Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 ώρα πριν, fredd0 είπε

το κομματι μετα το κομμα το ξεχνας, δινεις μονο ακεραιο αριθμο

περα αυτου, κατι λαθος κανεις. Η τωρινη ενδειξη ειναι μικροτερη απο την προηγουμενη?

Δεν την είχα δώσει εγώ την προηγούμενη. Είναι στο περίπου που τιμοκογησαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 minutes ago, Spect~ said:

Δεν την είχα δώσει εγώ την προηγούμενη. Είναι στο περίπου που τιμοκογησαν 

εάν η προηγούμενη ήταν του ΔΕΔΔΗΕ εκκαθαριστική εσύ οφείλεις να βάλεις προσθετική οπως και δήποτε.

Ας συμπληρώσεις έστω 1KWh έξτρα. Θα ισοφαρίσεις στον επόμενο μήνα και την επόμενη μέτρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Κανονικά για το θρεντ του ΚΟΤ είναι αυτό, αλλά όποτε και να κάνεις δεν παίζει ρόλο καθώς θα ενημερωθεί "αυτόματα" η ΔΕΗ από ΔΕΔΔΗΕ για το ΚΟΤ (ούτως ή άλλως θα ψιλοκαθυστερήσει ο ΔΕΔΔΗΕ να ενημερώσει ΔΕΗ - χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα χάσεις μέρες τιμολόγησης με ΚΟΤ - θα μπουν αναδρομικά. ΕΚΤΟΣ κι αν προλάβει η ΔΕΗ να εκδόσει λογαριασμό, ενώ δεν έχεις ΚΟΤ. Εκτός κι αν εννοείς ανανέωση του ΚΟΤ, οπότε καλύτερα άσε να γίνει η μετάβαση σε Γ1 πρώτα και μετά ανανεώνεις ΚΟΤ. Το περιθώριο είναι μέχρι τέλος μήνα άλλωστε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, A_panM είπε

Ερώτηση....

Λήγει το enter οπότε πάμε για Γ1. Αίτηση για κοτ κάνω μετά την καινούργια σύμβαση σε Γ1 η πριν ; 

  

23 ώρες πριν, korakios είπε

Για όσους λήγει τώρα, τις επόμενες μέρες δηλαδή,  το online/enter στείλτε email στο support να δείτε αν μπαίνετε στο open ή στις νέες φαρμακερές τιμές του προγράμματος που ήσασταν (άσχετα με το αν πήρατε επιστολή ή όχι)

ΥΓ. φυσικά όχι τηλέφωνα ....

κανονικά επειδή το παλιο enter δεν έπαιρνε ΚΟΤ σε πετούσε αυτόματα στο Γ1 αν έβαζες ΚΟΤ

τωρα παίζει και το σενάριο με το νεο enter που παίρνει KOT και έχει σουπερ τιμές 😁

"σούπερ"= ειρωνικά το είπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
43 λεπτά πριν, greekfragma είπε

εάν η προηγούμενη ήταν του ΔΕΔΔΗΕ εκκαθαριστική εσύ οφείλεις να βάλεις προσθετική οπως και δήποτε.

Ας συμπληρώσεις έστω 1KWh έξτρα. Θα ισοφαρίσεις στον επόμενο μήνα και την επόμενη μέτρηση.

Αν ήταν εκκαθαριστικός, δεν ήταν, θα είχαν μετρήσει οπότε δεν θα μπορούσε να είναι μικρότερη η νέα μέτρηση. 

 

Με χρέωσαν 1600 κιλοβατορες σε σπίτι χωρίς κλιματιστικά και λειπαμε όλη μέρα. Οπότε χρεωθηκα αρκετά παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

  

κανονικά επειδή το παλιο enter δεν έπαιρνε ΚΟΤ σε πετούσε αυτόματα στο Γ1 αν έβαζες ΚΟΤ

τωρα παίζει και το σενάριο με το νεο enter που παίρνει KOT και έχει σουπερ τιμές 😁

"σούπερ"= ειρωνικά το είπα

Πώς μπορώ να δω αν θα με πετάξει στο Γ1. Φαίνεται μέσα από το ebill ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, A_panM είπε

Πώς μπορώ να δω αν θα με πετάξει στο Γ1. Φαίνεται μέσα από το ebill ;

αποκλειστικά και μόνο μέσω email στο [email protected] αναγράφοντας φυσικά και τα στοιχεία σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Spect~ said:

Αν ήταν εκκαθαριστικός, δεν ήταν, θα είχαν μετρήσει οπότε δεν θα μπορούσε να είναι μικρότερη η νέα μέτρηση. 

 

Με χρέωσαν 1600 κιλοβατορες σε σπίτι χωρίς κλιματιστικά και λειπαμε όλη μέρα. Οπότε χρεωθηκα αρκετά παραπάνω 

κάτι δε γράφεις ξεκάθαρα για να έχουμε εικόνα.

γράψε μας τις τιμές τους μετρητή

σήμερα

μέτρηση που έδωσαν εκείνοι

και προηγούμενη μέτρηση από αυτή, με δικιά σου.

βάλε και ημερομηνίες δίπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

εάν η προηγούμενη ήταν του ΔΕΔΔΗΕ εκκαθαριστική

Δεν θα μπορούσε να είναι κάτι άλλο εκτός από εκκαθαριστική ΔΕΔΔΗΕ, στους έναντι λογαριασμούς δεν βάζουν καν ενδείξεις, μόνο τις Kwh που χρεώνονται, δες εδώ:

image.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, satsok2 είπε

To νυχτερινό ωράριο εξαρτάται και από το πότε μπήκε η παροχή ή ο μετρητής. Δειτε το κοκκινο.Θυμάμαι είχα πάρει τηλ να ρωτήσω τι ωράριο έχω.

Spoiler


image.png.45de6d49675249fb65807a79ef2ecd70.png

 

καλύτερα εκεί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Αυτό, εν τω μεταξύ κυκλοφορεί στο Facebook. Ώρα να πανικόβληθει ο κόσμος  σου λεει.

Οπως λές τους πανικοβάλλουν οσο περισσότερο μπορούν στην αρχή του Post και στο τέλος πετάνε το:¨Εάν είστε ενταγμένοι στο συγκεκριμένο πρόγραμμα και επιθυμείτε να ενημερωθείτε περαιτέρω για τις αποφάσεις της ΔΕΗ μπορέιτε να μας στείλετε μήνυμα και να σας καλέσουμε δωρεάν για ενημέρωση¨  σε φάση: μην φοβάστε ομως, ελάτε σε μας να σας σώσουμε. 

Για να μην βγάζω την ουρά μου απεξω όμως κι εγώ μολις είδα την επιστολή λέω WTF? Το πλεονέκτημα όμως που έχουμε εμεις και δυστυχώς δεν έχουν όλοι είναι πως μπορούμε να συζητήσουμε τι συμβαίνει εδώ στο forum και να λύσουμε τις απορίες μας. Ο υπόλοιπος κόσμος θα αναγκαστεί είτε να πάει στην συμβουλευτική είτε να αγχωθεί.

18 ώρες πριν, agnostos99 είπε

 Ωρες ωρες νομιζω οτι ειναι συνδεδεμενο με ινδικο τηλεφωνικο κεντρο με scammers. 

Εκτός του οτι πέθανα στο γέλιο, έχεις απόλυτο δίκιο. Ή ειναι εντελώς χαιβάνια και δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή το κάνουν επίτηδες και βάζουν κόσμο στα ακριβά προγράμματα. Και το online τμημα τους πάντως δεν πάει καλύτερα: εμένα στην αρχή παρολο που εκανα το my home online, online με έβαλαν σε άλλο πρόγραμμα και τους πήρα 3 φορές για να το διορθώσουν.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xakou είπε

Καλημέρα σε όλους,

είμαι σε MyHome Online με 0,22€ .... Σκέφτομαι να το διακόψω και να πάω σε Γ1, τι λέτε;

Καλημέρα και σε σένα.

Είμαι σε τραπέζι και παίζω 21 και έχω 17... Σκέφτομαι να τραβήξω, τι λέτε; :)

Η διακοπή του 0,22 και η μετάβαση σε Γ1 είναι ρίσκο, κανείς δεν ξέρει τι θα ισχύσει τον επόμενο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...