Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^....πώς να σου πει κάποιος αν σε συμφέρει να το σπάσεις, όταν δεν ξέρει από τώρα πόσο ΘΑ βγαίνει το Γ1 από Δεκέμβρη, Γενάρη κτλ...;

Αν σε καλύπτει το ότι μέχρι στιγμής συμφέρει κατά 7 λεπτά, σπασ' το. Μην όμως γίνει καμμιά χοντρή στραβή τους επόμενους μήνες, και σπας μετά το κεφάλι σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, washcloud είπε

^....πώς να σου πει κάποιος αν σε συμφέρει να το σπάσεις, όταν δεν ξέρει από τώρα πόσο ΘΑ βγαίνει το Γ1 από Δεκέμβρη, Γενάρη κτλ...;

Αν σε καλύπτει το ότι μέχρι στιγμής συμφέρει κατά 7 λεπτά, σπασ' το. Μην όμως γίνει καμμιά χοντρή στραβή τους επόμενους μήνες, και σπας μετά το κεφάλι σου...

Έχω κοινωνικό τιμολόγιο κοτβ οπότε αν ήμουν στο Γ1 θα πλήρωνα 0.11 ενώ τώρα πληρώνω 0.2290 μείον 0.045 που κάνει 0.1840 αρα όντως 7 λεπτά παραπάνω πληρώνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, zygorito είπε

εννοείς αυτό που έχει στα χρήσιμα έγγραφα pdf σε κάθε πρόγραμμα ή κάτι συνολικό;

https://www.dei.gr/media/ecvnuqvm/timok-xt-112022-g1-g1n_v1.pdf (αυτό πχ;)

δε βρήκα πουθενά "χρήσιμα έγγραφα pdf" στη σελίδα του προγράμματος , αλλά οκ, έβγαλε τιμοκατάλογο "Αναλυτικός τιμοκατάλογος 08.2022 έως 11.2022" , εσύ σε ποια σελίδα το βρήκες πριν ? (δε θέλω τον απευθείας σύνδεσμο του pdf αλλά το λινκ του site της ΔΕΗ που περιείχε το pdf που έγραψες

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

δε βρήκα πουθενά "χρήσιμα έγγραφα pdf" στη σελίδα του προγράμματος , αλλά οκ, έβγαλε τιμοκατάλογο "Αναλυτικός τιμοκατάλογος 08.2022 έως 11.2022" , εσύ σε ποια σελίδα το βρήκες πριν ? (δε θέλω τον απευθείας σύνδεσμο του pdf αλλά το λινκ του site της ΔΕΗ που περιείχε το pdf που έγραψες

βασικά στο Γ1 παράδειγμα  https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/g1-g1n/ κάτω έχει Χρήσιμα έγγραφα Αναλυτικός τιμοκατάλογος 08.2022 έως 11.2022 έχει στο καθε προγραμμα απ οτι εχω δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zygorito είπε

βασικά στο Γ1 παράδειγμα  https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/g1-g1n/ κάτω έχει Χρήσιμα έγγραφα Αναλυτικός τιμοκατάλογος 08.2022 έως 11.2022 έχει στο καθε προγραμμα απ οτι εχω δει

μέχρι πριν ένα τέταρτο δεν το είχε

(ήταν μέχρι 10ος)

____________

στα επαγγελματικά δεν έχει ανανεώσει ακόμα

@ekrepali έχεις λινκ απο το site της ΔΕΗ (όχι απευθείας σύνδεσμο pdf) με τις νέες τιμές επαγγελματικών ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, korakios είπε

μέχρι πριν ένα τέταρτο δεν το είχε

(ήταν μέχρι 10ος)

____________

στα επαγγελματικά δεν έχει ανανεώσει ακόμα

@ekrepali έχεις λινκ απο το site της ΔΕΗ (όχι απευθείας σύνδεσμο pdf) με τις νέες τιμές επαγγελματικών ?

Χτες το βράδυ που πόσταρα... έγραφε στο site "Αναλυτικός τιμοκατάλογος 08.2022 έως 11.2022".

Τα PDF δουλεύουν κανονικά, αν ήταν να κάνουν μαγείρεμα θα τα είχανε ξηλώσει.

Πιθανολογώ ότι κράσαρε η σελίδα, έγινε restore σε παλιά ημερομηνία και μετά ξέχασαν να την ανανεώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: έχω να λάβω λόγμο στο my home online από αρχες Αυγούστου. Τότε ήταν που γύρισε ο μετρητης μου σε ημερήσιος και νυχτερινός. Μίλησα με ΔΕΔΔΗΕ μου έχουν πει ότι έχουν στείλει 2 εκκαθαριστικούς λογμους με τελευταίο στις 28.9. Η ΔΕΗ μου λέει ότι δεν έχουν λάβει κανέναν λόγμο αλλά και πάλι δεν εκδίδουν ούτε καν έναντι όπως θα όφειλαν αφού ο λογμος εκδίδεται κάθε μήνα. Επειδή έχω κουραστεί με τα τηλέφωνα, ευτυχώς ή δυστυχώς, η τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι κάτω του μετρίου, να στείλω email στο [email protected] ή υπάρχει κάποιο άλλο email που απαντάνε ; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, korakios είπε

 (δε θέλω τον απευθείας σύνδεσμο του pdf αλλά το λινκ του site της ΔΕΗ που περιείχε το pdf που έγραψες

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/g1-g1n/ κάτω χαμηλά.

edit: Τώρα γράφει πάλι 11 😄

1 λεπτό πριν, aggelosn είπε

Επειδή έχω κουραστεί με τα τηλέφωνα, ευτυχώς ή δυστυχώς, η τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι κάτω του μετρίου, να στείλω email στο [email protected] ή υπάρχει κάποιο άλλο email που απαντάνε ; Ευχαριστώ 

Ανοίγεις αίτημα στο MyRAE, υπόψιν παρόχου και διαχειριστή.

444.jpg.b9d5cb86d85a60f1e1bbc46eec1b83bd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Χτες το βράδυ που πόσταρα... έγραφε στο site "Αναλυτικός τιμοκατάλογος 08.2022 έως 11.2022".

Τα PDF δουλεύουν κανονικά, αν ήταν να κάνουν μαγείρεμα θα τα είχανε ξηλώσει.

Πιθανολογώ ότι κράσαρε η σελίδα, έγινε restore σε παλιά ημερομηνία και μετά ξέχασαν να την ανανεώσουν.

στο λινκ σου αναφέρεις την τιμή νυχτερινού για το Γ1 😛

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/g1-g1n/ κάτω χαμηλά.

edit: Τώρα γράφει πάλι 11 😄

ναι , τα έχει παίξει το site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω ακομα μια φορα. Αυτο που βλεπουμε εδω με το αστερακι στις KW που απο 20 λεπτα παει στα 15 λεπτα και λεει για στοχο ενεργειακης εξοικονομησης τι σημαινει? Ειναι μεχρι 500kw το μηνα και θα εχουμε την χαμηλοτερη τιμη? Πιο πανω ειδα για 5πλασια τιμη για το open απο το enter. Εγω βλεπω οτι ειναι 2.5 λεπτα πανω για KW νυχτας και 4.7 λεπτα πανω για KW μερας απο το enter που ειχαμε με 0.105 και 0.78. Δηλαδη ενα 40% πανω στις χρεωσεις προμηθειας ρευματος εφοσον ειμαστε στα 15 λεπτα για μερας και 10 λεπτα για νυχτας με την επιδοτηση. 

33.png.1277e4e82f7e333024943b2a709a3905.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, korakios είπε

μέχρι πριν ένα τέταρτο δεν το είχε

(ήταν μέχρι 10ος)

28 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Χτες το βράδυ που πόσταρα... έγραφε στο site "Αναλυτικός τιμοκατάλογος 08.2022 έως 11.2022".

Τα PDF δουλεύουν κανονικά, αν ήταν να κάνουν μαγείρεμα θα τα είχανε ξηλώσει.

Πιθανολογώ ότι κράσαρε η σελίδα, έγινε restore σε παλιά ημερομηνία και μετά ξέχασαν να την ανανεώσουν.

26 λεπτά πριν, ekrepali είπε

edit: Τώρα γράφει πάλι 11 😄

24 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , τα έχει παίξει το site

...το έζησα ήδη από χθες νύχτα / δε θεώρησα σκόπιμο να το αναφέρω / επιβεβαιώνω : τη μια πάταγα και μου 'βγαζε κατάλογο μέχρι Νοέμβρη /την άλλη μέχρι Οκτωβρη. Στην αρχή έλεγα ότι ζαλισμένος πάταγα κάτι άλλο, αλλά ναι, τα είχε/έχει παίξει.

1 ώρα πριν, man22 είπε

Έχω κοινωνικό τιμολόγιο κοτβ οπότε αν ήμουν στο Γ1 θα πλήρωνα 0.11 ενώ τώρα πληρώνω 0.2290 μείον 0.045 που κάνει 0.1840 αρα όντως 7 λεπτά παραπάνω πληρώνω 

...νομίζω τα έχουμε ξαναπεί μαζί για το ίδιο θέμα: άσε την έκπτωση του ΚΟΤ απ' έξω (αφού ίδια είναι και στο σταθερό και στο Γ1), βγάζεις λάθος συμπέρασμα. Και όντως από την στιγμή που έχεις ΚΟΤ, η ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ είναι πιο ενισχυμένη, άρα ναι χάνεις περισσότερα. Εάν θεωρείς ότι σε συμφέρει να μη χάνεις αυτά τα περισσότερα (0,12 επί πόσες κιλοβατώρες τον μήνα, εσύ ξέρεις), περισσότερο από την εξασφάλιση του να μην πάει κάτι πολύ στραβά τον χειμώνα, κοψ' το. Αν προτιμάς την εξασφάλιση, ασ' το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Να ρωτησω ακομα μια φορα. Αυτο που βλεπουμε εδω με το αστερακι στις KW που απο 20 λεπτα παει στα 15 λεπτα και λεει για στοχο ενεργειακης εξοικονομησης τι σημαινει?

εχει απαντηθει 100δες φορες. Αν καταναλωνεις πανω απο 500Kwh το μηνα και κανεις 15% εξοικονομηση σε σχεση με την περσινη σου καταναλωση θα παρεις bonus επιδοτηση 0.05€/ΚWh για το κομματι της καταναλωσης πανω απο τις 500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι ειχαν Ηome enter και εληξε πηγαν ολοι στο open ?

Μπορει να φανει αυτο στο ebill αν δεν εχει ακομα εκδοθει λογαραισμος  ??

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Οσοι ειχαν Ηome enter και εληξε πηγαν ολοι στο open ?

Μπορει να φανει αυτο στο ebill αν δεν εχει ακομα εκδοθει λογαραισμος  ??

Ναι σε δύο συνδέσεις που έχουμε αυτό έγινε. Φάινεται το open με λήξη τον Οκτώβριο του 2023.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...