Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 hours ago, therock said:

Επανερχομαι σχετικα με το ερωτημα που ειχα κανει για μια παροχη που δεν ειχε εκδοθει λογαριασμος για 1 χρονο.

Αν παω στο site της ΔΕΔΔΗΕ να καταχωρηση ενδειξη μου λεει απο 23/11

image.jpeg.8e7afcfe2c074fc86ede4ea16ef95708.jpeg

Αν παω μεσα απο το ebill της Δεη μου λεει 28/11

image.jpeg.31305f91d8271fd220b7c1156cb8ea40.jpeg

Σημερα που ξαναδοκιμασω ΔΕΔΔΗΕ μου λει αποτυχια ενδειξης και δε δινει καν ημερομηνια πλεον

image.jpeg.07d8cca5b99650b1d471777288ff29e6.jpeg

Τελικα τι απο ολα αυτα ισχυει

Σήμερα δεν έχουμε ούτε 23/11 ούτε 28/11. Τα πράγματα είναι απλά αν βάλεις ενδειξεις στον δεδδηε στο διάστημα που σου λέει θα βγει εκκαθαριστικός. Αν βάλεις στην ΔΕΗ στο διαφορετικό διάστημα που σου δίνει θα βγει έναντι με μέτρηση πελάτη. Αν βάλεις και στις δυο σελίδες θα επικρατήσει του δεδδηε. Δοκίμασε πάλι στο διάστημα που πρέπει να βάλεις μετρήσεις (προτεραιότητα στον δεδδηε ώστε να έχεις εκκαθαριστικό)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, therock είπε

Επανερχομαι σχετικα με το ερωτημα που ειχα κανει για μια παροχη που δεν ειχε εκδοθει λογαριασμος για 1 χρονο.

Αν παω στο site της ΔΕΔΔΗΕ να καταχωρηση ενδειξη μου λεει απο 23/11

image.jpeg.8e7afcfe2c074fc86ede4ea16ef95708.jpeg

Αν παω μεσα απο το ebill της Δεη μου λεει 28/11

image.jpeg.31305f91d8271fd220b7c1156cb8ea40.jpeg

Σημερα που ξαναδοκιμασω ΔΕΔΔΗΕ μου λει αποτυχια ενδειξης και δε δινει καν ημερομηνια πλεον

image.jpeg.07d8cca5b99650b1d471777288ff29e6.jpeg

Τελικα τι απο ολα αυτα ισχυει

Δεν μας απαντησες  γιατι εχουν να μετρησουν πανω απο ενα χρονο;; Τι γινεται εκει;;; Δεν βγαζει ο παροχος λογαριασμο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ άρα του ΔΕΔΔΗΕ είναι επικρατέστερο αυτό ήθελα να ξέρω

2 ώρες πριν, marmagia είπε

 

 

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Δεν μας απαντησες  γιατι εχουν να μετρησουν πανω απο ενα χρονο;; Τι γινεται εκει;;; Δεν βγαζει ο παροχος λογαριασμο;;;

Δεν έμαθα ούτε εγώ ποτέ τι έγινε. Απλά μετά από ένα χρόνο έσκασε ο πρώτος λογαριασμός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την βοήθεια σας γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί.. Κάλεσα στο 8009001000 γιατί μεθαύριο 18-11 λήγει το enter νυχτερινό που έχω και βάσει επιστολής που είχα λάβει το καλοκαίρι θα μεταβώ στο open. Πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω την διαδικασία για μετάβαση στο γ1ν και όχι στο open και ο υπάλληλος μου είπε ότι επειδή το open δεν είναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμο(!!) η συμβουλή του είναι να μην αιτηθω αλλαγής ακόμα στο γ1ν αλλά να περιμένω μέχρι να γίνει διαθέσιμο το open και μετά να δω τι θα κάνω γιατί έχω κατοχυρωμένη πολύ χαμηλή τιμή! Στον προβληματισμό μου μήπως τιμολογηθω μετά τις 18-11 με τις εξωπραγματικες πλέον τιμές του enter ήταν κάθετος πως όχι θα παραμείνω με τις υπάρχουσες! Είχε κάποιος ανάλογη επικοινωνία και πως το έχετε αντιμετωπίσει?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, therock είπε

Οκ άρα του ΔΕΔΔΗΕ είναι επικρατέστερο αυτό ήθελα να ξέρω

 

Δεν έμαθα ούτε εγώ ποτέ τι έγινε. Απλά μετά από ένα χρόνο έσκασε ο πρώτος λογαριασμός..

Σε μια περιοχη εισαι;;  Που δεν εχουν περασει..

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν μας απαντησες  γιατι εχουν να μετρησουν πανω απο ενα χρονο;; Τι γινεται εκει;;; Δεν βγαζει ο παροχος λογαριασμο;;;

γιατί να σου απαντήσει ? τη σχέση έχει με τα προγράμματα της ΔΕΗ  ?

13 λεπτά πριν, takoulou είπε

Σε μια περιοχη εισαι;;  Που δεν εχουν περασει..

πάλι oftopic ως συνήθως είσαι ....

16 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Κάλεσα στο 8009001000

κακώς , μόνο για χαβαλέ να παίρνεις εκεί να περνά η ώρα

16 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

ο υπάλληλος μου είπε

ότι και να σου είπε μη δίνεις σημασία

16 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

ο υπάλληλος μου είπε ότι επειδή το open δεν είναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμο(!!) η συμβουλή του είναι να μην αιτηθω αλλαγής ακόμα στο γ1ν αλλά να περιμένω μέχρι να γίνει διαθέσιμο το open και μετά να δω τι θα κάνω γιατί έχω κατοχυρωμένη πολύ χαμηλή τιμή! Στον προβληματισμό μου μήπως τιμολογηθω μετά τις 18-11 με τις εξωπραγματικες πλέον τιμές του enter ήταν κάθετος πως όχι θα παραμείνω με τις υπάρχουσες!

χαχαχααχχαχααχχαχαχαχααχαχαχαχχαχαχααχαχχααχχαχαχααχχαχαχαχαχα , πέθανα !

ζήτα να υπογράψει ιδιωτικό συμφωνητικό , αν δεν τιμολογείσαι με τις παλιές να πληρώνει τη διαφορά 😛

16 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Είχε κάποιος ανάλογη επικοινωνία και πως το έχετε αντιμετωπίσει?? 

όχι γιατί κανένας δεν τους παίρνει στα σοβαρά , στείλε email στο support να δεις αν όντως πας στο open και όχι με τις νέες τιμές , αν σε πάρουν τηλ το κλείνεις. Κακώς το άφησες τελευταίες μέρες

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

(κακώς , μόνο για χαβαλέ να παίρνεις εκεί να περνά η ώρα) 

Αν δεν πάρω στο επίσημο τηλέφωνο της ΔΕΗ να πάρω που δηλαδή?? 

 

(ότι και να σου είπε μη δίνεις σημασία) 

Τι έχεις να αντιπροτεινεις?? 

(χαχαχααχχαχααχχαχαχαχααχαχαχαχχαχαχααχαχχααχχαχαχααχχαχαχαχαχα , πέθανα !) 

Ξαναρωτάω τι έχεις να αντιπροτεινεις?? 

(Κακώς το άφησες τελευταίες μέρες) 

Άφησα ΤΙ για τελευταίες μέρες?? Έχω χάσει επεισόδια και δεν το ξέρω?? Σε όσους ήταν στο enter και ήρθε επιστολή δηλαδή πως το έχουν αντιμετωπίσει αφού το open δεν ειναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμο?? 

span widget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Αν δεν πάρω στο επίσημο τηλέφωνο της ΔΕΗ να πάρω που δηλαδή?? 

πουθενά τηλ

2 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Τι έχεις να αντιπροτεινεις?? 

συν

2 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Ξαναρωτάω τι έχεις να αντιπροτεινεις?? 

έγραψα πριν :)

37 λεπτά πριν, korakios είπε

στείλε email στο support

____________________________________

3 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Άφησα ΤΙ για τελευταίες μέρες??

απο αρχές Οκτώβρη το έχω αναφέρει

7 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Έχω χάσει επεισόδια και δεν το ξέρω??

ναι , την φάγανε κάποιοι με νέες τιμές αντί του open

7 λεπτά πριν, nimrond21 είπε

Σε όσους ήταν στο enter και ήρθε επιστολή δηλαδή πως το έχουν αντιμετωπίσει αφού το open δεν ειναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμο?? 

θα σου απαντήσουν οι ίδιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nimrond21 είπε

Παιδιά την βοήθεια σας γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί.. Κάλεσα στο 8009001000 γιατί μεθαύριο 18-11 λήγει το enter νυχτερινό που έχω και βάσει επιστολής που είχα λάβει το καλοκαίρι θα μεταβώ στο open. Πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω την διαδικασία για μετάβαση στο γ1ν και όχι στο open και ο υπάλληλος μου είπε ότι επειδή το open δεν είναι ακόμα εμπορικά διαθέσιμο(!!) η συμβουλή του είναι να μην αιτηθω αλλαγής ακόμα στο γ1ν αλλά να περιμένω μέχρι να γίνει διαθέσιμο το open και μετά να δω τι θα κάνω γιατί έχω κατοχυρωμένη πολύ χαμηλή τιμή! Στον προβληματισμό μου μήπως τιμολογηθω μετά τις 18-11 με τις εξωπραγματικες πλέον τιμές του enter ήταν κάθετος πως όχι θα παραμείνω με τις υπάρχουσες! Είχε κάποιος ανάλογη επικοινωνία και πως το έχετε αντιμετωπίσει?? 

Εγώ που πήρα πριν από λίγο, μου είπε μια γκόμενα "ΕΙΝΑΙ εμπορικά διαθέσιμο από τον Οκτώβρη". Κι αν πάρουμε καμμιά 10αριά φορές ο καθένας, δεν αποκλείεται οι μισοί να πουν "είναι" και οι άλλοι μισοί "ΔΕΝ είναι". Συμπέρασμα; Έχουν μαζέψει κάθε καρυδιάς καρύδι στις τηλεφωνικές εξυπηρετήσεις, ΔΕΝ τους ενημερώνουν σωστά, με αποτέλεσμα στην τελική οι περισσότεροι (ίσως) αντί να παρέχουν πληροφορίες για το τρέχον καθεστώς, να,,,,εκφέρουν ΑΠΟΨΗ....Και φυσικά, σε ΑΠΟΨΗ, δεν μπορείς να βασιστείς. Συν ότι στις τηλεφωνικές επικοινωνίες δεν διασφαλίζεσαι καθόλου στην πράξη, για την ορθότητα των όσων σου μεταφέρουν (τρέχα-γύρευε Μανώλη είναι το να βρεις άκρη κατόπιν εορτής, με τις "ηχογραφίσεις", ΑΝ στις δώσουν κι όλας, όταν τις ζητήσεις). Γι' αυτό και ο Κοράκιος σου είπε εξ' αρχής να "βασίζεσαι" ΜΟΝΟ σε γραπτή επικοινωνία (η οποία ούτε αυτή σου εξασφαλίζει ότι παίρνεις σωστή πληροφορία, αλλά σε περιπτωση αμφισβήτησης, έχεις ήδη στα χέρια σου επίσημο γραπτό κείμενο για να υποστηρίξεις ό,τι τεσπα είναι να υποστηρίξεις). Θα μου πεις, μα, "κοτζάμ ΔΕΗ", να ΜΗΝ μπορείς να βασιστείς σε ό,τι σου λένε στο τηλέφωνο, οι "συνεργάτες" της (...τώρα μάλιστα που είναι πια "ιδιωτική")....; Ε ναι: δυστυχώς, ΔΕΝ μπορείς να βασιστείς....Η εμπειρία των όσων κατατίθενται εδώ συνεχώς, αυτό λέει. Και μπορεί ΙΣΩΣ στην πελιονότητά τους, αυτά που λένε τηλεφωνικά να ΙΣΧΥΟΥΝ,,,,αλλά αν πέσεις η εξαίρεση...; Δεν θα σου κάτσει κάπως....; Καλύτερα λοιπόν να μην βασίζεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ, και ό,τι δουλειά είναι να κάνεις, να την κάνεις μέσω μέιλ.....([email protected]) ->...που πιθανώς θ' αργήσουν να σου απαντήσουν, και γι' αυτό σου είπε ο Κοράκιος "κακώς το άφησες τελευταίες μέρες", εννοεί ότι καλύτερα θα ήταν να είχες ήδη στείλει από πχ προηγούμενη βδομάδα, για να προλάβαινες να ενημερωνόσουν γραπτώς τί έμελλε γενέσθαι, ΠΡΙΝ λήξει το συμβόλαιο....Ενώ τώρα, μάλλον "από Δευτέρα" θα βγάλεις άκρη (μέσω μέιλ), και ήδη θα έχει γίνει η όποια αλλαγή. Αλλά εντάξει, Ο,ΤΙ και να σου,,,,κάνουν, ακόμη και στις νέες τιμές που λέει ο λόγος να σε πάνε (που δεν ΠΙΣΤΕΥΩ :-D), μικρό το κακό - τί θα προλάβεις να καταναλώσεις....

Απροπό, τα παραπάνω ισχύουν ΓΕΝΙΚΑ, και όχι μόνο "για την ΔΕΗ"....

Κατά τ' άλλα, εγώ ΠΙΣΤΕΥΩ (:-D ε ρε κατάντια....) ότι όντως θα σε πάνε στο Οπεν στις 19. Στο κάτω-κάτω έχεις και την επιστολή ως γραπτό αποδεικτικό ότι αυτό σου έταξε ότι και θα κάνει η επίσημη εταιρία, κι αν τυχόν δεις άλλα-αντ'-άλλων στον επόμενο λογαριασμό, τους κυνηγάς....Αυτό δε που σου είπε ο συγκεκριμένος (ότι θα μείνεις με την σημερινή σου τιμή, μέχρι να "ενεργοποιηθεί" το Οπεν), ίσχυε μέχρι κάπου στον Οκτώβρη, καθώς είχαν καθυστερήσει να το "ενεργοποιήσουν" (σα να έχεις μείνει λίγο πίσω λοιπόν, το μπουμπούκι). Το τί παίχτηκε με "κάποιους" που λέει ο Κοράκιος ότι τελικά τους βάλανε στις νέες τιμές του σταθερού, ούτε το γνωρίζω, ούτε τί ακριβώς είχε παιχτεί με αυτούς, ούτε τί έκανε στην συνέχεια η ΔΕΗ γαι αυτό - αν και γενικά έχει μια τάση να ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ τυχόν μαλακίες της,,,,είτε αργά, είτε και γρηγορότερα.....(με πιο πιθανό το πρώτο).

Επεξ/σία από washcloud
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

1. Τι είναι οι χρεώσεις προ 01-08-22 που εμφανίζονται στο λογαριασμό του Οκτωβρίου αλλά και σε αυτόν του Αυγούστου;

2. Γιατί υπάρχουν δύο πάγιες χρεώσεις στον λογαριασμό του Οκτωβρίου όπως και σε αυτόν του Αυγούστου;

Πάντα υπήρχε μία πάγια χρέωση και όχι δυο. 

3. Στους προηγούμενους λογαριασμούς η τιμή της κιλοβατώρας ήταν 0.11Ε και η έκπτωση ΚΟΤΑ 0.07Ε. Άρα 0.03Ε ήταν η τιμή της κιλοβατώρας; 

Τώρα όμως βλέπω υπάρχουν διαφορετικές τιμές στις κιλοβατώρες. 4 διαφορετικές συγκεκριμένα.  Γιατί συμβαίνει αυτό; 

 

Έχετε παρατηρήσει και εσείς τέτοιου είδους αλλαγές στην  εικόνα των δύο τελευταίων  λογαριασμών σας της ΔΕΗ; 

 

Καλό ξημέρωμα ! :) 🌛

 

 

p1TmRU3W4eVL3KEHesjwAo8map54EgWUhkvcjaY31-CbRmtP1_YXQHOgTXzliyuD3rCyrMoCHP6AXW2QeRvHjrlMQuJ5mJoscgJWWY66IMP10aQMBQpC7Zd4aDCbIN5jF4RJLbyVooGS2PxciYtvZ5DoFAED38YlnKb8bpchizc49aiCAmAGg6tI38fC50q4FUdHnS9VLgvVMC_VliR0EIaMgto1SYAUllzgVoRSyPgOew7yobdIRv-oIBY-6vWsdoLr7vjdPTKWPUrDEB6J6pw1UqkiN3C1Y7EkSU1_T5flgQmDSugnZLy1Nct3Bm4pwXG063vkG2pT1i-zYhw-gbhkiBTDqMiW5cMGzKxLQbeDWvD8J3PwQx5JN_Xm5aZQM8q8tGf31ElhSIiw-AmPkx9uabMQntzOfu_uPFE5Z4cCRXwOjYloSRYkjiD3ekAoKnpFTCvC8fH0rkK7FivdfhHEK9JnQNB-KfOirvh8B2TLg4eWPN42bGUlusmXqadBu0ae9RllnJf6AAzFs2i6OeARJVefnIgtyczsnfWeI4Nrc7V-iPdXRvIEQOUdCR3bGe7eosTjjynR4xKngTRkZZJc7kD0gSv4IKF5KOKIkLERn3zcAvxvP4_dsoqE9Wew_NhCMWaGt125z0oM78u-l-BfJA-ciCy_kBN9pVQM9VbsWuvP6xrFZV9eJ3wBYJPdSiYjiz5lXMJUZMYsaMsL2HJZmgJBTvWruAZY8TJYcW0PP1X7fwU-99GCc7tgy0E4VGvvh6HhUptXKRiNFE8MRCSxd82nzlzA_JJhbDkWq49VKHBq7EoRXRZto0m4D1g6Pe0LmyZh4601U43xZxeIZx9zrlNIU0tYK1xgJMa5WlAjGL9SrX2QyKq8cbKsUTLj1OO8_oKflqDxrsF8U_67w-F3V4s-UA-BO-_qTDrRqs9kqAb0x4hlkY13anToLWLGB8th5lkCtMEikc0dJibcubtkCZI8xupzu46qH5bjkUGa9dinRyD_I3_2z8IznT_dJsmO5PbEnRv0_CxSHG8K85Ngro89NCBSpRnVLEob5yBemVy_dKG4IVh2wIalSZxw9uZk777HbcFP6FudTrmHeDJitgxWp6xpjtWzIIIzPfN-aEqAtMne4HQsAVy130xydeQIW9H_2dSEoVCoVJ3WrL-E6dqDWv9Igam9iwiOPLtORCn2vclniCFstI0OTa3pT34j79MvHOu3QhaO_xD4B3c-88yB94RIcbkcRl4mdaeueA=w552-h325-no?authuser=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σε περίπου ένα μήνα λήγει το σταθερό πρόγραμμα που έχω με τιμη κιλοβατορας ~0.105 ευρώ. Ποια είναι η βέλτιστη επιλογή που μπορω να κάνω  αυτή την περίοδο και πως πρπει να κινηθώ; Πρπει να κάνω κάποια κίνηση προν την λήξη του σταθερού συμβολαίου που έχω τώρα ( λήγει 26/12).

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει κλατάρει το σύστημα της ΔΕΗ και υπολειτουργεί καιρό τώρα

Επειδη δεν τα ξερεις καλα δεν εχει κλαταρει τιποτα....αναβαθμιση κανουν.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Επειδη δεν τα ξερεις καλα δεν εχει κλαταρει τιποτα....αναβαθμιση κανουν.:P

Επιτέλους, να και ένας που γνωρίζει τι πραγματικά συμβαίνει ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...