Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Green Dragon είπε

Η πρόσθετη υπηρεσία fix it με 1,93/μήνα και έκπτωση 50% για τους πρώτους 6 μήνες, σας ψήνει ή μπα;

αν εισαι βέβαιος οτι θα την αξιοποιήσεις , οκ , αλλιώς δεν έχει νόημα . Φυσικά πρέπει να δεις ποιοι είναι συνεργαζόμενοι στην περιοχή σου , τους όρους και τα ψιλά γράμματα και όπως κάθε μπαρουφοασφάλεια να μη σου βγάλουν το λάδι να πάρεις τα λεφτά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

ναι και αν βάλεις πάγια εντολή παίρνεις πίσω την εγγύηση (έτσι λένε τουλάχιστον για τα νέα συμβόλαια)

ότι απορία έχεις ρώτα , διάβασε και τα βασικά

μιας και στο φύλλο με "ιστορικό τιμών" οι επιδοτήσεις είναι στην πρώτη κλίμακα που σε πιάνει , τότε στη χειρότερη απλά δες το φύλλο (πατάς δεξιά απο το "με επιδοτήσεις?" και θα εμφανίσει ένα βελάκι που επιλέγεις Ναι ή Όχι)

Σωστά έχεις ενημερωθεί! Με πάγια εντολή, έχεις μηδενική εγγύηση σε νέο συμβόλαιο ή μεταφορά από άλλο πάροχο.

Επεξ/σία από Green Dragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ...εγώ προτείνω να πας είτε στο Γ1 είτε στο Οπεν (ό,τι προτιμάς - για μικρή κατανάλωση, τα ίδια είναι, με την διαφορά του 2% με πάγια στο Όπεν, που και πάλι τρίχες είναι στην ουσία, συνεπώς "καλύτερα" Γ1 για 'μένα), μέσω της εταιρίας Teleperformance, για να μην πληρώσεις εξ' αρχής εγγύηση (και να μην βάλεις πάγια, αν δεν την θες).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασε η ημερομηνία καταχώρησης των ενδείξεων στο ebill δυστυχώς και είπα να καταχωρήσω στον ΔΕΔΔΗΕ τουλάχιστον, αλλά είναι αδύνατον. Η σελίδα έχει αλλάξει, ή δεν μπορώ να τη βρω - αυτή που βρίσκω, όταν βάζω τον αριθμό παροχής βγάζει το μήνυμα "αποτυχία ενημέρωσης ενδείξεων". Κατέβασα μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες το app του ΔΕΔΔΗΕ αλλά και εκεί βάζω τον αριθμό παροχής και μετά δεν προχωράει τίποτα. 

Είναι κάτι προσωρινό ή έχει σταματήσει να δέχεται ενδείξεις ο ΔΕΔΔΗΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, marinna είπε

Πέρασε η ημερομηνία καταχώρησης των ενδείξεων στο ebill δυστυχώς και είπα να καταχωρήσω στον ΔΕΔΔΗΕ τουλάχιστον, αλλά είναι αδύνατον. Η σελίδα έχει αλλάξει, ή δεν μπορώ να τη βρω - αυτή που βρίσκω, όταν βάζω τον αριθμό παροχής βγάζει το μήνυμα "αποτυχία ενημέρωσης ενδείξεων". Κατέβασα μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες το app του ΔΕΔΔΗΕ αλλά και εκεί βάζω τον αριθμό παροχής και μετά δεν προχωράει τίποτα. 

Είναι κάτι προσωρινό ή έχει σταματήσει να δέχεται ενδείξεις ο ΔΕΔΔΗΕ;

αν έχεις κρατημένο παλαιό σύνδεσμο που έβγαζε απευθείας τον κόψανε (κακώς ποστάρανε τέτοια λινκ)

πάντα θα πηγαίνεις χειροκίνητα στο site της ΔΕΔΔΗΕ (κάτω στο ΕΙΣΟΔΟΣ)

πχ το https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html?type=8

μπορεί να το αλλάξουν κάποια στιγμή πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμος στο νεο λογαριασμο με το open. 518kw με χρεωσαν για 31 μερες ενω το προηγουμενο τετραμηνο ειχα 1560 το τετραμηνο και οχι 2050 επρεπε να με βαλουν 400kw. Τελος παντων δειτε χρεωσεις. 138 επιδοτηση κρατους. 

Οι 93kw με τα 0.105 φανταζομαι ειναι του enter που ειχα και εληξε 18 Οκτωβριου. Οπως και οι 24 με 0.07917 της νυχτας.

Απο εκει και περα εχουμε ακομα 4 χρεωσεις με 60 λεπτα 40 λεπτα 55 λεπτα και 38 λεπτα ακρη δεν βγαζω. Εχει και εκπτωση συνεπειας συν την παγια εντολη. 

97 ευρω λοιπον για προμηθεια+ρυθμιζομενες για 518kw. 24 ευρω εχω δημο/ερτ 121 συνολο λογαριασμου. 18.7 λεπτα η kw δηλαδη μου βγαινει και εχει μεσα και του enter χρεωσεις. Πριν ημουν στα 0.15 λεπτα με το enter και ειχα 1800kw 1350 μερας και 450 νυχτας. Οποτε 4-5 λεπτα πανω απο το enter συνολικα. Με 5000kw το τετραμηνο ειμαι 250 ευρω το χρονο πανω. Δεν ειναι καθολου λιγα αλλα τι να κανουμε. 

Screenshot-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ήρθε η περιβόητη επιστολή της ΔΕΗ και σε μένα, με το υπάρχον συμβόλαιο μου (έως 15/1/23) να είναι το My Home Online (0,17€/KWh) και αυτό στο οποίο θα με περάσει αυτόματα να γράφει ότι θα είναι το My Home Open. 

Πόσο είναι η χρέωση της KWh για αυτό το πρόγραμμα λοιπόν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω αίτηση ηλεκτρονικά για μεταφορά από Volterra σε ΔΕΗ Γ1Ν. Η παροχή είναι στο όνομα της γυναίκας μου. Έχω μαζέψει όλα τα δικαιολογητικά ( αριθμό παροχής, τελευταίο λογαριασμό, απόδειξη πληρωμής, εκκαθαριστικό φορ. δήλωσης, Ε9 για την ιδιοκτησία του ακινήτου, φωτοτυπία της ταυτότητας της, ενδείξεις ημερήσιου και νυχτερινού μετρητή ) τα πάντα όλα κομπλέ.

Συμπληρώνω τα βήματα ένα προς ένα και όταν φτάνω στη φάση να επισυνάψω τα δικαιολογητικά, μου ζητάει να ανοίξω τη κάμερα του laptop και να βγάλω πρώτα selfie. SELFIE λέει χρειάζεται για να προχωρήσει!!!!!! ONLINE δηλαδή, από την κάμερα του laptop!!!!  Και η γυναίκα είναι στη δουλειά.......πάπαλα δηλαδή....🤥🙁 Δεν υπάρχει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, washcloud είπε

μέσω της εταιρίας Teleperformance, για να μην πληρώσεις εξ' αρχής εγγύηση

Έχει κάποιος την ιστοσελίδα αυτής της εταιρείας? Θα ήθελα να τις ρίξω μια ματιά γιατί εκ πρώτης όψεως δεν τη βρίσκω στο γοογλε (μου βγάζει μια για εύρεση εργασίας που προφανώς δεν είναι αυτή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, topmar είπε

Καλημέρα, ήρθε η περιβόητη επιστολή της ΔΕΗ και σε μένα, με το υπάρχον συμβόλαιο μου (έως 15/1/23) να είναι το My Home Online (0,17€/KWh) και αυτό στο οποίο θα με περάσει αυτόματα να γράφει ότι θα είναι το My Home Open. 

Πόσο είναι η χρέωση της KWh για αυτό το πρόγραμμα λοιπόν; 

Πόσο θα είναι τότε κανείς δεν ξέρει μια και είναι κυμαινόμενο και επιδοτούμενο, μόνο για τον τρέχων μήνα μπορείς να δεις:

https://www.dei.gr/media/cvjbi5p5/myhomeopen-112022_v2.pdf

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκκαθαριστικός Γ1 του παππού από 20/6-19/10. Η ρήτρα αναπροσαρμογής βαφτίστηκε 'χρεωσεις προ 1/8'. ΤΕΜ όλα μαζί σούμα, απορώ πως βγάζουν άκρη όσοι έχουν επαγγελματικά. Επίσης @korakios φάγανε την έκπτωση 30% προ 1/8 ή είναι ιδέα μου;

Spoiler

IMG_20221116_105559-min.jpg.d37aa0bce074ecc8718843fa270d2fa6.jpg

Ίσχυε και στα επαγγελματικά η έκπτωση ενέργειας 30%; @HERTHAN

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...