Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Κοιταξα τωρα τον λογαριασμο του γιου μου ...Ενα ατομο σε δυαρι με μονο ψυγειο (χωρις κουζινα και πλυντηριο) και δυο κλιματιστικα καινουργια  σε 63 τμ απο 5ο-9ο 2022 ,1234 κιλοβατωρες 

κάνουν και τα pc κατανάλωση, πχ ένας μπορεί να έχει laptop 15w ο άλλος να έχει κανένα pc που τραβάει 400-500w :P

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, zygorito είπε

κάνουν και τα pc κατανάλωση, πχ ένας μπορεί να έχει laptop 15w ο άλλος να έχει κανένα pc που τραβάει 400-500w :P

Η αληθεια ειναι οτι εχει μεγαλο υπολογιστη και 2 οθονες ...Χωρις router γιατι του δινω εγω με καλωδιο internet 

Μια 55ααρ νεα τηλεοραση 

Το πιο πολυ ρευμα ομως το καταναλωνουν κουζινες , πλυντηρια και θερμοσιφωνας

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, fredd0 είπε

τα εχεις μπερδεψει

δε σου αλλαζει τη συμβαση. Σου λεει οτι ΣΤΗ ΛΗΞΗ της συμβασης, αν δεν πας σε αλλο προμηθευτη η αλλο προγραμμα της ΔΕΗ, θα πας στο οπεν. Απο το οποιο μπορεις να φυγεις οποτε θες. 

Δεν εχω μπερδεψει τιποτα. Αυτό που λες ΕΙΝΑΙ αλλαγή όρων της συμβασης αφου η προηγουμενη δε θα σε πηγαινε στο Open αλλά στο σταθερό με παρουσες τιμές η στο Γ1.Και γι αυτό το λόγο η ίδια η ΔΕΗ σου υπενθυμιζει στην επιστολή (διαβασε την λιγες σελιδες πισω) ότι αν δε σου αρεσει αυτη η αλλαγή που σου κανει μπορείς ΑΖΗΜΙΩΣ να φυγεις (στο γραφει και με μαυρα γραμματα μαλιστα και αυτό γιατι την αλλαξε μονομερως!!!!! Ναι και μια λεξη να αλλαξει ειναι μονομερης αλλαγή συμβασης την οποια δεν εχω συμφωνησει/υπογραψει!!!).

Το ερωτημα μου ειναι αλλο, αυτό που λεω παραπανω ισχύει γιατι το ειδα και στον αλλο παροχο που εγινε το ιδιο, το ερωτημα ειναι αν μπορώ αντι να φυγω ΑΖΗΜΙΩΣ για αλλο παροχο που μου δινει το δικαιωμα, να αλλάξω τωρα το σταθερό πρόγραμμα σε κυμαινομενο ΑΖΗΜΙΩΣ παραμενοντας στη ΔΕΗ. Ξερω οτι αν φυγω για αλλο παροχο δε θα με χρεωσει την ποινή που εχω για προωρη αποχωρηση απο το Enter, αλλα με την ίδια λογική αν χωρις την ποινή μπορω να παω σε οποιο αλλο προγραμμα θελω στη ΔΕΗ ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγαλη προσοχη !!!

Σε φιλη που εληγε το Home enter  της ειπαν απο το 8009001000 για Γ1  αλλα της εστειλαν συμβολαιο για το νεο Home enter με πολυ μεγαλες χρεωσεις .

Ευτυχως το ειδε και δεν υπεγραψε και θα παει σε πακτορειο .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μεγαλη προσοχη !!!

Σε φιλη που εληγε το Home enter  της ειπαν απο το 8009001000 για Γ1  αλλα της εστειλαν συμβολαιο για το νεο Home enter με πολυ μεγαλες χρεωσεις .

Ευτυχως το ειδε και δεν υπεγραψε και θα παει σε πακτορειο .

Καλα εκει το τηλεφωνικο της ΔΕΗ το χει χασει τελειως. Ωρες ωρες νομιζω οτι ειναι συνδεδεμενο με ινδικο τηλεφωνικο κεντρο με scammers. Ουτε ξερουν βασικα πραγματα ουτε μπορουν να βοηθησουν στις περισσοτερες περιπτωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Δεν εχω μπερδεψει τιποτα. Αυτό που λες ΕΙΝΑΙ αλλαγή όρων της συμβασης αφου η προηγουμενη δε θα σε πηγαινε στο Open αλλά στο σταθερό με παρουσες τιμές η στο Γ1.Και γι αυτό το λόγο η ίδια η ΔΕΗ σου υπενθυμιζει στην επιστολή (διαβασε την λιγες σελιδες πισω) ότι αν δε σου αρεσει αυτη η αλλαγή που σου κανει μπορείς ΑΖΗΜΙΩΣ να φυγεις (στο γραφει και με μαυρα γραμματα μαλιστα και αυτό γιατι την αλλαξε μονομερως!!!!! Ναι και μια λεξη να αλλαξει ειναι μονομερης αλλαγή συμβασης την οποια δεν εχω συμφωνησει/υπογραψει!!!).

Το ερωτημα μου ειναι αλλο, αυτό που λεω παραπανω ισχύει γιατι το ειδα και στον αλλο παροχο που εγινε το ιδιο, το ερωτημα ειναι αν μπορώ αντι να φυγω ΑΖΗΜΙΩΣ για αλλο παροχο που μου δινει το δικαιωμα, να αλλάξω τωρα το σταθερό πρόγραμμα σε κυμαινομενο ΑΖΗΜΙΩΣ παραμενοντας στη ΔΕΗ. Ξερω οτι αν φυγω για αλλο παροχο δε θα με χρεωσει την ποινή που εχω για προωρη αποχωρηση απο το Enter, αλλα με την ίδια λογική αν χωρις την ποινή μπορω να παω σε οποιο αλλο προγραμμα θελω στη ΔΕΗ ξανά.

που ακριβως στη συμβαση σου γραφει σε ποιο προγραμμα θα πας οταν ληξει, μου το δειχνεις λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Καλα εκει το τηλεφωνικο της ΔΕΗ το χει χασει τελειως. Ωρες ωρες νομιζω οτι ειναι συνδεδεμενο με ινδικο τηλεφωνικο κεντρο με scammers. Ουτε ξερουν βασικα πραγματα ουτε μπορουν να βοηθησουν στις περισσοτερες περιπτωσεις

Δυστυχως δεν ειναι της ΔΕΗ αλλα εργολαβων που το εχουν παρει .Αυτο δεν μειωνει την ευθυνη της ΔΕΗ βεβαια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι ώρες του Χειμερινού νυχτερινού στο ΔΕΗ γ1ν είναι απο 1 Νοέμβρη 15:00-17:00 και 02:00-08:00

Για τα υπόλοιπα προγράμματα με νυχτερινό είτε της ΔΕΗ (home - enter - open) είτε των υπολοίπων εναλακτικών τι ισχύει? 

 

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fredd0 είπε

που ακριβως στη συμβαση σου γραφει σε ποιο προγραμμα θα πας οταν ληξει, μου το δειχνεις λιγο

Γιατι κοπτεσαι βρε γι αυτό, η ιδια η δεη σου δινει το δικαιωμα να φυγεις αζημιως με την αλλαγη που κάνει!!!!

Στη δικη μου πχ συμβαση ειναι στον ορο 5.1 Ανανεωση συμβασης και λεει οτι μετα τη ληξη θα σε παει στο Enter με την τιμή που θα έχει τότε. Τον όρο 5.1 αλλάζει και σου λεει πλεον θα σε παει σε αλλο. Ειναι μονομερης αλλαγή.

Ας επικεντρωθουμε λιγο στο ερωτημα που ειναι οτι σου δινει το δικαιωμα να φυγεις αζημιως για αλλο παροχο μονο η να φυγεις απο τη συμβαση/προγραμμα ΕΝτερ και να πας σε αλλο επισης?

7 λεπτά πριν, yiannis_1 είπε

Οι ώρες του Χειμερινού νυχτερινού στο ΔΕΗ γ1ν είναι απο 1 Νοέμβρη 15:00-17:00 και 02:00-08:00

Για τα υπόλοιπα προγράμματα με νυχτερινό είτε της ΔΕΗ (home - open) είτε των υπολοίπων εναλακτικών τι ισχύει? 

 

Απο ΔΕΔΔΗΕ ειναι το νυχτερινό και ίδιο για ολους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_1 είπε

Οι ώρες του Χειμερινού νυχτερινού στο ΔΕΗ γ1ν είναι απο 1 Νοέμβρη 15:00-17:00 και 02:00-08:00

Για τα υπόλοιπα προγράμματα με νυχτερινό είτε της ΔΕΗ (home - enter - open) είτε των υπολοίπων εναλακτικών τι ισχύει? 

 

Τις ωρες τις καθοριζει  ο ΔΕΔΗΕ και ειναι ιδιες για ολους .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκε εκκαθαριστικος με home enter σημερα  

Ειναι σχεδον οσα εδωσα  αυτην την εβδομαδα σε σουπερ μαρκετ-λαικη

Βλεπω τα θεματα για το ρευμα εχουν φτασει 1000+ σελιδες αλλα τελικα οτι μπορουμε και σωζουμε απο το ρευμα μας το παιρνουν απο αλλου πολλαπλασια και δεν ασχολειται και πολυ ο κοσμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Το ερωτημα μου ειναι αλλο, αυτό που λεω παραπανω ισχύει γιατι το ειδα και στον αλλο παροχο που εγινε το ιδιο, το ερωτημα ειναι αν μπορώ αντι να φυγω ΑΖΗΜΙΩΣ για αλλο παροχο που μου δινει το δικαιωμα, να αλλάξω τωρα το σταθερό πρόγραμμα σε κυμαινομενο ΑΖΗΜΙΩΣ παραμενοντας στη ΔΕΗ. Ξερω οτι αν φυγω για αλλο παροχο δε θα με χρεωσει την ποινή που εχω για προωρη αποχωρηση απο το Enter, αλλα με την ίδια λογική αν χωρις την ποινή μπορω να παω σε οποιο αλλο προγραμμα θελω στη ΔΕΗ ξανά.

Μπορούσες έτσι και αλλιώς να αλλάξεις αζημίως σε κυμαινόμενο.image.png.4ec2f13acb5d9a6ec7a851b7cc352eac.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μεγαλη προσοχη !!!

Σε φιλη που εληγε το Home enter  της ειπαν απο το 8009001000 για Γ1  αλλα της εστειλαν συμβολαιο για το νεο Home enter με πολυ μεγαλες χρεωσεις .

Ευτυχως το ειδε και δεν υπεγραψε και θα παει σε πακτορειο .

ενώ παλιά στέλνανε Γ1 σε όσους θέλανε το online  😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Μπορούσες έτσι και αλλιώς να αλλάξεις αζημίως σε κυμαινόμενο.image.png.4ec2f13acb5d9a6ec7a851b7cc352eac.png

Δεν ξερω αν αυτό μπηκε προσφατα αλλα στη συμβαση μου και στον ορο 3 αναφερει ρητα ότι σε περιπτωση που φυγω η επιλεξω αλλο προγραμμα αναλογα με το ποσος χρονος περασε απο το 12μηνο εχει ολοκληρο πινακακι με ποινη 60-40-20-0 ευρω αναλογα τους μηνες που διανυθηκαν ηδη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...