Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, satyllas είπε

Έληξε το my home και τηλεφωνικά δήλωσα ότι θέλω να πάω στο Γ1. Χθες ήρθαν τα συμβόλαια με κούριερ για τις υπογραφές αλλά όσο κι αν έψαξα δεν γράφει πουθενά σε ποιο πρόγραμμα έχω μπει. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος που το έκανε πρόσφατα;

Είναι εκεί που δείχνει το βελάκι:

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν - Σελίδα 98 - Μπλα Μπλα - Insomnia.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, satyllas είπε

Έληξε το my home και τηλεφωνικά δήλωσα ότι θέλω να πάω στο Γ1. Χθες ήρθαν τα συμβόλαια με κούριερ για τις υπογραφές αλλά όσο κι αν έψαξα δεν γράφει πουθενά σε ποιο πρόγραμμα έχω μπει. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος που το έκανε πρόσφατα;

Για ξανακοιτα το ....Δεν μπορει να μην γραφει ...Σε συγγενη που εγινε το ιδιο εγραφε Γ1 αλλα αναφεροταν μονο στις χρεωσεις μεχρι 9/2022

Υπεγραψες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή δεν είναι εύκολο να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί έχω μπερδευτεί αρκετά;

Είμαι στο πρόγραμμα myHome Online εδώ και 2 χρόνια και το συμβόλαιο λήγει τον Νοέμβριο.

Από τα λίγα που κατάλαβα αξίζει να μην κάνω κάποιο συμβόλαιο για να επωφεληθώ την κρατική επιδότηση αλλά το downside είναι πως δεν θα ξέρω αν το επόμενο μήνα θα υπάρχει επιδότηση και πρακτικά θα πρέπει κάθε μήνα να κοιτάω τι γίνεται.

Αν πω να πάω σε κάποιο σταθερής χρέωσης πρόγραμμα ποιο είναι το καλύτερο στη ΔΕΗ;

Επίσης αν δεν κάνω τίποτα τον Νοέμβριο θα με πάνε στο Γ1/Γ1Ν ή στο Open;

Ευχαριστώ πολύ και προφανώς θα πάρω και την ΔΕΗ τηλεφωνο αλλά θα ήθελα να έχω μια καλύτερη εικόνα πριν μιλήσω μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια του παραπάνω φίλου,  μια ερώτηση και έγω ίδια περίπτωση είμαστε, τελειώνει σε 10 μέρες το συμβόλαιο μου στην ΔΕΗ. ( My home enter ).
Πήρα γράμμα ότι θα με γυρίσουν αυτόματα στο Myhome enter OPEN, αν δεν κάνω καμιά ενέργεια, με συμφέρει η να παω στο κλασσικό Γ1, έχει κάποιος εμπειρία σε αυτό? Δεν βρίσκω τις χρεώσεις για το OPEN.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι σταθερά ΔΕΝ ΣΥΜΦΑΙΡΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

received_628683621983726.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η πρώτη σελίδα. Πάνω δεξιά είναι κενό, όχι όπως του κυρίου παραπάνω. Την πάτησα ή έτσι είναι τα καινούργια; Υπέγραψα επειδή δεν ήθελα να αργήσω τον κούριερ, έριξα μια γρήγορη βέβαια, δεν το βρήκα και λέω θα το δω με την ησυχία μου. Ξεφύλλιζα, ξεφύλλιζα, ξαναξεφύλλιζα.. πουθενά αναφορά ούτε σε προγραμμα, ούτε σε τιμή. Έχω δικαίωμα υπαναχώρησης τώρα;

44E3D7DB-ADBF-4126-93EA-C5D86D0C6BEB.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Παιδιά επειδή δεν είναι εύκολο να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί έχω μπερδευτεί αρκετά;

Είμαι στο πρόγραμμα myHome Online εδώ και 2 χρόνια και το συμβόλαιο λήγει τον Νοέμβριο.

Από τα λίγα που κατάλαβα αξίζει να μην κάνω κάποιο συμβόλαιο για να επωφεληθώ την κρατική επιδότηση αλλά το downside είναι πως δεν θα ξέρω αν το επόμενο μήνα θα υπάρχει επιδότηση και πρακτικά θα πρέπει κάθε μήνα να κοιτάω τι γίνεται.

Αν πω να πάω σε κάποιο σταθερής χρέωσης πρόγραμμα ποιο είναι το καλύτερο στη ΔΕΗ;

Επίσης αν δεν κάνω τίποτα τον Νοέμβριο θα με πάνε στο Γ1/Γ1Ν ή στο Open;

Ευχαριστώ πολύ και προφανώς θα πάρω και την ΔΕΗ τηλεφωνο αλλά θα ήθελα να έχω μια καλύτερη εικόνα πριν μιλήσω μαζί τους.

Στο open θα δε πανε αλλα αν δεν εχεις μεγαλη καταναλωση δεν συμφερει .Καλυετρα Γ1

Οτι αλλαγη σε πρακτορειο και οχι τηλεφωνικα 

3 λεπτά πριν, satyllas είπε

Αυτή είναι η πρώτη σελίδα. Πάνω δεξιά είναι κενό, όχι όπως του κυρίου παραπάνω. Την πάτησα ή έτσι είναι τα καινούργια; Υπέγραψα επειδή δεν ήθελα να αργήσω τον κούριερ, έριξα μια γρήγορη βέβαια, δεν το βρήκα και λέω θα το δω με την ησυχία μου. Ξεφύλλιζα, ξεφύλλιζα, ξαναξεφύλλιζα.. πουθενά αναφορά ούτε σε προγραμμα, ούτε σε τιμή. Έχω δικαίωμα υπαναχώρησης τώρα;

44E3D7DB-ADBF-4126-93EA-C5D86D0C6BEB.jpeg

Εχεις δικαιωμα 14 μερες απο οτι ξερω αλλα πηγαινε σε ενα πρακτορει να δεις το τιμιλογιο και μετα αποφασιζεις 

10 λεπτά πριν, leotzian είπε

Σε συνέχεια του παραπάνω φίλου,  μια ερώτηση και έγω ίδια περίπτωση είμαστε, τελειώνει σε 10 μέρες το συμβόλαιο μου στην ΔΕΗ. ( My home enter ).
Πήρα γράμμα ότι θα με γυρίσουν αυτόματα στο Myhome enter OPEN, αν δεν κάνω καμιά ενέργεια, με συμφέρει η να παω στο κλασσικό Γ1, έχει κάποιος εμπειρία σε αυτό? Δεν βρίσκω τις χρεώσεις για το OPEN.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι σταθερά ΔΕΝ ΣΥΜΦΑΙΡΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

received_628683621983726.jpeg

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, satyllas είπε

Αυτή είναι η πρώτη σελίδα. Πάνω δεξιά είναι κενό, όχι όπως του κυρίου παραπάνω. Την πάτησα ή έτσι είναι τα καινούργια;

δυστυχώς είναι κλασσικό λάθος , στέλνουν ότι να'ναι χαρτιά

16 λεπτά πριν, satyllas είπε

Έχω δικαίωμα υπαναχώρησης τώρα;

14 μέρες

πάρε γραπτώς οτι θα μπεις στο Γ1. Το πρόβλημα είναι να μη βρεθείς στο online/enter που ήσουν με τις νέες χρεώσεις

το open ειδικά με πάγια εντολή φθηνό είναι

44 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Επίσης αν δεν κάνω τίποτα τον Νοέμβριο θα με πάνε στο Γ1/Γ1Ν ή στο Open;

αν σου ήρθε επιστολή , υποτίθεται στο open αλλά πάρτο γραπτώς

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, korakios είπε

 

αν σου ήρθε επιστολή , υποτίθεται στο open αλλά πάρτο γραπτώς

Του γιου μου που ληγει το home enter 4 Νοεμβριου ηρθε η γνωστη επιστολη πριν το καλοκαιρι

Εμενα που ληγει 31/12 ακομα δεν ηρθε ενω στην κορη μου με ιδια ημερομνηια ληξης ηρθε 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τι διαφορες υπαρχουν σε open και Γ1 τιμολογια? Και τα 2 ανοιχτα δεν ειναι και περνουν κανονικα επιδοτηση του κρατους? 

Το  open χρεωνει ιδια τιμη απο την πρωτη κιλοβατωρα ενω το Γ1 με κλιμακα 

Στην πραξη αν καιις θελει το open με εμγαλη καταναλωση για να εχει την εκπτωση του 2% πρεπει να πληρωνει με παγια εντολη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, satyllas είπε

Αυτή είναι η πρώτη σελίδα. Πάνω δεξιά είναι κενό, όχι όπως του κυρίου παραπάνω. Την πάτησα ή έτσι είναι τα καινούργια; Υπέγραψα επειδή δεν ήθελα να αργήσω τον κούριερ, έριξα μια γρήγορη βέβαια, δεν το βρήκα και λέω θα το δω με την ησυχία μου. Ξεφύλλιζα, ξεφύλλιζα, ξαναξεφύλλιζα.. πουθενά αναφορά ούτε σε προγραμμα, ούτε σε τιμή. Έχω δικαίωμα υπαναχώρησης τώρα;

44E3D7DB-ADBF-4126-93EA-C5D86D0C6BEB.jpeg

Γιατί δεν έστειλαν την σύμβαση στο email σου και την έστειλαν με τον courier?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Το  open χρεωνει ιδια τιμη απο την πρωτη κιλοβατωρα ενω το Γ1 με κλιμακα 

Στην πραξη αν καιις θελει το open με εμγαλη καταναλωση για να εχει την εκπτωση του 2% πρεπει να πληρωνει με παγια εντολη

Με 1600kw το τετραμηνο αξιζει Γ1 οπως μου αναφερατε προχθες. Τηλεφωνο για ραντεβου η αν μπορουν να στειλουν κουριερ πριν τις 18 που ληγει το συμβολαιο και φυγαμε για το Γ1Ν. Και βλεπουμε πως θα παει με την επιδοτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Γιατί δεν έστειλαν την σύμβαση στο email σου και την έστειλαν με τον courier?

Δεν στελνει με email η ΔΕΗ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν κάνω λάθος αλλά συγκρίνοντας το τιμοκατάλογο του Γ1 με του Open βλέπω οτι  και τα δυο προγράμματα είναι με κλίμακα και μάλιστα το open είναι ποιο φθηνό.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/g1-g1n/

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Συγνώμη αν κάνω λάθος αλλά συγκρίνοντας το τιμοκατάλογο του Γ1 με του Open βλέπω οτι  και τα δυο προγράμματα είναι με κλίμακα και μάλιστα το open είναι ποιο φθηνό.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/g1-g1n/

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

Με κλιμακα ειναι η κρατικη επιδοτση .Το Open εχει ιδια τιμη απο την πρωτη κιλοβατωρα   0,60100

Το Γ1 0,595 και μετα 0,60700

Μετα ακολοθουν οι κλμακωτες επιδοτησεις 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...