Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Chri_s89 είπε

Παιδιά καλησπέρα, σε εκκαθαριστικό λογαριασμό που έλαβα χθες από την Elpedison, με χρέωσαν ξαφνικά αναδρομική ρήτρα αναπροσαρμογής ποσού 942€ για μήνες από Δεκέμβριο του 2021 ως Ιούλιο 2022. Από το Power Pass είχα λάβει μόνο 95€ και προφανώς δεν είχε συνυπολογιστεί αυτή η αναδρομική χρέωση. Μπορώ να κάνω κάτι; Με συμβουλεύετε να γυρίσω πίσω στη ΔΕΗ; Αν ναι σε ποιο πρόγραμμα;

Γιατι αναδρομικα ? Δεν πληρωνες ρητρα ?

Γυρνα ΔΕΗ Γ1 εκτος και εχεις μεγαλες καταναλωσεις οποοτε ΔΕΗ Home open 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Γιατι αναδρομικα ? Δεν πληρωνες ρητρα ?

Γυρνα ΔΕΗ Γ1 εκτος και εχεις μεγαλες καταναλωσεις οποοτε ΔΕΗ Home open 

ολοι αυτο εχουμε παθει.. ηρθε και αναδρομικη ρητρα... παλιοκλεφτες εχω κανει ΡΑΕ αλλα τιπτοε εχω στειλει και elpedison 10 μαιλ τιποτε καμια απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nikosbt είπε

ολοι αυτο εχουμε παθει.. ηρθε και αναδρομικη ρητρα... παλιοκλεφτες εχω κανει ΡΑΕ αλλα τιπτοε εχω στειλει και elpedison 10 μαιλ τιποτε καμια απαντηση

Καλημερα... Αφου η ρητρα υπηρχε στα συμβολαια  σαν αναφορα.. Απλα δεν φαινοταν.. Η ΡΑΕ δεν μπορει να κανει κατι..

19 λεπτά πριν, Chri_s89 είπε

Παιδιά καλησπέρα, σε εκκαθαριστικό λογαριασμό που έλαβα χθες από την Elpedison, με χρέωσαν ξαφνικά αναδρομική ρήτρα αναπροσαρμογής ποσού 942€ για μήνες από Δεκέμβριο του 2021 ως Ιούλιο 2022. Από το Power Pass είχα λάβει μόνο 95€ και προφανώς δεν είχε συνυπολογιστεί αυτή η αναδρομική χρέωση. Μπορώ να κάνω κάτι; Με συμβουλεύετε να γυρίσω πίσω στη ΔΕΗ; Αν ναι σε ποιο πρόγραμμα;

Κανε μια αναφορα στην ΡΑΕ αλλα μην περιμενεις απαντηση.. Δεν εχει δοθει..Απλα στειλε και στην Elpedison οτι θα τους  κανεις αναφορα και  καταγγελεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μιλησα με ΡΑΕ για ελπεντισον και μου ειπαν οτι το χουν δει αυτο που εχει κανει και περιμενουν εξηγησεις η ΡΑΕ απο ελπεντισον για αυτο το θεμα γιατι εχουν γεμισει καταγελειες.. μακαρι μπας βγει ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NiaUuu είπε

Παιδια μπορει να μου πει κανεις ποιο προγραμμα της ΔΕΗ συμφερει σε διαμερισμα φοιτητη?  (2 χρονια)

Πόση κατανάλωση έχει το μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Αφου η ρητρα υπηρχε στα συμβολαια  σαν αναφορα.. Απλα δεν φαινοταν.. Η ΡΑΕ δεν μπορει να κανει κατι..

Κανε μια αναφορα στην ΡΑΕ αλλα μην περιμενεις απαντηση.. Δεν εχει δοθει..Απλα στειλε και στην Elpedison οτι θα τους  κανεις αναφορα και  καταγγελεια..

Απαραδεκτοι στην Ελπεγδυσον!!! Αφου ηταν στις συμβασεις ας την χρεωναν κανονικα να επαιρνε ο ανθρωπος απο το powerpass 600 ευρω. Τωρα ετσι οπως το εκαναν δεν πηρε τιποτα και ισως θα επρεπε και να αμφισβητηθει. Δηλαδη κινδυνευουμε ολοι να ερθει καποια στιγμη το 2024 κανενα αναδρομικο για το 2022 που να μας χρεωνει 5000 ευρω γιατι ετσι γουσταρουν????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Απαραδεκτοι στην Ελπεγδυσον!!! Αφου ηταν στις συμβασεις ας την χρεωναν κανονικα να επαιρνε ο ανθρωπος απο το powerpass 600 ευρω. Τωρα ετσι οπως το εκαναν δεν πηρε τιποτα και ισως θα επρεπε και να αμφισβητηθει. Δηλαδη κινδυνευουμε ολοι να ερθει καποια στιγμη το 2024 κανενα αναδρομικο για το 2022 που να μας χρεωνει 5000 ευρω γιατι ετσι γουσταρουν????

ΜΗΠΩΣ δεν υπήρχε πρόσβαση στο μετρητή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NiaUuu είπε

Παιδια μπορει να μου πει κανεις ποιο προγραμμα της ΔΕΗ συμφερει σε διαμερισμα φοιτητη?  (2 χρονια)

Γ1 και Γ1Ν αν υπαρχει και νυχτερινο.Εκτος και εχεις πολυ μεγαλες καταναλωσεις 

Αν εχεις κανει φορολογικη δηλωση κοιτα αν μπορεις το Κοινωνικο τιμολογιο (ΚΟΤ)

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Γ1 και Γ1Ν αν υπαρχει και νυχτερινο.Εκτος και εχεις πολυ μεγαλες καταναλωσεις 

Αν εχεις κανει φορολογικη δηλωση κοιτα αν μπορεις το Κοινωνικο τιμολογιο (ΚΟΤ)

Σιγουρα δε γινεται το ΚΟΤ, το Γ1 και το Γ1Ν μπορουν να γινουν κι απο ατομα που δεν δικαιουνται ΚΕΑ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiaUuu είπε

Σιγουρα δε γινεται το ΚΟΤ, το Γ1 και το Γ1Ν μπορουν να γινουν κι απο ατομα που δεν δικαιουνται ΚΕΑ? 

Το Γ1(Ν) ειναι το κλασσικο ορθοδοξο οικιακο ρευμα της δεη που ειχε ολη η Ελλαδα μεχρι πριν μερικα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NiaUuu είπε

Σιγουρα δε γινεται το ΚΟΤ, το Γ1 και το Γ1Ν μπορουν να γινουν κι απο ατομα που δεν δικαιουνται ΚΕΑ? 

Φυσικα και μπορουν για ολα τον κοσμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, agnostos99 είπε

Απαραδεκτοι στην Ελπεγδυσον!!! Αφου ηταν στις συμβασεις ας την χρεωναν κανονικα να επαιρνε ο ανθρωπος απο το powerpass 600 ευρω. Τωρα ετσι οπως το εκαναν δεν πηρε τιποτα και ισως θα επρεπε και να αμφισβητηθει. Δηλαδη κινδυνευουμε ολοι να ερθει καποια στιγμη το 2024 κανενα αναδρομικο για το 2022 που να μας χρεωνει 5000 ευρω γιατι ετσι γουσταρουν????

Νομίζω ότι μπορούν να στείλουν και να εκδοσουν λογαριασμό και πιο αργότερα... Έως έναν χρόνο.. Δεν θυμάμαι καλά!!! Έχει αναφερθεί.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι ισχύει με την υποτιθέμενη πρόθεση της ΔΕΗ να διακόψει τα σταθερά συμβόλαια? Με πήραν από μια άλλη εταιρία σήμερα να μου προτείνουν τις χρεώσεις τους και ήταν κατηγορηματικοι ότι η ΔΕΗ μέσα στις επόμενες 60 μέρες θα τα σταματήσει! Εγώ έχω συμβόλαιο μέχρι τον Μάιο στο my home enter με 0.18 και 0.13 και κατανάλωση 250 με 300 kwh το μήνα. Φυσικά και αρνήθηκα να μπω στη διαδικασία να το συζητήσω μαζί της. Θέλουν να πανικοβαλλουν τον κόσμο? Θέλουν να τους πάνε σε άλλες εταιρίες? Ακόμη και από την ΔΕΗ με πήραν παλαιότερα να μου προτείνουν τα Γ1 Γ1Ν. Τι συμβαίνει τελικά? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, foxfire είπε

Τελικά τι ισχύει με την υποτιθέμενη πρόθεση της ΔΕΗ να διακόψει τα σταθερά συμβόλαια? Με πήραν από μια άλλη εταιρία σήμερα να μου προτείνουν τις χρεώσεις τους και ήταν κατηγορηματικοι ότι η ΔΕΗ μέσα στις επόμενες 60 μέρες θα τα σταματήσει!

ζητάς την ηχογράφηση και τη στέλνεις στη Γραμματεία Καταναλωτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...