Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, zestikios είπε

Αν μπαίνεις απο chrome, κανε delete ολα τα cookies, και ξαναδοκιμασε. Και εγώ δεν μπορούσα να μπω, και μπηκα.

Τό έκανα και πάλι δεν δουλεύει κ chrome k Mozilla k eagle αλλά δεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, usb500ml είπε

Τό έκανα και πάλι δεν δουλεύει κ chrome k Mozilla k eagle αλλά δεν 

Οπερα (PC, Win10) δουλεύει σε μένα από χθες που ανέφεραν άλλοι προβλήματα. Δεν τον δοκιμάζεις κι αυτόν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, washcloud είπε

Οπερα (PC, Win10) δουλεύει σε μένα από χθες που ανέφεραν άλλοι προβλήματα. Δεν τον δοκιμάζεις κι αυτόν; 

Ευχαριστώ για της απαντήσεις, μίλησα τώρα μαζί τους κάνουν αναβάθμιση από 17 τού μήνα θά είναι νέο e-bill λένε άντε να δούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο υπομονή με το e-bill σήμερα. μη το ζορίζετε με refresh....προφανώς κάποιο backup τραβάνε και γενικά αργεί τα requests. τα κάνει όμως έστω και καθυστερημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους,

 

ισως λιγο νωρις ισως και οχι. Σε περιπου δυο μηνες ληγει το συμβολαιο εντερ + με 0,18-0,13 που εχω και θελω να δω τι και που με συμφερει να παω με τα τωρινα δεδομενα. 4μηνη καταναλωση ειμαι περιπου στις 800-900 κιλοβατορες.

Εχετε καποια προταση;

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/9/2022 στις 1:53 ΜΜ, takoulou είπε

Από  το τηλεφωνικό κέντρο θα είναι..Παρε να δεις στο 8009001000..

Κι εμένα έχουν μια εβδομάδα που αυτός ο αριθμός καθημερινά μα καθημερινά με ενοχλεί έχω το πρόγραμμα home online στο 0.2289 περίπου και λήγει τον Ιούλιο  του 2023 Το ανανεωσα με άλλες τιμές προς τα πάνω βέβαια τέλη Ιουλίου του 22 και από τώρα δεν λένε να .ε αφήσουν ήσυχο Τους είπα στην ΔΕΗ είμαι και θα κρατήσω μέχρι τέλους το συμβόλαιο αυτό που έχω Πίστεψα ότι βγήκα από τη λίστα των πιθανώς ζημιογόνων πελατών της ΔΕΗ αλλά κατά πως φαίνεται όχι συνεχίζουν κάθε κάθε κάθε μέρα πρωί απόγευμα Δεν το ξανασηκωνω .Τι κάνουμε ρε παίδες;Να κάνω αναφορά στο συνήγορο του Πολίτη;2111908402 είναι το νούμερο που με καλούνε!!!!!!

Επεξ/σία από radiotileorasi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, korakios είπε

εταιρία είναι και αυτή και όπως όλες έχει κάνει χοντράδες ,

το πρόβλημα είναι οτι και η ΡΑΕ δεν επεμβαίνει αν ο πάροχος αρνείται

καταρχάς τώρα πρόσεξα οτι

άρα πριν κάνεις στη ΡΑΕ (ο ΣτΚ δεν μπορεί να επιβάλλει αλλά παίξτο και εκεί αν θες) , στείλε το

https://www.dei.gr/media/j1ghix1a/amfisvitisi-logariasmou.pdf

(ή email αμφισβήτησης και γράφεις αυτά που έχει η φόρμα) να έχεις γραπτή απάντηση (ανέφερε και τη νομοθεσία που δεν τηρήθηκε)  ,μπας και 1% σου κάνουν πίστωση

Ο συνήγορος του καταναλωτή προσπαθεί να δώσει λύση εξωδικαστικά, θα κάνω τις απαραίτητες ενέργειες. Ελπίζω να βγει άκρη!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, radiotileorasi είπε

Τι κάνουμε ρε παίδες;Να κάνω αναφορά στο συνήγορο του Πολίτη;2111908402 είναι το νούμερο που με καλούνε!!!!!!

ένα απλό block του αριθμού αυτού και ησύχασες....Δεν είναι τυχαίο που εγώ πλέον δεν έχω σταθερό τηλ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, radiotileorasi είπε

Να κάνω αναφορά στο συνήγορο του Πολίτη;2111908402 είναι το νούμερο που με καλούνε!!!!!!

...σώθηκες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ventic139 είπε

Καλημερα σε ολους,

 

ισως λιγο νωρις ισως και οχι. Σε περιπου δυο μηνες ληγει το συμβολαιο εντερ + με 0,18-0,13 που εχω και θελω να δω τι και που με συμφερει να παω με τα τωρινα δεδομενα. 4μηνη καταναλωση ειμαι περιπου στις 800-900 κιλοβατορες.

Εχετε καποια προταση;

 

Ευχαριστω

Παραθέτω το post του φίλου @ventic139 επειδή η περίπτωση του μοιάζει με τη δική μου. Είμαι στη Volterra, μπορώ να φύγω αν πάσα στιγμή - δεν δεσμεύομαι - και έχω κατανάλωση 800 kwh/τετράμηνο. 

Από τα προγράμματα Γ1Ν της ΔΕΗ, ποιό μου προτείνετε τώρα @korakiosκαι @washcloud; Μπορώ φυσικά να έχω και πάγια εντολή πληρωμής ( αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο για έκπτωση συνέπειας ) και e-bill.

Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας. Λόγω ηλικίας κυρίως, δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω τις εξελίξεις και να χρησιμοποιήσω το excel. Sorry 😔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Από τα προγράμματα Γ1Ν της ΔΕΗ, ποιό μου προτείνετε τώρα @korakiosκαι @washcloud;

μόνο ΓΝ1 παίζει απο ΔΕΗ , άρα αν πας ΔΕΗ αυτό επιλέγεις

(τα σταθερά online/enter πλέον είναι πανάκριβα )

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάτι (πολύ) δύσκολο το εξέλ αδερφέ πάντως. Πιο πολυ ΦΑΝΤΑΖΕΙ τέτοιο (και "μπερδεύουν" οι πολλές πληροφορίες του). Ρώτα συγκεκριμένα πράγματα τον κοράκιο και θα σου πει (εμάς τα παππούδια μας έχει αδυναμία 😄). Κατά τ' άλλα τουλάχιστον να παρακολουθείς τις τιμές που ανακοινώνονται στις 20 κάθε μήνα και ρίχνε στις 20 μια αμτιά κι εδώ. Για λίγο καλύτερα από Γ1 (ειδικά αν έχεις πάνω από 500 κιλοβατώρες/μήνα), πάνε στο MyHome Open της ΔΕΗ, να βάλεις και πάγια να έχεις κι από κει έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, washcloud είπε

Δεν είναι κάτι (πολύ) δύσκολο το εξέλ αδερφέ πάντως. Πιο πολυ ΦΑΝΤΑΖΕΙ τέτοιο (και "μπερδεύουν" οι πολλές πληροφορίες του). Ρώτα συγκεκριμένα πράγματα τον κοράκιο και θα σου πει (εμάς τα παππούδια μας έχει αδυναμία 😄)........

Εντάξει, θα το παλέψω και το excel και κάτι θα καταφέρω. Δεν είναι δα και πυρηνική φυσική 😀😀

8 λεπτά πριν, washcloud είπε

 😄Κατά τ' άλλα τουλάχιστον να παρακολουθείς τις τιμές που ανακοινώνονται στις 20 κάθε μήνα και ρίχνε στις 20 μια αμτιά κι εδώ.

Σίγουρα θα παρακολουθώ το νήμα καθημερινά. Ενεργοποίησα ήδη να μου έρχεται ειδοποίηση στο mail😀

8 λεπτά πριν, washcloud είπε

 😄Για λίγο καλύτερα από Γ1 (ειδικά αν έχεις πάνω από 500 κιλοβατώρες/μήνα), πάνε στο MyHome Open της ΔΕΗ, να βάλεις και πάγια να έχεις κι από κει έκπτωση.

Έχω 800kwh ανά τετράμηνο, περίπου 200kwh το μήνα. 

Άρα προχωράω και ενεργοποιώ άμεσα αυτό:

 

"Η ΔΕΗ παρουσιάζει το ανανεωμένο κυμαινόμενο προϊόν Γ1/Γ1Ν Οικιακό, που προσφέρει:

Εύκολη πληρωμή έως 6 άτοκες δόσεις

Χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής

Χωρίς δέσμευση συμβολαίου

Επιδοτούμενο από το Κράτος" Σωστά;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Σωστά;;;

ναι και αν βάλεις πάγια εντολή παίρνεις πίσω την εγγύηση (έτσι λένε τουλάχιστον για τα νέα συμβόλαια)

15 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Εντάξει, θα το παλέψω και το excel και κάτι θα καταφέρω. Δεν είναι δα και πυρηνική φυσική 😀😀

ότι απορία έχεις ρώτα , διάβασε και τα βασικά

16 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Έχω 800kwh ανά τετράμηνο, περίπου 200kwh το μήνα. 

μιας και στο φύλλο με "ιστορικό τιμών" οι επιδοτήσεις είναι στην πρώτη κλίμακα που σε πιάνει , τότε στη χειρότερη απλά δες το φύλλο (πατάς δεξιά απο το "με επιδοτήσεις?" και θα εμφανίσει ένα βελάκι που επιλέγεις Ναι ή Όχι)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...