Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

βάλε την πάγια εντολή να τσιμπάς την έκπτωση και πλήρωνε τη στιγμή που θες, εγώ έτσι έχω την πάγια εντολή, παίρνω  την έκπτωση, αλλά πληρώνω τη στιγμή που μου έρχεται το SMS ότι εκδόθηκε λογαριασμός

Ειχα περιπτωση δικου μου που ο λογαριασμος πληρωθηκε ετσι που λες αλλα πληρωθηκε και απο την Τραπεζα .

20 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Το τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις δεν είναι στάνταρ, πάντως σίγουρα εκκαθαριστικός δεν βγαίνει βασισμένος σε ένδειξη που έχεις δώσει στο ebill.

Συνηθως αφηνουν σημειωμα  να εποικοινωνησεις με ΔΕΔΔΗΕ αν επανηλλημενα δεν μπορουν να κανουν  καταμετρηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Σίγουρα είχες 600 στο τετράμηνο? 150 τον μήνα είναι σχετικά λίγο, μήπως οι περσινές 600 αφορούν 2μηνο?

Οχι 600 το 4μηνο ειχα. Ειναι ολες καινουριες συσκευες και ειναι 2αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgav είπε

Οχι 600 το 4μηνο ειχα. Ειναι ολες καινουριες συσκευες και ειναι 2αρι.

Κοιταξα τωρα τον λογαριασμο του γιου μου ...Ενα ατομο σε δυαρι με μονο ψυγειο (χωρις κουζινα και πλυντηριο) και δυο κλιματιστικα καινουργια  σε 63 τμ απο 5ο-9ο 2022 ,1234 κιλοβατωρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chrisgav είπε

Οχι 600 το 4μηνο ειχα. Ειναι ολες καινουριες συσκευες και ειναι 2αρι.

Εφόσον όλα είναι έτσι όπως τα λες, τότε δεν έχω εξήγηση.

Πάντως αν έχεις τις ίδιες καταναλώσεις και φέτος (150/μήνα) τότε καλύτερα στον επόμενο έναντι να δώσεις ενδείξεις εσύ μέσω ebill, έτσι ώστε να μην σου έρθει πιστωτικός ο επόμενος εκκαθαριστικός. Ή αν δεν σε πειράζει, δεν κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dark_son20 είπε

βάλε την πάγια εντολή να τσιμπάς την έκπτωση και πλήρωνε τη στιγμή που θες, εγώ έτσι έχω την πάγια εντολή, παίρνω  την έκπτωση, αλλά πληρώνω τη στιγμή που μου έρχεται το SMS ότι εκδόθηκε λογαριασμός

τι εννοείς πληρώνεις τη στιγμή που θες? Με τις πάγιες εντολές το ποσό χρεώνεται αυτόματα από το λογαριασμό σου μόλις εμφανιστεί η εντολή πληρωμής από το δικαιούχο, δε χρειάζεται εσύ να κάνεις κάποια ενέργεια.

 

Αν αφήσεις ενεργοποιημένη την πάγια και παρόλαυτα εσύ κάνεις από μόνος σου μεταφορά, τότε θα διπλοχρεωθείς, διότι η πάγια εκτελείται αυτόματα εκτός του ελέγχου σου, όπως ανέφερε και ο Γιάννης πιο πάνω.

Επεξ/σία από balarinio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω λογαριασμό στο myHome online με μέση μηνιαία κατανάλωση 450 kWh. Μέχρι το καλοκαίρι ο μέσος μηνιαίος λογαριαμός μου ήταν 70 ευρώ (στην Καλαμάτα). Αλλά τους τελευταίους 2 μήνες οι λογαριασμοί μου είναι περίπου στα 150 ευρώ. Να ψάξω για κάποιο άλλο πρόγραμμα ή να παραμείνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, balarinio said:

τι εννοείς πληρώνεις τη στιγμή που θες? Με τις πάγιες εντολές το ποσό χρεώνεται αυτόματα από το λογαριασμό σου μόλις εμφανιστεί η εντολή πληρωμής από το δικαιούχο, δε χρειάζεται εσύ να κάνεις κάποια ενέργεια.

 

Αν αφήσεις ενεργοποιημένη την πάγια και παρόλαυτα εσύ κάνεις από μόνος σου μεταφορά, τότε θα διπλοχρεωθείς, διότι η πάγια εκτελείται αυτόματα εκτός του ελέγχου σου, όπως ανέφερε και ο Γιάννης πιο πάνω.

2 χρονια δεν έχω διπλοχρεωθεί, παρα μονο μια φορα που ξεχάστηκα και πλήρωσα 4 μέρες πριν τη λήξη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Κοιταξα τωρα τον λογαριασμο του γιου μου ...Ενα ατομο σε δυαρι με μονο ψυγειο (χωρις κουζινα και πλυντηριο) και δυο κλιματιστικα καινουργια  σε 63 τμ απο 5ο-9ο 2022 ,1234 κιλοβατωρες 

Πολυ περιεργο. Εδω σκεψου το καλοκαιρι που ανοιγω ολη μερα κλιματιστικο, ηρθε πρωτη φορα 900 το 4μηνο και μου κακοφανηκε.

 

13 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Πάντως αν έχεις τις ίδιες καταναλώσεις και φέτος (150/μήνα) τότε καλύτερα στον επόμενο έναντι να δώσεις ενδείξεις εσύ μέσω ebill, έτσι ώστε να μην σου έρθει πιστωτικός ο επόμενος εκκαθαριστικός. Ή αν δεν σε πειράζει, δεν κάνεις τίποτα.

Δεν εχω προβλημα, μια ή αλλη ειναι εξαλλου, δεν χανονται τα χρηματα μου. Απλα ρωτησα απο περιεργεια μηπως κανει τιποτα περιεργο η ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

2 χρονια δεν έχω διπλοχρεωθεί, παρα μονο μια φορα που ξεχάστηκα και πλήρωσα 4 μέρες πριν τη λήξη,

τότε ένα μεγάλο εύγε για τον τρόπο λειτουργίας των πληρωμών της συγκεκριμένης τράπεζας!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chrisgav είπε

Πολυ περιεργο. Εδω σκεψου το καλοκαιρι που ανοιγω ολη μερα κλιματιστικο, ηρθε πρωτη φορα 900 το 4μηνο και μου κακοφανηκε.

 

 

Οι 400 κιλοβατωρες που εγραψες ειναι απο εκκαθριστικο λογαριασμο ?

Μηπως εχει προβλημα ο μετρητης σου ???

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Οι 400 κιλοβατωρες που εγραψες ειναι απο εκκαθριστικο λογαριασμο ?

Μηπως εχει προβλημα ο μετρητης σου ???

900 εγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, chrisgav είπε

900 εγραψα

Σωστα αλλα και παλι πολυ λιγες γαι 4 μηνες .

Ειχες γραψει

 Οχι 600 το 4μηνο ειχα. Ειναι ολες καινουριες συσκευες και ειναι 2αρι. 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, chrisgav είπε

Α, ξεχασα να αναφερω οτι δεν εχω θερμοσιφωνα/ηλιακο αλλα αεριο!

Χαχα...Και ο γιος μου εχει θερμοσιφωνο αλλα ερχεται τις πιο πολλες φορες πανω σε εμνα που εχω ηλιακο και το χειμωνα μποιλερ  που δουλευει με το φυσικο αεριο .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Χαχα...Και ο γιος μου εχει θερμοσιφωνο αλλα ερχεται τις πιο πολλες φορες πανω σε εμνα που εχω ηλιακο και το χειμωνα μποιλερ  που δουλευει με το φυσικο αεριο .

Τι να σου πω.. κατα μεσο ορο 600 το 4μηνο εχω εδω και 1μιση χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...