Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ΠάρηςΓ είπε

Νομιζω υπαρχει υποχρεωση απο το νομο να εχουν σταθερα προγραμματα. 

Γενικα οι τιμες εχουν πεσει παρα πολυ σε αντιθεση με κινδυνολογιες που λεγανε εδω(https://www.sofokleousin.gr/megali-ptosi-timon-fysiko-aerio-924-eyro-reyma-155mwh-sti-xondrik) . Ισως δουμε παλι οικονομικα σταθερα μελλοντικα.

 

29 λεπτά πριν, zygorito είπε

άμα πατήσεις στο google "υποχρεωτικό σταθερό τιμολόγιο ρεύματος" στο πρώτο άρθρο βγάζει

"η Αρχή από το 2020 έχει αποφασίσει την υποχρεωτική παροχή τέτοιων προγραμμάτων"

Δεν το διατύπωσα σωστα. Γνωρίζω τα περι υποχρεωτικότητας, ήθελα να πω  ποιος ο λόγος να τα έχουν με τιμη κιλοβατώρας  τριπλάσια από το Γ1. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που θα πάει μα κάνει συμβόλαιο σταθερής τιμης κιλοβατορας στα σχεδον 0.60 ευρώ, η τιμη τους είναι αστεία υψηλή. Αν είχαν παραδειγμα μια τιμη  0.20 ευρώ θα γινόταν κάποια κουβέντα για το αν αξίζει η όχι, με 0.60 ευρώ υπάρχει για να υπάρχει, εκτός αν δεν τους νοιάζει να πουλήσουν πλέον κανένα σταθερό συμβόλαιο γιατί οι τιμες αυτό δείχνουν.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

 

Δεν το διατύπωσα σωστα. Γνωρίζω τα περι υποχρεωτικότητας, ήθελα να πω  ποιος ο λόγος να τα έχουν με τιμη κιλοβατώρας  τριπλάσια από το Γ1. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που θα πάει μα κάνει συμβόλαιο σταθερής τιμης κιλοβατορας στα σχεδον 0.60 ευρώ, η τιμη τους είναι αστεία ακριβη που υπάρχουν απλα για να υπάρχουν. Αν είχαν παραδειγμα μια τιμη  0.20 ευρώ θα γινόταν κάποια κουβέντα για το αν αξίζει η όχι, με 0.60 ευρώ υπάρχει για μα υπάρχει, εκτός αν δεν τους νοιάζει να πουλήσουν πλέον κανένα σταθερό συμβόλαιο γιατί οι τιμες αυτό δείχνουν.

Αφου δεν μπορουν να παρουν επιδοτηση τι αλλο να κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GiorgioLtr είπε

Η αντλία έχει αγοραστεί, DAIKIN Ebla 11kw, στην τιμή των 5.800€. Έχω μπερδευτεί αρκετά σχετικά με την επιλογή του προγράμματος

τότε δε μπορείς να μπεις στο πρόγραμμα απο τη στιγμή που δεν την αγόρασες απ συνεργάτες της ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από συνεργάτη είναι αγορασμένη, έχω κάνει τη διαδικασία ένταξης και μου έχουν ήδη στείλει τη σύμβαση για υπογραφή, για το heatpump, απλά δεν ξέρω αν με συμφέρει να το προχωρήσω ή να μείνω στο Open.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GiorgioLtr είπε

Από συνεργάτη είναι αγορασμένη, έχω κάνει τη διαδικασία ένταξης και μου έχουν ήδη στείλει τη σύμβαση για υπογραφή, για το heatpump, απλά δεν ξέρω αν με συμφέρει να το προχωρήσω ή να μείνω στο Open.

περίμενε να βγούνε επιδοτήσεις και κοιτάς το excel της υπογραφής μου για τελικές τιμές

πήγαινε στο νήμα με τις αντλίες μπας και σε βοηθήσει κάποιος να μαντέψεις κατανάλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Ισως χιλιοαπαντημενο αλλα δεν μπορεσα να βρω μεσω αναζητησης! Ειμαι σε myhome enter μεχρι 12/11 για να παω στο Γ1Ν γινεται τηλεφωνικα?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, koiliodoulos είπε

Καλησπερα! Ισως χιλιοαπαντημενο αλλα δεν μπορεσα να βρω μεσω αναζητησης! Ειμαι σε myhome enter μεχρι 12/11 για να παω στο Γ1Ν γινεται τηλεφωνικα?? 

Γινεται  και να σου στειλουν χαρτια να υπογραψεις αλλα μην το κανεις ...Πολλα τα παρατραγουδα .

Σε πρακτορειο πιο καλα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sminitis είπε

καλησπέρα, έχω το myHome Online με 0,17000 kWh και με πέρνουν απο την ΔΕΗ για να παω στο Γ1, αξίζει να πάω;;

Με χρεωσεις Οκτωβριου ειναι πανω κατω τα ιδια αλλα επειδη απροβλεπτο το μελλον και δυσκολα να πεσει κατω απο 0,17 εγω θα το ...ξεκοκαλιαζα μεχρι να ληξει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Γινεται  και να σου στειλουν χαρτια να υπογραψεις αλλα μην το κανεις ...Πολλα τα παρατραγουδα .

Σε πρακτορειο πιο καλα .

Τι χαρτιά ζητάνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Φίλος που την έκανε τηλεφωνικά μου είπε και για μια Υ/Δ από GOV 

Ασχετος του το ειπε !!!!!!!!!!!! Αλλαγη τιμολγιου χωρις αλλη αλλαγη δεν θελει ΥΔΕ αν ενοεις αυτο.Τι ΥΔ του ζητησαν ??

Προχθες πηγα σε πρακτορειο και αλλαξα τιμολογιο σε 3 παροχες οχι δικες μου με εξουσιοδοτηση απο gov .Μονο την δικη μου ταυτοτητα που εβγαλαν 3 φωτοτυπιες και τις εξουσιοδοτησεις μου ζητησαν 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αλλαγη τιμολγιου χωρις αλλη αλλαγη δεν θελει ΥΔΕ αν ενοεις αυτο.Τι ΥΔ του ζητησαν ??

υπεύθυνη δήλωση εννοεί , τώρα το τι ρώτησε και το τι απάντησε και ανέφερε την Υ/Δ είναι μεταξύ τους 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...