Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Συγκριτικα με enter ποσα δινεις παραπανω το τετραμηνο και εσυ? Μας εσωσε οντως το enter μακαρι να κρατουσε κανα χρονο ακομα. Εβγαινε 15 λεπτα η kw με ολα μεσα και ρυθμιζομενες εκτος δημος/ερτ. 

Δεν έχω λάβει ακόμα λογαριασμό με κυμαινόμενο αλλά υπολογίζω να δίνω μόνο για το ρεύμα (χωρίς ρυθμιζόμενες) 36 ευρώ παραπάνω (1300 μέρας/400 νύχτας, 0,105/0,07896 το enter, 0,12 το κυμαινόμενο). Εμένα αν και έληγε 9 Οκτωβρίου το enter άλλαξα σε κυμαινόμενο το Σεπτέμβρη για να εκμεταλλευτώ τη μηδενική χρέωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Δεν έχω λάβει ακόμα λογαριασμό με κυμαινόμενο αλλά υπολογίζω να δίνω μόνο για το ρεύμα (χωρίς ρυθμιζόμενες) 36 ευρώ παραπάνω (1300 μέρας/400 νύχτας, 0,105/0,07896 το enter, 0,12 το κυμαινόμενο). Εμένα αν και έληγε 9 Οκτωβρίου το enter άλλαξα σε κυμαινόμενο το Σεπτέμβρη για να εκμεταλλευτώ τη μηδενική χρέωση. 

0.135 δεν βγαινε ιμε 1300 μερα και 400 νυχτας? 0.15 μερας και 0.10 νυχτας? Καπου σκαλωσα με το 0.12. Με τη μηδενικη χρεωση τι εννοεις? Με πηγαν αυτοματα στο open σημερα στο ebill δεν πληρωσα κατι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

0.135 δεν βγαινε ιμε 1300 μερα και 400 νυχτας? 0.15 μερας και 0.10 νυχτας? Καπου σκαλωσα με το 0.12. Με τη μηδενικη χρεωση τι εννοεις? Με πηγαν αυτοματα στο open σημερα στο ebill δεν πληρωσα κατι. 

Πήγα στο κυμαινόμενο του ΗΡΩΝ που τον Σεπτέμβριο είχε μηδενική χρέωση, τον Οκτώβρη 0,12 και το κόβω να συνεχίζει με χρεώσεις 0,11-0,14.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Πήγα στο κυμαινόμενο του ΗΡΩΝ που τον Σεπτέμβριο είχε μηδενική χρέωση, τον Οκτώβρη 0,12 και το κόβω να συνεχίζει με χρεώσεις 0,11-0,14.

Νομιζα ησουν στο open για αυτο μπερδευτηκα. Ωραιες τιμουλες ο ΗΡΩΝ θα δω πως θα παει κανα τετραμηνο το open και ποσο παραπανω θα πληρωσω στο τετραμηνο και θα δω για τριτους παρουχους με επιδοτηση γιατι ανεβαινει πολυ η χρεωση 300 ευρω το χρονο παραπανω μονο για το ρευμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Πήγα στο κυμαινόμενο του ΗΡΩΝ που τον Σεπτέμβριο είχε μηδενική χρέωση, τον Οκτώβρη 0,12 και το κόβω να συνεχίζει με χρεώσεις 0,11-0,14.

Μακαρι να συνεχισει ετσι αλλα δεν εχω στοιχεια αλλα αμφιβαλω με οσα διαβαζω γενικα για εναλλακτικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μακαρι να συνεχισει ετσι αλλα δεν εχω στοιχεια αλλα αμφιβαλω με οσα διαβαζω γενικα για εναλλακτικους.

Να σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα να μείνω ΔΕΗ. Άλλαξα επειδή σκεφτόμουν τη θέρμανση με κλιματιστικα αντί για πετρέλαιο, υπολόγιζα 1000kwh το μήνα όπου εκεί το κέρδος ήταν αρκετά μεγάλο για να φύγω. Πιο αξιόπιστη από όλες θεωρώ τη ΔΕΗ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Να σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα να μείνω ΔΕΗ. Άλλαξα επειδή σκεφτόμουν τη θέρμανση με κλιματιστικα αντί για πετρέλαιο, υπολόγιζα 1000kwh το μήνα όπου εκεί το κέρδος ήταν αρκετά μεγάλο για να φύγω. Πιο αξιόπιστη από όλες θεωρώ τη ΔΕΗ. 

Η ΔΕΗ τουλαχιστον λεει ποσο χρεωνει χωρις να υπαρχει περιπτωση εξαπατησης με κρυφους ορους .Μακαρι να ειναι καλα και εκει που εισαι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ενεργοποιήσει τον 11/2021 το myhomeonline με χρέωση 0,096€ / Kw για δύο χρόνια με πάγια εντολή μέσω κάρτας και εξόφληση ανά μήνα.

Στον προηγούμενο λογαριασμό (΄'εκδοση Σεπτέμβριος) αναγράφει "Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν MyHomeOnline. Η Σύμβαση λήγει 28/11/2023."

Σήμερα εκδόθηκε νέος και αναγράφει "Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν MyHomeOnline. Η Σύμβαση λήγει 16/10/2022."

Στο ebill εκεί που αναγράφει "Επιλογή προϊόντος" στο myhomeonline αναγράφει "Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/10/2024"

Δεν μου δίνει επιλογή να αλλάξω πρόγραμμα μέσω του ebill, δεν έχω λάβει επιστολή, δεν έχω αλλάξει κάτι γενικά στο ebill. Αυτό σημαίνει ότι αυτόματα με έβαλαν στο νέο myhomeonline με τις νέες χρεώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giannakp είπε

Είχα ενεργοποιήσει τον 11/2021 το myhomeonline με χρέωση 0,096€ / Kw για δύο χρόνια με πάγια εντολή μέσω κάρτας και εξόφληση ανά μήνα.

Στον προηγούμενο λογαριασμό (΄'εκδοση Σεπτέμβριος) αναγράφει "Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν MyHomeOnline. Η Σύμβαση λήγει 28/11/2023."

Σήμερα εκδόθηκε νέος και αναγράφει "Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν MyHomeOnline. Η Σύμβαση λήγει 16/10/2022."

Στο ebill εκεί που αναγράφει "Επιλογή προϊόντος" στο myhomeonline αναγράφει "Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/10/2024"

Δεν μου δίνει επιλογή να αλλάξω πρόγραμμα μέσω του ebill, δεν έχω λάβει επιστολή, δεν έχω αλλάξει κάτι γενικά στο ebill. Αυτό σημαίνει ότι αυτόματα με έβαλαν στο νέο myhomeonline με τις νέες χρεώσεις;

Εμένα αυτό έγινε όταν άλλαξα πάροχο και έσπασα το συμβόλαιο (άλλαξε η ημερομηνία λήξης στην τελευταία ημέρα, μου είχε μόνο το πρόγραμμα που είχα αντί για όλα τα myhome στο ebill). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannakp είπε

Είχα ενεργοποιήσει τον 11/2021 το myhomeonline με χρέωση 0,096€ / Kw για δύο χρόνια με πάγια εντολή μέσω κάρτας και εξόφληση ανά μήνα.

Στον προηγούμενο λογαριασμό (΄'εκδοση Σεπτέμβριος) αναγράφει "Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν MyHomeOnline. Η Σύμβαση λήγει 28/11/2023."

Σήμερα εκδόθηκε νέος και αναγράφει "Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν MyHomeOnline. Η Σύμβαση λήγει 16/10/2022."

Στο ebill εκεί που αναγράφει "Επιλογή προϊόντος" στο myhomeonline αναγράφει "Το προϊόν είναι ενεργό έως 15/10/2024"

Δεν μου δίνει επιλογή να αλλάξω πρόγραμμα μέσω του ebill, δεν έχω λάβει επιστολή, δεν έχω αλλάξει κάτι γενικά στο ebill. Αυτό σημαίνει ότι αυτόματα με έβαλαν στο νέο myhomeonline με τις νέες χρεώσεις;

Όχι. Μαλακία "του συστήματος" είναι (συμβαίνει συνήθως με το e-bill - σε ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ δεν θυμάμαι εγώ άλλον να έχει αναφέρει κάτι παρόμοιο βέβαια...). 

Για αποσαφήνιση στείλε μέιλ στο [email protected].

H ΔΕΗ πάντως εδώ και πολλούς μήνες έχει σταυροκοπηθεί σε 2-3 περιπτώσεις (με σχετικε΄ς ανακοινώσεις τύπου κτλ) ότι "δεν προτίθεται/δεν πρόκειται ν' αλλα΄ξει μονομερώς τα σταθερά συμβόλαιά της". Άρα πάρε ανάσα. (...πα΄ρε όμως και απάντηση από το cc....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12 λήγει το συμβόλαιο με το πρόγραμμα σταθερων τιμολογίων που είχα. Θα πάω τώρα στο Γ1. Μπορώ να πάω και άμεσα και να υπογράψω για το επόμενο πακέτο η θα πρέπει να περιμένω λίγο πριν της 31/12 για να πάω να υπογραψω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γνωρίζετε καθόλου αν αξίζει η watt and wolt και συγκεκριμένα το πρόγραμμα zero plus; Ισχυρίζονται ότι εγγυώνται την φθηνότερη τιμή της αγοράς...χωρίς πάγια κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Chri_s89 είπε

Παιδιά γνωρίζετε καθόλου αν αξίζει η watt and wolt και συγκεκριμένα το πρόγραμμα zero plus; Ισχυρίζονται ότι εγγυώνται την φθηνότερη τιμή της αγοράς...χωρίς πάγια κλπ

συνέχεια εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, verylife78 είπε

σε λιγο καιρο θα ληξει το my home enter τηε ΔΕΗ..ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ή σε πιο προγραμμα θα με βαλουν?

open θα πας , θα σου έρθει ειδοποίηση . τιμές βλέπεις στο site και πολλαπλασιάζεις με 0,98 αν βαλεις παγια εντολή και βλέπεις αν σε συμφέρει σε σχέση με Γ1

δες πίσω σελίδες αν δεν το έχεις με απλούς πολλαπλασιασμούς

αν θες Γ1 πας κατάστημα και κάνεις αίτηση

55 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Στις 30/12 λήγει το συμβόλαιο με το πρόγραμμα σταθερων τιμολογίων που είχα. Θα πάω τώρα στο Γ1. Μπορώ να πάω και άμεσα και να υπογράψω για το επόμενο πακέτο η θα πρέπει να περιμένω λίγο πριν της 31/12 για να πάω να υπογραψω; 

αν πας άμεσα θα μπει και (σχετικά) άμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...