Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Γινεται  και να σου στειλουν χαρτια να υπογραψεις αλλα μην το κανεις ...Πολλα τα παρατραγουδα .

Σε πρακτορειο πιο καλα .

Όταν λες πρακτορεία εννοείς τα υποκαταστήματα της ΔΕΗ, πχ Δυτικής Θεσσαλονίκης στην 26ης Οκτωβρίου ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, GiorgioLtr είπε

Από συνεργάτη είναι αγορασμένη, έχω κάνει τη διαδικασία ένταξης και μου έχουν ήδη στείλει τη σύμβαση για υπογραφή, για το heatpump, απλά δεν ξέρω αν με συμφέρει να το προχωρήσω ή να μείνω στο Open.

Bασικά εγώ δεν βλέπω πλέον διαθέσιμο το  "MyHeatPump+" σαν (σταθερό) πρόγραμμα (με χρέωση 0,245, αν αυτό εννοούσες). 

6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι ρε παλικαρια τι πρακτορεια και προποτζιδικα.....πειτε σε καταστημα να καταλαβαινει ο κοσμος.;)

You can't teach an old dog new tricks :P

2 ώρες πριν, sminitis είπε

καλησπέρα, έχω το myHome Online με 0,17000 kWh και με πέρνουν απο την ΔΕΗ για να παω στο Γ1, αξίζει να πάω;;

Tσου.

3 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Δεν το διατύπωσα σωστα. Γνωρίζω τα περι υποχρεωτικότητας, ήθελα να πω  ποιος ο λόγος να τα έχουν με τιμη κιλοβατώρας  τριπλάσια από το Γ1. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που θα πάει μα κάνει συμβόλαιο σταθερής τιμης κιλοβατορας στα σχεδον 0.60 ευρώ, η τιμη τους είναι αστεία υψηλή. Αν είχαν παραδειγμα μια τιμη  0.20 ευρώ θα γινόταν κάποια κουβέντα για το αν αξίζει η όχι, με 0.60 ευρώ υπάρχει για να υπάρχει, εκτός αν δεν τους νοιάζει να πουλήσουν πλέον κανένα σταθερό συμβόλαιο γιατί οι τιμες αυτό δείχνουν.

...εν τω μεταξύ αναρωτιέμαι έαν παίρνουν ΚΑΙ όσους έχουν ξεμείνει σε σταθερό με 0,50+ (όλο και κάποιοι που δεν έχουν ιδέα θα υπάρχουν) να τους πουν "δεν σας συμφέρει - γυρίστε το σε Γ1"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HuskerDu είπε

Όταν λες πρακτορεία εννοείς τα υποκαταστήματα της ΔΕΗ, πχ Δυτικής Θεσσαλονίκης στην 26ης Οκτωβρίου ?!

Οχι σε Αττικης αλλα δεν εχει σημασια ...Παντου υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ναι ρε παλικαρια τι πρακτορεια και προποτζιδικα.....πειτε σε καταστημα να καταλαβαινει ο κοσμος.;)

αν ακούς άποψη υπάλληλου για πρόγραμμα , βάλε και το τι θα υπογράψεις , τζόκερ είναι η φάση 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει σαν πρόγραμμα αλλά δεν βλέπω το +, επίσης δεν υπάρχει τιμοκατάλογος. Είχα κάνει το αίτημα για ένταξη  πριν καιρό, πριν 2 εβδομάδες έστειλα την απόδειξη αγοράς και σήμερα μου π στείλαν τη σύμβαση, αλλά έχω κολλήσει και δεν ξέρω αν με συμφέρει να προχωρήσω ή να μείνω στο Open.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως στο "προσφέρανε"/όντως συνεχίζει να ισχύει (στη σελίδα πάντως της ΔΕΗ δεν φαίνεται πλέον εμπορικά διαθέσιμο), εγώ στη θέση σου θα το έβαζα, και θα έβλεπα πώς θα πήγαινε μέχρι Γενάρη-Φλεβάρη (και αν ήταν, θα το έκοβα μετά, πληρώνοντας όσα θα ήταν τότε να πληρώσω ως ποινή). Μη ξεχνάς ότι στο Οπεν (ή στο Γ1), ΗΔΗ θα έχεις μειωμένη επιδότηση για μεγάλες καταναλώσεις (τις οποίες σίγουρα θα έχεις με αντλία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιθανόν να μην ισχύει πλέον και να το δώσανε σε όσους είχαν κάνει την αίτηση πριν την κατάργηση, ίσως “ανανεώνουν” τους τιμοκαταλόγους, πάντως δεν έχει επιδότηση το πρόγραμμα, είναι σταθερή η τιμή, 0247 και 0,18 το νυχτερινό. Το σκέφτομαι να το προχωρήσω και εάν δω ότι δεν συμφέρει να αλλάξω, δεν έχει ρήτρα αποχώρησης για την ώρα.

Επεξ/σία από GiorgioLtr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, GiorgioLtr είπε

Πιθανόν να μην ισχύει πλέον και να το δώσανε σε όσους είχαν κάνει την αίτηση πριν την κατάργηση, ίσως “ανανεώνουν” τους τιμοκαταλόγους, πάντως δεν έχει επιδότηση το πρόγραμμα, είναι σταθερή η τιμή, 0247 και 0,18 το νυχτερινό. Το σκέφτομαι να το προχωρήσω και εάν δω ότι δεν συμφέρει να αλλάξω, δεν έχει ρήτρα αποχώρησης για την ώρα.

είχε ρήτρα αποχώρησης το plus (ήταν και 24μηνο)

image.png.d55f6d88610eb2478d2c096a7962154c.png

με έκπτωση συνέπειας 5% συν 2% πάγιας εντολής και έκπτωση στη χρέωση ημέρας για >2400kw/τετράμηνο 0,235€/kw

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και οι τιμές αλλάζουν απο μήνα σε μήνα, πως γίνεται βρε παιδιά να χρεώνουν στην σωστή τιμή τις κιλοβατώρες του κάθε μήνα, αφού η μέτρηση γίνεται στην καλύτερη περίπτωση ανα 4μηνο;

Συγνωμη αν έχει απαντηθεί και προηγουμένως αυτό το ερώτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Sorath είπε

Μιας και οι τιμές αλλάζουν απο μήνα σε μήνα, πως γίνεται βρε παιδιά να χρεώνουν στην σωστή τιμή τις κιλοβατώρες του κάθε μήνα, αφού η μέτρηση γίνεται στην καλύτερη περίπτωση ανα 4μηνο;

Συγνωμη αν έχει απαντηθεί και προηγουμένως αυτό το ερώτημα.

Μπορει να δινονται  και οι μετρησεις και καθε διμηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...