Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, washcloud είπε

...γι' αυτό εγώ σου είχα πει για την Teleperformance = τηλεφωνικά, χωρίς εγγύηση, σε 5-10' τελειώνεις ΚΑΙ η ενεργοποίηση γίνεται γρήγορα (κι εγώ δεν το πίστευα, αλλά 2 παροχές σε 2 εργάσιμες ενεργοποιήθηκαν). Έχε την υπ' όψη. Το econtract για εμένα είναι πιο μπελάς.

To eContract απλά δε θέλει να δουλέψει. Έβγαζε σφάλμα στα αρχεία και τώρα μου λεει οτι εφτασα στον μεγιστο αριθμο προσπαθειων, χωρίς καν να αναφέρει πότε μπορώ να προσπαθήσω ξανά. Μάλιστα.

Κάλεσα στο τηλέφωνο που μου ανέφερες wash, να βγει άκρη. Χίλια θενκς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά.

Πρόσφατα έληξε (τον Αυγουστο ) το HOME enter+ που ειχα στο σπίτι.

Με πήραν 2-3 τηλέφωνα σίγουρα από εξωτερικούς συνεργάτες της ΔΕΗ να μου πουν να το γυρίσω στο Γ1Ν και προφανώς δέχτηκα αλλά δεν έγινε κάτι από μέρους τους με μορφή σύμβασης μου είπαν απλά θα στο αλλάξουμε.

Βλέπω λογαριασμό είμαι ακόμα στο home ENTER + και πήρα τη ΔΕΗ να με αλλάξει σε Γ1Ν , το ποσό ήταν υπέρογκο και προφανώς τους είπα μα σαν ΔΕΗ ΑΕ με καλέσατε μου ζητήσατε να αλλάξουμε και δέχτηκα.Τώρα μου ζητούν να βρω εγω τα τηλέφωνα απο τον Αύγουστο των εξωτερικών συνεργατών και να τους δωσω ηχογραφημένη κλήση.Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει η τελείωσε το φαγα το φέσι?Τους ειπα να με πιστώσουν για το δίμηνο με βάση το Γ1Ν όπως και θα πρεπε να ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, panteraGGR είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Πρόσφατα έληξε (τον Αυγουστο ) το HOME enter+ που ειχα στο σπίτι.

Με πήραν 2-3 τηλέφωνα σίγουρα από εξωτερικούς συνεργάτες της ΔΕΗ να μου πουν να το γυρίσω στο Γ1Ν και προφανώς δέχτηκα αλλά δεν έγινε κάτι από μέρους τους με μορφή σύμβασης μου είπαν απλά θα στο αλλάξουμε.

Βλέπω λογαριασμό είμαι ακόμα στο home ENTER + και πήρα τη ΔΕΗ να με αλλάξει σε Γ1Ν , το ποσό ήταν υπέρογκο και προφανώς τους είπα μα σαν ΔΕΗ ΑΕ με καλέσατε μου ζητήσατε να αλλάξουμε και δέχτηκα.Τώρα μου ζητούν να βρω εγω τα τηλέφωνα απο τον Αύγουστο των εξωτερικών συνεργατών και να τους δωσω ηχογραφημένη κλήση.Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει η τελείωσε το φαγα το φέσι?Τους ειπα να με πιστώσουν για το δίμηνο με βάση το Γ1Ν όπως και θα πρεπε να ήταν

Χωρις υπογραφες  δεν υπαχει αλλαγη τιμολογιου εκτος και γινει ηλεκτρονικα αλλα τετοια αλλαγη δεν γινεται με το Home enter σε Γ1

Τωρα στο ebill σε ποιο προγραμμα σε εμφανιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Χωρις υπογραφες  δεν υπαχει αλλαγη τιμολογιου εκτος και γινει ηλεκτρονικα αλλα τετοια αλλαγη δεν γινεται με το Home enter σε Γ1

Τωρα στο ebill σε ποιο προγραμμα σε εμφανιζει ?

Με βγάζει στο HOME ENTER+ ακόμα αν και τους ζήτησα χτές να μου στείλουν έγγραφα αλλαγής σε Γ1Ν.Εκεί που τους χτύπησα ήταν στην παραπληροφόρηση διότι τότε με ενημέρωσαν ότι ΔΕΝ χρειάζεται να γίνει κάτι από μέρους μου και το άλλαζαν αυτοί αυτόματα μόνοι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panteraGGR είπε

Με βγάζει στο HOME ENTER+ ακόμα αν και τους ζήτησα χτές να μου στείλουν έγγραφα αλλαγής σε Γ1Ν.Εκεί που τους χτύπησα ήταν στην παραπληροφόρηση διότι τότε με ενημέρωσαν ότι ΔΕΝ χρειάζεται να γίνει κάτι από μέρους μου και το άλλαζαν αυτοί αυτόματα μόνοι τους

Πριν ληξει το Home enter δεν σου ειχαν στειλει επιστολη οτι θα πας αυτοματα στο home open αν δεν κανεις κατι ?

Σε ολους ειχαν στειλει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Πριν ληξει το Home enter δεν σου ειχαν στειλει επιστολη οτι θα πας αυτοματα στο home open αν δεν κανεις κατι ?

Σε ολους ειχαν στειλει ....

Όχι φίλε μου δεν είδα mail κρατάω τα πάντα σε αρχείο το παιδί που μίλησα είπε ότι αν δεν έκανες κάτι τότε συνεχίζεις στο Home enter + βάση όρου λέει στο συμβόλαιο τότε.Μα του είπα μίλησα 3 φορές με συνεργάτες και ζήτησα αλλαγη σε Γ1Ν. ε 9 ο μήνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, panteraGGR είπε

Όχι φίλε μου δεν είδα mail κρατάω τα πάντα σε αρχείο το παιδί που μίλησα είπε ότι αν δεν έκανες κάτι τότε συνεχίζεις στο Home enter + βάση όρου λέει στο συμβόλαιο τότε.Μα του είπα μίλησα 3 φορές με συνεργάτες και ζήτησα αλλαγη σε Γ1Ν. ε 9 ο μήνας

Οχι email ...Επιστολη ειχε στειλει η ΔΕΗ οτι οταν ληξει το Home enter αυτοματα σε παει στο Home open ...Το θεμα ειναι οτι τον Αυγουστο δεν υπηρχε το Home open 

Με το τιμες ανα κιλοβατωρα σε χρεωσε στον τελευταιο λογαραισμο ? Απο ποτε ειχες το Home enter ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Οχι email ...Επιστολη ειχε στειλει η ΔΕΗ οτι οταν ληξει το Home enter αυτοματα σε παει στο Home open ...Το θεμα ειναι οτι τον Αυγουστο δεν υπηρχε το Home open 

Με το τιμες ανα κιλοβατωρα σε χρεωσε στον τελευταιο λογαραισμο ? Απο ποτε ειχες το Home enter ?

Με χρέωσε 0,56 την ημέρα και 0,48 για νύχτα αν θυμάμαι καλά.Στις 311 κιλοβατώρες μου ρθε νταμπλάς 228 ευρώ.

Το πρόγραμμα το είχα από Αύγουστο του 2021 και έληξε τον Αύγουστο του 2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οσο ξερω για να αλλαξεις προγραμμα υπογραφεις συμβαση. Αν δεν υπεγραψες συμβαση τον ηπιες ... ψαξε βρες ποιος σε πηρε τοτε τηλεφωνο, ζητα τις ηχογραφησεις (που σιγα μη τις "βρουν") ... 

Η μονη πιθανη λυση ειναι να πας μεσω ραε+συνηγορου καταναλωτη, να πεις εγω ξερω οτι με πηρε η ΔΕΗ την ταδε ημερομηνια, συμφωνησαμε αλλαγη προγραμματος, δε το επραξε, μου ειπαν οι κλησεις καταγραφονται, να βρουν αυτοι την κληση. Ισως ετσι σου κανει ανατιμολογηση η ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τους είπα ότι δεν μπορείτε να με τρέχετε έτσι για σφάλματα δικά σας.Αυτοί μου είπαν ότι χωρίς ηχογραφήσεις γιοκ.

Επίσης στο τηλέφωνο μου είπαν ξεκάθαρα ότι η αλλαγή σε Γ1Ν γίνεται απο αυτούς αυτόματα χωρίς κάποια σύμβαση.

Εκεί έχω φρικάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, panteraGGR είπε

Με χρέωσε 0,56 την ημέρα και 0,48 για νύχτα αν θυμάμαι καλά.Στις 311 κιλοβατώρες μου ρθε νταμπλάς 228 ευρώ.

Το πρόγραμμα το είχα από Αύγουστο του 2021 και έληξε τον Αύγουστο του 2022

Σε πηγε στο νεο Home enter με τρομακτικες χρεωσεις χωρις επιδοτηση 

Γρηγορα σε πρακτορειο οχι τηλεφωνα να το αλλαξεις και να ρωτησεις γιατι σε πηγαν σε αυτο .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, panteraGGR είπε

Αυτό τους είπα ότι δεν μπορείτε να με τρέχετε έτσι για σφάλματα δικά σας.Αυτοί μου είπαν ότι χωρίς ηχογραφήσεις γιοκ.

Επίσης στο τηλέφωνο μου είπαν ξεκάθαρα ότι η αλλαγή σε Γ1Ν γίνεται απο αυτούς αυτόματα χωρίς κάποια σύμβαση.

Εκεί έχω φρικάρει

οπως λεει ο @korakios το "μου ειπαν" αξια μεταχειρισμενου σοφτεξ. Ολα γραπτα.

απο εδω που εισαι αλλη επιλογη απο ραε+στκ δε βλεπω. 

Και προφανως εννοειται οτι κανεις αλλαγη προγραμματος τωρα, δε περιμενεις να βρεθει πρωτα λυση για τα παλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ έχω ήδη προβεί σε αλλαγή σε Γ1Ν περιμένω να μου στείλουν τη σύμβαση σήμερα να τελειώνω γιατί κλαίω ήδη.

18 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε πηγε στο νεο Home enter με τρομακτικες χρεωσεις χωρις επιδοτηση 

Γρηγορα σε πρακτορειο οχι τηλεφωνα να το αλλαξεις και να ρωτησεις γιατι σε πηγαν σε αυτο .

Με πήγαν εκεί γιατί μου είπαν ότι εφόσον δεν είδαν ενέργεια από μέρους μου σε κρατάμε αυτόματα στο παλιό σου πρόγραμμα απλά με τις ίδιες χρεώσεις.

Τώρα που τους ξαναμίλησα μου είπαν βρες το τηλέφωνο του συνεργάτη που σε πήρε για να πάρουμε τα ηχογραφημένα και μήπως στο διορθώσουμε για λάθος ενημέρωση.Καταλαβαίνεις τι θα γίνει έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Πριν ληξει το Home enter δεν σου ειχαν στειλει επιστολη οτι θα πας αυτοματα στο home open αν δεν κανεις κατι ?

Σε ολους ειχαν στειλει ....

Αυτή την επιστολή την έχουν στείλει και σε εμένα και στον πατέρα μου. Πρέπει να κάνω κάτι; συμφέρει περισσότερο το home open ή το Γ1 με την κρατική επιδότηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...