Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

το online σκεφτόμουν

Spoiler

....δικαιώνεις τον Γιάννη έτσι...ΒΓΑΛ' το απ' το μυαλό σου.....Δε συμφέρει....😁

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, washcloud είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

....δικαιώνεις τον Γιάννη έτσι...ΒΓΑΛ' το απ' το μυαλό σου.....Δε συμφέρει....😁

 

Spoiler

Λέω να κάνω ένα ψυχικό σήμερα, οπότε μάλλον θα τ 'αφήσω 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/10/2022 στις 10:12 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Κατι που ειδα τυχαια για οσους ενδιαφεροντε .

Στο ebill αν παμε εκει που λεει  για Energycoach εχει μια ερυενα για την καταναλωση .Οποις την συμπληρωσει κερδιζει 5 χρονια  εγγυηση σε αγορα νεου ψηγειου Bosch , pitsos , siemens 

Απλως να συμπληρώσω οτι 

Α) Αφορα συγκεκριμένα μοντέλα

Β)Ουσιαστικά η επέκταση  εγγύησης αφορα 3 χρόνια μιας και για τα  πρωτα 2 χρόνια ουτως η άλλως υπάρχει η  εγγύηση της εταιρείας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, libera είπε

Απλως να συμπληρώσω οτι 

Α) Αφορα συγκεκριμένα μοντέλα

Β)Ουσιαστικά η επέκταση  εγγύησης αφορα 3 χρόνια μιας και για τα  πρωτα 2 χρόνια ουτως η άλλως υπάρχει η  εγγύηση της εταιρείας 

40€, πες είναι το δώρο αν σου αρέσει το μοντέλο και η τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

40€, πες είναι το δώρο αν σου αρέσει το μοντέλο και η τιμή 

Αν θέλεις να το ποσοτικοποιησουμε , η αξία είναι κοντά στα 65 ευρώ.Στα δε καταστήματα την έξτρα εγγύηση την έχουν πανω απο 100 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ.

Πολύ σύντομο ερώτημα. Με τα, τουλάχιστον, τωρινά δεδομένα που έχουμε από τα προγράμματα της ΔΕΗ, πιο είναι το πιο συμφέρον; Είμαι μεταξύ Γ1/Γ1Ν οικιακό, μιας που βλέπω ότι δεν έχει δέσμευση συμβολαίου (αλλά, τι σημαίνει αυτό; Πιθανόν υψηλότερο κόστος χρήσης υπηρεσιών μακροπρόθεσμα;) και του myhome Online. Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι το πρώτο δεν αναφέρεται στο excel με τα προγράμματα του thread των εναλλακτικών παρόχων.

Επίσης, τι συμβαίνει με το ότι είσαι πίσω από σύμβαση με ορισμένη διάρκεια; Θεωρώ ότι δε θα ασχοληθώ ποτέ με μετακίνηση σε άλλον πάροχο, εκτός αν χρειαστεί, αλλά στην ουσία δεν είναι επιτρεπτή πλέον η μετάβαση αλλού χωρίς κάποιο κόστος; (Αν και έπεσε στην αντίληψη μου τις προάλλες άρθρο που ανέφερε πως θα δοθεί και πάλι η δυνατότητα στους παρόχους να δίνουν πέναλτι σε περίπτωση ξαφνικής διακοπής).

Αν τα παραπάνω έχουν συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες, ζητώ συγγνώμη, αλλά δεν υπάρχει χρόνος αυτή τη στιγμή για αναζήτηση. Οποιοσδήποτε έχει τον χρόνο να με βοηθήσει με το πιο είναι το πιο συμφέρον από τα διαθέσιμα προγράμματα και πιο, θεωρητικά, είναι το πιο σωστό, θα χαρώ πολύ.

Θενκς!

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, giorgos147 είπε

Χαιρετώ.

Πολύ σύντομο ερώτημα. Με τα, τουλάχιστον, τωρινά δεδομένα που έχουμε από τα προγράμματα της ΔΕΗ, πιο είναι το πιο συμφέρον; Είμαι μεταξύ Γ1/Γ1Ν οικιακό, μιας που βλέπω ότι δεν έχει δέσμευση συμβολαίου (αλλά, τι σημαίνει αυτό; Πιθανόν υψηλότερο κόστος χρήσης υπηρεσιών μακροπρόθεσμα;) και του myhome Online. Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι το πρώτο δεν αναφέρεται στο excel με τα προγράμματα του thread των εναλλακτικών παρόχων.

Επίσης, τι συμβαίνει με το ότι είσαι πίσω από σύμβαση με ορισμένη διάρκεια; Θεωρώ ότι δε θα ασχοληθώ ποτέ με μετακίνηση σε άλλον πάροχο, εκτός αν χρειαστεί, αλλά στην ουσία δεν είναι επιτρεπτή πλέον η μετάβαση αλλού χωρίς κάποιο κόστος; (Αν και έπεσε στην αντίληψη μου τις προάλλες άρθρο που ανέφερε πως θα δοθεί και πάλι η δυνατότητα στους παρόχους να δίνουν πέναλτι σε περίπτωση ξαφνικής διακοπής).

Αν τα παραπάνω έχουν συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες, ζητώ συγγνώμη, αλλά δεν υπάρχει χρόνος αυτή τη στιγμή για αναζήτηση. Οποιοσδήποτε έχει τον χρόνο να με βοηθήσει με το πιο είναι το πιο συμφέρον από τα διαθέσιμα προγράμματα και πιο, θεωρητικά, είναι το πιο σωστό, θα χαρώ πολύ.

Θενκς!

Για κοίταξε καλυτερα 6-8 σελίδες πιο πισω.. Δεν θα σου παρει πολυ χρόνο.. 15-20 λεπτά.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, takoulou είπε

Για κοίταξε καλυτερα 6-8 σελίδες πιο πισω.. Δεν θα σου παρει πολυ χρόνο.. 15-20 λεπτά.. 

Ναι, όντως. Έριξα μια ματιά. Το Γ1 δίνεται ως το μόνο πρόγραμμα για τη δεδομένη, τουλάχιστον, στιγμή.

Οπότε, σορρυ για το τύπου σπαμ. 🙂

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, giorgos147 είπε

Είμαι μεταξύ Γ1/Γ1Ν οικιακό, μιας που βλέπω ότι δεν έχει δέσμευση συμβολαίου (αλλά, τι σημαίνει αυτό; Πιθανόν υψηλότερο κόστος χρήσης υπηρεσιών μακροπρόθεσμα;) και του myhome Online. Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι το πρώτο δεν αναφέρεται στο excel με τα προγράμματα του thread των εναλλακτικών παρόχων.

στο excel φυσικά και υπάρχει το Γ1,

το thread των εναλλακτικών είναι καθαρά για όλα τα προγράμματα πλην της ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

στο excel φυσικά και υπάρχει το Γ1,

το thread των εναλλακτικών είναι καθαρά για όλα τα προγράμματα πλην της ΔΕΗ

Στραβώθηκα; Ή κοιτάω λάθος excel;

Εν τω μεταξύ, αν κάνεις λέει το συμβόλαιο μέσω του eContract της ΔΕΗ, μηδενική εγγύηση. Αν η διαδικασία γίνει τηλεφωνικά, απαιτείται εγγύηση 100€. Λογικό ακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, giorgos147 είπε

Στραβώθηκα; Ή κοιτάω λάθος excel;

Λάθος καρτέλα κοιτάς μάλλον, το Γ1 είναι κυμαινόμενο οπότε θα το βρεις στην καρτέλα "οικιακά κυμαινόμενα".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, giorgos147 είπε

Στραβώθηκα; Ή κοιτάω λάθος excel;

Εν τω μεταξύ, αν κάνεις λέει το συμβόλαιο μέσω του eContract της ΔΕΗ, μηδενική εγγύηση. Αν η διαδικασία γίνει τηλεφωνικά, απαιτείται εγγύηση 100€. Λογικό ακούγεται.

εχει κ αλλη καρτελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, giorgos147 είπε

Εν τω μεταξύ, αν κάνεις λέει το συμβόλαιο μέσω του eContract της ΔΕΗ, μηδενική εγγύηση. Αν η διαδικασία γίνει τηλεφωνικά, απαιτείται εγγύηση 100€. Λογικό ακούγεται.

...γι' αυτό εγώ σου είχα πει για την Teleperformance = τηλεφωνικά, χωρίς εγγύηση, σε 5-10' τελειώνεις ΚΑΙ η ενεργοποίηση γίνεται γρήγορα (κι εγώ δεν το πίστευα, αλλά 2 παροχές σε 2 εργάσιμες ενεργοποιήθηκαν). Έχε την υπ' όψη. Το econtract για εμένα είναι πιο μπελάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...