Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, SpectralQ είπε

Ναι αλλά το συμβόλαιο λήγει, ήταν 12μηνο, μετά από αυτό δεν ισχύει ίδια τιμή 😞

Δεν το πρόσεξα για κάποιο λόγο, κι ας είχες γράψει ότι λήγει Νοέμβρη (τώρα το βλέπω).

Συνεπώς, Γ1. Απλά περίμενε μέχρι τις 20 που θ' ανακοινώσουν τιμές και ξαναμπές εδώ να δεις τί γράφεται.

...ώπα, κάτσε ρε συ, Ονλάιν λες των 0,17 και ότι λήγει Νοέμβρη; Κάτι έχεις μπερδέψει. Ή μετά τις 2/12 λήγει, ή δεν είναι με 0,17 (αλλά με 0,10 και λήγει Νοέμβρη του '23 καθώς ήταν διετή τα Ονλάιν προ 3/12 - εκτός κι αν είναι από τον Νοέμβρη του 2020, πάντα με 0,10 κι όχι με 0,17 : Τα 0,17 ξεκίνησαν από 3/12/21 και όντως ήταν μονοετή)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, washcloud είπε

Δεν το πρόσεξα για κάποιο λόγο, κι ας είχες γράψει ότι λήγει Νοέμβρη (τώρα το βλέπω).

Συνεπώς, Γ1. Απλά περίμενε μέχρι τις 20 που θ' ανακοινώσουν τιμές και ξαναμπές εδώ να δεις τί γράφεται.

...ώπα, κάτσε ρε συ, Ονλάιν λες των 0,17 και ότι λήγει Νοέμβρη; Κάτι έχεις μπερδέψει. Ή μετά τις 2/12 λήγει, ή δεν είναι με 0,17 (αλλά με 0,10 και λήγει Νοέμβρη του '23 καθώς ήταν διετή τα Ονλάιν προ 3/12 - εκτός κι αν είναι από τον Νοέμβρη του 2020, πάντα με 0,10 κι όχι με 0,17 : Τα 0,17 ξεκίνησαν από 3/12/21 και όντως ήταν μονοετή)

Τώρα που το λες... κοίταξα τα χαρτιά και bingo! από 28/1/2022 πέρασα στο online. Είχα κάνει παράλληλα και αλλαγή ονόματος και ο πρώτος λογαριασμός ήρθε στο Γ1.

Τώρα κατάλαβα γιατί με έχουν τρελάνει στα τηλέφωνα. Το online δεν έχει επιδότηση από το κράτος και πληρώνει η ΔΕΗ τη διαφορά . Δεν τους συμφέρει... Κάθομαι στα αυγά μου τότε μέχρι να λήξει!

Επεξ/σία από SpectralQ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, SpectralQ είπε

Ναι, όντως! Το διόρθωσα.

...άρα το μόνο που μένει είναι που λες ότι "λήγει Νοέμβρη". Γενάρη δεν σου λέει τελικά το e-bill ότι λήγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NIKELPE είπε

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω το forum ποτέ συμφέρει το open της ΔΕΗ σε σχέση με το Γ1 οικιακό;

Για πάνω από 250kwh με πάγια εντολή και για πάνω από 500kwh χωρίς πάγια εντολή. Με πάγια εντολή η kwh είναι πιο φτηνή από το Γ1 αλλά έχει 1,5 ευρώ παραπάνω πάγιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dasnowy είπε

Για πάνω από 250kwh με πάγια εντολή και για πάνω από 500kwh χωρίς πάγια εντολή. Με πάγια εντολή η kwh είναι πιο φτηνή από το Γ1 αλλά έχει 1,5 ευρώ παραπάνω πάγιο. 

Στην πάγια εντολή, πόσα ευρώ έχεις λογαριάσει την KWh;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yannis1209 είπε

Στην πάγια εντολή, πόσα ευρώ έχεις λογαριάσει την KWh;

2% έκπτωση = βασική τιμή επί 0,98

κάνε τον πολλαπλασιασμό και βλέπεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Την Δευτέρα 10 Οκτωβρίου πέρασε ο ΔΕΔΔΗΕ αλλά ακόμα δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός.

Πρώτη φορά τόση καθυστέρηση.

Έχει τύχει σε άλλον?

Κι εμενα το ιδιο στις 9 του μηνα που εκανα εγω καταχωριση ( εναντι λογαραισμος μηνιαιος)  αλλα συνηθως τοσο κανει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Κι εμενα το ιδιο στις 9 του μηνα που εκανα εγω καταχωριση ( εναντι λογαραισμος μηνιαιος)  αλλα συνηθως τοσο κανει .

Το 9 είναι Κυριακή. Άρα, το ίδιο.

Δεν είναι σύνηθες. 

3 εργάσιμες κάνει.

Το έχω καρατσεκαρει.

ΥΓ. Ο αδελφός μου που έδωσε Παρασκευή 7 Οκτωβρίου, τιμολογηθηκε στις 3 εργάσιμες 12 Οκτωβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Το 9 είναι Κυριακή. Άρα, το ίδιο.

Δεν είναι σύνηθες. 

3 εργάσιμες κάνει.

Το έχω καρατσεκαρει.

ΥΓ. Ο αδελφός μου που έδωσε Παρασκευή 7 Οκτωβρίου, τιμολογηθηκε στις 3 εργάσιμες 12 Οκτωβρίου.

Σωστα απλα εγω εκανα την καταχωριση Κυριακη .

Μπηκα στο ebill αλλα τιποτα αν και μου ερχεται και sms και email οταν βγαινει λογαραισμος 

Εχει μεινει στο λογαραισμο 16/9

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Σωστα απλα εγω εκανα την καταχωριση Κυριακη .

Μπηκα στο ebill αλλα τιποτα αν και μου ερχεται και sms και email οταν βγαινει λογαραισμος 

Εχει μεινει στο λογαραισμο 16/9

Μπες ΤΩΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...