήση ακόμη.

Δηλαδή, αν ήταν 30 Νοεμβρίου και 29 Δεκεμβρίου, δεν θα υπήρχε πρόβλημα?

6 ώρες πριν, petranthe είπε

Εξαφανίστηκε από το ebill η καρτέλα του ρεύματος και δεν μπορώ να δω ούτε λογαριασμούς, ούτε τίποτα. Μετά από τηλέφωνο, μου είπαν ότι είναι συστημικό πρόβλημα.🤣

'Γύρισαν' στην θέση τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δηλαδή, αν ήταν 30 Νοεμβρίου και 29 Δεκεμβρίου, δεν θα υπήρχε πρόβλημα?

'Γύρισαν' στην θέση τους?

προφανως δεν εχει να κανει για τις 2 μερες διαφορα . εχει να κανει με τα μηνιαια εξοδα που εχεις υπολογισει και πριν πληρωθεις τον ιδιο μηνα τσουπ και αλλος λογαριασμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, petranthe είπε

Εξαφανίστηκε από το ebill η καρτέλα του ρεύματος και δεν μπορώ να δω ούτε λογαριασμούς, ούτε τίποτα. Μετά από τηλέφωνο, μου είπαν ότι είναι συστημικό πρόβλημα.🤣

Κι εγω ελαβα σημερα ειδοποιηση εκδοσης του Εναντι, πηγα mydei, ανακαινισμενο και λουξ, αλλα ο λογ/σμος αφαντος.... στη θεση του λογ/μου βγαινει ενα τρισελιδο με διαφημισεις και ασχετα.

Σου ειπαν αν θα διορθωθει?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

14 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Δηλαδή, αν ήταν 30 Νοεμβρίου και 29 Δεκεμβρίου, δεν θα υπήρχε πρόβλημα?

'Γύρισαν' στην θέση τους?

To ακόλουθο

14 ώρες πριν, sakispunk είπε

μου ετυχε και μενα ακριβως το ιδιο και επαθα πλακα πως γινετε ο ενας λογαριασμος μου να ειχε ληξη 7 του μηνα και ο αλλος να ερθει με 29 του μηνα . αν παρεις απαντηση θα ηθελα να μαθω

Οταν θερμαίνεται το διαμέρισμα με ηλεκτρικό (κλιματιστικό, σόμπες), η αυτόματη πληρωμή δύο λογαριασμών σε ένα μήνα μπορεί να είναι προβληματική για το μηνιαίο προϋπολογισμό και το λιγότερο σε αναγκάζει να αναβάλεις άλλα αναγκαία έξοδα (ειδικά σε γιορτές) για να μην κινδυνεύσεις να μην έχεις το πλήρες ποσό...στη χειρότερη μπορεί να μην έχεις το πλήρες ποσό ακόμη κι αν ανέβαλες άλλα έξοδα.

14 ώρες πριν, sakispunk είπε

μου ετυχε και μενα ακριβως το ιδιο και επαθα πλακα πως γινετε ο ενας λογαριασμος μου να ειχε ληξη 7 του μηνα και ο αλλος να ερθει με 29 του μηνα . αν παρεις απαντηση θα ηθελα να μαθω

Έλαβα απάντηση...

- δεν έξηγησαν γιατί συνέβη, χωρίς άλλο προηγούμενο αυτόν τον 1.5 χρόνο που λαμβάνω μηνιαίους λογαριασμούς
- είπαν απλώς ότι δεν γίνεται να παρέμβουν στο σύστημα ορίζοντας 1 εξόφληση / μήνα...

...μόνο να μην είχα πρόγραμμα μηνιαίων λογαριασμών...ας το κάνουνε διμηνιαίο τυχαία (κι αυτό είχε γίνει μια φορά πάντως)

"Αγαπητέ κ Αποτέτοιε,

σε συνέχεια του αιτήματός σας , σας ενημερώνουμε ότι δεν μπορούμε να αλλάξουμε την ημερομηνία λήξης των λογαριασμών σας καθως είναι αναλογικά με την ημερομηνία έκδοσης των λογαριασμών σας .

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ
"

Το οποίο δεν έχει και νόημα, γιατί έχω δώσει και νωρίτερα ένδειξη μετρητή και δεν βγήκε η πληρωμή τον ίδιο μήνα...

Πάντως θα υποβάλλω από δω και πέρα μέτρηση μόνο τη τελευταία μέρα της προθεσμίας.

Το άλλο περίεργο είναι ότι δεν μου εμφανίζει το λογαριασμό στο ebill, το μόνο διαθέσιμο ψηφιακό έγγραφο είναι το "Μάθετε τα πάντα για τα συστήµατα θέρµανσης" κι όχι ο κύριος λογαριασμός...

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και σε εμένα ο εκκαθαριστικός στο e-bill και δεν μπορώ να δώ αναλυτικά τι με χρεώνουν παρά μόνο το ποσό που πρέπει να πληρώσω. Ουτε να το κατεβασω σε pdf οπως γινόταν παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, geo9419 είπε

Ηρθε και σε εμένα ο εκκαθαριστικός στο e-bill και δεν μπορώ να δώ αναλυτικά τι με χρεώνουν παρά μόνο το ποσό που πρέπει να πληρώσω. Ουτε να το κατεβασω σε pdf οπως γινόταν παλιότερα.

σε 2-3 μερες βγαινει και το pdf ..ηρεμηστε και δειτε λιγο τα σχολια τα προηγουμενα.. εαν μουνε εδω 100 ατομα και λενε το ιδιο θα γεμιζουμε τσαμπα τις σελιδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...