Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, vagnit είπε

το Open είναι μόλις 1 ευρώ ακριβότερο απο το Γ1.

...τον χρόνο. Άρα δεν λες ότι ακριβώς "συμφέρει" = "αξίζει τον κόπο". Υποθέτω δε ότι το εξελάκι υπολογίζει με το 25 λόγω πάγιας; Άρα....;

Γενικά "συμφέρει" = "αξίζει τον κόπο" (σε αυτή την περίπτωση)...Τα προγράμματα "ίδια είναι" στις χαμηλές καταναλώσεις. Απλά αν βάλεις Οπεν κι έχεις ΜΕΓΑΛΗ κατανάλωση, τότε είναι που θα δεις μια τάδε διαφορά... (αλλά και πάλι, αν έχεις μεγάλη κατανάλωση, δεν πολυκαίγεσαι για μερικές δεκάδες Ευρώ διαφορά τον χρόνο...Οικονομικά δηλαδή, την παλεύεις ούτως ή άλλως. Θα καιγόσουν αν δεν την πάλευες.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σπάσεις το σταθερο ENTER στη ΔΕΗ μετα από 3 μηνες πχ που εχει γινει καταμετρηση και πας σε Γ1 πως θα σε τιμολογησει η ΔΕΗ? Αναλογικά με τις ημέρες, γιατί φανταζομαι δε στελνει ΔΕΔΔΗΕ για καταμετρηση? Η θα σε τιμολογησει για ολο το τετραμηνο με το νεο προγραμμα ότσν με το καλο ερθουν για την τετραμηνιαια καταμετρηση?

Επεξ/σία από agnostos99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, agnostos99 είπε

Αν σπάσεις το σταθερο ENTER στη ΔΕΗ μετα από 3 μηνες πχ που εχει γινει καταμετρηση και πας σε Γ1 πως θα σε τιμολογησει η ΔΕΗ? Αναλογικά με τις ημέρες, γιατί φανταζομαι δε στελνει ΔΕΔΔΗΕ για καταμετρηση? Η θα σε τιμολογησει για ολο το τετραμηνο με το νεο προγραμμα ότσν με το καλο ερθουν για την τετραμηνιαια καταμετρηση?

Δεν ξέρω τί κάνει η ΔΕΗ, πάντως εγώ Βολτέρα  αρχές Δεκέμβρη που άλλαξα από κυμαινόμενο σε σταθερό (και μάλιστα λίγες μέρες πριν την προγραμματισμένη καταμέτρηση), τιμολογήσανε όλο το 4μηνο (8ος-12ος) με το σταθερό. Μου το είχαν ξεκαθαρίσει βέβαια ότι έτσι ακριβώς θα γινόταν. Πάρε και ρώτα τους (αν και δύσκολα θα βρεις κάποιον προκομμένο στην τηλ. εξυπηρέτηση ΔΕΗ που να ξέρει τί του γίνεται...Εναλλακτικά - αν δεν βιάζεσαι δλδ - μέιλ, που προφανώς είναι "πιο σίγουρο" για την πληροφορία που θα σου δώσουν και οπωσδήποτε πιο δεσμευτικό).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα το Enter λήγει τελος ετους. Το Γ1Ν θα μου ήταν ελκυστικό αν έβλεπα πτωτική τάση στην τελική τιμή. Αντί αυτού όμως βλέπω απο Σεπτεβρη - Οκτώβρη οτι ενω η αρχική τιμή επεσε αρκετα, η τελική ανέβηκε λόγω άλλης επιδότησης.. Αν συνεχιστεί αυτή η τάση δεν θα είναι καλύτερα να μείνει καποιος στο κλειστό (για 1 χρόνο) Open? Να δούμε πως θα πάει και τον Νοέμβρη βεβαια.

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, geopapa είπε

Εμένα το Enter λήγει τελος ετους. Το Γ1Ν θα μου ήταν ελκυστικό αν έβλεπα πτωτική τάση στην τελική τιμή. Αντί αυτού όμως βλέπω απο Σεπτεβρη - Οκτώβρη οτι ενω η αρχική τιμή επεσε αρκετα, η τελική ανέβηκε λόγω άλλης επιδότησης.. Αν συνεχιστεί αυτή η τάση δεν θα είναι καλύτερα να μείνει καποιος στο κλειστό (για 1 χρόνο) Open? Να δούμε πως θα πάει και τον Νοέμβρη βεβαια.

Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες ότι το open είναι "κλειστό", αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι κλειστό με κανένα τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες ότι το open είναι "κλειστό", αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι κλειστό με κανένα τρόπο.

Στο open οι τιμές μπορουν να αλλάξουν κάθε μήνα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geopapa είπε

Στο open οι τιμές μπορουν να αλλάξουν κάθε μήνα ;

οχι μπορουν, αλλαζουν καθε μηνα, γιαυτο και επιδοτειται. Αν ηταν σταθερο δεν θα ειχε επιδοτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, geopapa είπε

Στο open οι τιμές μπορουν να αλλάξουν κάθε μήνα ;

Εκτος τα πανακριβα Home enter και Home online (0,50++++ χωρις επιδοτηση )ολα μπορουν να αλλαξουν καθε μηνα 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Εκτος τα πανακριβα Home enter και Home on line (0,50++++ χωρις επιδοτηση )ολα μπορουν να αλλαξουν καθε μηνα 

OK τωρα καταλαβα. Η χρονική διαρκεια ειναι εντελώς τυπική δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vabiris είπε

Και γιατί κάνει συμβόλαιο τότε η ΔΕΗ με το open, τι σου εξασφαλίζει?

Ειπώθηκε ήδη, έχουν κέρδος μερικοί με μεγάλες καταναλώσεις και πληρωμή μέσω πάγιας για έκπτωση 2%. Όλοι οι άλλοι καλύτερα στο Γ1. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Εμπίπτει το πρόγραμμα myhome online με κάποια ασφαλιστική κάλυψη ζημιών σπιτιού , η είναι μόνο για το εντερ;

Νομιζω οι επιλπεον καλυψεις ειναι για ολα τα πακετα αν τα θελει καποιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...