Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα 

έχω το παλιό home online enter και σκέφτομαι να παίξω φέτος κλιματιστικά για θέρμανση. τώρα είμαι στις 300-400kwh το μήνα. αν πάω στις 1500-2000 το μήνα  θα έχω καμιά επιπλέον επιβάρυνση στην τιμή της kwh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, marksk είπε

έχω το παλιό home online enter

...μήπως εννοείς το παλιό home online enter Γ1....; 😀

 

(τσουκ, δεν θα έχεις καμμία πρόσθετη επιβάρυνση....Κάψε όσο τραβά η ψυχή σου )

(...ή το Home Online έχεις, είτε το Home Enter)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, marksk είπε

Καλησπέρα 

έχω το παλιό home online enter και σκέφτομαι να παίξω φέτος κλιματιστικά για θέρμανση. τώρα είμαι στις 300-400kwh το μήνα. αν πάω στις 1500-2000 το μήνα  θα έχω καμιά επιπλέον επιβάρυνση στην τιμή της kwh?

υπάρχει σοβαρή περίπτωση να μην αλλάξανε οι ρυθμιζόμενες ΥΚΩ χρεωσεις απο 1/11/22 και να παραμείνανε οι κλίμακες , άρα αν δεν έχεις νυχτερινό να το λάβεις υπόψιν (συνέχεια εκεί για απορίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι μου και καλή Κυριακή.

Είμαι για ηλεκτρικό ρεύμα στη Volterra, τιμολόγιο Γ1Ν και για φυσικό αέριο στην Αέριο Αττικής.

Θέλω 1) να ψάξω λίγο αν συμφέρει η μετάβαση σε άλλους παρόχους, αλλά δεν θυμάμαι πως να αρχίσω την έρευνα αγοράς. Υπήρχε ένα excel από τον @korakios, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη και αν το χρησιμοποιείτε.

Επίσης 2) αν υπάρχει και αν συμφέρει η επιλογή ενός παρόχου που να περιλαμβάνει και τις δύο υπηρεσίες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη 🙏😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Καλημέρα φίλοι μου και καλή Κυριακή.

επίσης, αλλά για ενναλακτικούς ποσταρε εκεί όπως και το αν είναι σταθερό το πρόγραμμα που είσαι

το κάθε φύλλο του excel έχει ημερομηνία που δείχνει πότε τροποποιήθηκε τελευταία (είναι ενημερωμένο)

για αέριο εκεί

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ επιβεβαιώνω.

3 ώρες πριν, Green Dragon είπε

Είμαι για ηλεκτρικό ρεύμα στη Volterra

spacer.png

 

Aφού δεν πολυασχολείσαι (κι αν δεν έχεις κα'να παλιό χρέος), πάνε ΔΕΗ Γ1 και "άραξε" (να παρακολουθείς ΕΣΤΩ κάθε μήνα τις τιμές που ανακοινώνουν οι πάροχοι, μπας και υπάρξει λόγος να την κάνεις και από ΔΕΗ κάποιο μήνα. Αν και χλωμό). Ιδανικά μέσω Teleperformance για χωρίς εγγύηση και γρήγορο ξεμπέρδεμα - το έχω κάνει, τηλεφωνικά συν ελάχιστη χρήση Ίντερνετ, δλδ επιβεβαιώσεις μέσω mail: 2 111 81 94 03 (24/7). Στους άλλους εναλλακτικούς είναι "με παγίδες" η φάση για λίγο πιο φτηνή κιλοβατώρα, και από τη στιγμή που ανακοινώνουν πλέον τιμές ΚΑΘΕ μήνα (στις 20 για τον επόμενο), σιγουριά καμμιά για το πώς θα πάει. Η δε Βολτέρα, σου πιάνει κώλο εδώ και μήνες. Φεύγα.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MyHome online 22.9 με μικρές καταναλώσεις μέχρι τώρα. Αν τα υπολόγιζα σωστά πληρώνω 10€ παραπανω το μηνα σε σχέση με Γ1Ν.

Να πάω Γ1Ν λέτε, ή υπάρχει περίπτωση - προεκλογικά - να ακριβυνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...φυσικά και μπορεί ν' ακριβύνει!

...όπως και μπορεί και να φτηνύνει.

(....υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να μείνει σταθερό :ρ)

...Με μικρές καταναλώσεις (κάτω από 200/μήνα, αν κατάλαβα καλά, και με την προϋπόθεση ότι ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ, ΔΕΝ θα ξεφύγεις σε κατανάλωση, το "0,23" δεν έχει και πολύ νόημα ούτως ή άλλως....Υποτίθεται βέβαια πως το έκλεισες για να μη τυχόν γίνει κα'νας χαμός και πληρώνουμε την κιλοβατώρα μισό και ένα Ευρώ - καθάρα - το οποίο με μικρές καταναλώσεις, είπαμε, δεν έχει και πολύ νόημα....).

Επίσης πολύ νόημα δεν έχει να γλυτώνεις 10 τον μήνα. Από την άλλη, αν τα θες (δεν σε αδικώ), ε πάνε Γ1 ελπίζοντας να μη γίνει "ο χαμός"....Μόνο να έχει λήξει η περίοδος ποινής πρόωρης αποχώρησης, μη τυχόν πληρώσεις περισσότερα από όσα θα κερδίσεις, για ν' αλλάξεις....(στους 9 - συμπληρωμένους - μήνες, γίνεται 0€).

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, satsok2 είπε

MyHome online 22.9 με μικρές καταναλώσεις μέχρι τώρα.

22,9€/kw? καλή φάση 😁

57 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Αν τα υπολόγιζα σωστά πληρώνω 10€ παραπανω το μηνα σε σχέση με Γ1Ν.

επαλήθευση δε μπορεί να σου κάνει κάποιος φυσικά

57 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Να πάω Γ1Ν λέτε, ή υπάρχει περίπτωση - προεκλογικά - να ακριβυνει;

τα πάντα ρευστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, skiabox είπε

Ακόμα πεσμένη είναι από χθες;

Προσπαθώ κι εγώ να συνδεθώ για καταχώρηση ένδειξης αλλά είναι πεσμένη...

Edit: Απο chrome βγάζει 403 forbidden. Με άλλον browser μπαίνει κανονικά (μπαίνει και με τον chrome από android).

Επεξ/σία από popopo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...