Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
15 ώρες πριν, greekfragma είπε

κάτι δε γράφεις ξεκάθαρα για να έχουμε εικόνα.

γράψε μας τις τιμές τους μετρητή

σήμερα

μέτρηση που έδωσαν εκείνοι

και προηγούμενη μέτρηση από αυτή, με δικιά σου.

βάλε και ημερομηνίες δίπλα.

Μια χαρα τα εγραψα. Η προηγουμενη ενδειξη που με χρεωσαν ηταν αυτη. Η οποια ηταν στο περιπου γιατι δεν μετρησαν.
1874214963_.PNG.bbdab5129e0b54acea46ceffd4ad2b7f.PNG

Εγω πηγα και ειδα το ρολοι χτες για να δωσω μονος μου την ενδειξη και το ρολοι εδειχνε αυτο

20221006_171716.jpg.5158ef0288530141efa9bed3db8b1df3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι, θα εχεις θεμα. Δεν υπαρχει "στο περιπου" ενδειξη. Αν δε μετρησουν βγαινει εναντι. Καταχωρημενη ενδειξη στο περιπου δεν υπαρχει. Θα πας να δηλωσεις την τρεχουσα και δεν θα την δεχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2022 στις 8:03 ΜΜ, korakios είπε

Για όσους λήγει τώρα, τις επόμενες μέρες δηλαδή,  το online/enter στείλτε email στο support να δείτε αν μπαίνετε στο open ή στις νέες φαρμακερές τιμές του προγράμματος που ήσασταν (άσχετα με το αν πήρατε επιστολή ή όχι)

ΥΓ. φυσικά όχι τηλέφωνα ....

Έστειλαν στον αδελφό επιστολή (είναι στο Online 0,17 με συμβόλαιο μέχρι 10/02/23). Τι πρέπει να κάνει? Να ζητήσει με την λήξη να μπει στο ΔΕΗ my home Open? Αν δεν απαντήσει πάει στο Γ1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Spect~Αν ξέρεις πως δεν θα περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση αυτό το μήνα, βάλε και εσύ για τρολάρισμα ότι λέει το e-bill + 1kWh, για σπάσιμο :P

Δηλαδή 5041 μέρα και 32313 νύχτας 😎

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 λεπτά πριν, fredd0 είπε

ναι, θα εχεις θεμα. Δεν υπαρχει "στο περιπου" ενδειξη. Αν δε μετρησουν βγαινει εναντι. Καταχωρημενη ενδειξη στο περιπου δεν υπαρχει. Θα πας να δηλωσεις την τρεχουσα και δεν θα την δεχεται

Στον εναντι η μετρηση που δινουν ειναι οτι ειχε ο προηγουμενος λογαριασμος συν τις κιλοβατορες που θα σε χρεωσουν οι οποιες ειναι στο περιπου με βαση την καταναλωση την προηγουμενη χρονια. Για αυτο λεω τι εγραφε ο λογαρισμος. Δεν ξερω ποτε θα περασουν για μετρηση για να βγει εκκαθαριστικος.

22 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

@Spect~Αν ξέρεις πως δεν θα περάσει ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση αυτό το μήνα, βάλε και εσύ για τρολάρισμα ότι λέει το e-bill + 1kWh, για σπάσιμο :P

Δηλαδή 5041 μέρα και 32313 νύχτας 😎

Εγω δηλωσα οτι λεει το ρολοι (ναι λιγοτερες απο την προηγουμενη) Και εχω και τη φωτογραφια. Και πρεπει να εχω και προηγουμενου μηνα

14/09 που εχω φωτογραφια το ρολοι λεει

Κ 4918

Μ 31236

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε ο εκκαθαριστικος απο 11/05 εως 08/09

Συνολικη καταναλωση 815kwh. βλεπω πισω αναλυτικη χρεωση: 

552 x 0.11058

209 x 0.48598

54 x 0.78796

Οι 552 ειναι απο Μαιο Ιουνιο Ιουλιο που ηταν η παλια τιμη της ΔΕΗ. Μετα 209 Φανταζομαι ειναι Αυγουστου και οι υπολοιπες 54 του Σεπτεμβριου. Αυτες οι τιμες που αναφερονται ειναι χωρις την εκπτωση του κρατους. Ετσι θα επρεπε να ειναι? Γενικα εχω μια εκπτωση στον λογαριασμο -209,06€, εχει υπολογιστει εκει μεσα και η εκπτωση του κρατους για Αυγουστο και Σεπτεμβριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.21cc35406d42bbdb8bdfaba1e63ea0ba.pngWTF δεν εκανα κατι...μου ειχαν πει καποια παιδια για κατι παρομοιο αλλα φαινοταν μονο στο ebill κ μας ειχαν πει οτι ειναι συστημικο λαθος αλλα τωρα πλεον κ στον λογαριασμο!image.png.20b571e5570ae14c79e8511b08342b14.png

Επεξ/σία από akiskar123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, akiskar123 είπε

WTF δεν εκανα κατι...μου ειχαν πει καποια παιδια για κατι παρομοιο αλλα φαινοταν μονο στο ebill κ μας ειχαν πει οτι ειναι συστημικο λαθος αλλα τωρα πλεον κ στον λογαριασμο!

Άμα είναι το Online με το 0.095, πες μας σε πιο μαγαζί κερνάς το βράδυ. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Είχα κάνει συμβόλαιο My home enter πριν 2 χρόνια και τώρα λήγει.

Στο σύστημα δεν με αφήνει να επιλέξω κανένα από τα τρία διαθέσιμα, Online - Home Enter - Home Enter+.

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ? Περιμένω να λήξει και επιλέγω μετά ? 

Επιπλέον ποια η διαφορά με το Online και Home Enter ? 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από manthosapos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manthosapos είπε

Στο σύστημα δεν με αφήνει να επιλέξω κανένα από τα τρία διαθέσιμα, Online - Home Enter - Home Enter+.

πάλι καλά

3 λεπτά πριν, manthosapos είπε

Επιπλέον ποια η διαφορά με το Online και Home Enter ? 

τις τιμές στο site καταρχάς τις έχεις δει ?

3 ώρες πριν, userAnon είπε

Έστειλαν στον αδελφό επιστολή (είναι στο Online 0,17 με συμβόλαιο μέχρι 10/02/23). Τι πρέπει να κάνει? Να ζητήσει με την λήξη να μπει στο ΔΕΗ my home Open? Αν δεν απαντήσει πάει στο Γ1?

αν έχει πάγια εντολή συμφέρει το open , απλά να πάρει γραπτώς οτι δε θα συνεχίσει με τις νέες τιμές του online

αν δε θέλει το open , να υπογράψει για Γ1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

πάλι καλά

χαχα γιατί ?

τις τιμές στο site καταρχάς τις έχεις δει ?

εννοείται τις είδα γι αυτό ρωτάω. Με μια πρώτη ματιά συμφέρει η Online. Αλλά το Home Enter τι επιπλέον έχει και είναι πιο ακριβό ? 

αν έχει πάγια εντολή συμφέρει το open , απλά να πάρει γραπτώς οτι δε θα συνεχίσει με τις νέες τιμές του online

αν δε θέλει το open , να υπογράψει για Γ1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατόπιν ερωτήσεως στο [email protected] για το τι γίνεται που έληξε χτες το πρόγραμμα Home Enter, ήρθε (πολύ σύντομα)και η απάντηση:

Αγαπητέ κε .........,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για την περίοδο που μεσολαβεί πλέον μεταξύ της λήξης του σταθερού σας πακέτου και της οριστικής μετάβασης στο MyHome Open, εξακολουθείτε να παραμένετε στο σταθερό σας πρόγραμμα με την τιμή που είχατε. Ως εκ τούτου, μέχρι να ολοκληρωθούν οι απαραίτητες διαδικασίες για αρχική εφαρμογή του MyHome Open, παραμένετε στο πρόγραμμα, το οποίο είχατε.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

Επεξ/σία από Wurroth
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, korakios είπε

αν έχει πάγια εντολή συμφέρει το open , απλά να πάρει γραπτώς οτι δε θα συνεχίσει με τις νέες τιμές του online

αν δε θέλει το open , να υπογράψει για Γ1

εχει παγια.

η καλυτερη διαδικασια ποια ειναι

να τους στειλει μειλ με ζητηση για το open?

υπαρχει περιπτωση να του αλλαξουν προγραμμα νωριτερα απο την ληξη του online? 15/02/23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...