Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Για να γινει αυτο θα πρεπει να ενημερωθει και ο λογαραοσμος και να υπαρχει και σχετικη επιστολη τηε ΔΕΗ

ναι , ότι ακριβώς ανέφερα πριν . Υπόψιν η νομοθεσία προβλέπει να σε πάει πχ 1€/kw άμεσα με ενημέρωση στο λογαριασμό που ήδη χρεώθηκες το 1€/kw ,τo έχει κάνει η ΔΕΗ στο παρελθόν στο Γ1 , απλά πλέον εκτιμώ οτι δε θα εφαρμοστεί χωρίς ειδοποίηση (υποκειμενική άποψη , η νομοθεσία όμως το επιτρέπει)

Για αλλαγή όρων ισχύει η ατομική ειδοποίηση 60 ημερών πριν , όμως όπως είναι γνωστό η ΔΕΗ δεν το εφάρμοσε όταν φόρεσε άμεσα τη ρήτρα αναπροσαρμογής άμεσα στο Γ1 1/8/21

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μου κανει εντυπωση το 0,096 του φιλου .Του γιου μου ηταν στο 0,10 οπως με ενα χρονο  και του διετους  δικου μου 

Το online είχε 0,096 και το enter/+ 0,0105.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, washcloud είπε

...και πάλι δεν σε καταλαβαίνω : διορθωτικοί γιατί, αφού μιλάμε να δώσει ένδειξη στον ΔΕΔΔΗΕ (όχι στην ΔΕΗ), το οποίο σημαίνει ότι απλώς θα υπερισχύσει η καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ....Πού σε χάνω;

στο οτι αναφερόμουν οτι θα δώσει στο ΔΕΔΔΗΕ λανθασμένη / φουσκωμένη μέτρηση και θα περάσει να κάνει καταμέτρηση

πχ δηλώνεις οτι έκαψες 3000kw και περνά άμεσα και βλέπει 300kw = πρόβλημα

ή

περνά μετά απο δίμηνο και βλέπει οτι έκαψες 1000kw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gianakakis είπε

Προφανώς θυμόμουν κάτι λάθος για την δέσμευση τιμής. 

...α, αν αυτό ήταν, ΟΚ.

Πάντως από τον Μάη (που συμπλήρωσες 6μηνο), η ΔΕΗ διατηρεί δικαίωμα αναπροσαρμογής των τιμών (έχοντάς σε ειδοποιήσει όμως πρώτα, όπως σου είπε ο Κοράκιος). Στην πράξη, όπως είπαμε, ΔΕΝ το έχει κάνει σε ΚΑΝΕΝΑΝ από τους εκατοντάδες χιλιάδες πελάτες σταθερών της (αντίθετα με την πλειονότητα των εναλλακτικών). Άρα, πρακτικά, δεν έχεις πρόβλημα, και βασίζεσαι στην "υπόσχεση" ότι δεν ΘΑ το κάνει καθόλου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Το online είχε 0,096 και το enter/+ 0,0105.

Μαλιστα ...Ηταν 2ετες περυσι τετοιο καιρο το online ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

στο οτι αναφερόμουν οτι θα δώσει στο ΔΕΔΔΗΕ λανθασμένη / φουσκωμένη μέτρηση και θα περάσει να κάνει καταμέτρηση

πχ δηλώνεις οτι έκαψες 3000kw και περνά άμεσα και βλέπει 300kw = πρόβλημα

ή

περνά μετά απο δίμηνο και βλέπει οτι έκαψες 1000kw

...στο κομμάτι πριν το "ή", συνεχίζω να μην σε,,,,πιάνω...:ΟΚ, έδωσες "λάθος ενδείξεις" (10K kWh), και περνάει ο ΔΕΔΔΗΕ και βλέπει 500. Και λοιπόν; Ήσουν σουρωμένος κι έγραψες ό,τι να 'ναι και δεν τους ενδιαφέρει στην τελική ούτε ο λόγος ούτε οι ενδείξεις σου, αυτοί θα κάνουν την δική τους καταμέτρηση, η δική σου ένδειξη είναι ως μη γενόμενη και δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεις μπλέξιμο με "διορθωτικούς", αφού ο λογαριασμός που θα βγει είναι βάσει της δικής τους καταμέτρησης...

(Το μετά το "ή", το καταλαβαίνω, διότι λες ότι το κοκομπλόκο μπορεί να μην φάνηκε τώρα, αλλά ΚΑΠΟΙΑ στιγμή - πχ στην επόμενη καταμέτρησή τους - ΘΑ φάνει....ΟΚ εδώ.)

 

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μαλιστα ...Ηταν 2ετες περυσι τετοιο καιρο το online ?

Μέχρι ΚΑΙ 2/12/21, διετές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Εννοουσα την πρωτη σελιδα του λογαριασμου .

Μου κανει εντυπωση το 0,096 του φιλου .Του γιου μου ηταν στο 0,10 οπως με ενα χρονο  και του διετους  δικου μου 

20.png

image.png.fd753292346e0a76c3fac302f26bb69f.png Έκανα λάθος, γιατί διάβαζα για myHomeEnter, το online έχω. Αλλάζει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, gianakakis είπε

image.png.fd753292346e0a76c3fac302f26bb69f.png Έκανα λάθος, γιατί διάβαζα για myHomeEnter, το online έχω. Αλλάζει κάτι;

online/enter προ 3/12/21 δύο χρόνια

enter+ προ 3/12/21 ένας χρόνος

___________________________

απο 3/12 και μετά ένας χρόνος και για τα 3 προγράμματα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gianakakis είπε

image.png.fd753292346e0a76c3fac302f26bb69f.png Έκανα λάθος, γιατί διάβαζα για myHomeEnter, το online έχω. Αλλάζει κάτι;

Αν ειχες 0,096 ειναι πιο φτηνο απο το Home enter με 0,105

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

online/enter προ 3/12/21 δύο χρόνια

enter+ προ 3/12/21 ένας χρόνος

Αρα μαλακια εκανε περυσι τετοιο καιρο που εκανα του γιου μου πρωην συναδελφισα που μου ειπε για το Home emter+ στο πρακτορειο που πηγα 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Αρα μαλακia εκανε περυσι τετοιο καιρο που εκανα του γιου μου πρωην συναδελφισα που μου ειπε για το Home emter+ στο πρακτορειο που πηγα 

γιατί , ήξερες πέρυσι οτι φέτος θα ήταν τέτοια η κατάσταση ? αν ναι , όντως μλκ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

γιατί , ήξερες πέρυσι οτι φέτος θα ήταν τέτοια η κατάσταση ? αν ναι , όντως μλκ ...

Ηταν πιο φτηνο και τοτε το online .Ισως επειδη ηταν αρχικη ηλεκτροδοτηση στο ονομα του δεν μπορουσε να το κανει απο πρακτορειο το Online .

Δεν θυμαμαι αν μπορουσε να το κανει online αμεσως μετα .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ηταν πιο φτηνο και τοτε το online .Ισως επειδη ηταν αρχικη ηλεκτροδοτηση στο ονομα του δεν μπορουσε να το κανει απο πρακτορειο το Online .

...άλλο εννοεί ο κοράκιος με την "κατάσταση" : πέρσι τέτοιον καιρό δεν πολυάρεζε σε κάποιους η προοπτική να κλείσουν σε ΔΙΕΤΕΣ, φοβούμενοι ότι θα,,,,πέφτανε οι τιμές χονδρικής και θα μένανε με το "0,10" στο χέρι "για 2 ολάκερα χρόνια" (λες και δεν μπορούσαν να το σπάσουν με πολύ λίγα Ευρώ...), ενώ οι άλλοι κάποια στιγμή θα ξαναπληρώνανε 0,05 στα κυμαινόμενα....(το τί ακολούθησε στην πράξη, το γνωρίζουμε καλά...).

Κατά τ' άλλα, θα μπορούσε να είχε βάλει το "απλό" Εντερ, όχι απαραίτητα το Ονλάιν (το οποίο ναι ήταν/είναι μόνο για ονλάιν ενεργοποίηση). Κι αυτό 2ετές ήταν τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, satsok2 είπε

Σήμερα βγαίνουν οι τιμές;

υποτίθεται αλλά πλέον το καθιέρωσαν για αργά βράδυ , ή αύριο και οι επιδοτήσεις αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...