Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Αρα που προσανατολιζομαι? Εχω 1600kw το τετραμηνο 400 νυχτερινο και 1200 μερας. Νομιζα ειναι καλυτερα να το αφησω ανοιχτο ωστε να περνω την επιδοτηση του κρατους απο το να παω σε προγραμμα με πιο χαμηλη τιμη kw αλλα χωρις επιδοτηση. 

Πας στο Γ1 που εχει και επιδοτση και πιο φτηνο .Επισης παγιο 3,5 και οχι 5 που εχει το open

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ειτε οπεν ειτε Γ1ν μικρες διαφορες. το οπεν απλα σε δεσμευει, που οκ τωρα δεν ισχυει, αλλα το καλοκαιρι αν το ξεχασεις μπορει να πρεπει να τρεχεις να πληρωνεις ρητρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Πας στο Γ1 που εχει και επιδοτση και πιο φτηνο .Επισης παγιο 3,5 και οχι 5 που εχει το open

Ναι αυτο εγραψα στο πρωτο ποστ. Οταν θα ληξει το enter δεν θα με παει αυτοματα στο Γ1Ν? Εχω νυχτερινο μετρητη οποτε στο Γ1Ν θα με παει οχι στο Γ1. Και αυτο δεν εχει ιδια επιδοτηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι αυτο εγραψα στο πρωτο ποστ. Οταν θα ληξει το enter δεν θα με παει αυτοματα στο Γ1Ν? Εχω νυχτερινο μετρητη οποτε στο Γ1Ν θα με παει οχι στο Γ1. Και αυτο δεν εχει ιδια επιδοτηση? 

Όχι, δεν θα πάει στο Γ1Ν, θα παραμείνει στο enter με το τιμολόγιο που θα ισχύει τότε, ή αν σε έχουν ενημερώσει με επιστολή 60 ημέρες πριν θα πάει στο open.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Όχι, δεν θα πάει στο Γ1Ν, θα παραμείνει στο enter με το τιμολόγιο που θα ισχύει τότε, ή αν σε έχουν ενημερώσει με επιστολή 60 ημέρες πριν θα πάει στο open.

Με γραφει ακριβως αυτο. Πως ακριβως θα παω στο Γ1Ν? Δεν με εχουν στειλει τιποτα ουτε επιστολη. Αρα με λιγα λογια θα με παει αυτοματα στο enter με τον νεο τιμοκαταλογο? Πως το αποφευγω αυτο και να παω σε Γ1Ν που εχει επιδοτηση? 

Screenshot-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Με γραφει ακριβως αυτο. Πως ακριβως θα παω στο Γ1Ν? Δεν με εχουν στειλει τιποτα ουτε επιστολη. Αρα με λιγα λογια θα με παει αυτοματα στο enter με τον νεο τιμοκαταλογο? Πως το αποφευγω αυτο και να παω σε Γ1Ν που εχει επιδοτηση? 

Screenshot-2.png

Είναι απλό, πηγαίνοντας σε κατάστημα και υπογράφοντας σύμβαση για Γ1Ν :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Είναι απλό, πηγαίνοντας σε κατάστημα και υπογράφοντας σύμβαση για Γ1Ν :)

Καλα σοβαροι ειναι? Μεσα απο το ebill δεν γινεται να παει σε Γ1Ν? Οταν πηγα σε enter το εκανα με ενα κλικ. Εδω τωρα θελει ολοκληρη διαδικασια για να γυρισεις στο παλιο απλο προγραμμα που ειμασταν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Καλα σοβαροι ειναι? Μεσα απο το ebill δεν γινεται να παει σε Γ1Ν? Οταν πηγα σε enter το εκανα με ενα κλικ. Εδω τωρα θελει ολοκληρη διαδικασια για να γυρισεις στο παλιο απλο προγραμμα που ειμασταν? 

Μέσα από το ebill όχι δεν γίνεται, αλλά και να γινόταν θα σε συμβούλευα να μην το προτιμήσεις γιατί οι καθυστερήσεις/προβλήματα είναι συνηθισμένα.

Επίσης το να πας σε κατάστημα και να υπογράψεις για αλλαγή προγράμματος δεν είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις, 10 λεπτά υπόθεση και τελείωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Μέσα από το ebill όχι δεν γίνεται, αλλά και να γινόταν θα σε συμβούλευα να μην το προτιμήσεις γιατί οι καθυστερήσεις/προβλήματα είναι συνηθισμένα.

Επίσης το να πας σε κατάστημα και να υπογράψεις για αλλαγή προγράμματος δεν είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις, 10 λεπτά υπόθεση και τελείωσες.

Μεσα απο το ebill δεν υπαρχουν καθυστερησεις .Εκανα το Home enter την τελευταια μερα που εδινε τα 100 ευρω πιστωση στον επομενο λογαραισμο 31/12/2020 χωρις προβλημα

Το προβλημα ειναι μεσω του 800900100 με courier Κλπ 

Αν υπαρχει καταστημα σχετικα κοντα ( δεν υπαρχουν παντου) δεν θα ηταν κακη ιδεα.

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Όχι, δεν θα πάει στο Γ1Ν, θα παραμείνει στο enter με το τιμολόγιο που θα ισχύει τότε, ή αν σε έχουν ενημερώσει με επιστολή 60 ημέρες πριν θα πάει στο open.

Στο Home open παει οσους εχουν προγραμμα Home που ληγει και δεν κανουν κατι enter και οχι στο αντιστιχο home enter με τρελες  χρεωσεις 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-enter/ 

 

Τι θα συμβεί μετά τη λήξη της σύμβασής μου στο προϊόν myHome Enter;
Μετά τη λήξη της σύμβασής σας στο myHome Enter πρόκειται να μεταβείτε στο νέο προϊόν κυμαινόμενης τιμής ΔΕΗ myHome Open, με εφαρμογή των αντίστοιχων όρων και χρεώσεων. Το myHome Open θα ενεργοποιηθεί 01.10.2022. Οι όροι και οι χρεώσεις του προϊόντος είναι αναρτημένοι εδώ και διατηρείτε το δικαίωμα αλλαγής προμηθευτή ή και προϊόντος.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Μεσα απο το ebill δεν υπαρχουν καθυστερησεις .Εκανα το Home enter την τελευταια μερα που εδινε τα 100 ευρω πιστωση στον επομενο λογαραισμο 31/12/2020 χωρις προβλημα

Το προβλημα ειναι μεσω του 800900100 με courier Κλπ 

Αν υπαρχει καταστημα σχετικα κοντα ( δεν υπαρχουν παντου) δεν θα ηταν κακη ιδεα.

Συγνώμη αλλά μια συγκεκριμένη εμπειρία δεν είναι επαρκές στατιστικό δείγμα. Σύμφωνα με όσα έχουν γραφεί στο συγκεκριμένο θέμα οι περισσότεροι αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα, ακόμα και εγώ, το αίτημα για online μετά από 20 ημέρες εξαφανίστηκε, χρειάστηκε να επικοινωνήσω με την τεχνική υποστήριξη η οποία μου είπε να ξανακάνω αίτημα για online χάνοντας έτσι πάνω από 20 ημέρες.

Εγώ προσωπικά σε κατάστημα θα πήγαινα ακόμα και αν ήταν 50 χλμ μακριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους , μιμπος μπορει καποιος να μου εξηγήσει τον πινακα του Γ1/Γ1Ν για τον Οκτώβριο γιατι εχω καποιες απορίες ? :D  
 1) λεει οι πρωτες 500 ημερας + νυχτας .... αθροιστικά η απο 500 ??? 
2) απο 0-500 γραφει 0,15900 και διπλα απο πανω >500 0,17100 και απο κατω εχει αλλες τιμες για τις επομενες 500 ......
αν εχω 750 θα παω με το 0,159 οι πρωτες και με το 0,171 οι 250 η με αυτες που γραφει στο απο κατω κουτι και αν ναι με ποιες με το 0,20900 η 0,22100 ????

Ευχαριστω .

Screenshot_19.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, darkman είπε

Καλησπερα σε ολους , μιμπος μπορει καποιος να μου εξηγήσει τον πινακα του Γ1/Γ1Ν για τον Οκτώβριο γιατι εχω καποιες απορίες ? :D  
 1) λεει οι πρωτες 500 ημερας + νυχτας .... αθροιστικά η απο 500 ??? 
2) απο 0-500 γραφει 0,15900 και διπλα απο πανω >500 0,17100 και απο κατω εχει αλλες τιμες για τις επομενες 500 ......
αν εχω 750 θα παω με το 0,159 οι πρωτες και με το 0,171 οι 250 η με αυτες που γραφει στο απο κατω κουτι και αν ναι με ποιες με το 0,20900 η 0,22100 ????

Ευχαριστω .

Screenshot_19.png

Με βάση τη λογική για 750kWh

0-500 => 0,171 Euro/kWh

501-750 => 0,209 ή 0,159 E/kWh

Αν κάποιος γνωρίζει ή καταλαβαίνει κάτι άλλο ας μας διαφωτίσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για 750kwh:

0-500: 0,17100

501-750: 0,22100 ή 0,17100 με εξοικονόμηση ενέργειας

Η ΔΕΗ για πάνω από 500kwh το μήνα χρεώνει για όλες τις kwh την μεγαλύτερη τιμή

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι στην ΔΕΗ Γ1Ν με ΚΟΤΒ,απο τις 9 αυγούστου 22.Μέχρι στιγμής δεν έχει εκδοθεί κανένας λογαριασμός.Αποτι μου είπαν θα παιρνω κάθε δυο μηνες λογαριασμούς. Μια έναντι και μία εκκαθαριστικό.Αυτή τη στιγμή Μου δίνει επιλογή για να δώσω καταμέτρηση εγώ απο 4-10 εως 11-10. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι το εξής- εαν δίνω κάθε δυο μήνες την καταμέτρηση στην Δεδδηε και όχι στο site της ΔΕΗ, θα έρχετε κάθε δυο μήνες εκκαθαριστικός λογαριασμός?Δίχως να λαμβάνω έναντι ενδιάμεσα?

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...