Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, popopo είπε

Προσπαθώ κι εγώ να συνδεθώ για καταχώρηση ένδειξης αλλά είναι πεσμένη...

Edit: Απο chrome βγάζει 403 forbidden. Με άλλον browser μπαίνει κανονικά (μπαίνει και με τον chrome από android).

Έτσι ακριβώς. Με τον browser της Samsung δεν έμπαινε. Με edge μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eγώ (υπολογιστή) με Όπερα από νωρίς μπαίνω κατευθείαν. Με Chrome μόλις τώρα, έκανε κα'να δίλεπτο να εμφανίσει την σελίδα, αλλά μόλις εμφανίστηκε κι έβαλα κωδικούς μπήκε κανονικά. Από "Forthnet" (Nova δλδ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προγραμματιστικά δεν έχει και πολύ νόημα βέβαια αυτό καθώς πλέον ο chrome είναι αυτός που τρέχουν πρώτα τα πάντα και όλοι οι υπόλοιποι είναι οι ύποπτοι για ασυμβατότητες (με τη ματιά του software developer).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
15 λεπτά πριν, skiabox είπε

Προγραμματιστικά δεν έχει και πολύ νόημα βέβαια αυτό καθώς πλέον ο chrome είναι αυτός που τρέχουν πρώτα τα πάντα και όλοι οι υπόλοιποι είναι οι ύποπτοι για ασυμβατότητες (με τη ματιά του software developer).

IE έχουν τα παλικάρια , τι να κάνουν , προσπαθούν 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έχει πάθει κάτι όμοιο παρακαλώ να μου πει τι έκανε και αν κάποιος δεν το έχει πάθει ΑΣ ΠΡΟΣΕΞΕΙ. Μετά την λήξη του συμβολαίου μου myhome enter+ στο σταθερό της ΔΕΗ με χρέωση 0.10 μου έκαναν μόνοι τους ανανέωση σε myhomenter + με χρέωση 0.56kw/h. Εν το μεταξύ κάλεσα στην εταιρεία και οι εκπρόσωποι μου έλεγαν ότι μάλλον είναι συστημικό λάθος και έπρεπε να μπορώ στο κυμαινόμενο, πλην όμως μου απάντησαν εγγράφως ότι αν δεν κάνεις κάποια ενέργεια γίνετε αυτόματη ανανέωση, κάτι που είναι παράνομο με βάση τον νέο κώδικα προμήθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, goggi91 είπε

Αν κάποιος έχει πάθει κάτι όμοιο παρακαλώ να μου πει τι έκανε και αν κάποιος δεν το έχει πάθει ΑΣ ΠΡΟΣΕΞΕΙ. Μετά την λήξη του συμβολαίου μου myhome enter+ στο σταθερό της ΔΕΗ με χρέωση 0.10 μου έκαναν μόνοι τους ανανέωση σε myhomenter + με χρέωση 0.56kw/h.

ναι το πάθανε κάποιοι γιαυτό και έχω γράψει αρκετές φορές να στείλετε email για το σε ποιο πρόγραμμα θα μπείτε (άσχετα αν έχετε πάρει επιστολή ή όχι)

εσύ πήρες ? αν όχι τότε άνοιξε αίτημα στο myrae

10 λεπτά πριν, goggi91 είπε

πλην όμως μου απάντησαν εγγράφως ότι αν δεν κάνεις κάποια ενέργεια γίνετε αυτόματη ανανέωση, κάτι που είναι παράνομο με βάση τον νέο κώδικα προμήθειας.

δεν έχει αλλάξει ο κώδικας , ίσχυε απο πάντα

Αναφορά σε κείμενο

Άρθρο 19

Διάρκεια

Με την επιφύλαξη της παρ. 1 του άρθρου 29 του παρόντος, η διάρκεια της Σύμβασης Προμήθειας καθορίζεται με συμφωνία των μερών. Σε κάθε περίπτωση, ο Προμηθευτής υποχρεούται να υπενθυμίζει με ατομική ειδοποίηση, έγγραφη ή ηλεκτρονική, στον Πελάτη την επερχόμενη λήξη της Σύμβασης ένα (1) μήνα πριν την επέλευση αυτής, καθώς και το δικαίωμα αλλαγής Προμηθευτή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, goggi91 είπε

Αν κάποιος έχει πάθει κάτι όμοιο παρακαλώ να μου πει τι έκανε και αν κάποιος δεν το έχει πάθει ΑΣ ΠΡΟΣΕΞΕΙ. Μετά την λήξη του συμβολαίου μου myhome enter+ στο σταθερό της ΔΕΗ με χρέωση 0.10 μου έκαναν μόνοι τους ανανέωση σε myhomenter + με χρέωση 0.56kw/h. Εν το μεταξύ κάλεσα στην εταιρεία και οι εκπρόσωποι μου έλεγαν ότι μάλλον είναι συστημικό λάθος και έπρεπε να μπορώ στο κυμαινόμενο, πλην όμως μου απάντησαν εγγράφως ότι αν δεν κάνεις κάποια ενέργεια γίνετε αυτόματη ανανέωση, κάτι που είναι παράνομο με βάση τον νέο κώδικα προμήθειας.

Σου είχε έρθει επιστολή?

Γιατί η σύμβαση που είχες υπογράψει αυτό ακριβώς έγραφε 

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια. πως σας φαινονται αυτοι οι αριθμοι;

Ειμαστε 2 ατομα σε σπιτι 70τ.μ και ειμαστε στο σπιτι απο τις 15/07/22. Αξιζει να αναψουμε κλιματιστικο (Α++) για θερμανση ή θα μας γδάρουν;

IMG_20221114_184903.jpg

IMG_20221114_185056.jpg

IMG_20221114_200402.jpg

IMG_20221114_200435.jpg

Επεξ/σία από lorens95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, lorens95 είπε

καλησπερα παιδια. πως σας φαινονται αυτοι οι αριθμοι;

Ειμαστε 2 ατομα σε σπιτι 70τ.μ και ειμαστε στο σπιτι απο τις 15/07/22. Αξιζει να αναψουμε κλιματιστικο (Α++) για θερμανση ή θα μας γδάρουν;

IMG_20221114_184903.jpg

IMG_20221114_185056.jpg

Ανέβασε τη δεύτερη σελίδα του εκκαθαριστικού που φαίνονται οι χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, lorens95 είπε

καλησπερα παιδια. πως σας φαινονται αυτοι οι αριθμοι;

με τα 0,23 είσαι ? προς το παρών ο Νοέμβριος στο Γ1 είναι 0,159  (για έως 500kw/μήνα) , άγνωστο ο επόμενος μήνας

33 λεπτά πριν, lorens95 είπε

Αξιζει να αναψουμε κλιματιστικο (Α++) για θερμανση ή θα μας γδάρουν;

απλό είναι , μετράς 24ωρη κατανάλωση (μια μέρα μετά αφού το έχεις συνεχώς αναμμένο) και αφού μετρήσεις κατανάλωση (άσχετο με το νήμα ρώτα στο νήμα με τα κλιματιστικά),  κάνεις έναν απλό πολλαπλασιασμό ....

αν έχεις νυχτερινό είναι λίγο ποιο πολύπλοκο αλλά όχι αδύνατο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες εχω ΜyHome online. Με πηραν τηλεφωνο οτι συμφερει το Γ1 οικιακο, πιο φθηνη η κιλοβατωρα κ.ο.κ. 

Χειμωνα καιει 1000 κιλοβατωρες το μηνα γιατι παιζει κουμτελ. Καλοκαιρι ειναι δροσερο το σπιτι, δεν βαζω αιρ κοντ. Αρα περα απο το χειμωνα παιζω στις 175 κιλοβατωρες περιπου. Τι κανω? Καπου κατανταει αηδια να αλλαζεις καθε τρεις και λιγο. Περσυ εφυγα απο το Γ1 υστερα απο την κατραπακια της ρητρας.

Αυτοι μου ειπαν οτι αν καιω μεχρι 500ες συμφερει επιστροφη στο το Γ1..

Το θεμα εξναι τι χειμωνα θα εχουμε φετος , διαρκεια κ.ο.κ

Περιοχη: Αθηνα

 

 

Επεξ/σία από elkarl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπέρα σας,

έχω το myHome Enter N (το 0.18 ευρώ ημερήσιο+ 0.13 νυχτερινό) μαζί με ΚΟΤ Β. Το συμβόλαιό μου λήγει 29-12-2022.

  Την Παρασκευή φεύγω εκτάκτως στο εξωτερικό και θα επιστρέψω αρχές Φεβρουαρίου, όπου σε αυτό το διάστημα θα έχει λήξει το συμβόλαιό μου.

  Κάλεσα πριν λίγο στη Δεη και μου επιβεβαίωσαν πως, εφόσον θα λείπω και δε θα μπορώ να κάνω αλλαγή, στις 29-12ου θα γυρίσει αυτόματα στο myHome Open https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/και πως θα μπορώ να μεταβώ στο Γ1 όταν επιστρέψω, αν κι εφόσον με συμφέρει τότε.

   Η εναλλακτική είναι να κάνω τώρα αλλαγή στο Γ1 https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/g1-g1n/ όπου θέλει ένα 24ωρο για να γίνει η αλλαγή και να δω όταν επιστρέψω αν χρειάζεται να κάνω αλλαγή, μιας και όλο αυτό το διάστημα δεν θα γίνεται χρήση αφού θα λείπουμε (ψυγείο μόνο, άντε κάνα φως όταν θα περνάει η αδερφή μου 1-2 φορές την εβδομάδα για να ανοίξει το σπίτι/ποτίσει κτλ).

  Τί πιστεύετε πως με συμφέρει καλύτερα, μιας και όσο θα βρίσκομαι στο εξωτερικό δε θα μπορώ να καλέσω στη Δεη για να κάνω κάποια αλλαγή, λόγω υψηλών χρεώσεων στις τηλεφωνικές κλήσεις;

  Να το αφήσω να περάσει αυτόματα στο Open ή να αλλάξω τώρα στο Γ1; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, elkarl είπε

Παιδες εχω ΜyHome online. Με πηραν τηλεφωνο οτι συμφερει το Γ1 οικιακο, πιο φθηνη η κιλοβατωρα κ.ο.κ. 

Χειμωνα καιει 1000 κιλοβατωρες το μηνα γιατι παιζει κουμτελ. Καλοκαιρι ειναι δροσερο το σπιτι, δεν βαζω αιρ κοντ. Αρα περα απο το χειμωνα παιζω στις 175 κιλοβατωρες περιπου. Τι κανω? Καπου κατανταει αηδια να αλλαζεις καθε τρεις και λιγο. Περσυ εφυγα απο το Γ1 υστερα απο την κατραπακια της ρητρας.

Αυτοι μου ειπαν οτι αν καιω μεχρι 500ες συμφερει επιστροφη στο το Γ1..

Το θεμα εξναι τι χειμωνα θα εχουμε φετος , διαρκεια κ.ο.κ

Περιοχη: Αθηνα

 

 

Μεχρι τωρα καλα παει ο χειμώνας. 1000 ειναι αρκετες αναλογα τα οικονομικά βεβαια. Οτι και να βάλεις δε θα εχεις σημαντικό ώφελος. Αν έβρισκες πιο οικονομικό τροπο για θέρμανση θα βοηθούσε 

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...